Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2007., 20:08   #1
HYIP Investicijski Fondovi

Zanima me da li je netko pokušao ulagati u investicijske fondove na Internetu, popularno zvanim HYIP fondovima. Kakva su vaša iskustva?
make_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 21:31   #2
Nikad čuo.Može li malo više informacija?
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 13:07   #3
Uglavnom, radi se o visokorizičnim ulaganjima u kojima jako malo uložiš, a navodno puno dobiješ. Da bi mogao uložiti prvo stvarni novac moraš pretvoriti u elektronski pomocu neke "mjenjačnice" koju nađeš na netu. I moraš imati otvoren račun na e-gold ili e-bullionu ili
nekom sličnom servisu. To su kao neke banke koje spremaju tvoj novac.
make_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 14:22   #4
Bježi od toga sinko
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 01:33   #5
Stvarno bi htio da se ovdje jave ljudi koji su imali neka svoja iskustva sa HYIP fondovima, bez ovakvih komentara kao što je ovaj gore.
make_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 10:52   #6
Nemoj misliti da te podje...
Pogledaj koliko je ljudi pročitalo tvoj topik - puno. Budući da ti nitko ne odgovara, razlog je
a) što nikad nisu čuli za ovo o čemu pričaš, kao ni ja
b) što ne zvuči nimalo privlačno iz ovoga što si napisao/nego kao namještaljka, te zbog toga moj komentar koji se tebi nije svidio
Možda se varam, vidjet ćemo da li će se javiti netko ko nešto zna o tome


Edit: pa sam i proguglala, ne bilo mi lijeno. Bježi od toga je i dalje moj savjet
http://www.gdjestokako.com/question/..._programi.html
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 11:41   #7
Ma zbunio me naslov.Pomislih da se zaista radi o investicijskim fondovima.Kad tamo, opet hijena...
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 15:54   #8
E pa ništa, očito da sam naletio na zatvorena vrata. Ali znatiželja u meni nikako da se ugasi. Pa i da izgubim 500 ili 1000 kuna nije me briga. Barem znam da sam probao. Znate kako kažu, tko ne riskira, ne profitira!
make_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 01:42   #9
ja sam ulagao u hyip fondove neke 3g i na kraju vise bio u minusu nego zaradio.Tocno si rekao da se ulaze preko e-gold racuna al stvar je u tome sto hyip program moze otvoriti svaka budala da navuce ljude na uplate pa ih je 80% laznih koji isplacuju 3-4 dana i kasnije samo nestanu.Dakle vecinom ti je princip uzmi novce i bjezi.Medjutim ako si sreckovic i naletis na onih par postenih moze se zaraditi.
Najvise informaciji o hyip programima mozes dobiti na moneymakergroup forumu pod rubrikom HYIP (High Yield Investment Program) Discussion .
Eto nadam se da sam makar malo nekome pomogao
scorpion31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:36   #10
...

ja sam se dosta dugo bavio hyip sajtovima, autosurfovima i sličnim glupostima.
Dapače, čak sam bio i u board of directors jednog takvog kojeg je vodio neki tip iz Capetowna i iako smo se mi svi trudili napraviti da sajt stvarno nešto zaradi - nismo uspjeli. Drugi sajtovi su nas sj...li. Osobno sam zaradio na HYIP sajtovima ali čisto zbog ulaganja na više različitih sajtova istovremeno, praćenja statistike itd. no nisam bio dovoljno glup da ostanem u tome. Trebalo mi je nešto sitno para i zaradio sam. Nakon toga, otišao. Ako hoćeš zaraditi na netu, ima puno drugih opcija - jedna je ispunjavanje anketa.

I inače, nikad nisam skužio zašto to netko zove "fondom". To stvarno nema veze s fondom.

HYIP je skraćenica od High yield investment program - dakle, visoko-prinosni investicijski program.

Više ima na gdjestokako.com iz gornjeg linka.
__________________
Kako oblikovati potpise
mystxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 10:37   #11
hey, evo i aj se bavim ovim, rijetko akd ualčzem, tek kad se dogodi neki dobar program onda ulozim, evo bas sam danas ulozio u jedan za 2 dana cemo vidjeti jel se isplatilo.

imam ti aj forum koji prica samo o tome wwww.cashtalk.org tam ti pise sve o tim rizicnim ulaganjima, sam oprez enmoj vjerovat sve sto procitas moras nac nekog kog ces slusat, moras sam rpatiti i tak to sve skupa je put do uspjeha koji je trnovit.
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 22:41   #12
Slučajno sam nabasao na ovu temu, a pošto još niste došli do pravih informacija....evo malo pomoći.

Prvo , morate znati da može svatko kupnjom jeftine skripte osnovati HYIP za 10 minuta. Dakle nisu u priči nikakvi ozbiljni ulagači , ma koliko ozbiljna imena imali a viđao sam svakakvih....na prvi pogled, može čovjek stvarno pomisliti da je riječ o nekim pravim ulagačima.

