Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2016., 16:34   #81
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Nije to bas tako Agresija je prisutna cijelo vrijeme:
http://m.tportal.hr/magazin/385882/D...i-porazan.html
Ja Jugoslavenske medije ne shvacam ozbiljno. Ti ljudi mrze Hrvatsku i oni su o masovnim iseljavanjima pisali i dok je Hrvatska imala pozitivan migracijski saldo sa zapadom.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 20:12   #82
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja Jugoslavenske medije ne shvacam ozbiljno. Ti ljudi mrze Hrvatsku i oni su o masovnim iseljavanjima pisali i dok je Hrvatska imala pozitivan migracijski saldo sa zapadom.

Aha u tom grmu lezi zec. Drugim rijecima generalizirajuca teorija zavjere bez ulaza u kljucnu specificnost. Kraj rasprave from my side oko ovog dijela. Sretno u hr Matrixu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 22:47   #83
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ciljam na to da nemas pojma o cemu pricas!! Kakva te Anglola i Nijerija spopale.
U Hrvatskoj ima tisuce i tisuce firmi koje se bave najrazlicitijim poslovima..ubiti 90% Hrvata koji rade vani se mogu vrlo slicnim poslom baviti i kod kuce, posebno oni koje vidjam po hotelima, restoranima i kaficima koje susrecem svaki puta kada odem na poslovni put.
Da sigurno u njem, zidar ima plaću 8 eura i to ako radi za naše lihvare po satu kod nas ako ima 30kn to sam puno rekao
Ekipa koja je dogovorila poslove direkt sa njem firmama ima satnice od 10eura za pomočne radnike do 25 eura za majstore
Kužiš stari zidari gore imaju plaće naših ministara
Imam prijatelja u irskoj radi u brodogradilištu uglavnom neče mi reči kolika mu je satnica ali otplatio je stan za 3g u zg za koji je imao kredu na 25g pa si ti stari zamisli kak je ljepo u našoj ljepoj okradenoj
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 22:54   #84
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Isto tako ja mogu tebi kazati da u Hrvatskoj postoji miljardu karijera i svakoga tko ide vani mogu pitati sto se ne potrudi ovdje.
Milijardu karijera, 4 milijuna ljudi i 300 tisuća nezaposlenih.
Ne štima ti računica.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 23:03   #85
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dosta lijecnika se vraca. Em dobivaju poslove u pripizdinama, jer na najtecaje za radno mjesto lijecnika u velikim gradovima se javlja bar 400 Poljaka i jedan Hrvat, pa nema sanse uslijed tolike konkurencije dobiti posao, pa onda nasi dobiju u "pripizdinama". Drugo, cesto moraju se puno dokazivati, ne uvazavaju se bas sve subspecijalizacije itd, te doktorima u 5.dekadi zivota je vec malo prekasno za ispocetla. I jos ne dobivaju ugovore za stalno, nego ih seljakaju iz mjesta u mjesto svakih par godina, a tu je papirologija s prijavama boravka itd itd, zapetljano..uglavnom, ne zele da im se migranti doktori utabore na jednom mjestu...

Sto se tice Irske, puno Iraca se odseljava.

Ovo nije uopce tocno. Nitko se od Dr ne vraca. Meni su priznali specijalizaciju i cijeli staz u HR. Zlonamjerne su tvrdnje da nam ne priznaju specku i subspec. Dobio sam jos jednu specku tako da sam najstariji specijalizant na Klinici. E da nije Klinika u pripizdini jer je grad veci od St. Nije problem dobiti posao u vecem gradu samo su stanarine skupe. Ovdje sam iznajmio veliku kucu. Najamnina je 1000 E a toliko bi me dosao dvosobni stan u Minhenu.
Kad dobijes radnu dozvolu s njom mozes raditi u cijeloj Nj. Na nju se ceka mj dana ako imas sve papire

Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 23:12   #86
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Muči me jedno pitanje.

HDZ pogotovo Karamarko su čitavo vrijeme u kampanji govorili kako je u protekle 4 godine( 2011-2015.) iz Hrvatske iselilo 100 tisuća ljudi i još su naglašavali mladih ljudi i naravno školovanih.

