Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Vlada nakon 100 dana
odličan (5) 14 5.98%
vrlo dobar (4) 5 2.14%
dobar (3) 7 2.99%
dovoljan (2) 30 12.82%
nedovoljan (1) 58 24.79%
toliko je loše da nema tako niske ocijene 120 51.28%
Glasovatelji: 234. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 15:47   #81
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Premijer Zagrepčanin, Hajdaš Dončić Zabok, Čačić Varaždinec/Zagrepčanin (kak god oćeš), Opačić Zagreb, ministar turizma Istra, Anka Mrak Zagreb...

Ne možeš to ni uspoređivati realno....ovo sam nabrojio samo ministre kojih sam se sjetio iz glave....jel uopće bio koji dalmoš osim Grčića ili neki Hercegovac ?
I sada je premijer Zagrepčanin, iako su obojica porijeklom iz Dalmacije.
Sada nemamo iz Istre nego sa Cresa ministra recimo kao i jednog iz Rijeke.

Uopće nije neka posebna razlika.

Što se tiče baš rođenih u Dalmaciji:
1.Grčić (Knin)
2.Ostojić (Split)
3.Kotromanović (Sinj)
4.Bauk (Supetar na Braču)
5.Mrsić (Split)
6.Lalovac (Split)

Ne znam jel još koji
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.10.2016., 15:53   #82
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Onaj koji ima ispodprosječnu i prosječnu plaću neće dobiti ništa.
Neće 'dobiti' ništa zato jer se tu ne daje ništa. Taman posla da bi umjesto da rade, a ne plaćaju porez na dohodak još dobivali negativne stope poreza na dohodak dok nam najkvalitetniji kadar plaća 40% poreza + prirez. A to što 'siromašni' ne mogu zaraditi više na tržištu je problem njihovih znanja i kompetencija.
krcmije is offline  
Old 22.10.2016., 17:45   #83
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Tja, ionako je najvaznije da ce se ispuniti srpska kvota.

Evo Pupovac na rtsu "potvrdio" da ulaze i u drzavni ured za stambeno zbrinjavanje.

Dakle Vukovarac out, SDSSov kadar iz bivse tzv. RSK in.
Taj vukovarac nema nikakvog razloga da bude negdje direktor. Eventualno da kopira papire. Jer nema dana radnog staža NIGDJE. Jedino sto je igdje "radio" je u Hdz-u. Od kad je zavrsio gimnaziju je potrcko od lokalnih čelnika.

A što se tice SDSS-a to vam je tako u koalicijama :klap:
don Kacunko is offline  
Old 22.10.2016., 17:54   #84
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I sada je premijer Zagrepčanin, iako su obojica porijeklom iz Dalmacije.
Sada nemamo iz Istre nego sa Cresa ministra recimo kao i jednog iz Rijeke.

Uopće nije neka posebna razlika.

Što se tiče baš rođenih u Dalmaciji:
1.Grčić (Knin)
2.Ostojić (Split)
3.Kotromanović (Sinj)
4.Bauk (Supetar na Braču)
5.Mrsić (Split)
6.Lalovac (Split)

Ne znam jel još koji
Miljenić je iz Dubrovnika.
jurkon is offline  
Old 22.10.2016., 20:11   #85
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I sada je premijer Zagrepčanin, iako su obojica porijeklom iz Dalmacije.
Sada nemamo iz Istre nego sa Cresa ministra recimo kao i jednog iz Rijeke.

Uopće nije neka posebna razlika.
Niti jedan jedini Zagrepčanin.

Čovjek bi rekao, centar Hrvatske u svakom pogledu, najpropulzivniji, ekonomski najjači, obrazovno najjači, najmnogoljudniji... Pa netko je to tako i ustrojio, netko je te rezultate ostvario, i netko od tih bi valjda mogao makar zalutati u Vladu.

