Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2014., 22:57   #1
Živjeti u prirodi - moj san u životu, pa da vas pitam kako?

Ne vjerujem kako ljudi žive u ovome našem "civiliziranom" svijetu. Jednostavno je apsurdno u šta su se ljudi pretvorili,a još su im apsurdniji principi po kojima žive.
Želje za materijalnim,mržnja,osvetoljubljivost,sebičnost,ve liki ego i lista sada može otići u nedogled,ali ne želim pretjerivati,ipak se ovdje ne radi o pojedincu kao individualcu već o skupini ljudi kao takvoj,a s druge strane to možda odražava samo moj pogled na svijet...možda i ljudi nisu tako loši? ali to za mene ne igra nikakvu ulogu jer ja mislim da JESU! nažalost,loši su i evo dopizdilo mi stavljati veliko slovo na početak rečenice ,pa ću sada da ispadnem mnogo glup i ne pismen.
bilo kako bilo moj problem je jedino trajno riješiv načinom da odem živjeti negdje u prirodu,daleko od svih tih ljudskih mana u blagostanje i ljubav,u predivne ruke majke prirode da prepustim svoje dane,a ne u zatucanu ljudsku nazovimototako rasu. ljudi sami po sebi su divna bića,no mnoge nas kvari upravo vanjski utjecaj svijeta kakav je oko nas. mi od toga ne možemo pobjeći. kako netko može imati zen dok ga neki nadrkani šef tjera da radi posao koji se sastoji od ispunjava jednoteistih formulara i sl. jebeš ti to sve,to ti pričam. JA NE ŽELIM VIŠE PODLEŽAVATI TIM LOŠIM UTJECAJIMA.

zbog toga vas razloga pitam,gdje i kako bih se moglo otići živjeti u jedinstvu s prirodom u skupini nekih drugih ljudi. ne zanima me bili to indijanci,afričko pleme ili ono "seljaci" u japanu. zanima me samo neki kreativan način kako doći do tamo i započeti život. ne mogu samo odjednom doći kod njih i tražiti da me nauče svojim običajima i preživljavanju ...ili možda mogu? PITAM VAS!
otišao bih živjeti u šumu ,pokušao barem...no nisam čovjek koji je stvoren za samoću,tako da takve prijedloge ne trebam.
ja bih negdje gdje nema rata,nema posjeda,nema mržnje,nema novca,nema predrasuda,nema osuđivanja,nema egocentričnosti,nema ureda,nema šaltera,nema vlade,nema prijevoznih mreža,nema zagađivanja,nema tehnlogije...itd. nadam se da shvaćašte.

totalno sam spreman ovoga trenutka odjebati sve..razgovarao sam i sa roditeljima koji su naravno protiv toga,no ja znam što mene u životu ispunjava i što mene čini sretnim,a također mislim i da je to smisao života,biti ispunjen i ići di te srce vodi,tako da je odlazak tako negdje smisao cijelog moga života,odnosno ne sam odlazak koliko život koji slijedi nakon.
Truth Teller is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 12:05   #2
Evo, javi se njima. Multikulti raj na zemlji.
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:25   #3
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Evo, javi se njima. Multikulti raj na zemlji.
Hvala ti čovječe!
Truth Teller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 13:02   #4
postoji tako nešto i kod nas..
robert schenk, osnivatelj, kupio je oko 60 hektara zemlje i sa istomišljenicima osnovao zajednicu i eko selo..grade kućice od blata i slame te pokušavaju živjeti na principu plemena i onoga- uzmi od prirode ono što ti ona daje, u skladu sa njom..
par obitelji živi u toj zajednici, ima obitelji sa djecom, ima osoba koje su same, ali oni su jedna velika obitelj..grade svoje kuće, imaju jezero u blizini, sami uzgajaju hranu, dane provode u vrtu, peku kruh, večeri provode u razgovorima..
tomislav jelinčić je napravio dokumentarni film na tu temu koji se prikazao na doxu, pa da ga potražiš i vidiš kako oni funkcioniraju..
za početak, ovo će pomoći:
http://www.rtl.hr/tabloid/scena/6710...08c9003f4c4b84
http://www.story.hr/tomislav-jelinci...jednici-135622
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 14:39   #5
ovu temu treba postaviti na pdf pravo.
jer ako nemaš love za kupiti si zemlju... ako nemaš love za platiti porez na nekretnine, tj. zemljište... ako nemaš love za ostalo što zahtjeva država - adresu, prebivalište, dokumente i svašta nešto, dozvole za lov, ribolov, uskoro i proizvodnju vlastitog sjemena, onda si zakonima spriječen da se sam prehranjuješ, skupljaš po šumi, pališ vatru, loviš, uzgajaš... zatvorili bi te zbog skitnje, neplaćenih poreza, nebrige za djecu, ugrožavanja pravnog poretka...

