Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 22:24   #3021
Cudo da nema neki low cost iz Dizeldorfa, Ajndhovena ili Dortmunda.

Mene he Ryanair iz Dusseldorfa izasao 4.99 eur u jednom smeru za kraj juna, do Niša.
ikac2000 is offline  
Old 21.06.2017., 00:29   #3022
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Cudo da nema neki low cost iz Dizeldorfa, Ajndhovena ili Dortmunda.

Mene he Ryanair iz Dusseldorfa izasao 4.99 eur u jednom smeru za kraj juna, do Niša.
Nije niš baš pravac mora.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.06.2017., 03:40   #3023
Postoji li u Munchenu netko od nasih da dobro sisa i nije skup? Ako moze preporuka. (muska frizura)

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Ster is offline  
Old 22.06.2017., 12:36   #3024
Prigodan SALE, Eurowings,

cijela EU, cijene od 29,99€:

https://www.eurowings.com/de/buchen/...te-fluege.html
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Old 22.06.2017., 21:27   #3025
Quote:
Ster kaže: Pogledaj post
Postoji li u Munchenu netko od nasih da dobro sisa i nije skup? Ako moze preporuka. (muska frizura)

Sent from my eMAX mini using Tapatalk


dosao covjek u mobyshop i kaze ubacuj mi hrv menu i tipkovnicu sto prije u mob...
pita ovaj zasto:

cuj posaljem ti ja kumu jucer poruku:

alkuma dobro sisa....

jedva sam se spasio od kuma...haha

iako je frizura odlicna....


e tako i ti buraz...


a sto se tice frizure...svaki turko te za 10euro osisa stani pani...
ovi nasi idu svi kod njih...
ja ne jer nosim jaaako kratko(citaj sam svoj majstor--glava ko u rojsa...haha)
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 23.06.2017., 00:23   #3026
Hahahaha, jebiga nema se za hr slova. nego jos jedno pitanje, nema odg na temi za pocetnike. Sta je s ovrsenim rac u hrv? Jel ide blokada na njem racune?

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Ster is offline  
Old 23.06.2017., 00:35   #3027
Ne ide.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 23.06.2017., 11:10   #3028
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne ide.
Kad ti je sjela ovrha na račune u Hr?
Guud is offline  
Old 23.06.2017., 12:49   #3029
Meni ili Zelenom? Meni prije cca godinu, al moguce da ce i jos nesto kroz koji mj. Pa pitam da znam jel te nadu i u Njem?

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Ster is offline  
Old 23.06.2017., 13:20   #3030
Zelenom, jer čim nedvojbeno zna odgovor za očekivat je da je imao iskustva s ovrhama.

Ja nisam, ali poznanici jesu i platili su dugove, jedan je otišao u Njemačku, drugi u Irsku. Nisam siguran da li su platili ovrhom ili su se sami odlučili platiti (posuđujući novac na drugim mjestima) kako ne bi došlo do ovrhe ili drugih neugodnosti. Samo znam da su platili.
Guud is offline  
Old 23.06.2017., 21:45   #3031
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Zelenom, jer čim nedvojbeno zna odgovor za očekivat je da je imao iskustva s ovrhama.

Ja nisam, ali poznanici jesu i platili su dugove, jedan je otišao u Njemačku, drugi u Irsku. Nisam siguran da li su platili ovrhom ili su se sami odlučili platiti (posuđujući novac na drugim mjestima) kako ne bi došlo do ovrhe ili drugih neugodnosti. Samo znam da su platili.
Ja nemam nikakvih neplacenih racuna, dugova ili ovrha niti sam ikada imao, ali znam nekoliko ljudi koji su iz HR dosli u Njemacku radit a imali su ovrhe u HR, konkretno, jednom je trebalo godinu i pol da isplati ovrhu a nikad mu nista nije sjelo na racun u Njemackoj, ja sam ga stalno zajebavao kako je mogao kupit najskuplji iPhone na ugovor (i placao ga 65€ mjesecno) kad u HR ima ovrhu.