Prije nekoliko dana u emisiji Otvoreno Ines Strenja Linić je otišla još dalje,ona je javno i bez ograde izjavila da je u navedenome razdoblju Hrvatsku napustilo 150 tisuća ljudi.

S druge strane ministri u odlasku Grčić i Mrsić takvo nešto negiraju i pozivaju se na službene statističke podatke.

E sad mene zanima pošto nisu prezentirani nikakvi podaci o stvarnome razmjeru iseljavanja)što je prava istina,da li je zaista posrijedi antologijski egzodus(koji se racionalizira time što se zbog zakona ljudi ne odjavljuju) ili je to još jedan hrvatski mit?

Ljudi se ne odjavljuju . Ja se isto nisam odjavio. Koji klinac MUP mora znati di ja zivim.
Grcic i Mrsic barataju tim podacima o odjavama ciji je broj zanemariv


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 00:22   #87
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ovo nije uopce tocno. Nitko se od Dr ne vraca. Meni su priznali specijalizaciju i cijeli staz u HR. Zlonamjerne su tvrdnje da nam ne priznaju specku i subspec. Dobio sam jos jednu specku tako da sam najstariji specijalizant na Klinici. E da nije Klinika u pripizdini jer je grad veci od St. Nije problem dobiti posao u vecem gradu samo su stanarine skupe. Ovdje sam iznajmio veliku kucu. Najamnina je 1000 E a toliko bi me dosao dvosobni stan u Minhenu.
Kad dobijes radnu dozvolu s njom mozes raditi u cijeloj Nj. Na nju se ceka mj dana ako imas sve papire

Sent from my iPhone using Tapatalk
Osobno znam neke doktore povratnike. Ne uspiju se svi uvaliti u mjesta kao sto je tvoje. Priznaju Nijemci specke ali moraju se dokazivati iznova (ne specijalziriati se, nego dokazati da znaju posao iako imaju bogato iskustvo iz Hr).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 00:42   #88
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Milijardu karijera, 4 milijuna ljudi i 300 tisuća nezaposlenih.
Ne štima ti računica.
Netrebas se biti previse pametan da se ovo "miljarda" ne shvati doslovno. Ili valjda treba!!????
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 00:49   #89
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Da sigurno u njem, zidar ima plaću 8 eura i to ako radi za naše lihvare po satu kod nas ako ima 30kn to sam puno rekao
Ekipa koja je dogovorila poslove direkt sa njem firmama ima satnice od 10eura za pomočne radnike do 25 eura za majstore
Kužiš stari zidari gore imaju plaće naših ministara
Imam prijatelja u irskoj radi u brodogradilištu uglavnom neče mi reči kolika mu je satnica ali otplatio je stan za 3g u zg za koji je imao kredu na 25g pa si ti stari zamisli kak je ljepo u našoj ljepoj okradenoj
Neznam Davorcek, ja sam sad u silnim radovim po svom stanu, kamo srece da mogu ljude platiti 30 kuna sat. Evo gledam ponudu za postavljanje drvene terase na balkon, kad odbijem materijal cinimi se vise 300 kuna sata.


A inace sto se tice tvog prijatelja,ja mu cestitam na kupljenom stanu ali to je stara gastarbajterska prica , radi u Irskoj a otplacuje stan u Zagrebu, jer mu u Irskoj nemoze ni primirisati. Tako se vec dade!!Nije ista stvar imati npr. 3000 eura u Dublinu i tamo zivjeti ili probati ustedjeti tih 3000 eura i potrositi u Hrvatkoj...nekada davno je bilo jos i veca razlika.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 00:54   #90
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Netrebas se biti previse pametan da se ovo "miljarda" ne shvati doslovno. Ili valjda treba!!????
Ne trebas biti previse pametan da se shvati poanta moga posta , ili treba? Uglavnom, olaksat cu ti, pricas gluposti. Jesi ti ikada napustio HR? Barem turisticki? Slo, BiH I sl drzave ne racunamo.

