Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 11:43   #1
Sviranje koncerata i naplata ulaznica

Ne znam gdje bi postavila ovo pitanje, slobodno me preusmjerite.

Nedavno se okupila jedna dobra ekipa svirača od kojih su neki profesionalni (akademski) svirači a neki amateri. Ekipa ima izvanredan program i želi svirati koncerte u gradskim (koncertnim) dvoranama i naplaćivati se iz prodaje ulaznica.

Na koji način organizirati taj posao? Trebaju li se registrirati negdje kao ansambl, orkestar ili tako nešto?

Kako učiniti prodaju ulaznica legalnom?
pavlly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 13:26   #2
Za prodaju ulaznica ti treba pravna osoba (firma ili udruga), organizator. Organizacija koncerta kao posao nema ama baš nikakve veze s izvođenjem/sviranjem koncerta i ako je netko dobar glazbenik, ne znači i da je sposoban organizator koncerta, naprotiv, gotovo uvijek nije.
Većina koncerata koje se održavaju u Lisinskom i kazalištima su organizatori upravo same institucije i s njima se dogovara honorar za izvođača. Lisinski se može i unajmiti sa strane vanjskog organizatora, ali cijena je paprena i ukoliko nemaš realnu financijsku analizu, mani se ćorava posla
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 13:34   #3
Ok, hvala.
Znaš li možda što je najbolje za odabrati kako bi postao pravna osoba za to, odnosno da sam postaneš organizator?
Neke već uhodane organizatore koncerata?
pavlly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.