Ali eto, nekim čudom, baš nitko.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 22.10.2016., 20:41   #86
Teška debilana brojat ljudima krvna zrnca i smještat ih u neke kategorije "dalmatinac, zagrebčanin" itd... jad i bjeda o čem se vi debatirate ko da je to bitno i nikakve veze sa ničim nema...
noname23 is offline  
Old 22.10.2016., 20:57   #87
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
Teška debilana brojat ljudima krvna zrnca i smještat ih u neke kategorije "dalmatinac, zagrebčanin" itd... jad i bjeda o čem se vi debatirate ko da je to bitno i nikakve veze sa ničim nema...
To je jako bitno samo se svi prave da nije......
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Old 22.10.2016., 21:47   #88
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
To je jako bitno samo se svi prave da nije......
sitne duše, sitna zadovoljstva

Ne vidim kako to samo po sebi išta govori. Nije čovjek samo mjesto rođenja nego puno više. Inače bi svi ličani bili tesle
noname23 is offline  
Old 22.10.2016., 22:37   #89
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
sitne duše, sitna zadovoljstva

Ne vidim kako to samo po sebi išta govori. Nije čovjek samo mjesto rođenja nego puno više. Inače bi svi ličani bili tesle
O govori to jako puno. nađi u ZG poglavarstvu ko nije rođo i ko se ponaša drukčije nego što sitne duše tvrde.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Old 23.10.2016., 05:43   #90
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Kojom bi ti mjerom povećao male plaće?
I zar se ovo ne odnosi i na rasterećenje obrtnika i sl?
Plaće pročelnika i ostalih bi se trebale ograničiti izmjenama zakona koji se odnose na lokalnu samoupravu (jer spominju ograničavanja plaća - iako naravno, pitanje što će biti od toga s obzirom kakva nam je lokalna samouprava).
A plaće profesora i liječnika treba povećati, do njih je državi ipak teže doći nego do radnika na blagajnama trgovačkih centara.


Btw kako točno sirotinja (dakle, netko malih primanja i bez imovine) pati kad se uvede porez na nekretnine?
1. Male plaće povećavaju se stvaranjem povoljnih gospodarskih okvira koje omogućuju investicije, veći rast proizvodnje i zaposlenosti, i time i porast plaća.
Nikako smanjenjem poreza za najveće plaće. U tome se podrazumijeva smanjenje ogromnog državnomg i lokalnog aparata i stroga kontrola nad korupcijom.

2. Rasterećenje obrtnika i ukupnog gospodarstva postiže se ukidanjem suludih silnih parafiskalnih nameta, pojednostavljenjem propisa koji reguliraju njihov rad i, u konačnici, postavljenjem države kao patnera i suradnika te savjetodavca u poslovanju a ne lešinara koji gleda kako da samo što više ubere i oglobi od malog. Naravno, veliki se ne diraju.

3. Plaće u lokalnoj samoupravi neće biti NIKAD ograničene, jer time se kažnjavaju "svoji" koji odrađuju prljav posao na terenu.

4. Plaće profesora? Liječnika? Ma da, u načelu se slažem, ali povećanje istih mora biti usko vezano uz kontrolu njihovog rada i sankcije nerada. Nešto slično kao i sa sabornicima.

5. Kako porez na nekrretnine ne utječe na "sirotinju", dakle ljude sa malim plaćama i penziće? Zar su vlasnici nekretnina u nas samo bogatuni, profesori i liječnici?
Što misliš, koga će bolje opaliti porez na nekretnine; doktora sa 20000 kuna plaćom (i još ponekim sitnim prihodom sa strane), ili dvoje penzića sa po 2000 kuna mirovine?
Smotani2 is offline  
Old 23.10.2016., 05:46   #91
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
N...
Slabo si obaviješten, više ih je od 8.
Pretpostavljam da kada pričaš o "sjeveru" misliš na Varaždin i Međimurje.
Nije ti reprezentativno razmišljanje jer se radi o maloj regiji s koliko? 250 tisuća stanovnika sveukupno? Dok od Dubrovnika do Rijeke ima preko milijun stanovnika.
A i nema nekog utjecajnog hdzovca sa samog sjevera, onaj Horvat je izvisio.


...

I Zagreb? A Koprivnica?

Sorry, to je, ako već govorimo o postocima, gotovo polovica stanovništva.

I onda bi se netko čudio što se zalažem za odcjepljenje sjevera od ostatka?
Smotani2 is offline  
Old 23.10.2016., 05:48   #92
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Neće 'dobiti' ništa zato jer se tu ne daje ništa. Taman posla da bi umjesto da rade, a ne plaćaju porez na dohodak još dobivali negativne stope poreza na dohodak dok nam najkvalitetniji kadar plaća 40% poreza + prirez. A to što 'siromašni' ne mogu zaraditi više na tržištu je problem njihovih znanja i kompetencija.
Jesi li sto posto siguran da je baš tako?

