Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2016., 15:07   #1
Veza između UK firme, banke i naše banke

Dakle, kroz koji dan ću moći na Kickstarteru ili sličnoj stranici otvoriti svoj projekt, u kojem mi je cilj prikupiti nekih 1000 dolara da krenem sa izradom jedne aplikacije za android. Ako uspije naravno.

No nije to najveći problem, drugi problem je što se aplikacija bi trebala prodavati preko Google Store-a, a naravno oni ne podržavaju RH kao destinaciju za isplatu (iako mi nije jasno, E-bay podržava RH preko Pay Pala).

Znači idemo redom:

1.) Otvorim firmu u UK, online, nije skupio, to mi sve jasno.
2.) Otvorim bankovni račun u UK, čak dosta tih offshore kompanija nude da ti otvore i bankovni račun u Engleskoj.
3.) Otvorim viza račun u našoj banci, recimo PBZ gdje jesam.

Koja je veza između svega toga? Meni recimo bi trebali novci sa google store-a sjedati na UK račun i prebacivati se na devizni račun u našoj banci u RH?

Jel sam propustio šta?
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 22:15   #2
LTD firma

Ako otvoriš firmu u UK, zatim bankovni račun za tu firmu u UK (a to košta više od 1000 €), praktički ti ne treba devizni račun za paypal u RH.
Moraš otvoriti paypal u UK, i tamo primaš novce jer ćeš novootvoreni bankovni račun u UK vezati na taj UK paypal račun (uz bankovni račun dobiješ karticu koju paypal prima za primanje novca).

Porez također plaćaš u UK, što me opet dovodi do toga da ti devizni račun u RH za paypal zapravo i ne treba.

Pripazi na to da ne otvaraš firmu preko kojekakvih majstora koji ti nude jako jeftino - predlažem najstručniji tim za ovakve poslove : https://www.companiesmadesimple.com/
To je provjerena i dobrostojeća tvrtka, a nude i pomoć pri otvaranju bankovnog računa.

Ako sam što krivo izjavio ili ako imaš dodatna pitanja, pm.
DrRobert is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 22:34   #3
S njima sam se čuo danas, upravu su tu cifru rekli, to je najskuplji paket ali dobiješ full potporu + račun.

Ali kako ću ja te novce podizati u RH? Pretpostavljam preko te njihove kartice što dobijem iz njihove banke?

Još bi riješio neke osnovne stvari mimo da otvorim račun u UK, ali Google Store ne isplačuje u RH.
I tu priči staje kraj, a primanja i zarada idu upravu sa Google Store-a.

edit: ipak se moram dodatni raspitati, možda ipak google store može isplačivati preko pay pala u RH. Žive komedije
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 07:42   #4
https://support.google.com/googlepla...140?hl=en&rd=1

Ipak nemože, znači banana država

Samo mi nije jasno kako onda ebay i pay pal funkcioniraju, već sam tamo prodavao neke knjige u pdf obliku i bez beda dobio novce.

Znači ne gine mi biti engleski gazda
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 21:48   #5
UK LTD

Kao što rekoh, i ponavljam, drugim riječima:
Nemoj ni slučajno uplaćivat novce na biločiji bilokakav bankovni račun u RH.
Sad je još ova banda na vlast došla, zadavit će te kad vide neku veću lovu (obično istegnu vrat ako primiš jednom transakcijom više od 40tisuća kn).

Lijepo otvori firmu u UK, plati masno i uživaj koliko možeš u jurisdikciji koja nije hrvatska.

Zapamti, hrvatski sustav ne dopušta da zaradiš novce. Čak i perspektivni Mate Rimac ne može disat od majmuna koji su zavidni i pohlepni.
Umjesto da ti sve živo omoguće, daju poticaje - oni te kažnjavaju za ono što nisi napravio...
Al o tom po tom..

Dakle, ako ti se ne sviđa UK i cijene usluga u UK, preporučam alternativu.
Alternativa ti je SLO. Sad ne znam ako imaš koga u SLO, ali upravo LINK na ovom linku kojeg si prije napisao ti piše da Slovenija ima to omogućeno.
Detalje ne znam. Treba li ti doo ili obrt (u SLO se to zove S.P. - čitaj : Samostojni Podjetnik) raspitaj se.......

Pripazi na blizinu UK i Slovenije, jerbo Slovenci su zajeban narod što se tiče kazni i nepoštivanja zakona općenito.
Tako da ako nešto nehotice zahebeš, bolje da zahebeš u UK.

I zaboravi plaćanje poreza u RH, jer si građanin EU i porez na firmu u UK plaćaš istoj (UK), a ako ćeš trošit novce u RH - plaćat ćeš također PDV koji je uključen u cijenu svakog proizvoda.

----
Prodavao si na ebayu s hrvatskim paypalom, te deviznim računom u RH na kojeg si primio novce (VISA ELECTRON)?


Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
https://support.google.com/googlepla...140?hl=en&rd=1

Ipak nemože, znači banana država

Samo mi nije jasno kako onda ebay i pay pal funkcioniraju, već sam tamo prodavao neke knjige u pdf obliku i bez beda dobio novce.

Znači ne gine mi biti engleski gazda
DrRobert is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.