Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2016., 08:56   #4541
Ovo je tema za dvogodišnjake, znači ubaci se u tu kožu. Trogodišnjaci i stariji su na drugoj temi
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:06   #4542
Quote:
antej kaže: Pogledaj post
U žučljivoj raspravi sam malo smetnuo sa uma da bi moglo biti riječi i o baš maloj djeci? Tu bih se morao malo sa ženom konzultirati (davno je bilo), ali ovako na prvu - ako nismo uspjeli sa djetetom odraditi posao kako treba, hm., ne bi išlo u trgovinu sa nama. Ostalo bi kod bake, vrtić ili slično. Pa i tako da ja odem sam u trgovinu, a ono ostane sa mamom kod kuće. Čisto kao pojašnjenje. Maltretiranje ljudi oko sebe - no,no....
Ovdje nepoznate ljude vrijeđaš nazivima da su kreteni, debili i sl..., a glavno da mi ostali nemamo znanja, kulture i inteligencije. Jesi li i to djecu naučio? Da je u redu druge vrijeđati?
On topic...ovdje nitko nije govorio o udovoljavanju ili popuštanju na deranje ili urlanje, nego da je ignoriranje također način odgoja i dijete brzo shvati da to ne prolazi. I nema potrebe uskraćivati hranu ili nekog ostavljati doma zbog toga.
Ne znam gdje se ti krećeš, ali ispada da oko tebe samo djeca urlaju. Mm, djeca i ja zajedeno puno vremena provodimo vani i tu i tamo neko dijete urla, ali to niti ne doživljavam više. Da budem iskrena, ima mi puno ružnijih prizora za vidjeti.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:25   #4543
Kaj ste se nakacile na trola. Pa vidite da nema pojma o kojoj dobi se prica, dosao samo prosipati pamet.. a mora i tak zenu pitati jer se ne sjeca... davno je to bilo...


Quote:
antej kaže: Pogledaj post
U žučljivoj raspravi sam malo smetnuo sa uma da bi moglo biti riječi i o baš maloj djeci? Tu bih se morao malo sa ženom konzultirati.....




Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 10:34   #4544
Ja sam samo navela svoj primjer,a vi svoju djecu nosajte,svaka čast ako uspijete objasniti 2,5 godišnjem djetetu da nije baš zgodno ga nosat,jer ima 13,14,15kg i treba hodati sam,moja to ne prihvaća,tako samo joj i maknula dude jer smo se dogovorile da će ih spremiti deda mrazu jer on ima bebu i gle ne boji ga se jer joj je uzeo dude.
Deda joj je bivši policajac i svi kumovi i prijatelji su policajci većinom i gle ne boji ih se
I gle nema napadaje panike i ne baca se po dućanu,nikad,kad počne dramiti oko nečega ja je primim i puknem neku priču zašto sad ne možemo to,ali vrh mi je ovo da će zbog policije biti anksizona i dobiti napadaje panike,zakon!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:33   #4545
Quote:
antej kaže: Pogledaj post
U žučljivoj raspravi sam malo smetnuo sa uma da bi moglo biti riječi i o baš maloj djeci? Tu bih se morao malo sa ženom konzultirati (davno je bilo), ali ovako na prvu - ako nismo uspjeli sa djetetom odraditi posao kako treba, hm., ne bi išlo u trgovinu sa nama. Ostalo bi kod bake, vrtić ili slično. Pa i tako da ja odem sam u trgovinu, a ono ostane sa mamom kod kuće. Čisto kao pojašnjenje. Maltretiranje ljudi oko sebe - no,no....
ajde javi se nakon konzultacija... možda dođemo do toga da je za dijete, roditelje i slučajne prolaznike dugoročno gledano ignore tantruma dvogodišnjaka na javnome mjestu najbolje što možemo napraviti.
nije to ostavljanje doma ni kažnjavanje na bilo koji način.
razvoja psihologija - poglavlje dvogodišnjaci i emocije. uvod.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:38   #4546
Quote:
antej kaže: Pogledaj post
Bravo, super, aj nek si ti odlučila da se zatvori. Onda da zaključimo prije zatvaranja - roditelji koji dozvole da njihova djeca maltretiraju ljude oko sebe su bruka i sramota. Prvo jer su nesposobni intelektom nadvladati 2-godišnjaka, a drugo jer nemaju osnovne kulture. Naravno mislim na odgoj djeteta bez upotrebe sile!! Da ne bude zabune (jer su neke već spominjale izgladnjivanje i slična efektna sranja pa da se ne pojavi i čupanje noktiju 2- godišnjoj djeci)!
nije to najtjecanje tko je intelektualno ili bilo kako drukčije jači.
to je proces upoznavanja emocija, suočavanja s njima i kontroliranja na kraju.
to svi moraju proći. netko s tantrumom, netko s manjim ispadom, netko bez.
bolje s dvije nego s četrdeset dvije godine.
nije to neodgoj. to je odgajanje. tu si da djetetu pomogneš, ne da ga kazniš. a pomažeš mu (i) tako da neke situacije ignoriraš.
ako je nešto bruka i sramota, onda je to neznanje.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:35   #4547
Mi smo već neko vrijeme u fazi prkosa i TT fazi Mala ima 2 godine i 2 mjeseca. I moram priznati da mi je baš koma! Sveeeee je NE - plače ako joj želim obući pidžamu pa plače kad ju želim skinuti. Plače kad idemo van pa plače kad idemo doma ;((