"Dobit" će, recimo, porez na nekretnine. Na prastaru kuću koju posjeduju. To nije ništa?
Smotani2 is offline  
Old 23.10.2016., 08:01   #93
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jesi li sto posto siguran da je baš tako?

"Dobit" će, recimo, porez na nekretnine. Na prastaru kuću koju posjeduju. To nije ništa?
O porezu na nekretnine se još ne zna ništa, a obzirom na to da ga nijedna Vlada dosad nije uspjela uvesti - lako moguće da neće ni ova. Što se prastare kuće tiče, ako porez na nekretnine bude uveden mnogi iz tih prastarih kuća će plaćati manje nego sada jer se komunalna naknada po kvadraturi mijenja za porez po vrijednosti nekretnine. Siromašne obitelji u straćarama bogu iza nogu će plaćati manje. Stradat će penzioneri u malim stanovima velike tržišne vrijednosti (npr. u centru Zagreba) - ali takvi nisu siromašni.

U svakome slučaju, prema siromašnim obiteljima bi takav porez bio više fer nego sadašnja komunalna naknada gdje se osoba u stanu od 50m2 u centru grada gleda kao 'siromašna', a peteročlana obitelj u nekom zaseoku u trošnoj kući od 120m2 kao 'bogata'.
krcmije is offline  
Old 23.10.2016., 08:13   #94
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
O porezu na nekretnine se još ne zna ništa, a obzirom na to da ga nijedna Vlada dosad nije uspjela uvesti - lako moguće da neće ni ova. Što se prastare kuće tiče, ako porez na nekretnine bude uveden mnogi iz tih prastarih kuća će plaćati manje nego sada jer se komunalna naknada po kvadraturi mijenja za porez po vrijednosti nekretnine. Siromašne obitelji u straćarama bogu iza nogu će plaćati manje. Stradat će penzioneri u malim stanovima velike tržišne vrijednosti (npr. u centru Zagreba) - ali takvi nisu siromašni.

U svakome slučaju, prema siromašnim obiteljima bi takav porez bio više fer nego sadašnja komunalna naknada gdje se osoba u stanu od 50m2 u centru grada gleda kao 'siromašna', a peteročlana obitelj u nekom zaseoku u trošnoj kući od 120m2 kao 'bogata'.

Kako misliš "nisu siromašni"? Što će godišnje otkinut kvadrat od stana za platiti državi ako ne budu likvidni? Hoćeš li predložiti rješenje tipa: neka prodaju stan i odu negdje na selo ako nemaju gotovine za platiti? Je li u interesu građana da se to tako rješava ili im je u interesu da im ne uvale taj porez na nekretnine, a u biti na ušteđevinu i retroaktivno na minuli rad?
Kexx is offline  
Old 23.10.2016., 08:24   #95
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
O porezu na nekretnine se još ne zna ništa, a obzirom na to da ga nijedna Vlada dosad nije uspjela uvesti - lako moguće da neće ni ova. Što se prastare kuće tiče, ako porez na nekretnine bude uveden mnogi iz tih prastarih kuća će plaćati manje nego sada jer se komunalna naknada po kvadraturi mijenja za porez po vrijednosti nekretnine. Siromašne obitelji u straćarama bogu iza nogu će plaćati manje. Stradat će penzioneri u malim stanovima velike tržišne vrijednosti (npr. u centru Zagreba) - ali takvi nisu siromašni.

U svakome slučaju, prema siromašnim obiteljima bi takav porez bio više fer nego sadašnja komunalna naknada gdje se osoba u stanu od 50m2 u centru grada gleda kao 'siromašna', a peteročlana obitelj u nekom zaseoku u trošnoj kući od 120m2 kao 'bogata'.
daj se odluči - jel se zna ili se ne zna

