Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2008., 20:08   #61
Quote:
Evelin kaže: Pogledaj post
Quote:
Drug Ćimić kaže:
...A neću ja od raka obolit, ma dajte vi SDP-ovci imamo i mi Hrvati svoje rieči, vi samo hoćete srpski... evo vam riječnik:
Karcinom - rak
Dešavati se - događati se
I što ja već znam.... 'ajmo narode, pa nije džabe osnovana matica hrvatska.

Samo male pravopisne opaske;
...od raka obolit
pravilno je ; od raka oboliti ; ili obolit (ne)ću
- ako već inzistiraš na starohrvatskom; onda nije dagađaj već dogođaj ( jer se nešto dogodilo, a ne dogadilo )
- obveza,ali onda ne - obvezno - već - obvezatno -
itd itd
( svojevremeno sam imala odličnu prof. hrvatskog jezika koja nam je neke starohrvatske riječi pojašnjavala )
Ne treba zaboraviti kako je jezik poput živog organizma, mijenja se.
Zato ljude ne treba zbunjivati.
Imaš pravo, inzistiram. Ali to sam pisao onako bezveze. Tako da... kroz žurbu. A ovo što je pola korienski, pola današnji hrvatski... to je čista navika.
Drug Ćimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:10   #62
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
to džabe, ili mukte... obje su hrvatske, neimaš potrebu naglašavati.
Drug Ćimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:12   #63
Bravo druže, partija vam je zahvalna na otvaranju ovakvih tema. Nastavite tako za dobrobit naših naroda i narodnosti.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:15   #64
Quote:
reset kaže: Pogledaj post
čak ne znaš ni napisat ime te znanosti kako spada. Ostali komentari su neophodni. A nesuvislost vlastitih teza sam si dokazao stavivši znanstvenike pod navodnike. Jebiga, povijest je egzaktna znanost, ne možeš je tumačit kako ti paše i kako ti pukne jer se onda strbi komotno mogu sprdat na naše navodno iransko podrijetlo i nazvat nas teroristima
Niesu Iranci teroristi, već "afagnistanče" jungen. A kakve veze ima što su znanstvenici pod navodnicima? Pa ne bave se znanstvenici povješću, ali sam ih stavio pod navodnike jer ostale grane poviesti, ne znam kako se zovu, pa su mi oni znanstvenici... A ne mogu se sprdat. Mi nismo ovi sada Iranci, već oni stari, što su prie živjeli u Iranu, pa otišli su u Europu. Eto. A mi možemo srbima ovo nabijat u kompleks:

-Srbi imaju ime od lat. rieči sluga (servi)
-Srbi neimaju niti jedan vojni podvig (pobjedu)
-Srbija je manja od Hrvatske
-Srbi kradu jezik englezima (đeneral, atak, defenziva, januar, mart, kolor, brovn...)
-Srbi su ukrali grb od starog Bizanta

Ima tog još, pa što ako smo i teroristi (mada niesmo), što njima fali? Vidi, cieli ih sviet zna, svatko ih mrzi, a nitko im ništa ne može.
Drug Ćimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:17   #65
Quote:
Drug Ćimić kaže: Pogledaj post
Niesu Iranci teroristi, već "afagnistanče" jungen. A kakve veze ima što su znanstvenici pod navodnicima? Pa ne bave se znanstvenici povješću, ali sam ih stavio pod navodnike jer ostale grane poviesti, ne znam kako se zovu, pa su mi oni znanstvenici... A ne mogu se sprdat. Mi nismo ovi sada Iranci, već oni stari, što su prie živjeli u Iranu, pa otišli su u Europu. Eto. A mi možemo srbima ovo nabijat u kompleks:

-Srbi imaju ime od lat. rieči sluga (servi)
-Srbi neimaju niti jedan vojni podvig (pobjedu)
-Srbija je manja od Hrvatske-Srbi kradu jezik englezima (đeneral, atak, defenziva, januar, mart, kolor, brovn...)
-Srbi su ukrali grb od starog Bizanta

Ima tog još, pa što ako smo i teroristi (mada niesmo), što njima fali? Vidi, cieli ih sviet zna, svatko ih mrzi, a nitko im ništa ne može.
Konačno da si i ti druže u nečemu u pravu.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:19   #66
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Bravo druže, partija vam je zahvalna na otvaranju ovakvih tema. Nastavite tako za dobrobit naših naroda i narodnosti.
Druže podpukovniče Grund - stop - pao gradac, mljet, dubrovnik i mostar - stop - partija djeluje kroz sjevernu hrvatsku, bosnu i vojvodinu - stop - nacionalisti i sanader čvrsto drže jug i dalmaciju - stop - đapić odbio bezuvjetnu kapitulaciju osieka - stop - naredili smo uništenje hsp-ovaca u osieku - stop - desnica najduže može izdržati još dva dana - stop - kraj.