Al ono što mi je najveći problem je spavanje! Inače spavalica zadnja 2 tjedna ne želi ići spavati. Ni preko dana ni navečer... Uspavljujemo preko 2 sata - pa bi vodu pa bi bebu pa joj se kaka pa ... pa ... pa... Ne da ugasiti svjetlo ne da zatvoriti vrata. Na kraju ne zaspi nego se onesvijesti od umora

Imate neki savjet, utjehu? Recite da će proćiiii
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:50   #4548
Proći će svakako
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:57   #4549
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Proći će svakako

A kad? Baš me ovo iscrpljuje
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:18   #4550
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
A kad? Baš me ovo iscrpljuje


kao i sve ostalo je vrlo individualno

vrlo suptilno to pređe u terrible three i u terrible four

Između T2 i T3 su male razlike, uglavnom su sa 3 više brbljavi pa znaju artikulirat više što žele i što ne žele ali su jedanko tvrdoglavi

sa 4 počne pregovaranje i obrazlaganje koje završi sa 20 ili sa 18 ako odu od kuće na fax
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:28   #4551
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
Mi smo već neko vrijeme u fazi prkosa i TT fazi Mala ima 2 godine i 2 mjeseca. I moram priznati da mi je baš koma! Sveeeee je NE - plače ako joj želim obući pidžamu pa plače kad ju želim skinuti. Plače kad idemo van pa plače kad idemo doma ;((

Al ono što mi je najveći problem je spavanje! Inače spavalica zadnja 2 tjedna ne želi ići spavati. Ni preko dana ni navečer... Uspavljujemo preko 2 sata - pa bi vodu pa bi bebu pa joj se kaka pa ... pa ... pa... Ne da ugasiti svjetlo ne da zatvoriti vrata. Na kraju ne zaspi nego se onesvijesti od umora

Imate neki savjet, utjehu? Recite da će proćiiii
Kako nema tema T3 ja ću se ovdje nadovezati....

Ovo sve je NEEEEEEEE ajd i nije učestalo po cijele dane tak ad mogu reći da se to svelu na 1/3 dosadašnjeg negiranja svega

Za spavanje......isto nam je kao i tebi (iako smo mi prešli 3 godine) prvo je žedna sam (popije gutljaj), pa piški mi se (ode na wc ali naravno ništa ne obavi), pa sam opet žedna (opet gutljaj), pa mi se kaki (ništ ne obavi), pa bi lutku, pa bi drugu igračku i tak

Moja ni dan danas ne da zatvoriti vrata već svjetlo isto mora biti upaljeno u kupaonici da ga ona vidi iz sobe...

E da i moja se često oko 11 onesvjesti od tog umora u krevetu i izmišljanja i onda jel budi se u poal 7 za vrtić pa je tulum opet takav skoro svako jutro i početka

Ali proći će evo nama se to sa 3 godine sve smanjilo na 1/3 a dok je moja bila kao tvoja mislila sam i ja da ću zviznut od tog svega
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:30   #4552
Ima i tema za trogodišnjake, malo ispod pogledaj
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:50   #4553
trogodišnjaci.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:04   #4554
Tnx, sorry znam sada da ima samo sam ovdje napisala jer sam se htjela nadovezati na sličnosti ponašanja i sa 2 i sa 3 godine...jel u nekim situacijama
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:26   #4555
Pozdrav svima na temi

Imam curicu koja uskoro puni 2 godine i debelo smo u TT fazi. Zadnjih dana sam posebno zabrinuta jer ne želi dijeliti igračke u vrtiću i jako se ljuti kad drugo dijete uzme igračku koju ona želi. U zadnje vrijeme se baca po podu kad nije po njenom. Kako mi je teta tek u zadnjih par dana rekla što se događa u vrtiću ostala sam malo zatečena jer su prije stalno tete govorile da je sve u redu a sad najednom da se i u vrtiću baca na pod. U razgovoru sam pokušala teti ukazati na tantrume ali je samo lagano izignorirala takvu informaciju.

