Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2010., 17:44   #81
Quote:
NikolinicaR kaže: Pogledaj post
Hvala draga Fran ali kako vec znas ipak mi je kasnila jer sam trudna tako da nije kriv duphaston nego naša mala točkica koju od SRCA ŽELIM TEBI I SVIM CURAMA SA MPO
hvala draga
a ja tebi želim školsku trudnoću
i porod naravno
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 18:53   #82
Trebam malu pomoć,savjet.
Naime,bila sam kod svojeg ginekologa zbog neredovitih menstruacija,i dobila sam dva recepta; za logest pilule i duphastone.
Logest trebam početi uzimati ukoliko sljedeću menstruaciju dobijem u roku manje od 35 dana,a duphastone iznad 35 dana.
E,sad,dio koji mi nije jasan; ginekolog je rekao da duphastone trebam uzimati dvije tablete po pet dana,a ako u međuvremenu dođe menstruacija (recimo 3.dan uzimanja duphastone-a) da samo nastavim s logestom.
A mene muči,ako ne dođe u roku tih pet dana,i ako popijem određenu dozu duphastona,šta onda,kad dođe menstruacija taj mjesec dali jos dodatno pijem dalje logest,ili ne pijem logest,već samo kod sljedeće menstruacije opet duphastone po dvije tablete po 5 dana?
__________________
(u)skoro normalna
malichka_999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 18:57   #83
Quote:
malichka_999 kaže: Pogledaj post
Trebam malu pomoć,savjet.
Naime,bila sam kod svojeg ginekologa zbog neredovitih menstruacija,i dobila sam dva recepta; za logest pilule i duphastone.
Logest trebam početi uzimati ukoliko sljedeću menstruaciju dobijem u roku manje od 35 dana,a duphastone iznad 35 dana.
E,sad,dio koji mi nije jasan; ginekolog je rekao da duphastone trebam uzimati dvije tablete po pet dana,a ako u međuvremenu dođe menstruacija (recimo 3.dan uzimanja duphastone-a) da samo nastavim s logestom.
A mene muči,ako ne dođe u roku tih pet dana,i ako popijem određenu dozu duphastona,šta onda,kad dođe menstruacija taj mjesec dali jos dodatno pijem dalje logest,ili ne pijem logest,već samo kod sljedeće menstruacije opet duphastone po dvije tablete po 5 dana?
Ako sam dobro shvatila nemaš redovite cikluse...
Logest je kontracepcijska tbl
Duphaston ti je propisan kako bi došlo do krvarenja..
Znači..ako unutar 35 dobiješ normalno menstruaciju počneš od prvog dana piti Logest..
Ako ne dobiješ normalno menstruaciju unutar 35 dana,počneš piti Duphaston 2x1/ 5 dana i čekaš da ti dođe menstruacija( to može potrajati i do 10 dana) i od prvog dana piješ Logest...
Ako menstruaciju dobiješ još za vrijeme Duphastona znači da je dovoljna doza odmah djelovala na endometrij maternice i prestaneš piti Duphaston, počneš piti Logest...Ako si tražila kontracepciju...
Kad jednom počneš piti Logest menstrualni ciklus je uspostavljen samo ne dolazi do ovulacije...
Nema više potrebe piti Duphastone....
Zato sad ni meni nije jasno kaj tebi nije jasno...Jesi li uopće tražila dr kontraceptiv ili je ispao neki nesporazum...ili
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:43   #84
Evo i ja pijem Duphaston (prije sam bila na Dabrostonu) zbog endometrioze. Povremeno osjećam bolove s desene strane (na području jajnika). Ne znam je li to vezano uz tablete ili mi je možda opet nastala neka cista. Nadam se da nije jer sam tek prije 3 mjeseca bila na operaciji (laparotomiji) i neda mi se to sve opet prolaziti.
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:53   #85
Evo još jedne na Duphastonu. Prvi sam ga put dobila, pijem od petka (16-23 dan), zbog neredovitih menstruacija i bolova. Primjetila sam jedino, 3 dana nakon što sam počela piti, užasno jake bolove oko desnog jajnika, čak me i kuk bolio. Jel' moguće da je to bila ovulacija? Budući da me tako znalo boljeti za vrijeme O prije... I je li moguće da me od tih tableta baš bole grudi? Nikad nisu toliko boljele tako rano u ciklusu.
I kad mogu očekivati M nakon zadnje tablete?
Oprostite na tolikim pitanjima, al' ne znam baš puno o Duphastonu a moja ginićka baš nema strpljenja za pitanja.
__________________
Čije je jaje?
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 19:41   #86
Na recept ginekologa dobila sam Duphaston tablete prije 4 mj. da mi potpomogne mjesečnicu, i pila sam ih 7 dana 3x1 na dan i kad sam to "ispila", pričekala sam neka 2-3 dana i dobila sam mjesečnicu.
Poslije sam mislila da će se unormaizirati i opet nisam imala 3 mj.
Prije mjesec dana radila sam test na trudnoću i bio je nažalost negativan.
I sad mi je zadnji put dao duphaston tablete da mi opet potakmne mengu, i ja sam opet pila 7 dana i sad čekam mengu.. evo već 4 dana i nema menge, danas je petak a prestala sam ih piti u ponedjeljak. Prije nego mi je dao tablete nije me pregledao niti radio test, al je rekao- kad popiješ trebaš dobiti ako ne dobiješ znači trudnoća.
I sad mene zanima koliko dugo je normalno da kasni nakon što ispijem tablete, 7 dana , 3 x 1 na dan.
HVALAAAA :-)
pomagajte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 19:56   #87
Question

