Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2013., 18:29   #4061
Hvala Jokka, dakle point je u tim mišićima i manje rezanja. Pretpostavljam da doktori o tome odlučuju kao i kod svake operacije - ni jedna nije ista i valjda se prilagode situaciji. Ali nisam znala za ovu razliku između spinalne i opće, da kod spinalne dulje ležiš (ali mi je jasno zašto).
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 18:43   #4062
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
U posljednje vrijeme koje sam provela u Petrovoj, baš su me iznenadile neke žene koje su 2 dana poslije carskog bile uređene, oprane kose, i baš su se fino kretale. Onda sam čula da sada rade tu neku novu tehniku carskog. Gdje se može pročitati više o tome?
Kako moja svekrva kaže bila je razrezana od kuka do kuka, tek nakon tjedan dana je ustala iz kreveta, a u međuvremenu su je sestre digle nakon 2 dana. Proceduru znam cijelu jer je puno žena sa odjela otišlo na dogovoreni carski, a moja bebica je na zadak i vjerojatno će tako i ostati. Nekako imam osjećaj da ću lakše proživjet carski, anesteziju dobro podnosim, čak bi se možda usudila i uzet spinalnu (iako mi je ovo s uspavljivanjem baš ok).
Pikica, moja beba je na zadak, sad sam 38tt ,to mi je druga beba i nisam imala šanse za carski, već su mi samo zakazali vanjsko okretanje bebe. To sam odbila jer da ne uspije opet mi ne bi radili carski, već bih rađala na zadak. Tako je na S. Duhu i svim bolnicama i ZG. Jedva sam uspijela naći bolnicu van zg u kojoj je zadak indikacija za carski. Idem 16. 10. i dogovorila sam spinalnu, pitala sam za tehniku rezanja i kažu da oni ništa ne razmiču, jer ima i to svojih mana i prednosti i da ja ne moram oko toga brinuti itd...Al bitno mi je da mi beba bude ok

Jel ima netko da je prvi normalni porod ( odprilike prosiječan za prvorotku) pa sljedeći carski? Zanima me koji je teži, kad se sve zbroji ( trudovi ,oporavak, šavovi) ?
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 18:46   #4063
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Pikica, moja beba je na zadak, sad sam 38tt ,to mi je druga beba i nisam imala šanse za carski, već su mi samo zakazali vanjsko okretanje bebe. To sam odbila jer da ne uspije opet mi ne bi radili carski, već bih rađala na zadak. Tako je na S. Duhu i svim bolnicama i ZG. Jedva sam uspijela naći bolnicu van zg u kojoj je zadak indikacija za carski. Idem 16. 10. i dogovorila sam spinalnu.