Nisam sigurna kako reagirati, što napraviti. Jucer sam joj cijeli dan ukazivala na to da mora dijeliti igračke sa drugom djecom ali je ona stalno govorila NE (nosi jednu svoju igračku koju obožava i govori da je ta igračka njezina ).

Što konkretno napraviti kada urla, plače kada nije po njezinom ? Ujutro nam spremanje za vrtić zna trajati i 2 sata. Luda sam više i umorna i sa grčem idem po nju u vrtić jer očekujem i danas "opasku" ( s tim da "opaska" redovito ide samo od jedne tete, druga uvijek kaze da je bilo sve u redu pa sam poprilično zbunjena). Trebam li očekivati od teta u vrtiću da pokušaju izregulirati moje dijete kad ima šizu zbog neke igračke i slično ? I to od tete koja izignorira moju primjedbu da se radi o tantrumima ?

Pliz mame help...
Tobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:32   #4556
Tobalo pročitaj cijelu temu kad stigneš a kada sve pročitaš onda probaš naći između svih savjeta onaj koji će najbolje odgovarati tvojem djetetu.

I moja malena je to imala (vidjet ćeš koliko sam kukala tu na forumu ) ali i većina djecwe i ne pali kod svakoga isto moraš svašta isprobati ali savjeti i iskustva ovdje a ima ih različitih će ti pomoći svakako
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:14   #4557
Pozdrav

Doša sam se na ovu temu malo tješit da nisam jedini kojeg dite izluđiva.
Najrađe bi ga pridavio par puta dnevno
A onda napravi nešto slatko pa bi ga samo grlio vas dana i tako u krug par puta dbevno.

Moj je terrible otkad se rodio. Prohodao s deset ipo miseci ali otkad se rodio nisi ga smio nigdi ostavit ni na par sekundi jerbo se odma naučio odgurivat nogama. Kad smo ga starog deset dana došli preuzet s neonatologije sestra koja nam ga je spakirala upozorila nas je da dobro pazimo na njega jer je živahan. Mi se čudom čudili dok ga nismo donili kući a onda smo se prestali čudit

Evo izvadak uobičajenog dana sa čmrljem:

ja radio žena bila dežurna. dok je spremala večeru on uša u wc, otvorio sinfon pa se izmelja vodom. ona ga presvuče. ja je nazovem, pričamo a jednom samo nju čujem: NE, NE TO RADIT! NEMOJ MOLIMTE! NE NE" i poklopi mi.
zove kasnije da me obavjesti da je rođo otvorio frižider, uzeo litru mlika i zalio s s njim. taman dok mi je to priču čujem opet: NE NE NE
opet se uvalio u WC, ovaj put ponio pak vlažnik i dudu pa ih bacio u školjku

jutros idem se napit čaja a on se penje po meni i oće umočit ruke u šalicu i tako 5 minuta dok ga nisam lansira. kad sam doručkova idem razgnit robu a on mi ruši stalak, provlači se ispod njega, poteže razgrnutu robu, pa vadi robu iz košare.
idem spremat ručak i čujem da ga ne čujem. pogledam a on se dočepa košarice sa štipalicama iz wc-a i sve ih rastavio tako da sam ima šta radit pola sata. ovaj put zaključam wc i kažem nećeš razbojniče. vratim se spremanju ručka kad opet čujem da ga ne čujem. dođem u boravak vidim da ima 4 štipalice i da ih oće rastavit. gledam odakle mu. wc i dalje zaključan kad odem u sobu i vidim da se dočepa drugog stalka sa suhom robom, da ga je bacio i počupa štipalice s robe. sad sam ga zaveza u hranilicu. ne prepuštam ništa slučaju
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:34   #4558
koliko je staro dijete?
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:44   #4559
Skoro tri pa ću vas ubrzo i napustit
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:51   #4560
svi ćemo uskoro napustiti temu, to nas drži na životu .

nego kad si već tu, reci kako reagiraš na ove nepodopštine? ima l to kakvih sankcija? pali li?
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.