Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 03:53   #4681
Naravno a je bitno.

ALi ja nisam do sad vidio nikakvu analizu koja bi išla u prilog Bugarske.

Istina za volju, nnemam puuno informacijao Bugarskoj dkoje bi bile dovoljne za ozbiljan zaključak.
Znam samo da su Bugari jako žale.
Još manje takvih podataka daje Index.

Opet neke teorije temeljene za vlastitim predviđanjima.
Već se bar 20 godina priča eto Bugarska samo šta nije prestigla HRvatsku.

I nikako da je pretekne.

Prestanimo donositi zaključke bez ikakvih dokaza, a onda kao premise izmišljati neka svoja predviđanja iz budućnosti.

Koliko znam, i ispravite me ako griješim, ali Bugarska ima apsolutno sve probleme koje ima i Hrvatska.

A ima i specifične probleme koje Hrvatska nema, a i ti problemi koji su nam zajednički su tamo izraženiji.


Kod nas je bila bruka da što nam je Kiro bio ministar policvije, njihov Kiro, bivši izbacivač je premijer.
sunshinestar is offline  
Old 24.06.2017., 03:56   #4682
Minvajl Amerikanci znaju znanje:









sunshinestar is offline  
Old 24.06.2017., 04:33   #4683
mene je iskreno iznenadilo da je rumunjska prestigla bugarsku i nas, prije eu mi je bugarska izgledala puno bolje

eto ovo je moja prognoza za 3-4 godine ćemo vidjeti, donosim ju na svojim dojmovima o zemljama, moguće da sam i u krivu
KILLERDOG is offline  
Old 24.06.2017., 04:43   #4684
Hajde reci ti meni po čemu je to Rumunjska prestigla Hrvatsku7?

Do sad su se sve prognoze temeljene na člancima indexa i sličnih medija iskazale poptuno fulanima, ja ne znam zašto uopće otvarate to mseće.

No, kako god. pustimo predviđanja za par godina.

Hajmo o onmome što je danas.

Bojim se da za dvije tri godine kad se ispostavi da ste bili u krivu nećete htjeti govoriti o sadašnjosti, nego se pozivati na budućnost i vaše pretpostavke za budućnost , budući da vam se sadašnjost ne uklapa u vaše unaprijed dosnesene zaključke.
Dakle, radit ćete isto što radite danas i što ste radili jučer.
sunshinestar is offline  
Old 24.06.2017., 07:43   #4685
Lijepiš bezvezne videe o Amerima, žališ se da ti Nijemci vrijeđaju precjednicooo (Sunshinestar, izdrži!) i uopće ne pratiš temu (inače bi znao za Rumunjsku). Nigdje veze, jebote.
Iskreno se nadam da ti je netko hackirao account, jer u suprotnom, nisu tebi svi kod kuće...
Snack is offline  
Old 24.06.2017., 07:55   #4686
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Zato jer su pušteni unutra na krivi način.
Od Hrvatske se stvarno možeš nadat da će išta napraviti na pravi način.
rocker1987 is offline  
Old 24.06.2017., 08:20   #4687
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Od Hrvatske se stvarno možeš nadat da će išta napraviti na pravi način.
Pa cijeli lajt-motiv ove teme, jest da Hrvatska administracija/vlada ne mora ništa napraviti i da će sve biti super. Da je odlično kad ti stanovnici bježe glavom bez obzira, čak i inženjeri/stručnjaci.

I sad ekipa to "dokazuje" na 200+ stranica, stavlja nekakve analize, a kad uleti analiza po kojoj bi Hrvatska mogla završiti i na -10% BDPa zbog egzodusa onda se i MMF proglašava neznalicama.

Ono, kad ti je veliki uspjeh i pozitivno da potjeraš iz Hrvatske što više Hrvata i ostalih. I to onih koji žele raditi. Great success! Rekao bi Borat.

Ne znam što se mora desiti da ljudi shvate da ovo neće dobro završiti? Možda kad jedni...Bugari lansiraju satelit u svemir? Oh wait...

Da nije smiješno, bilo bi tragično...
Snack is offline  
Old 24.06.2017., 08:53   #4688
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Hajde reci ti meni po čemu je to Rumunjska prestigla Hrvatsku7?

Do sad su se sve prognoze temeljene na člancima indexa i sličnih medija iskazale poptuno fulanima, ja ne znam zašto uopće otvarate to mseće.

