Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2023., 22:32   #1
Dijete nije prihvaćeno u društvu

Pozdrav, imam sina koji ide u sedmi razred. Niskog je rasta i jako zaostaje za svojim vršnjacima, nedavno je počeo dobivati hormon rasta pa se nadamo da će nadoknaditi taj manjak.
Osjetljiv je dosta i rekla bih djetinjastiji od svojih vršnjaka. Oduvijek su ga lagano zezali, imam osjećaj kao da ga gledaju ko mlađeg brata. Uvijek on inicira druženja, najčešće se ekipa odazove, ali ne uvijek.
Danas sam saznala da njegova dva najbolja prijatelja i još neki dečki idu svaki petak u Mcdonalds, đir u grad… njega nitko nikad nije zvao.
Nitko ga u biti nigdje ne zove

On stvarno nije loš dečko, osim što je stvarno predjetinjast za svojih 13 godina.
Ne znam sta bi mogli napraviti da bude prihvaćeniji u društvu.

Hvala vam
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 17:34   #2
Možda da on inicira tip druženja koji očito više odgovara većini? Npr odlazak u grad, mekić, trgovački centar. To je sve sad jako in, vidim po mojoj. Osim ako to njemu ne odgovara.
I eventualno mu možete pomoći da proširi krug poznanstva pa možda i prijateljstva, upisom na neku aktivnost koja ga zanima, npr. sport, umjetnost...
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 18:28   #3
Nikad nisam srela dečka koji svira gitaru a da je sam.
Možda ne baš s 13, ali već s 15...

Sport, tečajevi i škole svega i svačega, izviđači...
Na folkloru i akrobatskom rock'n'rollu uvijek fali dečki... a s tim ce imati proba i treninga, veliko društvo, proputovati cijelu Hrvatsku i pol svijeta.

Da nema vremena ni skužiti da ga netko ne zove.
Prije ili poslije naći će nekog tko će ga zvati.
Nisu ovi jedini na svijetu, iako sad djeluje.
Iz haustora, ulice, kvarta, razreda... to su 4 mjesta di su potencijalni frendovi i frendice.
Do tad, probati mu objasniti da nije jedini, da ima puno klinaca koji su u nekom periodu solo, a kasnije se to promijeni, i imaju dobar život.
Ne raditi tragediju od trenutne situacije, jer je sve prolazno.

Osobno bih mu probala uvaliti gitaru da nauči svirati (ne mora u muzičku, ima tečajeva po kvartovima), možda ga upisala u neku dramsku za klince tipa ZKM di uče i glumiti i pjevati i plesati, probala sa sportom - naći koji mu paše, ako ne paše probati s drugim, možda ping-pong ako nije za neke velke grupne i kontaktne, i da je moj klinac upisala bih ga pod mus na akrobatski r'n'r (fizička aktivnost, druženje, puno ljudi, živo, raznoliko, kasnije i putovanja... plus steći će samopuzdanje)

Znači, ne bih pokušavala postići to da ga ovi koji ga ne zovu zovu, niti to da on zove... Ponudila bih mu i organizirala takve aktivnosti za slobodno vrijeme da ne bi imao ni vremena ni snage misliti da ga neka tri mulca ne zovu sa sobom, jer bi se bavio svim i svačim gdje bi bilo puno drugih klinaca, i na to bi potrošio vrijeme.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 21:59   #4
u srednjoj školi dolaze novi ljudi, novi učenici i neka se strpi još tih godinu i pol
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2023., 13:56   #5
Ovo je valjda treća verzija koju pišem, nastojeći biti koristan i ne daviti...

Sličan problem sam prevladao i sam, brine me da slična stvar čeka i moje dijete (karakterno smo blizu).

Klinci su u toj dobi jako podložni psihologiji mase i ako ne radiš što većina radi, društveni život pati.
S druge strane, ne možeš ni pogaziti sebe, da bi imao više prijatelja.

Meni je jako pomogla srednja, proširi se krug ljudi, postaneš samostalniji i više si u poziciji da tražiš prijatelje kakvi ti odgovaraju, a ne kakvi su te zapali po upisnom području OŠ.

Što se tiče Sophsy-nih prijedloga, genijalni su, pogotovo folklor i r'n'r , ali tu je pitanje koliko će Vaš sin htjeti ići na takvo nešto. Pokušavam i ja svoga upisati na hrpu stvari, ali sada je presramežljiv, prenesiguran i na silu ne ide, koliko god ja bio uvjeren da je to dobro za njega.

Zato mislim da je najvažnije naći neku aktivnost koju će zavoljeti. Neka isproba 12 različitih stvari u 12 mjeseci, vrijedi ako nađe onu jednu koja mu je super.
Mislim da bi kod većine aktivnosti mogla biti opcija da prvi put proba ili pogleda što se radi bez plaćanja.
Ernest Fulir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 20:37   #6
Angry

To nema veze, zašto bi društvo bila norma ičega?

Svijet i društvo kakvo je ništa više doli sramota

Prisiljen je biti u debilani, to je pravi problem i sramota civilizacije, i to će plaćati u vječnosti spodobe koje nisu sposobne za ljudskost da imaju neopozivu potrebu tjerati nekoga u tu debilanu bez ikakvih objektivnih potreba, i to sve rade na podljudski način, zločin protiv čovječanstvo, botovima bez duše je to svjedeno, no nama kojima nije tu smo da napišemo kako je

biijedno i podlo, zlobno
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1290109
Bolesna civilizacija = ropstvo djece
SvijetJePrevara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2024., 10:01   #7
Iz osobnog iskustva. Moj je isto 7. razred, društvo iz razreda ga slabo zanima, može i ne mora s njima, isto tako ne ide s njima nigdje, ne druže se van nastave, ne ide na rođendane. Doduše on ne pokazuje ni zainteresiranost za isto. S druge strane ekipa s treninga mu je ona koja mu odgovara i privatno se druže. Zajednički interesi su ono što povezuje ljude, def bih pokušala s nekom aktivnosti koja mu odgovara pa da proba tako proširiti krug prijatelja.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.