Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2003., 15:34   #1
Obračuni s učiteljima

Roditelji, kako rjesavate sukobe, nesuglasice i nekorektan odnos ucitelja/nastavnika prema vasoj djeci?
Jeli vase dijete uvijek u pravu, ili drzite prosvjetarima vodu?
Pricate li cesto sa uciteljima o problemima, kako vas "prime", koji su ishodi takvih diskusija?

Evo moj slucaj
Jucer mi je Princeza ispricala sta se desilo za vrijeme rucka u skolskom restoranu (ovdje cijeli razred zajedno sa uciteljicom ide na rucak, mjesta su fiksna i vrijeme za obrok ograniceno).
Naravno klinci ko klinci deru se, galame, dovikuju, ustaju, hodaju, i cesto jelo ostane dopola pojedeno jer nisu stigli...
Naravno da ih uciteljica pokusava drzat na mjestu, upozoravat i nadgledat koliko moze.

Izgleda da je juce bila ekstra naostrena, jer im je prije ulaska u salu drzala predavanje o redu i disciplini...
Medjutim to ne drzi klince puno, tak da je nemir opet nastao. Izmedju ostalog i Princeza se odsetala do drugog stola da se pospika sa curicama...
I kad se vratila za stol, njene tacne sa skoro nedirnutim ruckom nije bilo
Uciteljica ju je bez upozorenja maknula i onda dosla Princezi i istjerala je samu i gladnu van u dvoriste da ceka da ostali zavrse

Mala je bila sva pokisla, posramljena, zalosna, unezvjerena, nije znala kud bi, nije imala telefon da me zovne, nije znala moze li kuci, nije shvatila zasto bas nju... jer dosad uciteljica prema nikome nije tako postupila. Niti ih je upozorila da mogu biti "kaznjeni"... Plus sto Princeza apsolutno nije bila ni prva ni jedina koja je ustala...

Ja sam naravno popizdila
Prvo kakvi su to idiotski metodi morenja djece gladju, ko da smo u zatvoru u 18 vijeku, to nesmije pa da je i lom napravila tamo.
Drugo, kako ju je smjela istjerat van bez nadzora, pogotovo u takvom stanju ocaja, moglo je dijete odlutat ko zna gdje.
I trece, kud je bas nju nasla za zrtveno jagnje, kad objektivno je jedna od najposlusnijih, i najuzornijih u razredu, ostali rade puno gore stvari, svadjaju, tuku, i svasta...

Tak da sam jutros isla licno natrljat nos zjaki, rekla sam da su joj metode srednjovjekovne, da ne akceptiram to ponasanje i rekla sam ispricat rektoru.
Onda sam i rektora nazvala i ispricala isto.
Obadvije su rekle da ce vidjet, da ce ponovo popricat sa Princezom i razredom, i ispricat se da je pretjerala, tak da se Princeza ne osjeca kao zadnji otpadnik bez razloga.

Ovo je zbilja prvi put u 3 g da imam neki veci konflikt, i bas sam bijesna.
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 09:06   #2
Ajme, Sept...koliko bih toga mogla reći s obadvije strane...i učitelja i roditelja. Što ja svašta doživim na poslu...

Svakako ne odobravam postupak ove učiteljice. Moglo joj se desit da pretjera, jer je u odredjenom trenutku s 20-ak djece teško iskontrolirat svoju reakciju, ali me ljuti što nije kasnije reagirala...što nije to riješila drukčije nego je pustila tvoju Princezu da dodje kući u takvoj situaciji.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 09:41   #3
ajme što me čeka....

vjerovatno bih isto postupila.

Znam da moj suprug isto intervenira u školi na isti naćin. Tako da izgleda da je to borba koju čovjek nemože dobiti eventualno ublažiti.

Mislim da si ti još dobro obavila bar će malička dobiti ispriku. U školi do mojih (njegovih.....opaska za tigger lilly) cura sumnjam da bi to tako prošlo. Obično moj suprug ode pokisnut....