No, kako god. pustimo predviđanja za par godina.

Hajmo o onmome što je danas.

.
Evo ja ti mogu reći vezano za moju struku. Brodogradnju. Rumunji su nas pretekli. I po cgt-u i po vrijednosti ugovorenih brodova. Pa ti vidi .
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 24.06.2017., 09:06   #4689
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
nije bitan samo iznos nego i koliko se dobije za taj novac

ali da ovime vjerojatno preskaču hr u narednih 3-5 godina je po meni izvjesno, i tako će hr postati dno eu
Kaži ti meni, koliko se toga može dobiti za 380 eura?
JeZloba is offline  
Old 24.06.2017., 09:33   #4690
Što se odnosa Rumunjska-Hrvatska konkretno tiče - treba razlikovati kvalitetu života/standard od pariteta kupovne moći. U Rumunjskoj i dalje gotovo trećina kućanstava nema wc, kadu, ni tuš. Ta, i slične statistike su posljedica toga da su do prije 25g. bili teška bijeda, a između ostaloga - jako su dobro profitirali od svog ulaska u EU.

Normalno, ako nas ostave (tek su nas dostigli) u paritetu kupovne moći (a ako nastavimo ovako upravo to će se i desiti) i razliku održe 20-30g. onda će nas u konačnici prestići i po kvaliteti života.
krcmije is offline  
Old 24.06.2017., 09:40   #4691
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Je, čekaju prčiju epic fail vremena.

Vas dvojica bi stvarno trebali biti savjetnici predjednicoooo i organizirati odma jednu press konferenciju.
"Hrvatice i Hrvati, naš gospodarski plan je da ne radimo baš ništa. Osim toga, nadamo se da će vas što više pobjeći iz domovine, jer onda će nam biti svima bolje. Evo imamo i analize...osim ove iz MMFa, ta je sranje...".

Samo u Hrvatistanu... :klap:
Ahahaha, epic fail vremena...

Svaka cast
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 24.06.2017., 09:44   #4692
Ja mislim da će se sad početi rješavati situacija u Hrvatskoj i da će nam krenuti na bolje, ipak Plenković je pametan i ozbiljan dečko da bi se zajebavao sa državom kao munjeni Zoka, mora krenuti na bolje
Loui is offline  
Old 24.06.2017., 09:44   #4693
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Normalno, ako nas ostave (tek su nas dostigli) u paritetu kupovne moći (a ako nastavimo ovako upravo to će se i desiti) i razliku održe 20-30g. onda će nas u konačnici prestići i po kvaliteti života.
Kakvih 20-30g te spopalo...ako se ovako nastavi, biti će to maksimalno desetak godina.
Već sad "moj" IT sektor u Hrvatskoj izgleda jadno i bijedno u usporedbi s rumunjskim, netto plaće tu negdje, a Rumunji grabe sve jače i jače.
Snack is offline  
Old 24.06.2017., 09:51   #4694
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Kakvih 20-30g te spopalo...ako se ovako nastavi, biti će to maksimalno desetak godina.
Već sad "moj" IT sektor u Hrvatskoj izgleda jadno i bijedno u usporedbi s rumunjskim, netto plaće tu negdje, a Rumunji grabe sve jače i jače.
Hrvatska (kao posljedica relativno znatno veće razvijenosti u prošlosti) i dalje ima mnoge komparativne prednosti koje nešto veći paritet kupovne moći ne može ispeglati u tako kratkom roku. Kriminal, ekologija, stanje nekretninskog fonda, itd. Kroz 10 godina ako nastave ovako će imati bolje aute, mobitele, računala itd., ali će i dalje imati veću razinu kriminala, problema s okolišem i veći broj ljudi koji žive po, za naše prilike - straćarama.

Hrvatska je po nekim statistikama daleko bolja i od prosjeka EU, ali se iste kod nas uzimaju zdravo za gotovo.

http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/...mddw03&lang=en
http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/...dho01c&lang=en
http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/...mddw02&lang=en

Inače, što se IT-a tiče - to je posljedica rezanja poreza u IT-u na minimum minimuma, nešto što u Hrvatskoj ne prolazi jer 'bogate treba oporezivati'.
krcmije is offline  
Old 24.06.2017., 09:52   #4695
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post

Moje je putanje jasno, što se događa u Njemačkoj, Švedfskoj, Irsokoj i sličnim zemljama kad neko digne kredit i ne isplaćuje rate kredita.