Jel ima netko da je prvi normalni porod ( odprilike prosiječan za prvorotku) pa sljedeći carski? Zanima me koji je teži, kad se sve zbroji ( trudovi ,oporavak, šavovi) ?
Pa ja vidim svaki put bar 2 žene koje sa PT2 odjela Petrove idu na dogovoreni carski, a idem svaka 3 tjedna. Sad sam 30 tjedan. Uz to moja će beba vjerojatno biti nešto veća jer imam i GD plus trombofilija. Tako da eto znam da ga rade itekako. Uglavnom imam i septum (beba se obično ne okrene) tako da sam sad u tjednima kad ću ih priupitati imam li indikacija za carski. Svaka ta žena vjerojatno ima indikacije, ali uglavnom ne čekaju trudove.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 20:12   #4064
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Hvala Jokka, dakle point je u tim mišićima i manje rezanja. Pretpostavljam da doktori o tome odlučuju kao i kod svake operacije - ni jedna nije ista i valjda se prilagode situaciji. Ali nisam znala za ovu razliku između spinalne i opće, da kod spinalne dulje ležiš (ali mi je jasno zašto).
Zato sto spinalna ide u ledjnu mozdinu i treba 24 sata da se izjednace tlakovi u likvoru ili kako se to vec zove da ne bi bilo nus pojava (tako su barem meni objasnili)
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 21:10   #4065
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Pa ja vidim svaki put bar 2 žene koje sa PT2 odjela Petrove idu na dogovoreni carski, a idem svaka 3 tjedna. Sad sam 30 tjedan. Uz to moja će beba vjerojatno biti nešto veća jer imam i GD plus trombofilija. Tako da eto znam da ga rade itekako. Uglavnom imam i septum (beba se obično ne okrene) tako da sam sad u tjednima kad ću ih priupitati imam li indikacija za carski. Svaka ta žena vjerojatno ima indikacije, ali uglavnom ne čekaju trudove.
To je kod tebe vjerojatno dovoljno za carski. Ja sam imala prvi prirodni porod i bebu 3,730 a sam mi je ova beba procijenjena na oko 3,000 i sve drugo ok, jedino je na zadak a to nije indikacija za carski.Međutim ja nisam htjela da mi okreću bebu, ili da rađam na zadak ili oboje ili ne daj Bože da se sve to završi hitnim carskim, a da mi prije toga izmuče i bebu i mene. Može sve to ok proći, al da se nakon par mjeseci kod bebe pojave problemi ne bi se moglo dokazati zbog čega su ,a ja bih uvijek mislila da je od poroda i da sam trebala reagirati.
Nemam loše iskustvo sa prvog poroda ,al sad bih se bojala da rađam na zadak.
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 21:21   #4066
Ma, stvarno glupo da kod nas u bolnicama još uvijek ide ono izmučit ćemo ženu do kraja pa ako ne ide onda ćemo carski. Ako i tada. Hvala Amelie i Jokka.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 22:42   #4067
d
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Ma, stvarno glupo da kod nas u bolnicama još uvijek ide ono izmučit ćemo ženu do kraja pa ako ne ide onda ćemo carski. Ako i tada. Hvala Amelie i Jokka.
Bas je nocas jedna forumasica radjala i oko 6 ujutro je meni vec bilo jasno da se nece otvorit al oni su tek u podne odlucili na carski.. ako je meni preko foruma bilo jasno da je prica repriza mog poroda onda je i doktorima moralo bit jasno, neko ko se nakon 10 sati dripa ne otvori ni 1 cm ocito se nece ni otvorit
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 22:50   #4068
Za sve koje se dvoume izmedu opce ispinalne, moj glas za spinalnu - taj tren kad vidite svoju bebu je neprocjenjiv, pogotovo prvorotkama
Zaista nije strasno jer orakticki nis ne vidite a ne osjeti se nista
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 03:39   #4069
Ja sam bila na carskom jucer u podne,trazila sam opcu anesteziju. Jako me boli rez,cak kad se malo pomaknem ustranu bolovi su mi ko jaci trudovi.
Danas mi skidaju kateter iako ne znam kak bum do wc-a,tesko mi se pridignut popit nesto...
Ne znam kak tu cure vec nakon dva dana laufaju,nemaju neke bolove itd,ipak je to velika operacija.
Mene jos muci sto sam malo prehladena pa mi se povremeno zakaslje,imam osjecaj da bu mi savovi popucali.
__________________
*mama najljepše curice*
zvrck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 08:41   #4070
Cestitam Zvrck, ali evo i ti možeš potvrdit da neke žene fakat laufaju nakon 2 dana :-) Ti si u Petrovoj jelda? Možda je ipak razlika otić na hladni carski, i nakon 15 sati trudova kad je žena već fizički umorna i iscrpljena do kraja. Tak da te vjerojatno boli sve živo, uz taj rez, plus što si još i psihički umorna. Al opet jasno mi je da se carski rez ipak radi ono na samom kraju ako postoji ikakva mogućnost prirodnog poroda jer je to operacija.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 15:09   #4071
Quote:
zvrck kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na carskom jucer u podne,trazila sam opcu anesteziju. Jako me boli rez,cak kad se malo pomaknem ustranu bolovi su mi ko jaci trudovi.
Danas mi skidaju kateter iako ne znam kak bum do wc-a,tesko mi se pridignut popit nesto...
Ne znam kak tu cure vec nakon dva dana laufaju,nemaju neke bolove itd,ipak je to velika operacija.
Mene jos muci sto sam malo prehladena pa mi se povremeno zakaslje,imam osjecaj da bu mi savovi popucali.
U Petrovoj si?

