Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2015., 23:17   #381
Quote:
LOLonPC kaže: Pogledaj post
Hoću li upast sa 69 bodova u dvojezični francuski???
Lani bi upao, a znaš i sam da ovisi o ostalih 13......
mamah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 19:14   #382
Hellou, svima. Imam 72.72 boda pa me zanima vaše mišljenje, dal bi mogao upast u XVIII.? I može li netko bit tak dobar pa mi reć neš općenito o školi, svoje mišljenje kakvom mu/joj se čini, ako ju je pohađao/la ili ju još uvijek pohađa? Kakva je ekipa? Bio bih zahvalan.
smartboy0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 16:30   #383
Prebacivanje iz opce u jezicnu

znaci proslo je vec nesto vise od 2 mjeseca od kad je skola pocela. ja sam prvi razred opce gimnazije i imam vec 6 jedinica u imeniku(ne kao zaključene nego u 6 predmeta po jednu jedinicu)(inace sam bila odlican ucenik, i imam jos uvijek iz vecine predmeta 5 pogotovo mi jezici idu)...ucim svaki dan redovito ali koliko god ucila opet nije dosta i nekako "uspijem" pokupiti jedinicu. razmisljam o prebacivanju u jednu drugu gimnaziju(jezičnu 18. gimnaziju u Zagrebu) pa me zanima da li se mogu jos prebaciti ili mogu tek nakon ove skolske godine? molim neke savjete jer ne znam sta da radim. isprva nisam uopce razmisljala u opcoj gimnaziji ali sam na kraju nju odabrala i sad mi polako ta odluka jako tesko pada...dajte mi objasnite kako ide to prebacivanje u drugu srednju? i je li 18. gimnazija dobra odluka? hvala
heawtache is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 14:12   #384
Upisi u XVIII.

Pozdrav, kako se kraj školske godine bliži a imam kćer osmašicu razmišljali smo o ovoj školi.

Bi li 74-75 bodova bilo dovoljno za upis?
Kakvo je društvo?
Kakva je škola?
Je li teško, jesu li profesori jako zahtjevni?

Hvala unaprijed na odgovorima.
BiskvitMalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 16:22   #385
vidim da je par ljudi prije pitalo za dojmove o školi pa ovako... pohađala sam tu nazovimo "elitnu gimnaziju". meni nije bila Bog zna nešto. zgrada ne pripada gimnaziji već osnovnoškolcima. s njihovim roditeljima ćete se često sukobljavati ako ste pušači. imate vani betonski zidić. to je pušačka zona. učenici su većinom po naravi razmaženi ili neki jadan prosjek koji uleti, jer nisu imali di upasti pa su svoju sreću dobili baš u 18. djeca su velikim dijelom snobovska, jel. djeca diplomata, poduzetnika itd. koja ne znaju što će s parama pa se nađu rugati onoj siromašnijoj djeci. a ona prosječna kategorija djece je ona koja će samo slušati šta im se govori i kimati glavom. ne znam je li se išta prromijenila otkad sam maturirala. profesori su neki ok, neki bezobrazni. ako im se svidite, na konju ste, ako ne, peglat će vas po imeniku stalno. dobro je da uzmete dvojezični program! itekako će vam koristiti da učite jezike i još više ćete produbiti znanje učeći predmete na stranom jeziku. ja sam išla na njemački bilingualni program. uglavnom, plaća vam se utrošak "materijala za učenje". obične gluposti. to su papiri na kojima ćete imati lekcije iz tipa njemačkog. na kraju ćete polagati DSD ili DELF što je izuzetno dobra stvar. samo što vam neće trajati ta diploma kao i matura. ravnateljica je uglavnom bahata gospođa i ne trpi neprimjeren dress code (znalo se dogoditi da učenice dođu polu gole) s čime se slaže. idete u školu, a ne na tečaj stripanja. imat ćete matematike 3x tjedno, ali s istim kurikulumom kao za opću gimnaziju i mioc. zato preporučujem da si nabavite dobrog instruktora, jer će vas ispilati stvarima koje su potrebne i nepotrebne. u mom slučaju se ispostavilo dobro, jer sam imala predznanje na svom fakultetu. ovo je samo moj doživljaj gimnazije. nisam ju voljela, ali nekome bude sigurno ugodna
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2021., 15:24   #386
Zna li netko treba li se imati dva jezika npr. engleski i njemački ili mogu uzeti samo engleski...?
snowman007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.