Iskreno ja se već sad pribojavam takvih situacija, a znam da će ih biti. I nažalost pojedini nastavnici onda ogovaraju roditelje da su ovakvi onakvi i tu već stigmatiziraju djete...

primjer je moja susjeda nastavnica.....pazi sad nemreš biliviti:

joj kak je vaš mali glasan....znam ja da je teško vama vi se sami brinete za njega kad vam muž tak dela , vidim ja da su cure stalno s vama, nesmete si dopustiti da zbog tog zapustie maloga Znate mogli bi imati problema s njim kad bu krenul u školu, vidim ja druge....???!!!!




i eto, a kako stvari stoje mogla bi mu ona biti jer po mjestu stanovanja mora u tu školu gdje suseda radi (a žena ima 40-tak godina)
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 11:39   #4
Cuj Golden ili db ( debil?) daj sjasi vise. Niti si interesantan niti si duhovit niti imas sto pametno reci.
Sredi prvo svoj zivot, podji do nekog strucnjaka za probleme mentalne prirode i pusti nas da se bez gorcine zafrkavamo i druzimo.


Septembar. Postoje situacije kad su profesori u pravu i djetetovu pricu ( ne voli me) treba provjeriti. Ovo nije ta situacija. Sto god dijete napravilo nitko ga nema pravo izbaciti na kisu i na ulicu.
Krajnje nepedagoski, neljudski i opasno. Ona bi meni zube po podu kupila ( kazem figurativno, ficikim nasiljem nista ne rjesavas)
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 13:04   #5
čekaj malo

pa ne postoje djeca radi učitelja

Oni su plačeni za pedagoško-obrazovni posao isto kao i ja za svoj samo što iz mog poreznog džepa idu njima novci za njihove plaće. Znači mi ih za to plaćamo.....pa zbilja bi zube kupili po podu
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 15:01   #6
Joj, Septy, a ja svaku vecer slusam slicne price, ali s druge strane fronte. Kazni moja draga (nastavnica u osnovnoj skoli) nekoga, sutradan stoji narogusena mama u ucionici i kaze: "Jest da je moj princ [to i to], ali drugi su jos puuuno vise!". Ma to mi je biser, na koji sam se najprije smijao, poslije ljutio, a danas vise ni to. Kud bi stigo ja, a pogotovo moja zena. "Gospon policajac, jest da sam vozio prebrzo, ali onaj ispred mene je vozio jos 20 km/h brze". Si to vec probala?

I da, naravno da djeca uvijek govore istinu, cijelu istinu i nista drugo osim istine. Oni lukaviji to cine tako da i ne primjetis od prve, ali ima takvih koji te lazu (da ne kazem drukcije) u zdrav razum. Sto na to kaze draga mu mama (moze i tata)?"Moje dijete? NIKAD!". "A nije li vase dijete vec jednom [opis neke dokazane lazi]?" - "Da, ali to se ne moze usporediti ...".

Septy, mani se djecijeg posla, ostavi tu brigu ljudima koji su za to skolovani. I prije svega nemoj rabiti izraze kao "srednjevjekovno" i sto ti ja znam, jer nemas pojma koliko je skola danas liberalna. Mozda cak i previse.

Zadnje uređivanje Secundo : 23.05.2003. at 16:08.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 15:20   #7
Secundo, znam o cemu pricas. Moja npr. zna kazati muzu da joj ja nisam htjela dati rucak. Najozbiljnijim glasom. E, sad da je ona neka mrsavica i da on ne zna da je ona u stanju sama skuhati ako treba jos bi joj i povjerovao( kad je gladna nemoguca je).
Opet, s druge strane postoje i sadisticni ucitelji/odgajatelji.
U vrticu ( susjednom) je odgajateljica zakljucala u sobu ( mracnu) curicu od 4 godine jer je bila zlocesta. Na par sati. Dijete poslije nije htjelo u vrtic, digla se teska buka...

Ima i " prelakovjernih" roditelja i " divljih" odgajatelja.

U svakom slucaju, da je to moje dijete, ja bi dobro ispitala situaciju.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 15:48   #8
ponovo

posto velecijenjena nkv. Rujanka ne trpi suprotna misljenja od njenog pa brise postove, (voli bih da mi objasni
razlog brisanja zadnjeg!!!!) ponavljam ono najvaznije, vec napisano a obrisano:

"Moguce je da je doticna uciteljica reagirala na nacin da je to pogodilo dijete, ali da se desilo sve kako je
opisano mislim da bi sankcije prema istoj bile puno drasticnije od nekakve isprike pred razredom. Koliko sam
cuo od raznih prijatelja pečalbara-intelektualaca po tim zemljama, ako se igdje sve daje za djecu onda je to tamo.
Mislim da se tu radi i o pomanjkanju kucnog odgoja jerbo ako je nastavnica decidirano upozorila na red i disciplinu (citiram):
"..jer im je prije ulaska u salu drzala predavanje o redu i disciplini..."
stoga, red bi bio da odgojena djeca to i poslusaju.
Kako mala nije, naravno, slijedile su sankcije inkriminirane uciteljice.
(znam, znam, tesko je nekag protiv nasljedja!)
No, ako stoji da "Princeza" nije bila jedina koja je bila nemirna, onda ne vidim drugo osim da se radi
o maltretiranju po RASNOJ osnovi. Stvar ocito nije tako bezazlena,pa mislim da nekakvo vandalsko,
barbarsko "prosipanje zubi po podu" (ni figurativno ni stvarno!!) ne bi stvar pomaknulo prema
pozitivnom i opcezadovoljavajucem rjesenju.
I ne vjerujem da se isto nece ponoviti!

Svi mi smo skloni takve ispade gledati kroz prizmu dobrote nase djece, ali odgajatelji su ljudi od krvi i mesa,
podlozni nervozi, a posto u danasnje vrijeme djeca znaju biti vrlo bezobraznai, ne treba ih odmah razapinjati.
Mislim da bi istinu trebalo traziti negdje u sredini.

I jos nesto: mozda ovo u blagovaonici i nije bio jedini izgred male "Princeze" u zadnje vrijeme, pogotovo ako
znamo da je nedavno dobila "seku" pa mozda i nije sve to primila bas tako bezazleno kako to prikazuje njena mama.
Mozda tu postoji stanovita tjeskoba koju djete kompenzira nestasnim ponasanjem.
Na takvo razmisljanje me tjera ovo (citiram):
"Ovo je zbilja prvi put u 3 g da imam neki veci konflikt, i bas sam bijesna."
U svakom slucaju, da sam na mjestu nkv. Rujanke, cijeloj situaciji pristupio hladnije i analiticnije."


molim procijenite, da li to zasluzuje brisanje ??
db_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 16:05   #9
Quote:
penelop@ kaže:
Opet, s druge strane postoje i sadisticni ucitelji/odgajatelji.
U vrticu ( susjednom) je odgajateljica zakljucala u sobu ( mracnu) curicu od 4 godine jer je bila zlocesta. Na par sati. Dijete poslije nije htjelo u vrtic, digla se teska buka...
Ovisi o kojem okruzju govoris. Ovdje u CH (a sigurno i u cijeloj Skandinaviji) takvo sto skoro nije moguce, to se digne tolika buka i doticni bude suspendiran.

S druge strane, roditeljska ljubav neke zaslijepi (naj se ljutit, Septembar, ne mislim na tebe). Zele za svoju djecu samo najbolje, ali u puno slucajeva ne znaju kako to postici. Nego rijesavaju sve probleme za svoju djecu, drze sve vrste frustracija sto dalje od njih, pa tako postupaju i kod kazne u skoli. I sad ti odrzavaj disciplinu u razredu
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 16:54   #10
Znam kako je tesko odrzavat disciplinu u razredu kad ti sranja radi decko iza kojeg stoji " mocni tatica" pa ga ne smijes udaljit sa sata... Katastrofa. Slazem se s tobom da su skole postale mozda previse liberalne. Npr. tu u Njemackoj mozes uredno pod satom jesti i piti. " Dobro odgojena" djeca to ne zloupotrebljavaju ali se uvijek nadje par " bisera" koji nastavnicima pretvaraju zivot u pakao.
Ali izbacit 9-10 godina staro dijete na ulicu ( pod uvjetom da stvarno je) je neoprostivo pa da joj je mala skakala i po glavi. Ima i drugih metoda.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 17:15   #11
Ok mogu reci da je uciteljica imala pravo da bude ljuta,jer ih je prije toga napomenula,ali takvo ponasanje ne NE i NE.

Mislim dijetetu tek tako uzeti jelo i istjerati je van samu, nedolazi u obzir mislim ja kao dijeciji pedagog ili kako vec ko kaze,mislim to sto je napravila to je nula skola.

Kao prvo dijetetu nemas pravo tek tako hranu oduzeti,kao drugo otjerala je van bez ijedne rijeci (zasto?,zbog cega?,sto?)nista samo odi van i to ti je to.A to sto ju je van samu istjerala to nema smisla.Dijaca moraju da budu na oku 24/7 zelim reci dok su u skoli moraju da budu pod nasim okom,to nam je duznost do vraga zasto su placeni nego da ih gledaju i da paze sto se dogada.