Ne brini, ja sam bila prije tri godine u istom stanju kao i ti. Isto opća.
Vjeruj mi dići će te već danas, a sutra ćeš biti mnogo bolje. Vjerojatno ćeš uz neke lude tehnike (na bok, pa jedna noga tamo, pa druga preko i tako nekako) se dići i sama.

Samo pazi da ti se dojke ne upale jer onda buš imala gadan problem. Masiraj!!

Sretno!
__________________
1. Vagica 10/2010 ; 2. Vodenjak 1/2014
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 15:44   #4072
Quote:
Anna85 kaže: Pogledaj post
Drage "carice"... Pročitala sam skoro sve postove na ovoj temi i jako sam iznenađena da nisam naišla na niti jedan opis same procedure pri carskom rezu... Dakle, od trenutka kad ste došle u salu, šta se događa?
Izgleda ću na carski uskoro i baš me to malo uplašilo pošto sam se psihički već pripremila na prirodan porod... Ovako sad ne znam uopće šta me očekuje...
Šta da ponesem? Idem li u salu u svojoj spavaćici ili će me samo prekriti plahtom kao pri klasičnim operacijama?
Ako se nekoj da, PLIZ neka malo detaljnije napiše proceduru pripreme i ostalog kad je u pitanju spinalna???
Unaprijed zahvaljujem!
Ja sam išla na hitan carski nakon što sam 20 sati bila u boxu bez ijednog truda sa tlakom 200/120 tj. preeklamsijom. Skidali su mi tlak tako dugo... ali ga skinut nisu mogli.

Uglavnom nakon što je ujutro u viziti Zlopaša odlučio da ja idem na carski, dođe sestra, promjeni sve infuzije, igle itd. i odvuče u neku sobu pred operacijskom salom. Tamo me prvo obrijala skroz od pupka do dole- sve. Onda je stavila kateter, zabola još jednu iglu u lijevu ruku, skinula me skroz golu, promjenila plahte i deke, stavila na glavu zaštitu za kosu, poskidala nakit (naušnice ako imaš isto skinu, pirsinge...) i ispitala me još nekakva pitanja... imam li implantate ikakve itd... i mislim da mi je dala neku tekućinu da popijem kao da me malo ošamuti (nije).
Klistir nisam dobila.

Onda te uvedu u operacijsku (meni je bilo jaaako hladno), nešto su se našalili sa mnom i to je bilo to. Sljdeće kaj znam sam bila u sobi. Porođena.

A da, večer prije me nekakva doktorica ispitala sve živo, od obiteljske amneze, sociološke do medicinske... sve! Od toga kako su mi djedovi i bake umrli, jesam li udana, kako su umrli djedovi i bake od djeteta tj. od mogu muža, imam li kakve bolesti, jesam imala kad operaciju i sl.
I na kraju mi je dala suglasnost da potpišem ukoliko dođe do carskog (što je na kraju i došlo do toga).


Eto.