[QUOTE=NikolinicaR;24469653]pozz svima...
ja sam u postupku MPO i zadnju tabletu duphastona ( koji sam pila da cista pukne na desnom jajniku) 01.01 i do danas nista od menstruacije???
Inace sam prije koristila dabrostone i dobivala sam na vrijeme a sada . Pa eto zanimaju me vasa iskusta, sutra svakako idem dr...i po malo sam luda...[/QUOTE

sad kad mogu pročitati da is trudna : čestitam od srca:-)
al mene zanima koliko ti je kasnila prije tableta i jesi li i prije nego što si počela piti tablete radila test ??
ja sam radila test prije mjesec i nešto dana,i bvio je negativan čekala sam mengu iništa, dao mi je duphaston i pila 3x1 na dan 7 dana.
i sad evo 5 dana da sam prestala ni M od mjesečnice, samo me grudi bole i to je to, malo mi je neka muka , pogotovo kad se vozim...
HELPPPPP!!
pomagajte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 00:15   #88
Duphaston

Ginekologica mi je prepisala terapiju Duphastonom (izostanak mjesečnice).
Pitam iskusne za nuspojave i iskustva sa istim lijekom.
Hvala

p.s. Može li se piti alkohol tijekom terapije?

Zadnje uređivanje amalka123 : 18.03.2010. at 01:10.
amalka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:11   #89
Meni su nuspojave bile - dupli PMS - užasna napuhnutost prije menge, ali je M barem dolazila na vrijeme. Alkohol - ja ga se nisam baš suzdržavala s tim tabletama
aviavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 16:04   #90
Ja ih nisam imala skoro uopće, možda ponekad mučnina neka lagana, al ništa strašno. PMS super, smanjio mi se puno puno.
I menga točna u sekundu, svakih 28 dana.
Ja pijem zbog ciste na jajniku.
Što se alkohola tiče i ja sam normalno znala popiti tu i tamo.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 16:12   #91
Ja kad sam u početku koristila duphaston imala sam česte glavobolje i lagane bolove u trbuhu,to je sve normalno..ali s vremenom je prestalo,a za alkohol hehe i ja sam ga pila na te tablete
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 16:58   #92
Mene zanima isto jedna stvar u vezi duphastona. 9 god imam uredne cikluse, manje vise, no ovaj mjesec, ili bolje rečeno ovih mjeseci, budući da nisam imala M od 25.1. M je izostala, kasni, nema je Bila sam kod ginekologice i dala mi je duphaston dok ne procurim, a kad se to dogodi nastavljam s dianama, zbog pcos. Dakle, moje pitanje je, koliko dugo moram piti ove tablete da dobijem M, tri tjedna kao i kod AB pilula ili manje, jer evo 8. dan i nista jos
SnowWhiteQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:42   #93
ja sam pila isto duphaston 2x1 7 dana...radi reguliranja menstruacije!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 23:50   #94
Quote:
SnowWhiteQueen kaže: Pogledaj post
Mene zanima isto jedna stvar u vezi duphastona. 9 god imam uredne cikluse, manje vise, no ovaj mjesec, ili bolje rečeno ovih mjeseci, budući da nisam imala M od 25.1. M je izostala, kasni, nema je Bila sam kod ginekologice i dala mi je duphaston dok ne procurim, a kad se to dogodi nastavljam s dianama, zbog pcos. Dakle, moje pitanje je, koliko dugo moram piti ove tablete da dobijem M, tri tjedna kao i kod AB pilula ili manje, jer evo 8. dan i nista jos
Neki ginekolozi propisuju Duphaston 7 dana, neki 10 dana.
