Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2008., 14:32   #21
Ja sam u velikom loncu kuhala sve flašice dude i djelove izdajalice svako veče kad bi bebač zaspao.Sterilizator nisam ni kupovala, a izdajalicu ionak nemrem u njega potrpat.Sad kad je veči jednom tjedno mu prokuham flašicu, a ove druge dane operem deterdžentom i isperem dobro.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 11:03   #22
ima li netko iskustva sa Tigex električnim sterilizatorom? s onim u koji stane 8 bočica?

i zanima me jel stanu bočice od svih proizvođača ili samo tigexove?
llely is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 11:09   #23
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Mi smo samo prva 2-3 tjedna sterilizirali bočice i dudice, dalje smo ih samo prali i to vulgaris, prokuhali na 2-3 min i to je to
Pa prokuhavanje je sterilizacija. Mi smo to radili jednom tjedno, kad je koristio bočicu (kuhalo u kipućoj vodi oko 5 min, ali zamotano u tetru radi kamenca).
Ostalo smo ih prali u vrućoj vodi i to je to. Doduše, V nije puno koristio bočice, tj. nakon 4. mjeseca uopće do dohrane, kad je krenuo piti vodu, a to operem na ruke i gotovo - ionako otkad je propuzao je po podu, ruke su u zubima - a mora dijete nekako i imunitet razviti
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 13:35   #24
ja imam chiccovu tekućinu za hladnu sterilizaciju

i sve plastične bočice, pa eto-da ne kažu da sam loša mama jer ne pazim na bisfenol A

(inače bočice su tommee tippee i avent i ne vjerujem da bi bilo nekih problema i da ih iskuham )
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 16:33   #25
Ja imam jedan viska na struju sterilizacija traje 30 min pa ako koga zanima nek posalje pm.
__________________
25.03.2008.&21.10.2009.....i oscekujemo 09.03.2014.
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 16:54   #26
normalno je da silikon kod iskuhavanja požuti jel?

kupila od cure s foruma aventovu izdajalicu, došo je jedan novi zapakirani silikonski "uložak" za pumpu koji sam iskuhala i sad je žut... i onaj uložak "s laticama" za bradavicu (rabljen) je požutio. bljak. baš izgleda neuredno
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 16:57   #27
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
normalno je da silikon kod iskuhavanja požuti jel?

kupila od cure s foruma aventovu izdajalicu, došo je jedan novi zapakirani silikonski "uložak" za pumpu koji sam iskuhala i sad je žut... i onaj uložak "s laticama" za bradavicu (rabljen) je požutio. bljak. baš izgleda neuredno


Moje nije pozutilo.
__________________
25.03.2008.&21.10.2009.....i oscekujemo 09.03.2014.
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:02   #28


ja sam to oprala u perilici na 85°, čak nisam ni iskuhala kak spada jel...
i sve je požutilo
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:07   #29
Ma te perilice sve uniste i keramiku i plastiku. Uzas
__________________
25.03.2008.&21.10.2009.....i oscekujemo 09.03.2014.
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:09   #30
ma sam nek me malo još drmnu hormoni, letit će na smetlište i izdajalica i perilica

lol
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:29   #31
Mi naše Nuk bočice od početka peremo na 65° u perilici i sve 5. Požutilo nam od mrkve (kad je jeo mrkvu za ručak pa odmah poslije pio), a ne od pranja

Al ne brinem, dok nije promijenilo teksturu i ostalo, boje može biti koje god Al ja inače nisam neki paničar
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:36   #32
ma nije da paničarim, samo me ta žuta boja umjesto lijepe prozirne živcira urnebes
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 18:00   #33
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Mi naše Nuk bočice od početka peremo na 65° u perilici i sve 5. Požutilo nam od mrkve (kad je jeo mrkvu za ručak pa odmah poslije pio), a ne od pranja

Al ne brinem, dok nije promijenilo teksturu i ostalo, boje može biti koje god Al ja inače nisam neki paničar
Joj ta mrkvica!
Mi imamo posebnu zdjelicu, zlicicu i bocicu za vodu kad papa mrkvu. Jer je sve pozutilo.

Mene je Aventov sterilizator spasio. Kad iz dana u dan pereš tolike bočice, da ih još moram sve kuhat u loncu izludula bih, naročito jer imam Dr.Brown´s bočice koje još u sebi imaju ventile, pa dijelova ko u priči.
Lukasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 19:47   #34
...

neznam mi smo nase bocice i cucle u loncu iskuhali.....jedno pranje s praskom i svaki drugi put kuhanje....nemoras svaki put....vazno je da imas tople vode u izobilju kad je pranje u pitanju...i cesce ih promjeni....svako neki mjesec....baci i kupi nove.....sad je 3g ima tri bocice.....jos se mlijeko redovno popije iz bocice(sto da mu pravim...valjda on zna kad ce biti spreman) a sok ponekad pije iz bocice ne cesto...ali ima dana kad mu dode.....i caj kad je bolestan....inace jako voli cajeve i kompote.....i posto ima tjesne organe valjda mu je lakse iz bocice i za to neforsiram....sad peremo ih s toplom vodom i praskom....u tjednu jednom-dva put izvrijemo...
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 10:57   #35
Pitanje, pomoć iskusnima.

Dobila sam na posudbu avent sterilizator i avent izdajalicu.

Kako da sterilziram izdajalicu, da li mogu u navedenom sterilizatoru koji je isključivo za bočice ili...?
I koji djelove izdajalice?
I isto tako mogu li ubaciti i leptiriće a da ne pogužvaju?

Hvala
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 11:43   #36
pa naravno da možeš....
opereš pod vodom vrućom izdajalicu.. staviš ju u sterilizato.. u sterilizator dodaš destilirane vode i na 7 minuta sve to staviš u mikrovalku.. i to je to
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 13:08   #37
Quote:
lina1li kaže: Pogledaj post
Pitanje, pomoć iskusnima.

Dobila sam na posudbu avent sterilizator i avent izdajalicu.

Kako da sterilziram izdajalicu, da li mogu u navedenom sterilizatoru koji je isključivo za bočice ili...?
I koji djelove izdajalice?
I isto tako mogu li ubaciti i leptiriće a da ne pogužvaju?

Hvala
Savjetujem ti da izdajalicu dobro opereš, razmontiranu na dijelove. A nakon toga posušiš, sastaviš i staviš u sterilizator. Inače nema koristi od steriliziacije kad ćeš opet sve te dijelove dirat rukama da bi sastavila izdajalicu
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 00:48   #38
a može se izdajalica i iskuhat? isto sam dobila na posudbu, ne bi ju htjela zeznut.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 01:01   #39
možeš.ja sam prokuhala vodu i normalno opranu izdajalicu ubacila unutra na 5 min.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:01   #40
ja sam u Chiccu kupila (ima i u ljekarnama) tekučinu za sterilizaciju, 1 litra oko 36 kn. Jednom tjedno stavim unutra bočice, izdajalicu, četke za pranje bočica i dr.Tekučina se prorojedi sa hladnom vodom i unutra se urone stvari koje moraju stajati najmanje 30 min. Tekučinu se može koristiti svakodnevno i iako na njoj piše da da se koristi sa 0+ mjeseci ja ju koristim jednom tjedno jer ima specifičan miris koji mi se ne sviđa. Zbog toga svako jutro u prokuhanu vodu stavim dudice i ostalo i na taj način donekle steriliziram.
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.