Drug Ćimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:21   #67
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:29   #68
Joj kak volim ovakve topice gdje se pljuje...
pa jadni hadezetovci,jeste li svjesni da je 70% vaših političara nekoc bilo u partiji pa su se samo prebacili u hdz?prije nego krenete pljuvat,malo proučite neke stvari...prije je hdz crven nego sdp.
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 21:49   #69
Oho. Protiv partije pričaš?! U zatvor! ahahaha.

Znamo mi što je HDZ, niti govotrimo da oni valjaju. Upoznati smo mi s tom činjenicom. Ali više ih je u SDP-u. A evo ti former udbače hdz-ovci:

-Tuđman (general JNA)
-Mesić (član predsjedništva juge... također bio hdz)

Ali to su ti uglavnom stari HDZ, sad su mladi...
Drug Ćimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 22:03   #70
Mda......ali kad bi morao birat između sdp-a i hdz-a,uvijek sdp.
ne kužim zašto se otvaraju ovakve grupe...ali ajd,ko voli nek izvoli
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 22:05   #71
Quote:
Drug Ćimić kaže: Pogledaj post
to džabe, ili mukte... obje su hrvatske, neimaš potrebu naglašavati.
Čisti srboturcizam, a ja se ne smijem deklarirati desničarem upravo zato da me ne trpaju u isti koš sa tipovima poput tebe.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 23:07   #72
Quote:
Drug Ćimić kaže: Pogledaj post
Niesu Iranci teroristi, već "afagnistanče" jungen. A kakve veze ima što su znanstvenici pod navodnicima? Pa ne bave se znanstvenici povješću, ali sam ih stavio pod navodnike jer ostale grane poviesti, ne znam kako se zovu, pa su mi oni znanstvenici... A ne mogu se sprdat. Mi nismo ovi sada Iranci, već oni stari, što su prie živjeli u Iranu, pa otišli su u Europu. Eto. A mi možemo srbima ovo nabijat u kompleks:

-Srbi imaju ime od lat. rieči sluga (servi)
-Srbi neimaju niti jedan vojni podvig (pobjedu)
-Srbija je manja od Hrvatske
-Srbi kradu jezik englezima (đeneral, atak, defenziva, januar, mart, kolor, brovn...)
-Srbi su ukrali grb od starog Bizanta

Ima tog još, pa što ako smo i teroristi (mada niesmo), što njima fali? Vidi, cieli ih sviet zna, svatko ih mrzi, a nitko im ništa ne može.

Neg čim se povjesničari bave? Prodajom krumpira?

Već sam napisao da je izvedenica od riječi sluga sclavi tj. slaveni (i južni, i sjeverni i zapadni...). A da srbi nemaju niti jedan vojni podvig to je još jedan dokaz tvog totalna povijesnog neznanja. Činjenično, Srbi su u prvom svjetskom ratu potpuno sami svladali velesilu Austrougarsku na svom teritoriju. Monarhiju je jedva jedvice spasila Njemačka od totalnog fijaska.

Hrvatska nema posuđenica? To što se ti izražavaš arhaično (ili možda ipak nepismeno) ne znači da hrvatski jezik nije zagađen svim mogućim tuđicama. Aj sjedi na kavu u bilo kojem hrvatskom gradu i vjeruj mi, imat ćeš feeling da si u omraženoj ti Srbiji

Za grb nisam znao, treba se provjeriti uostalom. Al kakav je to uopće bed i dokaz sveopće inferiornosti Srbije. Pa Bizant je bio velesila u cijelom srednjem vijeku, carstvo prebogate prošlosti i jedini nasljednik Rima.
reset is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 15:26   #73
[QUOTE=reset;16604543]Neg čim se povjesničari bave? Prodajom krumpira?