Ljuti me to sto je tek tako bez rijeci uzela joj hranu i otjerala je van,dijete je dijete,ali je razuman covijek kao i mi odrastli,za svaki pokret nas njima treba dati razlog zasto smo tako postupili/to napravili.Mislim nemozes je tek tako istjerati van mogu misliti samo koliko si bila ljuta i ja bi.I u pravu si dijete je moglo odlutati bog zna kuda,jer nezna ni sama zato bas ona nije mogla da jede i zasto bas nju otijera van.

Dijetetu u takvim slucajevima muti se milion pitanja i razloga u glavi.Sto sam napravila,nemisle oni na one male sitnice vec kontaju hm hoce li me sada i mama jos ubiti,a nezna ni sama za sta je ovo zasluzila.

Neznam postupila se jako lose i definitvno to prijaviti treba,a ne ignorisati,jako los primjer ucitelja i nazalost puno ih takvi ima.

Dijete je dijete mozda nerazumno,mozda nekada smuljavi pricu,ali da ce lagati toliko a ne ne.Zasto se oni mali zovu Angeli
zato sto im nije u krvi da lazu,i zato sto njihova laz je primjetna i prosta za raspoznati.

Septy samo ti poduzmi nesto,ja dok sam u skolu isla ovdije u Aussie bilo je takvi profesora sto su mene znali izbaciti van i slicno,velika sam bila,ali bez razloga kada te tako sutira ma ima da prijavim.Nakraju razlog je bio da je on peder i nije trpio jednu mene u razredu jer bi muski zezali se oko mene (prijateljski),a njemu to nije pasalo,pa mene sic van.

Good Luck i nedaj se vjeruj svom dijetetu,i kada laze znat ces da se nesto muti,nije njih tesko uhavtiti u tim igrama.A vjerujem da nije takva,kad vec i sama kazes.
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 19:26   #12
Quote:
penelop@ kaže:
U svakom slucaju, da je to moje dijete, ja bi dobro ispitala situaciju.
pa to sam i uradila
nisam je dosla tuc neg sam dosla prvo je pitala da mi isprica sta se desilo
ona je ispricala gotovo u dlaku istu pricu (secundo, vidis da ima: moje dijete NIJE lagalo )
i jos rekla da misli da je ispravno napravila sto je na taj nacin "markirala" granicu
e pa onda je dobila moje vidjenje te njene metode...
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 21:23   #13
Quote:
travica kaže:
čekaj malo

pa ne postoje djeca radi učitelja

Oni su plačeni za pedagoško-obrazovni posao isto kao i ja za svoj samo što iz mog poreznog džepa idu njima novci za njihove plaće. Znači mi ih za to plaćamo.....pa zbilja bi zube kupili po podu

eh sad...sad ćete me svi napasti zbog ovog posta, ali jednostavno moram reagirati.

Ja radim s djecom i plaćaju me porezni obveznici. Ali ne da bi mi njihova ponekad jako neodgojena i bezobrazna djeca sjedila na glavi (ne kažem da je Septina Princeza to činila).
Morate shvatit da ni učiteljicama nije uvijek lako. I kad imaju problema s nekim djetetom, teško je onda iskontrolirat reakciju prema nekom drugom djetetu. Već sam u svom postu na početku topica rekla da je ono što ja ne odobravam u ovom slučaju činjenica da ta učiteljica nije s malenom kasnije razgovarala, objasnila joj svoj postupak (djeca sve razumiju) i ispričala joj se. Onda bi i Septina reakcija bila drukčija.

Meni se na poslu isto često dogodi da imam problema s nekim djetetom, i možda u prvom trenutku ne reagiram onako kako bi trebalo, ali ne možeš u svakom trenutku, čitave školske godine jednom te istom djetetu tupiti jedne te iste stvari. A pomaka nigdje. Pa da si savršeni pedagog. Kad tad pukneš (na riječima, ne daj Bože rukama!).