Drugo, svaki HYIP ima rok trajanja. Teoretski nije riječ o SCAM-u , jer vas upozoravaju da mogućnost gubitka svih sredstava.Iako naravno to upozorenje ne stavljaju u prvi plan.

Treće , svi HYIP-ovi funkcioniraju na sličan način. Pokretač zakupi par reklama na tzv. HYIP monitor sajtovima , plati i par forum postera koji će navlačiti ljude po forumima koje se bave HYIP ulaganjima.

I vjerojatno je sve idilično prvih par dana/tjedana/mjeseci....sve dok ljudi uplaćuju i dok se ima odakle isplatiti kamata na uloženo.....a onda sve prestane i HYIP nestane, zajedno sa Vašim novcem. Sad , ako ste imali sreće, dobro ste zaradili i izašli na vrijeme , a ako niste onda ste vjerojatno u gubitku.

Poanta je ulagati što više na što kratkotrajnije planove (10-15 dana max) . Jer njima je cilj navući ljude na one dugotrajne planove od 30 dana i više, a u međuvremenu HYIP se ugasi i lova "nestane".

No moja preporuka je ljudima da se ne bave HYIP-ovima, koliko god potencijalni povrat na investiciju dobro izgledao. Kad tad ćete ostati bez love.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 23:23   #13
rok trajanja kratak. par mjeseci. stabilnost?? - ne možeš znat je li taj i taj HYIP trenutno jako nestabilan ili je samo donekle nestabilan princip uzmi novce i bježi. ali sa obje strane, tj, vlasnika HYIPa (koji može biti skoro svaki geek klinac ) i sa strane onog koji ulaže ( dvoumim se dal da stavim navodnike pod ulaže ) ugl.... ne shvačati preozbiljno, ne ulagati u hyip veće svote, i last but not least ako redovito igrate kladionicu (ne iz strasti, već da nešto sitno zaradite) ipak su veće šanse da novac koji je mjesečno uložen u kladionicu uložite u hyip...... puno veće šanse na hipu nego u kladionici.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:27   #14
ako se vec zeli ulagati u hyipove onda to mora biti brzo, prati kretanja, kada se otvaraju novi hyipovi, vecina SCAMERA (oni koji ugrabe lovu i odu ) radi po principu dva tjedna i adio, neki znadu raditi mjesec neki cak i pola godine, tako da sam na jednom izvukao 3.000 $ profita, znaci cim vidis novi hyip uleti sa nekom sitnom svoticom, recim 50$ i za tjedan dva dana imas 15%, i nakon toga odlazis i vise ne ulazes u taj hyip...

Jedan od najboljih trenutno je STOIC, na netu je vec preko godinu dana, firma je registrirana, imaju 10,000,000 $ pocetnog kapitala i ja sam tamo preko 6 mjeseci i impresioniran san, takve hyipove je jako tesko naci. Rok ulaganja je 190 dana ( radnih znaci pon-pet) sa rastom on 1.4 - 2.2% ovisno o trzistu.

Prvo bi ti preporucio pračenje hyipova ako vec zelis uloziti u to...

I relani hyipovi su oni koji nude 1-3% dnevno, iako je 3% vec dosta, svi koji nude preko toga su sumnjivi u roku od tjedan dana do par mjeseci ce nestati.


Lijep pozdrav
bad_loco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 20:59   #15
To je klasična ponzi shema. Post iznad je dobar opis HYIP ova. neda mi se objašnjavat sad.... google-charles ponzi, ili ponzi scheme....
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 03:39   #16
Quote:
make_22 kaže: Pogledaj post
E pa ništa, očito da sam naletio na zatvorena vrata. Ali znatiželja u meni nikako da se ugasi. Pa i da izgubim 500 ili 1000 kuna nije me briga. Barem znam da sam probao. Znate kako kažu, tko ne riskira, ne profitira!
Bas takve i traze, par 1000 ljudi koji ce pokusati uloziti 500 ili 1000kn i nece ih biti briga da li propadnu. Bolje uloziti na pobjedu Alonsa ovog vikenda...
darioV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 15:30   #17
uloži puno i bježi što prije...nerealno...i ne može trajati dugo..
kariola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:36   #18
ja sam na jednom koji postoji od 2003. i drugom koji isplaćuje redovito svaki mjesec pm ako koga interesira.
__________________
Here we are so what you gonna do?
Do I gotta spell it out for you?
DonnaSummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:17   #19
Pozdrav, ja sam dosta dugo korisnik na hyip programima i lijepo zarađujem. Uložio sam u preko 20 programa, neki su propali ali večina je stabilna i sigurna. Uvijek ulazem veće svote novaca u sigurne hyip programe.
Ako je netko zainteresiran imam pet 100% sigurnih pa vam mogu preporučiti i poslati linkove.
Pošaljite mi PM ili odgovorite ovdje
ako želite zaraditi 2-4% dnevno slobodno mi se javite.....takvu zaradu ne nudi niti jedna banka....čekam zainteresirane
jugan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:28   #20
2-4% dnevno.. a ja idem svako jutro na posao
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.