Quote:
Već sam napisao da je izvedenica od riječi sluga sclavi tj. slaveni (i južni, i sjeverni i zapadni...). A da srbi nemaju niti jedan vojni podvig to je još jedan dokaz tvog totalna povijesnog neznanja. Činjenično, Srbi su u prvom svjetskom ratu potpuno sami svladali velesilu Austrougarsku na svom teritoriju. Monarhiju je jedva jedvice spasila Njemačka od totalnog fijaska.
Imaju podvig. Da. Ali to je nabojanje kompleksa. Tako mi Srbe zajezezamo.

Quote:
Hrvatska nema posuđenica? To što se ti izražavaš arhaično (ili možda ipak nepismeno) ne znači da hrvatski jezik nije zagađen svim mogućim tuđicama. Aj sjedi na kavu u bilo kojem hrvatskom gradu i vjeruj mi, imat ćeš feeling da si u omraženoj ti Srbiji
Niti sam ja uopće rekao išta o hrvatskim posuđenicama, kamoli o hrvatskom jeziku. Ima posuđenica, ali književne rieči su uviek one za koje ima hrvatska zamjena. Dok Srbi na nacionalnoj televiziji (novohrvatski dalekozornik) za napad kažu atak, za boju kažu kolor... a o njihovim mjesecima da i ne govorim.

Quote:
Za grb nisam znao, treba se provjeriti uostalom. Al kakav je to uopće bed i dokaz sveopće inferiornosti Srbije. Pa Bizant je bio velesila u cijelom srednjem vijeku, carstvo prebogate prošlosti i jedini nasljednik Rima.
Bio, pa neka je. Bila je i Austro-Ugarska sila, bila je i Njemačka sila, Bio je i Rim sila, bila je i Napoleonova Francuska sila... A vidi, mi Hrvati unatoč tome držimo svoj grb. Ali kakve veze ima to što je bizant bio snažna država? Važno je to koliko je jedan narod snažan da zadrži svoj grb.
Drug Ćimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 17:36   #74
Za druga Ćimića:
dvokolični kolotrčac s gumenim napuhancima
Evelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 17:40   #75
Quote:
Čoban Tarzan kaže: "Mi imamo najjadniju ljevicu."

Kaj mi imamo ljevicu?
Evelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 18:06   #76
Quote:
Evelin kaže: Pogledaj post
HDZ, SDP...Sanader, Milanović -povijest,Beč, Pešta, Beograd, EU...prošlost...stoljeće 7.

Ja zahtjevam normalan standard, redovnu i adekvatnu plaću za svoj rad, pravnu državu, trodiobu vlasti...
- a moje dijete vrtićke dobi je zaduženo,
- i njegovo dijete je zaduženo...
Ja slušam, pa čekam hoću li čuti neki konkretan ekonomski projekt, gospodarski plan, rješenje neko...
- ali, izgleda mi se sluh pogoršao...
- vid još nekako funkcionira ( mijenjaju se urice, odijelca, cipelice, kućice, autići, zemljišta -malo za veliko, veliko za ogromno...ide nam, ide,to smo izabrali...očito i htjeli,
- jer 14.g. kako HDZ vlada...u koaliciji s Milanovićem, oprostite, zaboravih one s kojima su na vlasti , a imaju 4 i pol člana i / ili glasača ( nije ni bitno, bitno je da se dogovoriše oko najvažnijih pitanja za ovu nam jedinu i najljepšu zemlju )

Predlažem ukidanje odsjeka povijesti - previše nas u RH ima, tko će buduće ( i sadašnje )povjesničare zapošljavati?!?

Dok se ovi "gore" udobno zavalili u svoje fotelje i putuju uokolo pa tu i tamo zamijene fotelje, mi se zavalili u rasklimane stolice ispred kompa i još i raspravljamo o njima!
Sve pametnije/i od pametnije/g - svi sve znamo, svi smo stručnjaci/kinje za sve
Baš smo pametan narod - kao Sanader i Milanović; pričamo, pričamo, pričamo...