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kako misliš "nisu siromašni"? Što će godišnje otkinut kvadrat od stana za platiti državi ako ne budu likvidni? Hoćeš li predložiti rješenje tipa: neka prodaju stan i odu negdje na selo ako nemaju gotovine za platiti? Je li u interesu građana da se to tako rješava ili im je u interesu da im ne uvale taj porez na nekretnine, a u biti na ušteđevinu i retroaktivno na minuli rad?
i to je pušiona
na selu nema zgrada i stanova - uglavnom
nego kuće - a to je višestruko skupkje za režije i održavanje
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 23.10.2016., 08:56   #96
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kako misliš "nisu siromašni"? Što će godišnje otkinut kvadrat od stana za platiti državi ako ne budu likvidni? Hoćeš li predložiti rješenje tipa: neka prodaju stan i odu negdje na selo ako nemaju gotovine za platiti? Je li u interesu građana da se to tako rješava ili im je u interesu da im ne uvale taj porez na nekretnine, a u biti na ušteđevinu i retroaktivno na minuli rad?
A ovako nije nepošteno prema onima na selu? Da na nekretninu vrijednu 500.000kn plaćaš više nego netko u gradu na nekretninu vrijednu duplo više? I da, nisu siromašni. Ako imaš nekretninu vrijednu milijun kuna i nemaš duga - nisi siromašan. Koliko je meni poznato, većina zemalja koja ima takav oblik poreza također oporezuje vrijednost nekretnine.
krcmije is offline  
Old 23.10.2016., 09:22   #97
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
A ovako nije nepošteno prema onima na selu? Da na nekretninu vrijednu 500.000kn plaćaš više nego netko u gradu na nekretninu vrijednu duplo više? I da, nisu siromašni. Ako imaš nekretninu vrijednu milijun kuna i nemaš duga - nisi siromašan.
U selu gdje je moj djed rođen ni nema komunalne naknade, nitko nikad nije dobio uplatnicu ili rješenje, ali će biti poreza na nekretnine. Ispričaj njima svoju teoriju kako će im biti bolje.

Ako sad nisi siromašan bit ćeš nakon što te poderu sa porezom kojeg nemaš odakle platiti jer nisi likvidan. Porez na nekretnine nije porez na bogate, niti ga briga tko je bogat tko siromašan, a tko taman. Nije ga briga ni tko je likvidan, a tko nije.

Je li pravedno da ako dvojica uživaju isti komfor jedan plaća više, drugi manje, samo zato što im se nekretnina nalazi na dva kraja Hrvatske?
Npr. kuća s bazenom i održavana, 300 m2, u Virovitici i u Dubrovniku, zašto bi onaj u Dubrovniku plaćao više od onog u Virovitici iako uživaju isti komfor.
Čak ona u DU može biti neodržavana i u znatno lošijem stanju i opet bi plaćao više, dakle, čak i ako onaj u DU uživa manji komfor plaćat će više.
On je naravno bogat jer mu kuća ima teoretsku cijenu na tržištu iako tržištu nije ni namijenjana, izgrađena je npr. prije 60 godina za osobne potrebe kad je čovjek bio likvidan, a danas je u penziji i više nije, ili sad radi slabije plaćen posao, nego u doba kad je gradio, a ova u Virovitici prije 10 godina, i opet će ovaj u DU dobiti uplatnice na viši iznos.

To je kao da plaćaš porez na vrijednost dionice umjesto na dividendu.

Poštenije je prema kvadratu, više kvadrata -uživaš veći komfor- više plati. Ako već misliš da je potreban porez na nekretnine, pošteniji je po kvadratu.

Ako je po vrijednosti ljudi neće biti motivirani uopće održavati kuće, netko tko ulaže u održavanje više će morat platiti poreza nego netko tko ne ulaže. Je li to pošteno?

Hoćeš li nelikvidnima reći, neka prodaju svoj dom i odsele iz Dubrovnika u Sisak? Je li to pošteno?
Kexx is offline  
Old 23.10.2016., 10:47   #98
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
U selu gdje je moj djed rođen ni nema komunalne naknade, nitko nikad nije dobio uplatnicu ili rješenje, ali će biti poreza na nekretnine. Ispričaj njima svoju teoriju kako će im biti bolje.

Ako sad nisi siromašan bit ćeš nakon što te poderu sa porezom kojeg nemaš odakle platiti jer nisi likvidan. Porez na nekretnine nije porez na bogate, niti ga briga tko je bogat tko siromašan, a tko taman. Nije ga briga ni tko je likvidan, a tko nije.

Je li pravedno da ako dvojica uživaju isti komfor jedan plaća više, drugi manje, samo zato što im se nekretnina nalazi na dva kraja Hrvatske?
Npr. kuća s bazenom i održavana, 300 m2, u Virovitici i u Dubrovniku, zašto bi onaj u Dubrovniku plaćao više od onog u Virovitici iako uživaju isti komfor.
Čak ona u DU može biti neodržavana i u znatno lošijem stanju i opet bi plaćao više, dakle, čak i ako onaj u DU uživa manji komfor plaćat će više.
On je naravno bogat jer mu kuća ima teoretsku cijenu na tržištu iako tržištu nije ni namijenjana, izgrađena je npr. prije 60 godina za osobne potrebe kad je čovjek bio likvidan, a danas je u penziji i više nije, ili sad radi slabije plaćen posao, nego u doba kad je gradio, a ova u Virovitici prije 10 godina, i opet će ovaj u DU dobiti uplatnice na viši iznos.