Kako da piješ dok ne procuriš? Koliko znam, mengu ćeš dobiti tek 2-3 dana (možda i više) nakon što popiješ zadnju tabletu, jer pad progesterona izaziva ljuštenje endometrija.
Provjeri s doktoricom koliko dugo da ih piješ. Ja kod takvih ciklusa obično pijem 2x1 10 dana.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 13:05   #95
Da, ja sam ga pila od 16. do 25. dana ciklusa (10 dana) po dvije tablete dnevno, a 5-6 dana nakon prestanka dođe menga...
aviavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:45   #96
Ja sam pila duphaston 5 dana po 2 tbl., zbog amenoreje od 20-ak dana i dobila menzes tek 10 dana nakon što sam popila zadnju tabletu. Bila sam već sva napuhana kao žaba
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:03   #97
Quote:
SnowWhiteQueen kaže: Pogledaj post
Mene zanima isto jedna stvar u vezi duphastona. 9 god imam uredne cikluse, manje vise, no ovaj mjesec, ili bolje rečeno ovih mjeseci, budući da nisam imala M od 25.1. M je izostala, kasni, nema je Bila sam kod ginekologice i dala mi je duphaston dok ne procurim, a kad se to dogodi nastavljam s dianama, zbog pcos. Dakle, moje pitanje je, koliko dugo moram piti ove tablete da dobijem M, tri tjedna kao i kod AB pilula ili manje, jer evo 8. dan i nista jos
Ne piju se tri tjedna..
Liječnik odredi točno koliko dana i u kojoj dozi...
Menstruacija nastupa 3-10 nakon prekida uzimanja tableta...
Ako već nisi, svakako se javi liječniku..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 18:17   #98
....

Bok cure, evo kod mene su problem neredovita i obilna krvarenja. Dobivam menzes svako 22-23 zadnje tri su mi došle u razmacima od 3 dana pa 22 pa 17! Pokušavam ostat trudna već par mjeseci ali ništa, počela sam piti Duphaston! Da li neko ima slična iskustva ili neki savjet? Uopće neznam više ni kad mi je ovulacija ni ništa!!!!
tonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 18:46   #99
Quote:
tonka27 kaže: Pogledaj post
Bok cure, evo kod mene su problem neredovita i obilna krvarenja. Dobivam menzes svako 22-23 zadnje tri su mi došle u razmacima od 3 dana pa 22 pa 17! Pokušavam ostat trudna već par mjeseci ali ništa, počela sam piti Duphaston! Da li neko ima slična iskustva ili neki savjet? Uopće neznam više ni kad mi je ovulacija ni ništa!!!!
Bok,ja isto pijem duphaston vec 4 mjeseca,a prije sam pila dabroston,u biti to je isto samo sto se dabroston vise ne proizvodi. Ja sam isti imala neredovite menstruacuje, i od kada pijem ove tablete dolazi mi tocno 28 dan, i tocno u sat vec tri mj. I mi planiramo bebu,i bas zbog toga mi je dr. preporucila ove tablete,ja sam jako zadovoljna samo sta mi se stalno podriguje od kad ih pijem. Pijem od 11- 25 dana, Jedino ovaj mjesec nisam jos dobila danas mi je 29 dan i neznam sta se desilo,mozda sam trudna,daj Boze da smo uspjeli
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:53   #100
.....

A jesu tebi menstruacije dolazile u dužim ili kraćim razmacima! meni su u jako kratkim! Imam još 2tablete popit i onda će mi to bit 25dan ciklusa.....neznam kad tribam dobit kad ih prestanem pit odnosno nakon koliko će mi doć menstruacija???
tonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.