Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2008., 17:35   #81
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
suho voće ima dosta šećera u sebi, no dobro. ako ih je dobro podnijela, onda je sve ok
da znam. zato sam i sad prestala sa suhim voćem.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 18:09   #82
Kada je moj sin bio beba volio je kašicu od kravljeg sira (dvije žlice) s polovicom banane. Sve fino zmiksate i dajte bebi.
__________________
"Love all, trust a few, do wrong to none."
William Shakespeare
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 21:24   #83
evo jedna kašica sa sirom:
dva prepečenca za bebe (našla u dm-u bez šećera)
80ml vode
2 pune žlice sira
80g pasirane ili naribane jabuke

prokuhati vodu i preliti ga preko prepečenca (može i keks, ali je kašica onda dosta slatka). u još toplu kašicu umiješati sir i voće. dobar tek!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:22   #84
Danas sam kupila proso, kako ga pripremate. Dajte jedan primjer za ručak. Imamo 8 i pol mj.
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:03   #85
joj, kad god me netko pita kako kuham žitarice ja kažem - stavim u vodu i kuham dok se ne skuha
uglavnom, staviš u vodu, kad zakipi smanjiš vatru i kuhaš cca 20-30 min. kombiniraš k'o rižu. ja uglavnom s kuhanim i zgnječenim povrćem. ako mi ostane onda sutradan umjesto pahuljica u voće.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 02:34   #86
Možda malo čudno ali gdije kupuješ sezam ,taj koji pržiš pa ga posipaš po hrani? Mislim, u kesici dođe, u konzumu možda?
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 02:39   #87
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
puno se raspravlja o dohrani, o tome što je dobro, što nije ili kada se uvode različite namirnice.
eh sad, kako bi bilo da podijelimo recepte za kašice i ostalu dohranu?

evo jednog recepta (ja prste polizala)

voćna kašica od jabuke (od 4.mj )

4-5 žičica kukuruznih pahuljica
100 ml mlijeka
50 ml vode
80 g jabuke

mlijeko i vodu kuhati tri miute i ključalim mlijekom preliti pahuljice. ogulite jubuku i sitno je naribajte. za bebice koje nisu navikle na krutu hranu možete propasirati kašicu i miješati je dok ne nestanu grudice.

dobar tek..
Ali koje mlijeko, kravlje, pa ono se nebi trebalo davati u prvoj god ??
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 08:36   #88
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
Ali koje mlijeko, kravlje, pa ono se nebi trebalo davati u prvoj god ??
e tu su mišljenja podijeljena. ja sam najprije počela sa rižinim. no nidje nisam našla rižino bez soli (niti u konzumu) i cijeđenje rižinih pahuljica je postao kompliciran ritual. nakon svega sam se odlučila na razrijeđeno kravlje. dakle pola mlijeko, pola voda. dobro ga je podnijela i ne pokazuje nikakve alergijske reakcije.
kod nas u obitelji nitko nema nikakve alergije.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 08:40   #89
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
kombinacija za ručak:
pasirana piletina
komad bundeve
1 žličica repinog ulja
1-2 žlice prosa

sve dobro miksati sa štap mikserom, gotovooooo!
pusti mašti na volju, umjesto bundeve možeš uzeti i nešto drugo..brokulu, tikvicu..itd
ja sam svojoj nedavno kuhala proso sa korabom i nije htjela nit primirisati. probala sam i ja tu kašicu i ful sam je razumila zašto neće
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 13:33   #90
moja danas smazala proso s korabom i brokulom. a jučer korabu, brokulu i mrkvu sa zobenim pahuljicama. dala sam sestri da proba ostatke njezinog ručka, sele je napravila iznenađenu facu i rekla - wow, ovo je fino, daj i meni to kuhaj!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 13:53   #91
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
Možda malo čudno ali gdije kupuješ sezam ,taj koji pržiš pa ga posipaš po hrani? Mislim, u kesici dođe, u konzumu možda?
Ja sam kupila u DM-u
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 13:55   #92
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
moja danas smazala proso s korabom i brokulom. a jučer korabu, brokulu i mrkvu sa zobenim pahuljicama. dala sam sestri da proba ostatke njezinog ručka, sele je napravila iznenađenu facu i rekla - wow, ovo je fino, daj i meni to kuhaj!
Koje zobene pahuljice ?
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 16:56   #93
neke sitne iz bio&bio
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 18:00   #94
moja papa ovisno o tome čega domaćega imamo, našeg ili od prijatelja... ovih dana puno mandarinki, neki dan sam joj skuhala janjetinu (najbolje dijelove, umrla sam od smrada btw, osobno baš ne preferiram..), zelje (ubrala minut prije), krumpir, poslije dodala nezaobilazno maslinovo ulje... kako je mljackala!
jučer je jela ribu (goluba), isto mljackala...
inače, neke stvari i kupujemo; proso, palentu, griz... griz skuham na vodi, dodam suhe smokve koje sami beremo i sušimo (nešto slično je gore spomenuto sa šljivama)..
obožava šalšu od pomidora. to se ljetos bralo, i nakuhalo posebno za nju (bez soli, bez kožice, malo skašeno), pa vadimo iz škrinje...
uglavnom, dosta jednostavni recepti,( ne znam danas je ručala puno mrkve i kuhano jaje.), maslinovo ulje, i još uvijek puno cike...
za doručak voli neko voće, kruha i putra, a i meni je praktično, napravim joj male komadiće, stavim ispred nje na stol, pa ona pomalo papa dok i ja doručkujem.
Kruh isto često sami pečemo, majko mila gušta !
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 21.11.2008. at 18:09.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 18:06   #95
inače, u DM-u navodno imaju dosta dobre bio proizvode...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 22:30   #96
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
moja danas smazala proso s korabom i brokulom. a jučer korabu, brokulu i mrkvu sa zobenim pahuljicama. dala sam sestri da proba ostatke njezinog ručka, sele je napravila iznenađenu facu i rekla - wow, ovo je fino, daj i meni to kuhaj!
imamo slične kreacije ako izuzmem mrkvu

kupila sam i pahuljice od prosa (u dm-u) i njih isto znam kombinirati sa povrćem. njih prihvaća bolje nego kuhano proso
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 23:41   #97
zoro jel ti te prosene kuhaš dugo ili ih samo preliješ vrelom vodom?
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 23:52   #98
ja ih bacim u kipuću vodu i pustim da krčkaju koju minutu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 00:00   #99
kupila sami ih neki dan,ali se još nisam odlučila na eksperiment sa žitaricama - mogla bi ovaj vikend kad je mm doma,pa je ima ko pričuvati dok ja prćkam
uvela sam joj voće i povrće,a žitarice ne znam zašto ali nikako da krenem - imam osjećaj kao da bi joj to bilo previše u kombinaciji s voćem ili povrćem sad na samom staru dohrane - jesam u krivu?
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 00:03   #100
ja sam krenula sa žitaricama
prčkaš? pa zakipiš vodu, staviš pahuljice i pričekaš par minuta..to je manje posla neg oguliti i naribati jabuku! ili očistiti, stavit kuhat i zgnječit mrkvu!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.