Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2015., 09:11   #261
Da li netko koristi PMR uređaje ("walkie talkie") kao baby monitor.
Točnije interesiram se za uređaje Motorola T50/60/80 zbog komunikacije na skijanju pa sam se sjetio da bi ga mogao iskoristit i za nadzor bebe koja uskoro dolazi.

Svi ti uređaji imaju funkciju "room monitor" gdje uređaj detektira zvuk i odašilje ga.
Prednost pred "baby monitorima" je što ima puno više kanala pa nema ubacivanja sa strane, dometi su ima od 5 do 10 km pa mislim da u stanu ne bi trebalo imati problema, cijenovno su isti ili jeftiniji od nekih poznatij marki baby monitora, isto imaju LED diodu za prikaz odašiljanja,....

E sad, jel netko ima iskustva s time...?
Ratnip is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 22:27   #262
Moze me netko prosvijetliti cemu sluze dva kanala? I kak se to koristi? Npr.i na jednom i na drugom treba biti 1? Dobili smo od sogora koristene pa nema uputa :/ a ja smotana. Kako znam da je baterija prazna?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 22:38   #263
Ako piše model na monitoru možeš na netu nać upute
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 22:59   #264
Ne pise, o tom se i radi. Cak sam i sliku trazila ne bih li saznala model. Plavo bijeli su, i jedino pise for mother i na drugom for baby. I sa strane channel, sensitivity, vol...
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 10:26   #265
open channel babyphone

treba mi baby phone koji ima uvijek otvoren kanal da cujem bebu, znaci ne onaj vox operated- koji se upali kad beba proizvede neki zvuk, nego da ju stalno cujem.
za sada sam nasla avent philips scd560 za 625 kn ali bih nesto jeftinije... imate li kakvu preporuku?
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 16:39   #266
Kupili smo polovni Tommee Tippee baby phone, pa nas zanima, ako je netko imao sličan, koliko se puni onaj prenosivi dio?

Vec 4-5 sati je na punjaču, nije se još napunio, pa sumnjamo da je možda baterija "otišla".

Ovaj imamo:

__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 04:51   #267
Smile video-monitor za bebe

Razmišljam o video monitoru kao poklonu za frendicu, nešto poput ovog (možda ga i osvojim u ovoj nagradnoj igri, tko zna ). Ima još jedna opcija, vidjet ćemo... Imaju svoju cijenu, nisu jeftini, hoću skupiti više razmišljanja prije odluke.
Ima li netko iskustva i preporuku?
veronika30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 10:17   #268
mi kupili neki na ebayu (ili možda aliexpresu) za 300kn i sasvim služi svrsi
doduše mi ga koristimo možda 10 dana u godini, kad smo kod mojih i kad smo u njihovoj kući. doma imamo mali stan i nema potrebe, i čujemo ga i vidimo od svugdje
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2019., 22:06   #269
Koliko je po vama optimalno odvojiti novaca za baby monitor?
Shushe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2022., 08:26   #270
Koliko ovakvo nešto ima smisla https://www.babylist.com/gp/nanit-pr...m/21366/687872 ?

postoji video niže na linku

Ima li netko nešto slično?
ljubavmevoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2022., 08:35   #271
Mi smo bili kupili ovakav u Baby centru, mislim da je koštao malo manje od 1500 kn. I bili smo sasvim zadovoljni.
Samo je bitno da ima noćni rad.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2022., 08:49   #272
Da, noćni rad mi je must have… ali razmišljam kako bi bilo korisno i da se spaja na wifi (neovisno o dometu) i da onda kroz aplikaciju i dragi i ja možemo bacit oko na bebu i kad smo daleko od stana/na poslu iako opet ne znam je li to uopće dobro odnosno treba li bit u stanju i isključit se i biti nešto drugo osim majke/oca.

Ovo mjerenje s pojasom i plahtama je vjerojatno porez na budale jer koliko pregleda i vježbi možeš platit za te pare + iako je super 1 godina free za uspomene i preporuke nekako mi to vuče na ono "ako je nešto besplatno to znači da si ti "proizvod""

ljubavmevoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2022., 09:05   #273
Mi smo monitor koristili isključivo dok je dijete spavalo i nikog nije bilo s njim u sobi. Ako se spajaš na njega remote, onda to više nije monitor nego nadzorna kamera.

A da ćeš moći biti koncentrirana na posao i istovremeno gledati što ti se događa s djetetom dok si miljama daleko - nećeš... Dok si na poslu, dijete mora biti s nekim kome vjeruješ i da se možeš isključiti, a onda ti ni ne treba monitor...
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 19:20   #274
Jel zna netko koji baby monitor ima dvije kamere i da istovremeno možeš vidjeti slike s dvije kamere na ekranu (split screen)? Do sad smo koristili običnu xiaomi kameru na starom mobu,ali sad kad rodim drugo bi uzeli baby monitor da možemo navečer pratiti i bebu i drugo dijete. Bitno mi je da vidim i drugo dijete jer ima dvije godine i ona ako se probudi može za čas doći do dnevne u kojoj smo mi pa može naići na scene koje nebi da vidi
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2022., 19:48   #275
NiT, kako ste koristili taj Xiaomi? U njihovoj app Xiaomi home si pratila ili?

Jer mi gledamo nabaviti njihovu kameru i onu pametnu budilicu s ekranom pa nju koristiti kao monitor bas.

Zapravo mi je samo bitno da mogu app imati u pozadini, a da mob pocne plakati kad beba pocne plakati
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.