A sad ti meni reci, po kojoj pravnoj osnovi netko moze iz Hrvatske ovrsiti neciji racun u Njemackoj??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 23.06.2017., 21:57   #3032
Na javnoj televiziji ZDF u Njemačkoj se klevetala Oluja i HV, krivotvorilo hrvatsku povijest i vrijeđalo predsjednicu Republike

http://www.tinolovka-news.com/index....sic&Itemid=415
sunshinestar is offline  
Old 24.06.2017., 00:13   #3033
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ja nemam nikakvih neplacenih racuna, dugova ili ovrha niti sam ikada imao, ali znam nekoliko ljudi koji su iz HR dosli u Njemacku radit a imali su ovrhe u HR, konkretno, jednom je trebalo godinu i pol da isplati ovrhu a nikad mu nista nije sjelo na racun u Njemackoj, ja sam ga stalno zajebavao kako je mogao kupit najskuplji iPhone na ugovor (i placao ga 65€ mjesecno) kad u HR ima ovrhu.

A sad ti meni reci, po kojoj pravnoj osnovi netko moze iz Hrvatske ovrsiti neciji racun u Njemackoj??
Ako vjeruješ da možeš dignuti kredit u Njemačkoj, kupiti auto na kredit, posuditi od nekog novac ili kupiti jedan ili više najskupljih iphoneova na otplatu te mirno otići u neku drugu EU državu, tamo se zaposliti i otvoriti račun bez mogućnosti da platiš dugove, grdo se varaš.

I za neplaćeni parking ti stigne ovrha.
Guud is offline  
Old 24.06.2017., 00:41   #3034
Ti dokazi da je nekome iz Hrvatske stigla ovrha na racun u Njemackoj.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 24.06.2017., 01:16   #3035
Lakše je tebi dokazati da nije. Digneš kredit u Hr i odeš u Njemačku. Ako te ne uspiju ovršiti ne samo što si dokazao da to nije moguće, već ti je ostala i lova.
Guud is offline  
Old 24.06.2017., 01:33   #3036
Ok ne treba raspravljat debilnom retorikom, ako tko ima iz prve ruke info neka podijeli i ok. Hvala

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Ster is offline  
Old 24.06.2017., 01:51   #3037
Pitaš na krivom mjestu.

https://e-justice.europa.eu/content_...rder-376-hr.do

Jer ti mali zeleni ili bilo koji drugi anonimni nick može reć što god mu padne na pamet u trenutku dosade, a tebi sutra ovrše račun s pripadajući troškovima. I što mu možeš osim doć tu na temu najebat mu se matere, s tim da ne bi bio ni prvi ni posljednji.
Guud is offline  
Old 24.06.2017., 02:10   #3038
Ok ni ti nisi totalno upucen i pitam na pravom mjestu. Naime trazio sam konkretno ko ima situaciju, tu se konkretno radi o uredbi gdje ti dodes u Finu i kazes za taj racun. Prema svim info kaj sam nasao na netu tek mozda od iduce god ce se vidit svi racuni gradana na jednom sustavu. Sigurno Njemacka nece nekoj Fini dostavljat moj br racuna samostalno. A i EU ovrsni zakon ukljucuje neke druge stvari. Kao sto sam rekao molim info iz prve ruke. Povrsne info vec imam i slicne su kao od Zelenog.

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Ster is offline  
Old 24.06.2017., 03:03   #3039
Neće ti fina iz hr ovršit račun u Njemačkoj. Vjerovnik (onaj kome duguješ novac) će na temelju tvoje promjene prebivališta pokrenuti postupak u Njemačkoj, te ćeš najvjerojatnije prvo dobiti dopis od odvjetničkog društva, a zatim i suda. U Hr se ovrha može izvršiti na temelju vjerodostojne isprave koju ovjeri javni bilježnik, u Njemačkoj to nije moguće. Anegdotalni primjeri kakve dobiješ na forumu ti nisu nikakav dokaz jer se može dogoditi da u 20 slučajeva vjerovnik ne pokrene postupak, dok se u tvom zainati i to napravi. Ja sam parkirao na ulici s Hr tablama i dobio kaznu koju nikad nisam platio niti dobio ovrhu, ali to ne znači da s hr tablama možeš parkirat gdje poželiš i skupljati kazne bez straha da će ih uspjeti naplatiti.
Guud is offline  
Old 24.06.2017., 07:50   #3040
Ti hoces reci da ce MUP RH obavijestiti Vjerovnika o promjeni prebivalista? To sve drzi vodu da ja sam obavijestim Finu i Vjerovnika o promjeni

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Ster is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.