Prijedlog na kraju; pozovimo našu dijasporu da se vrate u lijepu našu i njihovu i ulože kapital, pokažu rodoljublje na našem tržištu, sposobnosti stvaranja kapitala, plaćanja poreza...i neka oproste ukradenu lovu za oružje - kompenzirat ćemo nekako ( možda gospoda s početka posta znaju čime i kako )

Pozdrav svim HDZ-ovcima ( u RH i svijetu ) i SDP-ovcima ( u RH )
Post na mjestu. Pogotovo se slažem sa ovim zadnjim. Imam ja i par rođaka preko bara kojima su puna usta Hrvatske. Samo nisam od njih čuo da imaju namjeru se vratiti...
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:16   #77
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Čisti srboturcizam, a ja se ne smijem deklarirati desničarem upravo zato da me ne trpaju u isti koš sa tipovima poput tebe.
Jao koje gluposti pišeš,čovječe!
Ako sam se,znači,deklerirala kao desničar/ka to je onda nešto negativno?
Ma zamisli,tko bi to rekao?!

Evo,ja jesam desničarka i apsolutno mi je svejedno što tko o tomu misli!
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:06   #78
Pa mi iz dijaspore i pomažemo hrvatskom gospodarstvu. Prema nekakvim anketama od one gospodarske propagande "kupujmo hrvatsko" kod nas k'o ludi tuku po bajaderi, domaćici, ovome, onome... kraš se kupuje... i tako to. a sad su i bošnjaci pokrenuli svoje "kupujmo bosansko i hercegovačko" pa hrvati još više kupuju hrvatske proizvode jer ipak je balkanska krv... samo da nam je bit protuteža i da nitko osim nas ne bude zadovoljan .... hehehe
Drug Ćimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:11   #79
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Čisti srboturcizam, a ja se ne smijem deklarirati desničarem upravo zato da me ne trpaju u isti koš sa tipovima poput tebe.
Masa je glupa. Činjenica. Ti si uvijek masa. Ja imam svoj mozak i razmišljam njime. Ako kažem da sam govno - govno sam, ako kažem da sam kralj - kralj sam. Briga mene što će reći 6 milijardi ljudi ako ja kažem da sam desno orjentiran. Još ću im u inat bit desničarskiji. Savjet od mene za tebe:

-Budi jedan od sto!-
Drug Ćimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 15:35   #80
Quote:
Drug Ćimić kaže: Pogledaj post
Poštovani!

Puno toga nam je SDP propagirao. Uglavnom se sve svodi protiv Hrvata. Najviše nas je zabolilo, mene, a vjerujem i sviju vas, to kada je Milanović sa svojom elitom došao u Srb. Slavio je pobjedu serbokomunista u tome našem hrvatskom selu. Zoran Milanović, još se narugao žrtvama koji su bili Hrvati i rekao: Da nije bilo Srba nebi bilo ni antifašizma. Pa zar gospodin Milanović tvrdi to da su nas Srbi spasili od fašizma i da ih trebamo gledati kao svemoćne osloboditelje Hrvatske? Vjerujem da Srbi to nisu. A Milanovićevo političko neiskustvo je tome doraslo, pa me ne čudi ta njegova izjava. U dubini duše svi SDP-ovci preziru Hrvate i Hrvatsku. Gospodin Milanović i ostala gospoda i gospođe iz SDP-a ne gledaju nacionalne interese ove zemlje, već samo gledaju kako doći na vlast i kako strpati koji novčić u džep. SDP-ovska propaganda o neglasanju Hrvata iz dijaspore je nastala zbog ovoga: Zoran Milanović želi vlast u Hrvatskoj, i uvidio je to da ima 50% Hrvata, što je tužno, osim toga dalo se uviditi to da zbog dijaspore gubi glasove. Zatim napada dr. Ivu Sanadera i tvrdi kako HDZ drži dijasporu samo zato jer zbog nje dobiva izbore, PA MILANOVIĆ ODBACUJE DIJASPORU, JER ZBOG NJE GUBI IZBORE! To, braćo, ne smiemo nikada zaboraviti. Osim toga godpodin Milanović obećaje da će ukinuti vjeronauk (to ne znam zašto, time gubvi glasove "vjernika"), obećaje to da će dati prava da se žene i udaju homoseksualne osobe, legalizirati će i drogu, a time će ujedno dobiti glasove homoseksualaca i drogeraša. SDP je stranka koja i živi od takvih ljudi. Zato neka svaka priča gospodina Milanovića i SDP naiđe na gluhe uši. Hvala na pažnji.

BOG I HRVATI!
ZA DOM SPREMNI!
Ti se nalaziš u prvom patološkom stanju,kolega s foruma...Potraži pomoć psihologa dok još nije kasno
Brankovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.