Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2011., 13:12   #1841
ja sam bila kod vise njih zbog problema u trudnoci i moram priznat da su svi bili vise nego odlicni od doktora do sestara
najbitnije dok pricas s njima reci otvoreno da ne znas i da zato pitas
jer nitko se nije naucen rodio(osim bebe sisiat cicu)
sve ti budu objasnili-bar meni jesu

nije mi bio samo dr.Vukovic
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 18:23   #1842
Monatina please evo ti si najfriškija rodilja iz st rodilišta a meni je termin za 4 dana pa me zanima šta ti je od stvari bilo najpotrebnije od kad si ušla u boks pa dok ti nisu donili ostale stvari u sobu?
__________________
Lana, 14.12.2007,stiže druga srečica....1.05.2011
Loreny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 19:42   #1843
Drago mi je procitati pozitivna iskustva iz st. rodilista jer cu i ja uskoro . Danas na pregledu mi receno da sam 4 prsta otvorena i da s prvim trudom idem u bolnicu ... uuuu sto me panika hvata ali evo jos nista ne boli
noa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:43   #1844
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Cure, kakav je dr. Vuković? Inače kakvi su doktori u St rodilištu, ima li koji da je dobar i stručan te što je jako bitno human? Termin mi je za tjedan dana pa se lagano bojim što me tamo očekuje?
I još početničkih pitanja, koliko treba čekati kod kuće odkad otpočnu trudovi do odlaska u bolnicu (iz St sam)?
Ukoliko mi pukne vodenjak kod kuće što mogu očekivat, slapove??Mislim u kojem obimu i trajanju? Da li mi je dovoljan obični dnevni uložak?
Hm Vuković...ovisi u kojem slucaju,ako ti je beba na zadak,svi bjeze od njega jer bio on to okretao rucno,izvana,a zelio je on i blizance tako okretat tako da bježi,ako je sve ok,stvarno nemam iskustva...Da skratim pricu,jer ima puno mojih iskustava na ovoj temi,vrati se malo unazad,rodila sam dogovorenim carskim zbog zadka i za svih u rodilistu imam samo rijeci hvale,posebno dr. Mršić koji mi je napravio carski,presavrsen,e i da bez veze,bez da sam ista platila! Posto si prvorotka,mozes stati kuci sigurno dok ti trudovi ne padnu ispod 5 minuta i tu se ustale u pravilnom razmaku,a vodenjak svakom drugacije,meni je curkalo kad bi bila u trudu,a izmedu nista ( nemoj da te zbune moji trudovi,dobila ih noc prije carskog,ali ipak isla na carski)
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 12:46   #1845
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Drip ćeš vjerojatno dobit, nema veze koji je porod...ALI wc ti je milina, sve lipo , novo, praktično...Bebu si sigurno naučila dojiti tako da ti njihova pomoć neće ni trebat...Znaš što je mastitis i kako ga srediti...Zašto te muči prsnuće maternice, imaš neke indicije ili si paranoična? Ja sam se užasno bojala 1. stolice, a na kraju je bilo super, unatoč masu šavova...Drugorotkinje koje su bile sa mnom su stvarno lakše i brže rađale, nisu ni rezane, ma zavidjela sam im, dojenje super...Samo hrabro
Ma naslušala sam se priča...kao drip ne može na vaginalnom porodu nakon carskog, ako rodiš prirodnim putem vade maternicu i pregledavaju je ako je došlo do ruptura. Što se tiče dojenja jedva smo izgurali 2 mj, sada barem znam neke stvari o dojenju, tada nisam znala ništa.
Sav moj strah se svodi na to da ne ne dogodi onaj strašni prvi porod, skoro sam prošla cijeli vaginalni i onda na hitni carski ....bljak!
Metta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 12:55   #1846
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Cure, kakav je dr. Vuković? Inače kakvi su doktori u St rodilištu, ima li koji da je dobar i stručan te što je jako bitno human? Termin mi je za tjedan dana pa se lagano bojim što me tamo očekuje?
I još početničkih pitanja, koliko treba čekati kod kuće odkad otpočnu trudovi do odlaska u bolnicu (iz St sam)?
Ukoliko mi pukne vodenjak kod kuće što mogu očekivat, slapove??Mislim u kojem obimu i trajanju? Da li mi je dovoljan obični dnevni uložak?
Ja nemam iskustva sa dotičnim doktorom, ali od meni bliskih ljudi je pokupio novac i samo štetu nanio! Ja bi posebno pohvalila dr. Tea Budimira i dr. Meštrovića. Dobar je i dr.Bačić kao stručnjak, ali kao osoba....
Moje iskustvo je takvo da sam 2 prethodne noći imala kao neke trudove nepravilne, koji su znali biti u razmaku od 7-8min i onda bi prestajali. Treću noć sam ležala na kauču i malo me boluckalo, ništa pretjerano, najednom su mi se bokovi pomakli i čuo se nekakav posve tih i tup zvuk, kao da se čep otvorio od šampanjca samo jaaaaako tiho i u tom istom trenu maleni mlazić tekućine koju nisam mogla zaustaviti pa sam pretpostavila da je to plodna voda. Baš sam iscrpna!
Metta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 21:48   #1847
I ja sam naručena u nedilju u rodilište na amnioskopiju.
__________________
Lana, 14.12.2007,stiže druga srečica....1.05.2011