sva sloboda i prava proizlaze iz vlasništva. prvo postani vlasnik a onda razmišljaj o slobodi.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 15:08   #6
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
postoji tako nešto i kod nas..
robert schenk....
Pokušaj tu gdje te uputila Provense.
Blatuša je za tebe. Pogotovo ako si za poligamne seksualne odnose.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 01:17   #7
http://www.bh-index.com/kuca-iz-snov...00-eura-foto/#

Meni je ovo, recimo, prekrasno kad smo već kod života u prirodi.
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 00:03   #8
također razmišljam o istome,pa nek mi se javi svi zainteresirani za isto! :-)
__________________
"In my world love is for poets never the famous balcony scene just a dying faith on the heaven's gate."
HawkeyeDawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 19:42   #9
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Pogotovo ako si za poligamne seksualne odnose.
hm, poligamni odnosi se nisu spominjali
ali čini mi se da je rečeno da njihov mjesečni budžet iznosi oko 600kn (pretpostavljam da se to odnosi na namirnice, sol, brašno i one osnovne potrepštine- sapun, toaletni papir i slično)..

apropo ove teme, danas je se sjetih..godišnjica rođenja je jedne iznimne, predivne i veličanstvene osobe..
kada mi dođe dosta svega, uvijek kažem da ću ostaviti sve i otići živjeti u šumu sa gorilama, kao diane fossey
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 22:05   #10
Ja te autore potpuno razumijem tj. jasna mi je i lijepa tvoja ideja. No dobro ti ljudi kažu, vlasništvo i samo vlasništvo, u slučaju da se želiš trajno nastaniti na tom nekom području. U suprotnom, nađi si nekog pa nomadirajte.
A današnja plemena, bila ona u Africi ili kojem drugom kontinentu... eh... dajem ti primjer Maasai plemena - djecu su im počeli tjerati u škole, i njima su ograničili životni prostor. Čak i oni (ne svi) danas imaju mobitele (vidjela na svoje oči kad ga je izvukao ispod svog ruha), odu u grad (do kojeg je hoda 3 dana), jednostavno - civilizacija je i u najzabačenije kutke pustila svoje korijenje.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 00:33   #11
Isključi si internet, struju, odi na selo i živi od socijalne pomoći. To je to. Tvoj ostvareni san.

Zadnje uređivanje Lozimka : 17.01.2014. at 00:41.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 12:31   #12
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
one osnovne potrepštine- sapun, toaletni papir i slično)..
paloma... vo sodolevanju z naravo.

meni se čini da bi vi samo na malo duže logorovanje.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 11:43   #13
Vjerujem da svi mi na ovaj ili onaj način, prije ili poslije, težimo nekom skladu sa prirodom. Ovo o čemu ti pričaš zvuči prekrasno, možda ćak i pomalo utopijski. No istina je takva da potpuno ostvarenje toga u svijetu kojega danas poznajemo je ne nemoguće (prvi primjer je taj što netko za početak mora kupiti i postati vlasnik nekog prostora, dakle opet ovisi o civiliziranom svijetu itd.itd.). No zato uvijek na neki način možeš pronaći nešto što ćete u određenoj mjeri povezivati s prirodom. Možda radno mjesto ili volonterski rad u raznim dobrotvornim udrugama toga tipa, a naposlijetku i život na selu. To je jedan od načina na koji možeš potrošiti jedan dio svoga vremena i života da ispuniš svoje potrebe koje su naravno normalne i svaki čovjek ih duboko u sebi nosi. Priroda nas je stvorila i budući da nam je ona majka ne čudi što želimo biti u njezinoj blizini, sigurnosti, zaštiti, ljepoti, ali i čari vječnog učenja opreznosti i saznanja novih spoznaja. Sretno!
muffgek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 21:15   #14
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
civilizacija je i u najzabačenije kutke pustila svoje korijenje.
Žalosno, ali istinito.
Ljudi i ne shvataju da uništavaju sebe, druge, a zasigurno i prirodu svojim djelima i ophođenjem prema istoj.