Što se događa sa imovinom koja je pod hipotekom?
Španjolska policija: Više ne želimo provoditi ovrhe kuća
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...-kuca/1361973/

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Hajde reci ti meni po čemu je to Rumunjska prestigla Hrvatsku7?

Do sad su se sve prognoze temeljene na člancima indexa i sličnih medija iskazale poptuno fulanima, ja ne znam zašto uopće otvarate to mseće.

No, kako god. pustimo predviđanja za par godina.

Hajmo o onmome što je danas.

Bojim se da za dvije tri godine kad se ispostavi da ste bili u krivu nećete htjeti govoriti o sadašnjosti, nego se pozivati na budućnost i vaše pretpostavke za budućnost , budući da vam se sadašnjost ne uklapa u vaše unaprijed dosnesene zaključke.
Dakle, radit ćete isto što radite danas i što ste radili jučer.
Nema nista od parola. Ljubav prema lijepoj uhljebnickoj njihovoj dokazuje se djelima a ne tekstom.
Dakle moras pripremiti bunt opcih uplatnica da prehranis uhljebcice i tako im osiguras ljetovanja, zimovanja i svecane ruckove. Od parola se ne jede a u suprotnom uhljebnicka usta bit ce gladna zbog masovnog egzodusa. Dakle, opce uplatnice na sunce. Mora netko prevaliti teret egzodusa na svojim ledjima kad nas vise nema. Utjesna stvar je da su takva djela ispunjavanja opcih uplatnica uvijek plemenita, lijepa i ostat ce zapisana u narodnim predajama. Jer dok ostatak naroda nema novaca i gubi kuce na delozacijama, s druge strane hr matrixasi trebaju biti pozdravljeni sto ce svoju ljubav prema matrixu iskazivati stancanjem opcih uplatnica cime ce obaviti svoju matrixasko-gradjanku duznost. Bravo, sjedi 5.

Evo jedan spot za utjehu


#zasvejekrivZavod

Zadnje uređivanje Richie : 24.06.2017. at 10:04.
Richie is offline  
Old 24.06.2017., 10:06   #4696
Oni koji gube kuće, gube nešto šta nije njihovo, ako ja dignem kredit na 10 godina i kupim novi BMW i zapnem sa isplatom kredita nakon 2 godine, jesam li ja "izgubio" auto kad mi ga banka ovrši da vrati svoje pare? Dizanje velikih kredita je jako riskantan potez u životu, onaj tko to radi zna jako dobro šta radi i šta se može dogoditi.
PCN is offline  
Old 24.06.2017., 10:22   #4697
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Oni koji gube kuće, gube nešto šta nije njihovo, ako ja dignem kredit na 10 godina i kupim novi BMW i zapnem sa isplatom kredita nakon 2 godine, jesam li ja "izgubio" auto kad mi ga banka ovrši da vrati svoje pare? Dizanje velikih kredita je jako riskantan potez u životu, onaj tko to radi zna jako dobro šta radi i šta se može dogoditi.
Previse uskoliko bez sire perspektive. Nije bas tocno ako se drzava pretvori u matrix i covjek bude bacen na koljena skupljanjem boca. Isto tako za dug od 500 kn izgubiti kucu moze se samo u matrixu.

Zadnje uređivanje Richie : 24.06.2017. at 10:35.
Richie is offline  
Old 24.06.2017., 10:23   #4698
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Oni koji gube kuće, gube nešto šta nije njihovo, ako ja dignem kredit na 10 godina i kupim novi BMW i zapnem sa isplatom kredita nakon 2 godine, jesam li ja "izgubio" auto kad mi ga banka ovrši da vrati svoje pare? Dizanje velikih kredita je jako riskantan potez u životu, onaj tko to radi zna jako dobro šta radi i šta se može dogoditi.
Jer usporedba sa kreditom za krov nad glavom i ona sa kreditom za BMW svakako ima istu težinu, je li tako?
automation is offline  
Old 24.06.2017., 10:34   #4699
Krov nad glavom može također biti precijenjen kao i BMW...
homosapiens is offline  
Old 24.06.2017., 10:36   #4700
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
800E otprilike ako imas 20 do 30 godina rada u Irskoj. Inace drzavna penzija ide od 95E tjedno ako imas 10 godina rada do 239E tjedno ako imas preko 48 godina rada.

Koliko dugo? Do smrti, da.
Pa to je zemlja snova.
automation is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.