Sent from my Z500 using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 00:59   #91
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Ne trebas biti previse pametan da se shvati poanta moga posta , ili treba? Uglavnom, olaksat cu ti, pricas gluposti. Jesi ti ikada napustio HR? Barem turisticki? Slo, BiH I sl drzave ne racunamo.
Ja mislim da ni ti sam neznas koja je poanta tvog posta.

Inace da samo jednom vidis moju putovnicu i kolicinu pecata u njoj ....shvatio bi koliko ti je pitanje glupo.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 05:22   #92
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Osobno znam neke doktore povratnike. Ne uspiju se svi uvaliti u mjesta kao sto je tvoje. Priznaju Nijemci specke ali moraju se dokazivati iznova (ne specijalziriati se, nego dokazati da znaju posao iako imaju bogato iskustvo iz Hr).
Ovim poboldanim si sve rekao.

Bilo bi bolje za pacijente u HR da se ti tvoji prijatelji nisu vratili.

Sad će nastaviti sa svojom nesposobnosti živjeti u HR i uništiti tko zna koliko života.

Inače, ja znam obrnute slučajeve, gdje ljudi prodaju stanove u HR da bi kupili nekretninu u Irskoj jer se ne namjeravaju vratiti.Nikada.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 08:20   #93
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Osobno znam neke doktore povratnike. Ne uspiju se svi uvaliti u mjesta kao sto je tvoje. Priznaju Nijemci specke ali moraju se dokazivati iznova (ne specijalziriati se, nego dokazati da znaju posao iako imaju bogato iskustvo iz Hr).

Ma ne moraju se dokazivati. Ako se je netko vratio, Vracaju se neradnici koji ne mogu izdrzati taj tempo jer u Nj treba raditi .
Ma daj. U Nj mozes dobiti posao gdje zelis. Ako mogu dobiti posao albanci, arapi i drugi koji nisu iz EU onda mogu i Hrvati.
Moj prijatelj nije imao nikakvog iskustva Pa je primljen i dobio je specku iz kardiologije.
U mojoj Klinici radi jos jedna kolegica iz HR. Ima kolegica i kolega iz Sr,Mak i Kosova.
Tako da tvoje tvrdnje uopce ne stoje. Naravno nema osmo satnog radnog vremena koje se s pauzama pretvori u cetverosstno. Neradnici i ljudi s balkanskim mentalitetom nece izdrzati taj tempo pa ce se vratiti


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 08:28   #94
Ne, dobri su specijalisti i doktori. Ali nije sve tako bajno ni vani. Nisam mislila da se moraju dokazivati od samih pocetaka, nego ako su tu bili sefovi klinika, tamo ne mogu to biti kad dodju, nego treba opet proci dosta vremena do te pozicije. Znam ja i par Nijemaca doktora (kardiokirurg u Berlinu, par njih u Tuebingenu), Hrvaticu seficu odjela bolnice u Oslu vec 20ak godina, svi vele da sad puno vise rade nego prije, a za istu placu i da je istina da stranac koji dodje izvana se mora dokazivati.
Ti si IT, to je druga prica.
Nisam nigdje rekla da je ovdje med i mlijeko, ali nije ni vani sve automatski raj. Uvijek postoji lice i nalicje.

Imam i par frendova koji su otisli trbuhom za kruhom drugu polovicu 90tih, snasli su se, ok im je i sami vele da je sad teže novim nasim migrantima nego onda: manja
ponuda ok poslova, puno veca konkurencija drugih migranata (pogledaj statistiku koliko je bilo migranata iz Europe po Europi do 2004/2005 seljakalo zadnjih 10 godina.

Npr, sad se za svako radno mjesto lijecnika u Njemackoj javi brdo Poljaka i 1 Hrvat.

Naravno da su vani u globalu bolje place i bolji standard, ali ne nuzno za svaku struku.


Sretno ovima u Irskoj!
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 09:20   #95
Najnovije iskustvo s FB. Odlaze i policajci. Pejstam razloge:

Evo *******, iskopirat cu ti i ovdje odgovor, posto i sama pises dvaput istu stvar u dvije grupe.