Ništa strašno.
__________________
1. Vagica 10/2010 ; 2. Vodenjak 1/2014
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 00:02   #4073
Quote:
Anna85 kaže: Pogledaj post
Drage "carice"..
dogovoren carski, prije 6mj, sv.Duh.
noć prije te prime na patologiju gdje te kopčaju na ctg, provjeravaju jel si obrijan, odeš na razgovor kod anesteziologa koji te ispita ama baš sve i objasni postupak.
drugi dan te probude u 5, dobiš klistir, opet ctg i oko pol 7 odeš u predrađaonu. sa sobom ne nosiš ništa, imaš njihovu spavaćicu.
onda dobiješ kateter, to je dosta neugodno.
onda te odvedu u salu, mene su vodile sestra i anesteziolog jer me uhvatila totalna prpa i nisam mogla hodati. sala je jako mala i unutra je zima. sestra te drži dok ti daju spinalnu, onda te polegnu, navuku kao neki zastor da ne vidiš kaj će se dole dešavati. nakon par minuta ispituju dal ti je anestezija počela djelovati i to tak da te štipkaju. cilj spinalne nije da te oduzme, znači ti osjećaš sve dodire, ali ne osjećaš bol.
sam proces rezanja i vađenja bebe traje oko 5 minuta valjda, ne osjećaš ništa osim nekakvo potezanje i zatezanje. onda čuješ bebu kak plače sestra je vodi na čišćenje i vaganje, donese je još jednom da je vidiš, a tebe u međuvremenu šivaju, to traje malo duže.
onda te voze u sobu gdje su carice, tamo dobiješ puno finih droga, ne smiješ mrdat s kreveta, dobiješ bebu na prvi kontakt kožom. dojit nemreš jer ionak nećeš imat mlijeka zbog carskog, barem prvi dan.
drugi dan te miču s droga i katetera i tjeraju da ustaneš. meni je to bilo grozno, pala sam u nesvijest od boli, tak da su me sestre vukle do wc-a, oblačile i svlačile. drugo ustajanje je već malo lakše, rana dosta boli ali preživiš.
ja nisam puno i dugo krvarila.
usporedba s laparoskopijom je presmiješna imala sam u isto vrijeme laparoskopiju i histeroskopiju maternice i to je ništa u usporedbi s carskim rezom.
nakon dva tjedna sam uspjela normalno hodat
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 01:04   #4074
[QUOTE=kaduljica;47079087
onda te voze u sobu gdje su carice, tamo dobiješ puno finih droga, ne smiješ mrdat s kreveta, dobiješ bebu na prvi kontakt kožom. dojit nemreš jer ionak nećeš imat mlijeka zbog carskog, barem prvi dan.
drugi dan te miču s droga i katetera i tjeraju da ustaneš. meni je to bilo grozno, pala sam u nesvijest od boli, tak da su me sestre vukle do wc-a, oblačile i svlačile. drugo ustajanje je već malo lakše, rana dosta boli ali preživiš.[/QUOTE]

što se tiče dojenja -nijedna žena, bilo rodila prirodno ili na carski, nema prvih nekoliko dana, a kamoli odmah nakon poroda mlijeko. pravo mlijeko dođe tek nakon dva,tri, četiri dana ,kako kome, a dotada beba sisa kolostrum..
tako da ne znam zašto se ne bi beba dobila odmah nakon što dođeš u sobu--ja sam naprimjer nakon drugog carskog (dogovoreni , spinalna) dobila bebu nekih 10, 15 min. nakon što su me stavili u sobu

što se tiče bolova, to je tako individualno, ja osobno za sebe ne smatram da imam veliki prag tolerancije na bol, stvarno sam poprilično osjetljiva, ali evo nakon drugog carskog me uopće nije toliko boljelo , u bolnici nisam ni uzimala ništa protiv bolova..čak su me i doktori na viziti pitali kako to da mi ne treba ništa, ali eto..stvarno nisam imala potrebu. boli , da, ali ne toliko da bi me ometalo cijeli dan...ali, da, prvi put koji je bio hitan carski, boljelo je malo više i duže i prvo ustajanje je bilo teže i bolnije..

