Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Biste li željeli vidjeti HB u RH?
DA 33 63.46%
NE 19 36.54%
Glasovatelji: 52. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2008., 19:29   #61
Quote:
Greta kaže: Pogledaj post
I još nešto kada se pravite toliko pametni i govorite o stvarima o kojima nemate pojma: za vrijeme Ljudevita Gaja zvali smo se Hrvati, samo što pravopis nije bilo ujednačen pa se pisalo Horvati, Hervati, sve dok se nisu dogovorili da će se slogotvorno r pisati jednostavno kao r bez dodatnih samoglasnika (isto tako i drvo, a ne dervo i sl.).
I kad mi već pričate o Ljudevitu Gaju - on se zalagao za ilirski jezik kojim bi se služili i pod kojim bi se ujedinili svi južni Slaveni. Kao takav bio je začetnik hrvatskog standarda, ali njegove su ideje bile utopijske i neostvarive (to s ujedinjenjem svih južnih Slavena pod ilirskim (ne hrvatskim) imenom).
Eto, možda bar nešto naučite, iako sumnjam......
Pišeš krivoj osobi. Ne vrijedi njemu ništa dokazivati.
Ja ti se neću niti ne želim petljati u struku ali Drug Čimić zaista piše bedastoće koje ne mogu biti ne primjećene kao i neki kvazi-povjesničari i kvazi-književnici...

Zadnje uređivanje tihomir stoprd : 20.10.2008. at 19:39.
 
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 19:34   #62
[QUOTE=tihomir stoprd;16660694]Pišeš krivoj osobi. Ja ti se neću niti ne želim petljati u struku ali Drug Čimić zaista piše bedastoće kao i neki kvazi-povjesničari i kvazi-književnici...[/QUOTE

I jesam pisala Drugu, stvarno me nasmijao nekim izjavama........
 
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:34   #63
Bosnu treba razbiti. Podsjeća me na Verseillski ugovor koji je Hrvate stavio u ropstvo. Verseill = Daytton... ne vidim razliku. BiH je kao mala Kraljevina Jugoslavija. Mislim da nas treba zaštititi jer naša dijaspora je u teškoj situaciji tamo. Kada bi se ujedinili, trebalo bi tražiti i Srijem, gdje također žive Hrvati, i sve OK!
Đeneral is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.