Zadnje uređivanje Tashi : 21.08.2011. at 13:21.
Loreny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 07:44   #1848
Quote:
Loreny kaže: Pogledaj post
I ja sam naručena u nedilju u rodilište na amnioskopiju.
onda ces ici na hitni prijam-di je dnevna bolnica
to ti je kad udes s desne strane
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 10:28   #1849
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
onda ces ici na hitni prijam-di je dnevna bolnica
to ti je kad udes s desne strane
Monatina več sam ti bila pisala par postova prije šta mi je najpotrebnije od stvari kad uđem u rađaonu pa dok mi muž ne donese ostalo.

Jeli boli amnioskopija?
__________________
Lana, 14.12.2007,stiže druga srečica....1.05.2011
Loreny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:23   #1850
Moje iskustvo sa Splitskim rodilištem je pozitivno.
Je da mi je porod tekao glatko ( Došla otvorena 10 prstiju i rodila doslovno u 10 min od prijema ), pa je sve lakše podnijeti. Samo slušaj šta ti dr. na porodu govori i sve će biti super.

Sretno!
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 16:08   #1851
Quote:
Loreny kaže: Pogledaj post
Monatina več sam ti bila pisala par postova prije šta mi je najpotrebnije od stvari kad uđem u rađaonu pa dok mi muž ne donese ostalo.

Jeli boli amnioskopija?
ovisi koji ti je dr radi
meni je Benzon,Stanic,Harboka bili skroz lagane ruke nisam nis ni osjetila(a beba je bila visoko pa je teze napravit aminoskopiju)
Mimica,Vukusic-Pusic i neznam jos jedna kako se zvala bili bas ono teske ruke,bolilo me ko vrag
Posto su mene dan prije poroda hospitalizirali ja ponijela ama bas sve sto mi treba za rodiliste tako da sutradan kad sam rodila muz otisao za vrijeme posjete na patalogiju(gdje cuvaju trudnocu)i donio mi
a u radaonu sam ponijela mobitel,vodu i vlazne maramice(dobro da sam ih ponijela jer se moj mala pokakio i popiskio po meni) a nosila ih jer sam bila prehladena i nos mi curio a papirnate zaboravila kupit
do kreveta u boksu imas neki iparat i ispod njega neka pomocna polica tu sam to stavila,cim sam rodila sesta mi dala mobac i ja svojima javila da sam rodila roku 1 min nakon poroda
jel te jos sta zanima?pitaj
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:11   #1852
Quote:
Loreny kaže: Pogledaj post
Monatina več sam ti bila pisala par postova prije šta mi je najpotrebnije od stvari kad uđem u rađaonu pa dok mi muž ne donese ostalo.

