Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 14:00   #5281
AUSTRALIJA će ukinuti privremene vize popularne kod stranaca i zamijeniti ih vizama za koje je potrebno bolje vladanje engleskim jezikom i radne vještine, rekao je premijer Malcolm Turnbull.

Turnbull je odbio sugestije da je promjene vizne politike donijeta kao odgovor na zahtjeve desničarskih stranaka, poput Jedne nacije, za jačom nacionalističkom politikom.

Međutim u objavi na Facebooku Turnbull je napisao: "Naše će reforme imati jednostavni fokus: posao Australcima i australske vrijednosti".

Turnbull je rekao da će promjena viza privući kvalificiranije radnike te veće zapošljavanje Australaca za razliku od jeftine radne snage koja je u tu zemlju došla u okviru starih 'viza 457'.

"Imigracijska smo zemlja, međutim činjenice ostaju - australski radnici moraju imati prednost pri zapošljavanju u zemlji", rekao je. "Nećemo više dopuštati da 457 vize budu putovnice za poslove koji bi mogli i trebali raditi Australci", dodao je.

Ta je viza uvedena je kako bi se ispunila nestašica kvalificirane radne snage i dopustilo posjednicima vize da dovedu članove obitelji u Australiju. Međutim zaglibila je u kontroverzi zbog optužbi da neki poslodavci uvoze radnu snagu zbog jeftinoće a ne da ispune nestašicu kvalificirane radne snage. Turnbull je na konferenciji u Canberri rekao: "Privodimo kraju kategoriju vize 457. Izgubila je kredibilitet".

Vizu 457 sada koristi oko 95.000 stranih radnika.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:48   #5282
Dobro vece. Moze li mi neko dati informaciju-savjet. Nasla sam sponzora, i radili smo na tome da se pokrene 457 viza, koja je na zalost, upravo ukinuta. Na vizu Sponsor - nominated se ceka 10 do 12 mjeseci,za direct entry, koliko ja vidim i ona kosta mnogo vise, 3600 aud plus 2700 za dva clana porodice. Naravno to ostaje opcija, ali ako neko zna ili ima savjet sta je najbolje i najbrze da se dodje dole, jer ovom mom sponzoru treba neko sto prije. Totalno su nam poremetili planove, tako da bi bila zahvalna ako neko ima ideju sta dalje. Hvala
Amona33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 10:07   #5283
AUSTRALIJA namjerava postrožiti uvjete za dobivanje državljanstva produljenjem vremena čekanja, dodatnim testovima poznavanja 'australskih vrijednosti' i višim standardom poznavanja engleskog jezika kao dio promjena imigracijskog programa.

Mjera dolazi u tjednu kad je premijer Malcolm Turnbull najavio da će se ukinuti vize za privremene radnike, popularna među strancima, i zamijeniti strožim programom u nastojanju da se ostvari načelo 'Prvo Australija'.

U toj zemlji zamjetan je uspon nacionalističke i antiimigracijske politike koju zagovaraju desničarske stranke poput Jedne nacije koja uživa veliku javnu potporu dok popularnost Turnbullove stranke desnog centra opada.

Turnbull je rekao da uvođenjem novih testova za dobivanje australskoga državljanstva više neće biti dovoljno poznavanje osnova engleskoga jezika.

Tražitelji viza morat će zadovoljiti minimalnu razinu 6.0, ekvivalent međunarodnome sustavu testova engleskog jezika. Osoba će se kvalificirati za dobivanje državljanstva tek nakon četiri godine stalnog boravka.

"Jačamo svoje multikulturalno društvo i svoje vrijednosti", rekao je novinarima Turnbull u Canberri. "Australsko državljanstvo treba se poštovati i čuvati. Ono je povlastica".

Sadašnji test za dobivanje državljanstva traži poznavanje australskih zakona, nacionalnih simbola i boja aboridžinske zastave. No Turnbull je rekao da to nije dovoljno za prosudbu hoće li osoba prihvatiti 'australske vrijednosti'.

Novi test za dobivanje državljanstva uključit će pitanja poput onih hoće li podnositelj slati svoju djecu u školu, hoće li raditi, ako je u dobi kad je radno sposoban, te smatra li da je priključenje uličnim bandama u skladu s australskim vrijednostima.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:54   #5284
Quote:
Amona33 kaže: Pogledaj post
Dobro vece. Moze li mi neko dati informaciju-savjet. Nasla sam sponzora, i radili smo na tome da se pokrene 457 viza, koja je na zalost, upravo ukinuta. Na vizu Sponsor - nominated se ceka 10 do 12 mjeseci,za direct entry, koliko ja vidim i ona kosta mnogo vise, 3600 aud plus 2700 za dva clana porodice. Naravno to ostaje opcija, ali ako neko zna ili ima savjet sta je najbolje i najbrze da se dodje dole, jer ovom mom sponzoru treba neko sto prije. Totalno su nam poremetili planove, tako da bi bila zahvalna ako neko ima ideju sta dalje. Hvala
Ovisi jel vam zanimanje na listi trazenih. Ako je onda 189, 190 ili 489.

http://mobile.workingin-australia.co...class-190-visa
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 12:45   #5285
Evo ljudi, ako koga zanima tko jos nije imao ceremoniju za Citizenship. Mozda je sada drugacije ili u mom Council ali ja nisam vidjela nikoga niti nigdje sa Biblijom. Sjecam se da je pisalo da ako netko hoce moze ponijeti Bibliju. Ali nije. Od nas 44 otprilike polovica je polagalo zakletvu under God, polovica bez.
Springwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:21   #5286
Možda hoće, možda neće, ali nije loše znati.....

