Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2012., 12:18   #41
http://www.24sata.hr/nik-titanik/dnevni/2325
Ivo R is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 14:16   #42
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Ako si iz Miamija, onda pod našom domaćom misliš na što točno - kubansku kuhinju?
Pa kraj na stotine kubanskih ovdje u južnoj Floridi takvi mi ne fale, ali nema ništa skoro našega od tamo iz rodne grude...


Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
https://plus.google.com/102644411301...ut?gl=ca&hl=hr

to ti je jedini restač sa našom klopom ovdje, imaš i Kafanu sjevernije, ali moja preporuka je ovaj prvi...
i radno vrijeme im je nikakvo tak da pripazi kad ideš, da ne bi naletio na zatvorena vrata
Hvala.

---

Čeka me izgleda popriličan temperaturni šok. Iz toplog Miami-a u superhladni Edmonton, pa nazad ovamo na 80 stupnjeva F.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 19:21   #43
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
https://plus.google.com/102644411301...ut?gl=ca&hl=hr

to ti je jedini restač sa našom klopom ovdje, imaš i Kafanu sjevernije, ali moja preporuka je ovaj prvi...
i radno vrijeme im je nikakvo tak da pripazi kad ideš, da ne bi naletio na zatvorena vrata
Amstel:

Mozes li nesto preporuciti s menija? Nesto sto ti se svidjelo i kvalitetom i cijenom.
Kakve su cijene? Sto je na meniju? Mislim, ima li kuhanih jela, tipa gulas, sarma ili slicno.
Ova posast sendvica i hamburgera je zabrinjavajuca.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 21:34   #44
Quote:
Luna L. kaže: Pogledaj post
Amstel:

Mozes li nesto preporuciti s menija? Nesto sto ti se svidjelo i kvalitetom i cijenom.
Kakve su cijene? Sto je na meniju? Mislim, ima li kuhanih jela, tipa gulas, sarma ili slicno.
Ova posast sendvica i hamburgera je zabrinjavajuca.
balkanski fast food, cevapi, pljeskavice, burek, kolaci(kremsnit, sampita, baklava etc)

za kuhana jela nema hrv restorana, ali gulas ili kuhana jela mozete pojesti u downtownu(bistro praha) ili njemacki restaci na 99st( i negdje 70ave) barb&ernie i bauerschmahus(tak nekak), hrana im je dobra i drugacija za razliku od svih kanadskih di je izbor 99% steak, pomfri, burger i varijacije na temu
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 22:24   #45
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
ne, ne...ne te dvije riječi stavljati skupa, odmah će mi se pojavit 5 poruka u inboxu

šalim se...hvala, ali nije to još ništa gotovo, još uvijek sam u strepnji jer trebam čekati tu radnu dozvolu, a svi statusi su mi pri kraju(jaako komplicirano), duboko se nadam da ću ostati ovdje bez da moram napuštat zemlju, ali to sad ovisi samo o vladi
kad se to sve riješi napisat ću na blogu, što i kako...

što se tiče zime, realno, zima ne bi bila strašna da traje toliko dugo koliko u torontu ili zagrebu, problem je šta ovdje već od sredine 10mj pa do sredine 5 mjeseca temperature bude od nule pa na niže...prvi i drugi mjesec su najhladniji...
temperature su takve kakve jesu, grad i okolica imaju milijun stanovnika ljudi i dalje žive ovdje, a i mnogo egzotičnije nacije od nas, pa sad vidite dal se da preživjeti...
sve je stvar kakvi ste vi i kako se vi postavite prema svemu, tako da ovisi o vama

danas je temperatura pala na -3, nakon dugog vremena ispod -15 feeling je kao da je 10 i možemo bez jakne
Nadajmo se da neće. Da će sve biti o.k.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 22:54   #46
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
balkanski fast food, cevapi, pljeskavice, burek, kolaci(kremsnit, sampita, baklava etc)

za kuhana jela nema hrv restorana, ali gulas ili kuhana jela mozete pojesti u downtownu(bistro praha) ili njemacki restaci na 99st( i negdje 70ave) barb&ernie i bauerschmahus(tak nekak), hrana im je dobra i drugacija za razliku od svih kanadskih di je izbor 99% steak, pomfri, burger i varijacije na temu
Hvala na odgovoru.

Hm, ne znam kakvog ce okusa biti ti cevapcici. Razlika je u mesu tamo i ovdje.

Samo jednom sam na farmers marketu pojela neku ukrajinsku sarmu i poslije toga imala zesce probleme.
Njemacke restorane cu tek probati. Koja ironija. U Hr. Njemacka hrana, mislim ono... a ovdje je idem traziti ako zelim nesto kuhano a da nije riza.

Inace, da, hamburgeri i pomfri i te varijacije su im svakodnevna prehrana. (Vecini). I pizze. Ono s cim se mi tu i tamo doma pocastimo, ovdje je normala.
Nije cudno da su vecina odebeli. Pitam se kako metabolizam radi s tonama te teske hrane koju unose svakodnevno.