Jeli boli amnioskopija?
Evo, ako se ja mogu ubaciti - ono što bi stvarno bilo dobro da poneseš u toj manjoj torbi ili ruksaku su svakako ulošci- ako si kupila chicove, onda jedno 5 komada ili paket lola lady rozih- naime, ne znaš kad ćeš roditi pa dok ti muž dođe, ulošci su stvarno neophodni. Ubaci i jedne ili dvoje jednokratne mudante, zatim neke kekse jer ćeš umirati od gladi, papuče da ne ideš bosa do kupatila i lekadol- pomaže kod bolova, a može se uzimati uz dojenje. I sretno!!
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:23   #1853
Mogu li uzimat lupocet, ili je ipak bolje da uzmem lekadol? Paracetamol je i jedan i drugi, lupocet slucajno imam doma
noa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:28   #1854
Quote:
noa1 kaže: Pogledaj post
Mogu li uzimat lupocet, ili je ipak bolje da uzmem lekadol? Paracetamol je i jedan i drugi, lupocet slucajno imam doma
Ma to je sve isto, možeš, bez brige!
Ja sam još bila ubacila jedan šugaman, češalj, labelo..Rodila sam u 1 i pol u noći, a posjeti su popodne, pa ispalila bi da sam bila bez tih osnovnih stvari !
Nemoj zaboraviti vodu!
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:35   #1855
cure hvala na korisnim informacijama sutra idem na amnioskopiju i moj doktor je dezuran tako da cemo vidit oce li inducirat ili ce cekat prirodno.
__________________
Lana, 14.12.2007,stiže druga srečica....1.05.2011
Loreny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 22:07   #1856
Ja sve stavila u jednu malu torbu, valjda cu je moci prosvercat odmah sa sobom, tako sam i prvi put , nista nisam izdvajala.
Loreny sretno sutra!
noa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 06:39   #1857
ja sam vam imala jedan nesesser gdje mi je stalo sve sto mi moze tribat u roku 24 h a sve ostalo u mini kuferic.
al u mene je bilo tako da sam hospitalizirana pa sa mogla sve ponijet u sobu
inace da sam isla direkt u radaonu nosila bih samo taj nesseser a suprug bi mi poslije donio kuferic
a u nesseser stavila jednokratne gacice,2 jastucica za dojilje,2 paka ulozaka lekadol vodu punjac za mobac vlazne maramice mini dezodorans i nesto slatka i naravno papuce
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:03   #1858
pokloni za osoblje rodilišta

Imam 1 pitanje vezano za darivanje osoblja u St rodilištu. Naime, imate li iskustava s darivanjem (piće, bombonjere i ostale gluposti), namjeravate li pri odlasku iz bolnice ikoga darivat obzirom da je došlo takvo vrijeme da se odmah može protumačit kao nekakvo podmićivanje i sl. ?
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:30   #1859
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Imam 1 pitanje vezano za darivanje osoblja u St rodilištu. Naime, imate li iskustava s darivanjem (piće, bombonjere i ostale gluposti), namjeravate li pri odlasku iz bolnice ikoga darivat obzirom da je došlo takvo vrijeme da se odmah može protumačit kao nekakvo podmićivanje i sl. ?
pa ne može biti podmićivanje ako naknadno daruješ
ja osobno nisam nikoga darivala jer mi to nije ni palo na pamet, čitala sam prije o tome na forumu i čula od ljudi, ali iskreno...jedva sam čekala izać, a i pri odlasku doma mi je bila najmrža smjena sestara
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:54   #1860
Jel mi moze neko napisat sta je potrebno od opreeme za ponjet u rodiliste? HVAALAA
buba spara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.