što se tiče spinalne anestezije, meni je anesteziolog objasnio prije CR-a ( na pregledu, kad su me pitali kakvu anesteziju želim) da više nisu spinalne anestezije takve da nema dizanja iz kreveta nakon 24 sata , nego je dizanje odmah, čim popusti anestezija, a to je nekih 5-6 sati..tako da je meni bilo dizanje isti dan, malo doduše kasnije nego što je pisalo na mom listu, ali eto, anesteziolog mi je rekao da se više takve spinalne ne koriste..
__________________
jebeš krizu, život nema reprizu
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 22:57   #4075
Jedno banalno pitanje za carice: kakve gaće i kakve uloške da si spremim? Prije nego sam saznala da ću na carski sam si kupila one jednokratne JESSA iz DM? sad sam ih probala pa vidim da su dosta plitke, i bojim se da će mi točno na rez doći. Imam spremljeno i 3 para običnih gaća što su dosta duboke i rastezljive.... A kupila sam i vir 80 ulpške i planirala sam i od chico za rodilje, al ne znam jel trebaju il može obično always?
Neki dan sam u DM vidjela neke uloške za inkontinenciju (nesvijesno mokrenje) na slici izgledaju pzmeđu običnih i za rodilje , jel bi bilo glupo to uzeti?
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 23:05   #4076
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Jedno banalno pitanje za carice: kakve gaće i kakve uloške da si spremim? Prije nego sam saznala da ću na carski sam si kupila one jednokratne JESSA iz DM? sad sam ih probala pa vidim da su dosta plitke, i bojim se da će mi točno na rez doći. Imam spremljeno i 3 para običnih gaća što su dosta duboke i rastezljive.... A kupila sam i vir 80 ulpške i planirala sam i od chico za rodilje, al ne znam jel trebaju il može obično always?
Neki dan sam u DM vidjela neke uloške za inkontinenciju (nesvijesno mokrenje) na slici izgledaju pzmeđu običnih i za rodilje , jel bi bilo glupo to uzeti?
Meni su nakon carskog naj vise pasale one gace za inkontinenciju, dosta su duboke i mekane, ali ok su ti i one jednokratne al da su malo udobnije, i da, krvari se jednako ko nakon prirodnog poroda jer je to zapravo ciscenje maternice
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 23:47   #4077
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Meni su nakon carskog naj vise pasale one gace za inkontinenciju, dosta su duboke i mekane, ali ok su ti i one jednokratne al da su malo udobnije, i da, krvari se jednako ko nakon prirodnog poroda jer je to zapravo ciscenje maternice
Di ima kupit tih gaća i jel si probala i uloške za inkontinenciju?
Hvala za brzu informaciju
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 09:36   #4078
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Jedno banalno pitanje za carice: kakve gaće i kakve uloške da si spremim? Prije nego sam saznala da ću na carski sam si kupila one jednokratne JESSA iz DM? sad sam ih probala pa vidim da su dosta plitke, i bojim se da će mi točno na rez doći. Imam spremljeno i 3 para običnih gaća što su dosta duboke i rastezljive.... A kupila sam i vir 80 ulpške i planirala sam i od chico za rodilje, al ne znam jel trebaju il može obično always?
Neki dan sam u DM vidjela neke uloške za inkontinenciju (nesvijesno mokrenje) na slici izgledaju pzmeđu običnih i za rodilje , jel bi bilo glupo to uzeti?
ja sam imala obicne veoplast uloske i ispod njih jedan veliki always,a gacice one abri net iz ljekarne
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 09:46   #4079
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Jedno banalno pitanje za carice: kakve gaće i kakve uloške da si spremim? Prije nego sam saznala da ću na carski sam si kupila one jednokratne JESSA iz DM? sad sam ih probala pa vidim da su dosta plitke, i bojim se da će mi točno na rez doći. Imam spremljeno i 3 para običnih gaća što su dosta duboke i rastezljive.... A kupila sam i vir 80 ulpške i planirala sam i od chico za rodilje, al ne znam jel trebaju il može obično always?
Neki dan sam u DM vidjela neke uloške za inkontinenciju (nesvijesno mokrenje) na slici izgledaju pzmeđu običnih i za rodilje , jel bi bilo glupo to uzeti?
Abri net jednokratne gaćice iz ljekarne. One su dobre.
I ja sam imala VIR uloške, a kasnije i te za inkontingenciju. Vidjela sam doduše da sam u DM-u (nekima) imaju jedan dio asortimana baš za rodilje.
__________________
1. Vagica 10/2010 ; 2. Vodenjak 1/2014
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 17:36   #4080
Arrow

Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Di ima kupit tih gaća i jel si probala i uloške za inkontinenciju?
Hvala za brzu informaciju
To su one pelene za odrasle al su recimo od tene jako tanke i udobne i ne brines dal ce ti sta procurit jer nece 100 % ima ih u dm-u i muleru i ljekarnama
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.