To je kao da plaćaš porez na vrijednost dionice umjesto na dividendu.

Poštenije je prema kvadratu, više kvadrata -uživaš veći komfor- više plati. Ako već misliš da je potreban porez na nekretnine, pošteniji je po kvadratu.
Pa čak se možda i porez na nekretnine i neće zvati 'porez na nekretnine' koliko se priča, nego isto neka varijanta komunalne naknade (ali će se oporezivati vrijednost nekretnine umjesto kvadrature - u tome je bit promjene).

Ne znam o kojem to selu pričaš, ali moji starci plaćaju pozamašnu komunalnu naknadu (uz to što su im režije generalno daleko veće nego meni).

Uglavnom, svatko ima svoje mišljenje o tome, većina zemalja koliko je meni poznato ako oporezuje onda to ide po vrijednost nekretnine, ja isto mislim da je tako poštenije.
krcmije is offline  
Old 23.10.2016., 10:51   #99
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Pa čak se možda i porez na nekretnine i neće zvati 'porez na nekretnine' koliko se priča, nego isto neka varijanta komunalne naknade (ali će se oporezivati vrijednost nekretnine umjesto kvadrature - u tome je bit promjene).

Ne znam o kojem to selu pričaš, ali moji starci plaćaju pozamašnu komunalnu naknadu (uz to što su im režije generalno daleko veće nego meni).

Uglavnom, svatko ima svoje mišljenje o tome, većina zemalja koliko je meni poznato ako oporezuje onda to ide po vrijednost nekretnine, ja isto mislim da je tako poštenije.
selo koje potpada pod Samobor ali dost daleko pa nije 1 zona, mislim da je 3-ća - odvoz smeća jednom tjedno i komunalna naknada 140 kuna

režije u kući su veće zbog - grijanja jer sve ostalo je koliko potrošim toliko platim
naravno i grijanje je tak, doduše tu je koliko imam toliko se grijem ali je znatno skuplje od grada i toplane pa svi koji vrište na zgb toplanu nek se pokriju ušima
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 23.10.2016., 11:50   #100
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Pa čak se možda i porez na nekretnine i neće zvati 'porez na nekretnine' koliko se priča, nego isto neka varijanta komunalne naknade (ali će se oporezivati vrijednost nekretnine umjesto kvadrature - u tome je bit promjene).

Ne znam o kojem to selu pričaš, ali moji starci plaćaju pozamašnu komunalnu naknadu (uz to što su im režije generalno daleko veće nego meni).

Uglavnom, svatko ima svoje mišljenje o tome, većina zemalja koliko je meni poznato ako oporezuje onda to ide po vrijednost nekretnine, ja isto mislim da je tako poštenije.
Selo na krajnjem jugu.

Po kvadratu je poštenije. Kvadrati su ti koji određuju komfor. Veći komfor imaš u 100 m2 u Virovitici nego u 30 m2 u Dubrovniku. Vrijednost je nebitna jer to nije namijenjeno tržištu. Kad ode na tržište plaća se porez na dobit, na dohodak, porez na promet ili PDV i to je Ok da ide po vrijednosti realizirane kupoprodaje.

Što je netko kriv ako mu se vrijednost nekretnine povećala sa npr. 10 000 EUR na 1 mil. EUR, ako se njemu u životu ništa nije promijenilo, i dalje živi kako je živio, vrijednost nekretnine je bitna samo ako će je prodati, ne ako će jednako živjeti u njoj kako je živio i dok nije toliko vrijedila.

Vani se kad kupuješ ili gradiš točno zna koliki je porez, to pitaš vlasnika ili agenciju, ili lokalnu vlast. i shodno odgovoru donosiš životnu odluku hoćeš li ili nećeš. Ljudi su si organizirali život, znaju što mogu, a što ne mogu, a sad im dolazi nešto posve novo i mnogi to neće moći platiti.

Nije rješenje da prodaju svoje i odu drugdje, to nije pošteno.
Kexx is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.