Truth Teller, ja te potpuno podržavam u tvojoj odluci i ako uspiješ prevazići sve probleme koji su gore pomenuti, garantiram ti da ćeš imati bolji i ispunjeniji život od ovoga koji sad proživljavaš.
__________________
i wanted the whole world or nothing.
Psychedelik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 20:39   #15
Quote:
Psychedelik kaže: Pogledaj post
Truth Teller, ja te potpuno podržavam u tvojoj odluci i ako uspiješ prevazići sve probleme koji su gore pomenuti, garantiram ti da ćeš imati bolji i ispunjeniji život od ovoga koji sad proživljavaš.
A ja mu garantiram da ce se vratiti kada mu se prvi put upali karijes. A ako nece, onda mu garantiram da ce brzo krepati.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:29   #16
Ovaj lik je zanimljiv,totalno me podsjetio na otvarača teme
bisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 22:30   #17
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
A ja mu garantiram da ce se vratiti kada mu se prvi put upali karijes. A ako nece, onda mu garantiram da ce brzo krepati.
Ne bi bio ni prvi, a niti posljednji koji je uradio tako nešto i ja ne vidim ništa loše u takvom načinu života.
Živjetu u skladu sa prirodom je najbolja moguća opcija.
__________________
i wanted the whole world or nothing.
Psychedelik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 23:08   #18
Ja bi jednu kozicu i tri koke, polje kelja i baš bi mi bilo če-če.
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 10:08   #19
na jadranu ima jako puno malih i napuštenih otoka na kojima bi se moglo jako lijepo i mirno robinzonski živjeti...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 16:06   #20
Pretpostavljam da bih obicna kuca na selu bila preiskvarujuce blizu civilizaciji a bas pravo pleme u dubinama prasume malo pre smrtonosno iz raznih razloga?

Problem je u tome sto vecina ljudi s takvim snom zapravo zeli holodek iz Zvjezdanih Staza gdje se odreknes svih mana modernog doba i zivis na mirisnim proljetnim livadama sve dok ne iscasis rame ili dobijes cir koji se treba operirati. Pa iskljucis holodek i odes na 5 dana u modernu bolnicu.

Meni je to sto zelis potpuno razumljivo Truth Teller i pohvale za to sta za razliku od mnogih imas ambiciju pokrenuti zivot u nekom smjeru, ali ako zelis prakticne savjete odavde bolje da nam jos malo pojasnis sto tocno zelis...

Jeli ti jedina prepreka tome sto neces otici sam u sumu to sto tu nema drugih ljudi ili i to sto ce prije ili kasnije tamo poceti padati kisa na +5 stupnjeva po noci u mrklom mraku pa ako si na suhome nece biti ugodno a ako si bez krova nad glavom to je smrt...

I ovo za to da nema vlade je ok ali ovo "nema predrasuda,nema osuđivanja,nema egocentričnosti" toga je bilo i u najranijim plemenskim zajednicama i bit ce dok smo god ljudi xD
To je manje vezano za stupanj razvijenosti drustva, Kalifornija i Aboridzini u Australiji su oboje u mnogim pogledima tolerantniji od Afganistanskih plemena i nekih cetvrti u centru Tokija

Pa ako mozes objasniti gdje su ti tocno okviri u "živjeti u jedinstvu s prirodom" jeli to znaci bez cjepiva protiv malarije u Kongu, ili manje drasticno pranje u rjeci bez sapuna, ili samo zivot bez TVa ili zivot u eko zajednici di se navecer druzi ispred vrta a internet je na kompu prikopcanom za solarnu bateriju i koristi se samo za googlanje metoda za uzgoj povrca bez pesticida
st360 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.