Neki dan mi se dogodilo da me jedan učenik 2.razreda (dakle, osmogodišnjak) htio udariti rukom po licu. Zamahnuo je i ja sam se izmakla, inače bih dobila po nosu. Ostala sam frapirana. Nisam znala što bih. I da mi je u tom trenutku i najbolje dijete došlo pitati me da li može ići oprati ruke, sigurno mu ne bih sa smiješkom na licu rekla "Odi, zlato". Ali, ponavljam, kasnije se to riješi. Meni nikad, kad osjetim da sam neko dijete nenamjerno zakinula ili oštetila ili povrijedila, nije problem reći "Oprosti". Zašto bi mi bilo? Djeca su mali ljudi, vrijedni poštovanja i treba se s njima tako odnositi. Dok god to zaslužuju. Trudim se da se i oni, od malih nogu, uče takvom ponašanju.

Ja sam rekla da bih ja u svojoj školi montirala skrivene kamere, pa neka roditelji gledaju kako im se djeca ponašaju kad misle da ih ne vide. A ne da mi poslije kažu "Tkoooo??? Moje dijete??? Jeste sigurna, učiteljice, da ste dobro vidjela???"

Ima nas svakakvih. Dakako da ni sve učiteljice nisu savršene. I one su od krvi i mesa. Svašta sam doživjela...svakava ponašanja, i djece i roditelja.
Roditelj još nisam...ali kad jednom budem, trudit ću se da budem objektivna i da ne tupim da je moje dijete najbolje, no matter what.


Ovaj post nije direktno vezan uz slučaj Septembrine Princeze,(Shvatila sam da je kod nje učiteljica pogriješila...ne toliko u reakciji ali definitivno u činjenici da ju kasnije nije pokušala ispraviti), već sam samo htjela odreagirati na ono što su drugi pisali. Jer nije sve crno-bijelo.

Pozdrav!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 06:22   #14
Jako lijep post Kyra.
Ja sam jedno vrijeme radila u prosvjeti ( doduse sa srednjoskolcima) i imam par kolegica sa faksa koje imaju jako ruzna iskustva ( isto srednja skola, jedna je dobila pljusku preko usiju i pukao joj je bubnjic ) Osim toga, imam dijete i jako dobro znam da se nikad ne smijem zakleti da ona nesto ne bi napravila( svaki dan u svakom pogledu sve vise napreduje ). Ono sto ne bi napravila kod kuce mozda bi s vrsnjacima, ima jedna poslovica- U drustvu se i svecenik ozenio
Nije lako biti ucitelj, nije lako sacuvati hladnu glavu nakon " nestasluka" u razredu, nije lako biti objektivan u ocjenjivanju, nije lako ostaviti svoje probleme van ucionice. Sve ja to znam. Ali isto tako znam da sam kroz svoje skolovanje nailazila na ljude koji se se deracili, govorili jako ponizavajuce stvari, bili bezobrazni i nikad nisu imali autoriteta da nas " dovedu" u red a isto tako sam imala profesore koji su nas samo pogledali i mi bi se smirili, profesore koji nikad nisu iz osvete, u zutoj minuti,davali kontrolne zadatke, koji nisu nikad davali ocjene na osnovi boje kose i ociju nego na osnovi znanja. Takve smo cijenili i bilo nam je neugodno ako ne znamo.
Raditi u prosvjeti je tesko i to nije za svakoga ( ne mislim pritom na tebe Kyra). U jednu ruku to nije bilo ni za mene pa sam otisla iako je to posao koji sam zeljela raditi od malih nogu.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 09:10   #15
Penelop@, slažem se s tobom gotovo o svemu.

U svom poslu, polazim od sebe, odnosno on mojih učeničkih dana. Pokušavam se uvijek staviti u položaj djeteta, i zamisliti kako bih se ja tada osjećala. Ponekad je to teško, jer nitko nije stroj, pa tako ni učiteljice.
Ja sam s djecom poslije nastave, u takozvanom produženom boravku. Dakle, oni završe s nastavom, pa ih ja preuzimam: peremo ruke, idemo na ručak, igramo se i pišemo zadaće. S njima sam oko 4,5 sati na dan. Oni su od ujutro u školi, i kad ja dodjem već su pomali umorni od svega.