Kakav je burek? Baklava? Valja li ista?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 23:04   #47
Quote:
Luna L. kaže: Pogledaj post
Samo jednom sam na farmers marketu pojela neku ukrajinsku sarmu i poslije toga imala zesce probleme.
Ovo me podsjetilo na moje iskustvo s rumunjskom sarmom (sarmale) u Fort Lauderdale-u prije par godina, užas! Jednom i nikad više!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 00:06   #48
Quote:
Luna L. kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Hm, ne znam kakvog ce okusa biti ti cevapcici. Razlika je u mesu tamo i ovdje.

Samo jednom sam na farmers marketu pojela neku ukrajinsku sarmu i poslije toga imala zesce probleme.
Njemacke restorane cu tek probati. Koja ironija. U Hr. Njemacka hrana, mislim ono... a ovdje je idem traziti ako zelim nesto kuhano a da nije riza.

Inace, da, hamburgeri i pomfri i te varijacije su im svakodnevna prehrana. (Vecini). I pizze. Ono s cim se mi tu i tamo doma pocastimo, ovdje je normala.
Nije cudno da su vecina odebeli. Pitam se kako metabolizam radi s tonama te teske hrane koju unose svakodnevno.

Kakav je burek? Baklava? Valja li ista?

ne ne, njemacka hrana je u njemackom ne hrvatskom tj srpskom restoranu...


u cheese factoryu je hrana vrlo dobra s obzirom na to gdje se nalazite...sve tamo je vise manje meni dobro(jedino mi se nije svidio gourmet balkan burger iliti pljeskavica) kremsnita im je jako dobra, neki stranci koje sam tam vodio su jako zavoljeli baklavu...a i prema istrazivanju kazu da je poutine najbolji u edmontonu...

uglavnom, necete se razocarati
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 00:18   #49
Odlicno. Zavoljela sam Canadu. Tu i tamo malo prigovorim za hranu, ali ako pronadjem ovakve oaze i povremeno se pocastim, zivot je lijep

Danas u Calgaryju mirno. Sunce se pomalo sramezljivo pokazalo kroz oblake. Grad obucen u bijelo ruho, kako i dolikuje sjeveru. Prije neki dan na stazi uz rijeku sto vodi do dauntauna jelennji tragovi i male crne loptice pored. Sjetila sam se da bi bile dobro gnojivo za cvijece ali bila sam u drustvu, dakle, nebi mi prilicilo da sam skupljala smrznutu kakicu.

Obliznje jezero se zaledilo. Sa malim bagerima ili slicnim im masinama poravnavaju led. Vjerovatno za klizaliste. Nemam pojma. Uzivam u prizoru.
Tesko mi zamisliti da sam se prije tri mjeseca u njemu kupala.

Pogled na obliznje kuce okolo jezera tjera me na misao o umjetnom svijetu... I tako dalje...
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 14:51   #50
muz i ja zivimo u Torontu (West End) ali srce nas cesto vodi u Montreal kamo mislimo preseliti negdje tokom 2014, sto prije to bolje
ne volimo sve sto vole mladi iako jos spadamo u tu kategoriju; ukoliko volite stvari kao kompjutere, tehniku opcenito, igre, knjige, filmove (posebno sf, horror, akcice i sl) putovanja, zanimljive razgovore i alternativnu glazbu ili imate kakve slicne hobije, mi bi se po svoj prilici vrlo rado voljeli upoznati i druziti s vama i vama slicnima!
U Montrealu smo upoznali super ljude ali javite se i ako ste od tamo, jos bolje!
kontakt na PM


PS. zanima nas iskljucivo ugodno druzenje, ne razgovor o LMO/vizi i slicnim stvarima (sto je obavezna tema kad god vidimo kog od nasih a nas zanimaju druge teme, ta vise ne) tako da, molim samo upite motivirane iskrenim i cistim prijateljskim pobudama
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 19:59   #51
Eo gledam RTL Danas i vidim poplavljen Zagreb i snjeznu Hrvatsku, a ovdje vedro, sunasce sija nigdje sniega. Kod vas majnus petnes, kod nad plus 4

Bice da ce se juzni Ontario dozivljavat kao tropska destinacija za vas iz Hrvatske

Zadnje uređivanje bajlo ofiser : 13.12.2012. at 20:08.
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 23:56   #52
sto se tice hrane, u Vankuveru ima gomila etnickih restorana sa odlicnom hranom. Sto se tice kuhanja kod kuce, treba pripaziti pri kupovini u supermarketu, citati etikete i listu sastojaka i voditi racuna da se odaberu kvalitetne namirnice.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 00:09   #53
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post