Pitam se pitam:

http://net.hr/danas/hrvatska/vlada-o...ne-sluzbenike/

Neznam sto toliko grcevito branis tu sluzbu, osim ako ne radis na granici ili u prometnoj, pa neznas sto znaci raditi na terenu svaki dan.

Place redovne?...jesu...i sve manje i manje i manje i manje. Od kad sam dosao su ovim redom poceli korigirat i rezat: Bozicnice, satnice, 6%(kojih nikad nismo niti imali kao zdravstvo i skolstvo), naknadu za prijevoz po kilometru, ZET isplatu mjesecne karte i naposljetku koeficijent osnovice place. Kao vjezbenik sam imao 4700, sa 80% 2011, do nedavno dok nisam dao otkaz sam imao 4168 kn neto sa 100% placom.

Samo si ti radi za 600 e, tu u Dublinu peres podove za 1300 e mjesecno, o cemu mi pricamo.

Naposljetku spominjes djecu, kakvu djecu to ocekuje buducnost ovdje, i kakvi darovi, par cokolada godisnje. Daj se uozbilji vise!

Eto ti razlog odlaska, svatko s imalo mozga dize sidro i odlazi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:52   #96
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ne, dobri su specijalisti i doktori. Ali nije sve tako bajno ni vani. Nisam mislila da se moraju dokazivati od samih pocetaka, nego ako su tu bili sefovi klinika, tamo ne mogu to biti kad dodju, nego treba opet proci dosta vremena do te pozicije. Znam ja i par Nijemaca doktora (kardiokirurg u Berlinu, par njih u Tuebingenu), Hrvaticu seficu odjela bolnice u Oslu vec 20ak godina, svi vele da sad puno vise rade nego prije, a za istu placu i da je istina da stranac koji dodje izvana se mora dokazivati.
Ti si IT, to je druga prica.
Nisam nigdje rekla da je ovdje med i mlijeko, ali nije ni vani sve automatski raj. Uvijek postoji lice i nalicje.

Imam i par frendova koji su otisli trbuhom za kruhom drugu polovicu 90tih, snasli su se, ok im je i sami vele da je sad teže novim nasim migrantima nego onda: manja
ponuda ok poslova, puno veca konkurencija drugih migranata (pogledaj statistiku koliko je bilo migranata iz Europe po Europi do 2004/2005 seljakalo zadnjih 10 godina.

Npr, sad se za svako radno mjesto lijecnika u Njemackoj javi brdo Poljaka i 1 Hrvat.

Naravno da su vani u globalu bolje place i bolji standard, ali ne nuzno za svaku struku.


Sretno ovima u Irskoj!

Ma pises gluposti. Nisam vidio ni jednog poljaka. Promijenio sam Kliniku . Sad sam u puno vecoj. Ako se mogu zaposliti oni cije zemlje nisu clanice EU onda mogu i Hrvati.
Da ja sam vanzemaljac. Jedini hrvatski Dr koji se je snasao u Nj
Naravno da ne mozes odmah postati Chef Arzt.
dokazivati? Ne kreces od nule jer se svima priznaje specka i radni staz u HR .
Po meni potrebno ti je oko dvije godine Pa mozes postati Oberarzt na svojoj ili nekoj drugoj Klinici.
.U Nj se napreduje puno brze a jedini kriterij je strucnost. Kod nas politicka podobnost. U Vinog bolnici je pulmologija dobila novog sefa odjela. Kako to znam iako nisam u HR? Zato jer se mijenjaju svake godine ovisno o tome koja partija dodje na vlast.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 20:21   #97
Inače ne volim pisati po ovakvim temama jer je tu većinom u pitanju osobni dojam,ali pisati da se neradnici vraćaju je onako,ne malo pretjerano,nego debelo pretjerano...

Također,o HR doktorima vani ne znam puno, imam 2-3 prijatelja, puno više imam prijatelja među njemačkim doktorima koji su fino pokupili stvari i otišli recimo u Švedsku...čak i CH doktori ponekad...

Iako,vani si uvijek auslander,ma koliko se trudio teško da ćeš u potpunosti biti prihvaćen...