Kao prvo, mnogo je puta problem u roditeljima, jer oni nas smatraju babysittericama...mi smo tamo da popunjavamo rupu otkad njihovoj djeci završi nastava pa dok oni ne dodju s posla.
Na sreću, ima i onih koji jako cijene naš posao, koji su svjesni kakva su im djeca, i koji razumiju da nije lako s 20-ak djece od 7 do 10 godina provoditi vrijeme nakon nastave. Mi smo te koje ih uče:
- ponašanju u kuhinji (nažalost, neki koji su i išli u vrtić, još uvijek ne znaju lijepo se ponašati za stolom, držati vilicu i žlicu, priustojno jesti),
- higijeni,
- zajedničkoj igri (današnja djeca su naučena igrati se samo protiv nekoga, npr. PC-a ili Playstationa; nemaju razvijen osjećaj za okolinu i društvene igre),
- pisanju zadaća i samostalnom učenju (prvašićima je to posebno teško. Nije im jasno zašto sad, nakon cijelog jutra provedenog u klupama, moraju opet pisati i čitati. Njima je taj prvi dojam najbitniji. Mi im možemo usaditi pozitivan odnos prema školi, a isto tako i osjećaj odbojnosti, kojeg je kasnije jako teško iskorjeniti).

Nerijetko s djecom radimo dodatne programe, vježbamo matematiku ili druge predmete (posebno kad netko nailazi na poteškoće), a ponajviše se trudimo s njima razgovarati, jer, tužno ali istinito, današnjoj generaciji to jako fali.
Kao što sam već rekla, ja nisam roditelj, ali sigurna sam da, bez obzira na posao i na sve obaveze, nikad neću biti roditelj koji će svoje dijete do 17 sati držati u školi, pa onda ga odvesti na karate, tenis, engleski ili glazbenu školu, pa ga oko 21 dovesti kući i poslati na spavanje. A takvih je danas puno. Djecu im odgajaju drugi. Oni niti ne znaju što djeca rade u školi, smatraju da ako plaćaju produženi boravak da su riješili sve probleme vezane uz djecu i školu, da kod kuće ne trebaju niti pogledati bilježnice...
Bolje da vam ne opisujem kakvu rekaciju izazovemo kod nekih kada petkom, s obzirom na vikend, pustimo jedan mali dio zadaće da se napravi kod kuće, tek toliko da djeca izmedju petka i ponedjeljka zavire u školsku torbu i pogledaju bilježnice...

Eto, možda sve ovo nekome neće biti jasno. Ja volim svoj posao...i uživam u njemu. Jedino me boli kad nas netko omalovažava i tretira kao mašine.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 10:05   #16
Upravo je Kyra dotakla ono najvažnije... koliko vremene i kako kvalitetno roditelji provode svoje vrijeme s djecom do polaska u školu?

Nemali broj roditelja, pušta da odluke o "sitnicama" donose djeca umjesto njih (npr. što će jesti, kad će jesti, kad će ići na spavanje, kako će se obući, što će mu se kupiti, kako će se ponašati i igrati i sl.) pod izgovorom da uče djecu da budu ravnopravna i da im zadovolje njihova prava. Uglavnom, djeci se najviše popušta u tim obiteljima uz rečenicu "To će se sve promijeniti kad krene u školu!" .
I tako je za njih vuk sit i koza cijela, a čeka se ta "čarobna" škola da promijeni loše navike kod djece i ispravi ono što roditelji nisu na vrijeme ispravljali.
I što je najsmiješnije, kad učiteljice upozoravaju takve roditelje na probleme... oni se postavljaju zaštitnički, svađaju se, ne daju za pravo... Jer eto, učiteljice su svemu krive što djecu nisu ničemu naučile.
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 17:49   #17
Quote:
travica kaže:
čekaj malo

pa ne postoje djeca radi učitelja

Oni su plačeni za pedagoško-obrazovni posao isto kao i ja za svoj samo što iz mog poreznog džepa idu njima novci za njihove plaće. Znači mi ih za to plaćamo.....pa zbilja bi zube kupili po podu
Prvo Sept - mislim da joj je metoda zaista sve samo ne pedagoški opravdana, a o "modernosti" da i ne govorim.Poludjela si kao roditelj, instinktivno i s pravom.Kao roditelj, naglašavam.

A sad za travicu - radila sam u svojoj struci godinu dana.Privatna škola.I slušaj me dobro - NISU PROFESORI TU KAKO BI NEPREKIDNO ISPRAVLJALI "krive Drine" u odgoju neograničenog broja djece.
Škola je i odgojna ustanova, ali i OBRAZOVNA.
Dakle,uz lajtmotiv odgoja, moja je ZADAĆA OBRAZOVANJE MLADOGA ČOVJEKA za kojega se pretpostavlja da ima kakav-takav kućni odgoj.