Bice da ce se juzni Ontario dozivljavat kao tropska destinacija za vas iz Hrvatske
je, ja se vracam iduci tj iz posjete i veselim se svom toplom Torontu
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 03:33   #54
je li imao netko iskustva sa neurokirurzima ili operacijom kicme u okolici Toronta, da mi moze preporuciti nekoga,
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 05:58   #55
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
muz i ja zivimo u Torontu (West End) ali srce nas cesto vodi u Montreal kamo mislimo preseliti negdje tokom 2014, sto prije to bolje
ne volimo sve sto vole mladi iako jos spadamo u tu kategoriju; ukoliko volite stvari kao kompjutere, tehniku opcenito, igre, knjige, filmove (posebno sf, horror, akcice i sl) putovanja, zanimljive razgovore i alternativnu glazbu ili imate kakve slicne hobije, mi bi se po svoj prilici vrlo rado voljeli upoznati i druziti s vama i vama slicnima!
U Montrealu smo upoznali super ljude ali javite se i ako ste od tamo, jos bolje!
kontakt na PM


PS. zanima nas iskljucivo ugodno druzenje, ne razgovor o LMO/vizi i slicnim stvarima (sto je obavezna tema kad god vidimo kog od nasih a nas zanimaju druge teme, ta vise ne) tako da, molim samo upite motivirane iskrenim i cistim prijateljskim pobudama

Ijoooj, Montreal je predivan grad, totalno po mom ukusu. Bio sam u Vancouveru, razocarao me, sad sam u Calgaryu...nekako mi se cini da je pravilo> ako je anglosaksofono, onda je rednecki mentalitet, a gdje su frankofonci, tamo se osjeca kultura....ja se nadam prije ili kasnije preseliti u Montreal. Ako nadjem posao, to jest.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 06:59   #56
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
sto se tice hrane, u Vankuveru ima gomila etnickih restorana sa odlicnom hranom. Sto se tice kuhanja kod kuce, treba pripaziti pri kupovini u supermarketu, citati etikete i listu sastojaka i voditi racuna da se odaberu kvalitetne namirnice.
Na što misliš pod "paziti pri kupovini"? Nije baš da kuham, radije idem po sushi restoranima, ali zalomi se nekad, pa bi bilo dobro znati
*Astaroth* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 07:12   #57
Ma to ti je bolan ova nova paranoja sto hvata zene, i ostale green-ce, vegetarijance i one trece, vegane sta god to znaci.
Ono, gledaj kolko ima masnoca, kolko ima karbohidrata, kolko ima sodijuma, kolko urana, kolko pestcida, kolko fajbera, kolko proteina, kolko bibera, itd.
A to znaci; nema kobasica, nema vina, nema slanine, nema kulena, nema cvarka, nema alkohola, nema sira, nema sunke, nema pive, nema piletine, nema salame, nema one druge salame, nema mlijeka, nema rakije, nema jogurta, nema cega nema.

Zadnje uređivanje bajlo ofiser : 14.12.2012. at 07:18.
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 07:16   #58
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
je, ja se vracam iduci tj iz posjete i veselim se svom toplom Torontu
Jos malo pa cemo na plazu
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 08:17   #59
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post
Ma to ti je bolan ova nova paranoja sto hvata zene, i ostale green-ce, vegetarijance i one trece, vegane sta god to znaci.
Ono, gledaj kolko ima masnoca, kolko ima karbohidrata, kolko ima sodijuma, kolko urana, kolko pestcida, kolko fajbera, kolko proteina, kolko bibera, itd.
A to znaci; nema kobasica, nema vina, nema slanine, nema kulena, nema cvarka, nema alkohola, nema sira, nema sunke, nema pive, nema piletine, nema salame, nema one druge salame, nema mlijeka, nema rakije, nema jogurta, nema cega nema.
ionako pola tih stvari nema u kanadi
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 13:01   #60
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Ijoooj, Montreal je predivan grad, totalno po mom ukusu. Bio sam u Vancouveru, razocarao me, sad sam u Calgaryu...nekako mi se cini da je pravilo> ako je anglosaksofono, onda je rednecki mentalitet, a gdje su frankofonci, tamo se osjeca kultura....ja se nadam prije ili kasnije preseliti u Montreal. Ako nadjem posao, to jest.
mi smo se zaljubili u grad na prvi pogled.
divan, zabavan, kulturan, ni premali ni prevelik, odlicna podzemna (ja sam frik za podzemlje) - sve sto zelim od grada.
vise cak i ne pomisljam na zivot u NY jednog dana otkad sam vidjela taj grad
i hodocastit cu dok god ne preselimo.
kad smo odlazili prakticki sam pogrizla sam nokte i rasplakala se, eto koliko mi se nije islo nazad
vracamo se u sub navecer, tamo sve puno, sve na cesti, zivo, a dodjemo u Toronto, izidjemo u centru na Coach Teminalu nakon 11pm, prosvrljamo okolo do Yongea i Squarea, onak nigdje niceg.
grad za trecinu veci spava po noci.
svakako se nadam da ce za informaticara s 2g kanadskog iskustva u struci biti posla, francuski ce se vec nauciti - ja sam ga ucila dugo pa cu pomoci muzu
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.