Iako,to ponekad ovisi o regiji,klasična priča sjever/jug...

Njemačka i Austrija,pogotovo Austrija nisu toliko zatvoreni,ali Švicarska recimo je skroz druga priča...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 00:13   #98
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Najnovije iskustvo s FB. Odlaze i policajci. Pejstam razloge:

Evo *******, iskopirat cu ti i ovdje odgovor, posto i sama pises dvaput istu stvar u dvije grupe.

Pitam se pitam:

http://net.hr/danas/hrvatska/vlada-o...ne-sluzbenike/

Neznam sto toliko grcevito branis tu sluzbu, osim ako ne radis na granici ili u prometnoj, pa neznas sto znaci raditi na terenu svaki dan.

Place redovne?...jesu...i sve manje i manje i manje i manje. Od kad sam dosao su ovim redom poceli korigirat i rezat: Bozicnice, satnice, 6%(kojih nikad nismo niti imali kao zdravstvo i skolstvo), naknadu za prijevoz po kilometru, ZET isplatu mjesecne karte i naposljetku koeficijent osnovice place. Kao vjezbenik sam imao 4700, sa 80% 2011, do nedavno dok nisam dao otkaz sam imao 4168 kn neto sa 100% placom.

Samo si ti radi za 600 e, tu u Dublinu peres podove za 1300 e mjesecno, o cemu mi pricamo.

Naposljetku spominjes djecu, kakvu djecu to ocekuje buducnost ovdje, i kakvi darovi, par cokolada godisnje. Daj se uozbilji vise!

Eto ti razlog odlaska, svatko s imalo mozga dize sidro i odlazi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo je nacija kapitulanata, smušenjaka, debila i lopova, nije ni zaslužila da opstane, dabogda šta prije izumrla da se više ne patimo sami sa sobom. I meni je više pun k ove debilne depresije, apatije, smušenosti, nama treba neko doći probit nas nogom u dupe i uzet nam državu, ovo ostalo nek se raseli i neka nasele ovdje arape, beduine, picke materine, neka dižu džamije, nek se raznose isilovci koga briga.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 00:31   #99
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Ovo je nacija kapitulanata, smušenjaka, debila i lopova, nije ni zaslužila da opstane, dabogda šta prije izumrla da se više ne patimo sami sa sobom. I meni je više pun k ove debilne depresije, apatije, smušenosti, nama treba neko doći probit nas nogom u dupe i uzet nam državu, ovo ostalo nek se raseli i neka nasele ovdje arape, beduine, picke materine, neka dižu džamije, nek se raznose isilovci koga briga.
Zar i ti ĆAĆA dižeš ruke od svoga naroda ?
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:51   #100
Moj kut gledanja na život i rad u inozemstvu je takav da je visoko obrazovanima uglavnom jako dobro.

Ostali koji uglavnom rade i nažalost radit će ( tu ubrajam i sebe) u tercijalnom sektoru žive loše, "polupasjim životom", govorim iz iskustva a i ono što sam vidija.

Prvi par mj i do godinu dvije dana je kao ok dok se sav novac troši na izlaske, kave i zafrkanciju. Poslije kada treba krenuti ozbiljno u život i kada prioriteti postanu, komfor, kvaliteta hrane, odjeće, zubar, odlazak u kazalište, kupovina auta, kada dosadi putovati 45 min na posa i vracati se u nezagrijan stan itd. onda se vidi da to nije to.

Što se tiće Irske, najveći i ogromni problem je skupoća smještaja tako da uzalud to što je sve ostalo na razini Hrvatske.

Dok se živi "momačkim" životom, Irska je za 10 a za obiteljski život, kako kome. Dvije Irske plaće od cca. 1600 eura po plaći nasuprot dvije Hrvatske od cca. 4500 kn po plaći i ja bi radije uzea život i rad u Hrvatskoj jer bi živija kvalitetnije i bolje.


Priće o egzodusu će mo moći potvrditi ili pobiti tek za nekoliko godina jer su nam granice tek otvorene 2,5 godine i normalno je da ljudi žele pokušati okušati svoju sreću.
hithard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.