Možda nekog zanima, a u vezi moje zamolbe svima tamo dolje od 10.04.2017. ( https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5266 ), da pomognete ovima gore.

https://www.youtube.com/watch?v=pYobPPLSvl4

https://www.youtube.com/watch?v=tfVC1ruID9s

https://www.youtube.com/watch?v=PKid4aXowwM

https://www.youtube.com/watch?v=Z0H3TIAA7_Y

https://www.youtube.com/watch?v=MrCgEzdjHhM

https://www.youtube.com/watch?v=Tpq4NERJqIw

Ako vas ovo ne zanima, zanemarite sve ovo iznad i ovu poruku shvatite kao pokušaj oživljavanja zamrle teme. Hvala i Lp svima.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:33   #5287
Nema komentara. Ok, samo vi i dalje spavajte zimski san.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 05:56   #5288
Nekako mi se cini da je bolje za tvoje samopouzdanje da nitko nije nista komentirao.
kucica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 22:02   #5289
Quote:
kucica1 kaže: Pogledaj post
Nekako mi se cini da je bolje za tvoje samopouzdanje da nitko nije nista komentirao.
Najljepša ti hvala što tako brineš o meni.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 03:53   #5290
Evo stigoh i ja dolje, pa ako ima nekog ovdje iz Adelaidea ili okolice molim neka se javi... moram negdje zapoceti networking
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:05   #5291
Posljednji link na ovu temu za vas:

https://www.youtube.com/watch?v=RZCbsH0cjUI
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:08   #5292
Quote:
Dostoj kaže: Pogledaj post
Evo stigoh i ja dolje, pa ako ima nekog ovdje iz Adelaidea ili okolice molim neka se javi... moram negdje zapoceti networking
Sretno ti bilo (kad ti već dobrodošlicu neće poželjeti netko "tamo dolje")!

Kidnuo si na vrijeme.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:08   #5293
Hvala na dobrim zeljama...

Ne bih se slozio da sam kidnio na vrijeme... zakasnio sam par desetljeca.
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:30   #5294
Pozdrav svima
Ako je netko slučajno ranije postvio ovo pitanje unaprijed se ispričavam.
Ima li netko među vama tko je uspio dobiti pozitivan skill assessment kao secondary school teacher od AITSL-a?
Ako ima, molim za savjet što sve uključiti u prijavu. Kako ste dokazali 45 dana supervised teaching practice?
Hvala svima na odgovorima.
LP
Elliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 20:14   #5295
Hajd, dobro. Vidim da sam vas sve "potjerao" s teme, pa neću više o New Yorku. Zanima me što mislite o naglom padu vrijednosti AUD.

31.03. 2017. 1 AUD = 0,761 € ..... 5,313895 kn
02.06. 2017. 1 AUD = 0,658 € ..... 4,877541 kn

I to baš sada kad se spremate posjetiti EU i HR.

satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 20:25   #5296
Quote:
Dostoj kaže: Pogledaj post
Hvala na dobrim zeljama...

Ne bih se slozio da sam kidnio na vrijeme... zakasnio sam par desetljeca.
A što ćeš? Neki naši tamo kažu da nikad nije kasno da nahebeš.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:28   #5297
Studentska viza

Dobro vece. Stigao sam u Sydney prije 7 dana,na turisticku visu EVisitor651. Unteresuje me,da li ja mogu i ako mogu,kako da apliciram za studentsku vizu da usavrsim svoj engleski jezik,a dogodine da upisem master studije,jer sam diplomirao prije 20ak dana,i imam zvanje CIVIL ENGINEER(gradjevinski inzenjer). Ako ima neko bilo kakav savjet,bio bih mu vrlo zahvalan da mi pomogne.
drfeelgoodlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 04:15   #5298
Quote:
Springwood kaže: Pogledaj post
Evo ljudi, ako koga zanima tko jos nije imao ceremoniju za Citizenship. Mozda je sada drugacije ili u mom Council ali ja nisam vidjela nikoga niti nigdje sa Biblijom. Sjecam se da je pisalo da ako netko hoce moze ponijeti Bibliju. Ali nije. Od nas 44 otprilike polovica je polagalo zakletvu under God, polovica bez.
ZZZ od kad me nije bilo ovdje


Ja sam svoju dao pred gradonacelnikom trebalo mi hitno za pasos.

Tjedan dana poslije gradonacelnik pod optuzbom za korupciju....
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 04:33   #5299
Bok ekipa,

u Melbourneu sam poslom u 11. mjesecu, ima kakva preporuka za dobre restorane i lokalno pivo?

Pozdrav iz Miamia.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 04:49   #5300
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Bok ekipa,

u Melbourneu sam poslom u 11. mjesecu, ima kakva preporuka za dobre restorane i lokalno pivo?

Pozdrav iz Miamia.
Melbourne je najeuropskiji grad u Australiji.... gdje god krenes dobro je .... uzivaj
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.