Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2014., 22:42   #261
ma tu mustelinu imamo još sa rebra, tamo smo je morali kupiti jer su ga puno sunčali pa ga cijelog mazali s njom. pa sad da se iskoristi kad je već tu. ostalo više od pola boce iako su ga danima cijelog trackali.

a jeftino ili ne, nemam poima, naručili su je u nedjelju popodne (kao i sve što bi "bilo dobro da se nabavi ali nije obavezno") pa je deda obilazio dežurne ljekarne da ju nađe, pa je on financirao.

i meni miris nije toliko loš koliko je preintenzivan.
ti je isto stavljaš u vodu za kupanje ili bebu nasapunaš s njom?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 09:06   #262
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ma tu mustelinu imamo još sa rebra, tamo smo je morali kupiti jer su ga puno sunčali pa ga cijelog mazali s njom. pa sad da se iskoristi kad je već tu. ostalo više od pola boce iako su ga danima cijelog trackali.

a jeftino ili ne, nemam poima, naručili su je u nedjelju popodne (kao i sve što bi "bilo dobro da se nabavi ali nije obavezno") pa je deda obilazio dežurne ljekarne da ju nađe, pa je on financirao.

i meni miris nije toliko loš koliko je preintenzivan.
ti je isto stavljaš u vodu za kupanje ili bebu nasapunaš s njom?
Istisnem malo na trljacicu i tako bebana operem vani i onda ga umocim u kadicu i isperem.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 22:28   #263
Vlovrec mozda stavljas previse..? Ja sa dva stiska pumpice operem cijelu bebu + kosu. I mirisi, da, ali nije jako intenzivno :nezna:
Na trudnickom tecaju su nam rekli da tako kupamo - vani nasapunas pa u kadu. Meni tako nije prakticno pa ja po svom, ako imas uhodani sistem, drzi ga se!
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 08:21   #264
samo jednom stisnem u kadicu. a vode je recimo 10cm u kadici. i okupam ga u toj vodi. ne sapunam ga nikad. ne sapunam nikad niti sebe jer imam jako suhu kožu pa si mislim šta ću bebu sapunati od glave do pete?
i svejedno mi ima jako intenzivan miris
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 08:50   #265
I ja sam na pocetku koristila Mustelu i prva boca mi je bila ok
Onda sam kupila novu bocu i sav se osuo i poceo se cohat jako i po tojelu a posebno po kosi
Tete u ljekarni su mi dale par uzoraka kupki i sampona, i najbolje nam se pokazao Uriage sampon i Laroche Possay kupka i s tim se i danas jos kupamo
Za tijelo isto koristimo po ljeti Laroche, a po zimi Adermu jer po zimi dobije atopijski od grijnja
S tim da se po zimi kupamo svaki 3-4 dan, a po ljeti svaki dan ali ga ne samponiram i ne mazem svaki put
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 20:46   #266
Iskustva sa Stelaker kremom protiv tjemenice?
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 10:14   #267
Quote:
Cigi kaže: Pogledaj post
Iskustva sa Stelaker kremom protiv tjemenice?
ja je tražila ali je nigdje nema za kupiti, kupila onu pjenicu, super je
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 13:06   #268
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja je tražila ali je nigdje nema za kupiti, kupila onu pjenicu, super je
Nakon koliko vam je tjemenica prosla? Koliko si cesto prala kosicu bebi?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 16:17   #269
nije nam još prošla, ima je još malo cca 1cm dužine i širine, a bilo je cca skoro cijelo područje pri vrhu glave. mislim da smo kupili taj šampon pred negdje mjesec dana ako dobro pamtim. perem mu kosu svaki drugi dan, onda kad se kupa. i onda još tjemenicu namažem sa onom običnom mustelinom kremom. ne češljam i ne skidam ništa, i ne uljim ništa. znači samo operem kosu sa tim šamponom i namažem malo sa kremom, dosta je rijetka, a i mi nemamo baš nešto kose pa nije masna. i velim, skoro sve otišlo. nadobudna kupila i četku, eto je stoji
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:04   #270
Evo već dva mazanja, tjemenica otpada dok rukom pređeš preko glavice, nevjerojatno.
Kod nas je bio praktički kornjačin oklop na tjemenu, strašno nešto, ni ulje ni četkanje nije pomagalo. Mustela pjena donekle, a evo u kombinaciji sa kremom ide to. Mala tubica 40 ml 120 kn u apoteci, ali nama vrijedi svake lipe.
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 18:32   #271
eto super za znati ako nam se pogorša, onda šaljem dedu po kremu. za sad nam je i pjenica dovoljna ali nikad ne znaš
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 12:34   #272
Koja je razlika izmedju obicne i dermatoloske Musteline 2u1 kupke? Osim u cijeni. Obje su za novorodjencad pa nadalje.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:08   #273
Kakve su musteline kteme za lice za djecu? Zanima me neka koja nije jako masna, nego onako rijetka kao losion. Malo da malig trackam sad po zimi jer mu luceko ohrapavi od hladnoce

Inace imali do sad stelatopiu, preveliko nam to pakiranje i skupa je. A i nije pitrebna takva ultra specijalna krema za obicno mazanje. Inace smo ju kupuli jer su u bolnici trazili, trackali su ga cijelig s njom jer su ga puno suncali
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:28   #274
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Kakve su musteline kteme za lice za djecu? Zanima me neka koja nije jako masna, nego onako rijetka kao losion. Malo da malig trackam sad po zimi jer mu luceko ohrapavi od hladnoce

Inace imali do sad stelatopiu, preveliko nam to pakiranje i skupa je. A i nije pitrebna takva ultra specijalna krema za obicno mazanje. Inace smo ju kupuli jer su u bolnici trazili, trackali su ga cijelig s njom jer su ga puno suncali
za zimu imaš baš cold creme njihovu, malo je pakiranje, ali je masna
ova lagana ti neće lice zaštiti baš, i treba ti masna

ja svog mažem sa LRP sa kojom mu jednom tjedno namažem i cijelo tijelo, čist preventivno radi AD po zimi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:22   #275
ja baš ne bi masnu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:24   #276
slažem se sa fran. za zimu je bolja masnija, bolje štiti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:33   #277
Tu mast ti hladnoca potrosi, ne znam bolje objasniti

Namazi mu neposredno prije izlaska i kad se vratis nema vise kreme
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2020., 12:00   #278
onaj gel za tusiranje stalno trosim, i meni se bas jako svidja taj miris. steta sto se duze ne zadrzava na kozi.
vidim da ljekarne imaju Musti - djecja toaletna voda, pa nezz imate li iskustva s njom?
uzela bih sebi ako mirisi onako svjeze i cisto kao i gel za tusiranje. sigurno da nije trajan kao pravi mirisi, ali onako za po doma ili na plac.
nazalost, nemam gdje ponjusiti uzorak.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.