A vjeruj mi, koliko sam se neodgojene, i zaista odurno nekulturne djece nagledala to ne bi vjerovao.

O plaći profesora ne želim uopće raspravljati, jer je deplasirano.
U struci više ne radim.

A zube po podu mogu kupiti i roditelji, koji su vrlo rijetko u stanju sagledati objektivno intelektualne i ine mogućnosti svoje djece.

A da poradiš na svojim zubima?
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 22:14   #18
Quote:
nataniel kaže:
Prvo Sept - mislim da joj je metoda zaista sve samo ne pedagoški opravdana, a o "modernosti" da i ne govorim.Poludjela si kao roditelj, instinktivno i s pravom.Kao roditelj, naglašavam.

A sad za travicu - radila sam u svojoj struci godinu dana.Privatna škola.I slušaj me dobro - NISU PROFESORI TU KAKO BI NEPREKIDNO ISPRAVLJALI "krive Drine" u odgoju neograničenog broja djece.
Škola je i odgojna ustanova, ali i OBRAZOVNA.
Dakle,uz lajtmotiv odgoja, moja je ZADAĆA OBRAZOVANJE MLADOGA ČOVJEKA za kojega se pretpostavlja da ima kakav-takav kućni odgoj.

A vjeruj mi, koliko sam se neodgojene, i zaista odurno nekulturne djece nagledala to ne bi vjerovao.

O plaći profesora ne želim uopće raspravljati, jer je deplasirano.
U struci više ne radim.

A zube po podu mogu kupiti i roditelji, koji su vrlo rijetko u stanju sagledati objektivno intelektualne i ine mogućnosti svoje djece.

A da poradiš na svojim zubima?

Joj...jel'se i moj post tako dobro skužio?

Bravo, nat...sve je
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 14:01   #19
MISLIM U ČEMU JE PROBLEM???

što se ljudi vole kačit na moje postove...


valjda zato jer govorim istinu


ajde sad profači da vas vidim

kad ste odabirali svoje zvanje - znali ste kakva sve djeca postoje.

moj odgovor se temeljio na istjerivanju 8 - godišnje djevojčice na kišu - e pa to nemože.

.......Što da je mala dobila prehladu koja se zakomplicirala na bronhitis ili upalu pluća ili upalu srednjeg uha- VRLO JEBENO PEDAGOŠKI ???!!!!!!!!!!!!

ne da bi zube kupili .... zapravo završili bi u novinama i opet bi tračali nas roditelje da neznamo odgajat svoju djecu....fino

ponavljam djete ima 8 godina. Sa mangupima od 14 pa nadalje radite što hočete, ali 8 godina ??!!!

nadam se da će vaša djeca biti fino odgojena i da ih nitko neće tjerat na kišu, u kut, djelit šamare, osramoćivati pred razredom itd, itd.

p.s.

da mi roditelji smo se urotili protiv vas nastavnika pa namjerno odgajamo našu djecu da budu nemirna i bezobrazna u školi, da mi se volimo crveniti na roditeljskim sastancima, to nam je baš fora.


opaska:

natanielu

A da poradiš na svojim zubima?


.....hm.... da.... kome mi djecu šaljemo na obrazovanje

za vaše plaće boli me ..... niti ja nisam dovoljno plaćena za svoj posao koji radim i što sad, da istjeram pacijente na ulicu jer eto nisam dovoljno kompenzirana...???!!!


ETIKA - profači jel vam to što znaći (molim bez prigovoroa djete ima 8 godina, ponavljam s mangupima od 14 radite što hočete) PEDAGOZI - a to? CENTAR ZA SOC. RAD - ring the bell???





MOJE DJETE JE MENI SVE NA SVIJETU DUŽNOST MI JE KAO RODITELJU DA GA BRANIM I ŠTITIM OD SVIH NEPRAVDI OVOGA SVIJETA. JA KAO RODITELJ ŽELIM DA JE MOJE DJETE BUDE PRVO ZDRAVO, ZATIM KULTURNO I OBRAZOVANO.

PRVO PREPUŠTAM BOGU I SEBI
DRUGO JE NA MENI
TREĆE JE NA VAMA
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 14:12   #20
a što ako djete ima ADHD?

inteligentnija su obično od ostalih....ali su zato i življa

?????

hočemo i njih tjerat na kišu ili sramotiti pred razredom tjerajući u kut??
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.