Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2008., 08:51   #21
Bolje da ti uzmeš par tisuča eura i dođeš kod nas diplomirat,umjesto da se patiš i učiš
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 16:44   #22
Quote:
Mathilde R. kaže: Pogledaj post
Pozdrav Bogu i pozdrav svima (koliko vas ima)
Ja dolazim iz Austriae i moja baka je Hrvatica. Ja sam veoma zaljubljena u Hrvatsku i u Hrvatsko More (Jadransko More). Cesto sam bila na letovanju na otoku Krk i u Istrien. Voljela bih jednom u buducnost mozda zivim u Hrvatskoj da se udam. Vec sam ja imala momka koji je Jugoslavien,ali nije Hrvat. Zato sada studiram Hrvatski jezik. Ja studiram jos Ceski jezik i Politik znanost.
Uskoro imam velik posao pisanje mog diplomski rad. Pripremam iz politike temu "Raspadanje Jugoslavie" i sakupljam materiu za taj velik posao. Imam vec veoma literature i ja vidjela sam da ovdije mnogo raspravlja o ovome tema.
Imam jedan par pitanja u pocetku, ako netko bude dobar odgvoriti.

Zasto Slobodan Milosevic nije napadnuo Zagreb?
Da li je Alija Izetbegovic slagao sa podijela Bosne?
Zasto Hrvati nije oslobodile cijela Bosna?
Ta su tri pitanje koji me najmnogo zadavaju glavobolje.
Mene veoma zanima i neke druga stvari.
Do kada Hrvati ce mrziti Srbi? I naopako?
Koliko ima ratni zlocini koji nisu uhaps setaju po Hrvatskoj? ISrpski i Hrvatski?
Dali moci mene biti strah zivota u Hrvatskoj?

Hvala i schöne Grüße aus Österreich.
Euere Mathilde.

pokusat cu ukratko odgovoriti na sva pitanja

1. Nije ga napadnuo zato sto je nemoguce da 1 covjek savlada cijeli grad....dakle nije imalo smisla da sam jurisa na grad

2. moguce da je alija slagao jer da je priznao svi bi mu se smijali...ili cak ubili

3. hrvati nisu oslobodila cijela bosna zato sto smo po prirodi stvari ljen narod...dok pola radi pola je u kladionicama

nadam se da glavobolja prestaje pa krecemo dalje sa odgovorima

4. hrvati ce mrziti srbe dok je svijeta...i obratno...dok je svijeta hrvati ce mrziti srbe

5. ratnog zlocina nije bilo...ako ti znas za neki sto ga ne prijavis???

6. dali moci tebe biti strah zivota u hrvatskoj? - paaaaa steta sto je profesor Ladan pokojni...a i da je ziv vjerovatno bi opet umro...nazalost na ovo pitanje nema odgovora


u nadi da sam ti pomogao za tvoj diplomski ili stoli vec...pozdrav
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:28   #23
Quote:
cyberTITO kaže: Pogledaj post
Gavrilo Princip ist ein Terorist oda Held? Ako pronađeš odgovor na to pitanje, na dobrom si putu da shvatiš svu kompleksnost ovih, nesretnih, prostora.
Kontrafrage: Der Attentäter koji ubio u Marseille kralj, Terrorist oder Held?
Podledajte arhitektur u Sarajevo i Bosna prije Austro-Ungarn i koliko je ona bolja za vrijeme Austro-Ungarn. Sta to covjek govori? Austria je razvila Bosnu veoma. U svakim smisao. Sta je napravila Königreich Jugoslavia tamo?
Gavrilo Princip - budala.

Quote:
cyberTITO kaže: Pogledaj post
Izbegavaj da koristiš rečenice kao Hrvatska nije Srbija i Bosna tamo se ubijaju. jer se, seko moja, ubijaju i u Hrvatskoj, i u Austriji, i u Engleskoj...ma pitanje je gde se to ljudi ne ubijaju?
Da, ali ja nisam mislila kako ti mislis. U Serbia je veoma mnogo vise bilo ubojstva. Ja citam Vesti i jos magazini razni.

Quote:
cyberTITO kaže: Pogledaj post
Ako ciljaš da postaneš intelektualac i poliglota, gledaj da proučavaš činjenice, a ne interpretacije, a ti donesi sud o svemu i neka ti to bude uvod u diplomski rad...

To ti kažem kao kolega, politikolog i poliglota!
Veoma hvala kolega, ti si dobar i prijateljski covijek(ili covek na serbisch )


Quote:
Margolent kaže: Pogledaj post
U biti Cuka ti je dao jako dobre odgovore. A kada tamo vec susreces Srbe u Austriji pitaj ti njih zasto Srbi i dalje prave sranja... Njihov odgovor bi ti mogao posluzit kao cijeli diplomac,i njima bi tvoj rad puno pomogao da pocnu shvacat sto su uradili tijekom 90tih.
Ja imam jednoga drug iz Hrvatske, ali on nije Hrvat. On je Serbin. On dolazi iz Titova Korenica i mnogo je pametan covijek. On uvijek govori kontra rat i dasu Srbi sranja. Ali on isto govori da su Hrvatski provocirali; Ustase i takodalje.
Mathilde R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:30   #24
Quote:
krule kaže: Pogledaj post
pokusat cu ukratko odgovoriti na sva pitanja

1. Nije ga napadnuo zato sto je nemoguce da 1 covjek savlada cijeli grad....dakle nije imalo smisla da sam jurisa na grad

2. moguce da je alija slagao jer da je priznao svi bi mu se smijali...ili cak ubili

3. hrvati nisu oslobodila cijela bosna zato sto smo po prirodi stvari ljen narod...dok pola radi pola je u kladionicama

nadam se da glavobolja prestaje pa krecemo dalje sa odgovorima

4. hrvati ce mrziti srbe dok je svijeta...i obratno...dok je svijeta hrvati ce mrziti srbe

5. ratnog zlocina nije bilo...ako ti znas za neki sto ga ne prijavis???

6. dali moci tebe biti strah zivota u hrvatskoj? - paaaaa steta sto je profesor Ladan pokojni...a i da je ziv vjerovatno bi opet umro...nazalost na ovo pitanje nema odgovora


u nadi da sam ti pomogao za tvoj diplomski ili stoli vec...pozdrav
Ti mislis da si smijesan ali ti si veoma glupav.

http://opc4.tib.uni-hannover.de:8080...Ladan,Tomislav

Koji jezike ti govoris? Mozda malo engleski?

Broj 1. je veoma vitzig pa ja sam bila na wc.

Verpiss dich Sandler!
Mathilde R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:51   #25
Ja sam zaboravila, nemojte meni poslati glupsti u post box.
Sex i ljubav ima drugi forum ili hrabri predstavite se.
Mathilde R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:15   #26
Quote:
Mathilde R. kaže: Pogledaj post
Kontrafrage: Der Attentäter koji ubio u Marseille kralj, Terrorist oder Held?
Podledajte arhitektur u Sarajevo i Bosna prije Austro-Ungarn i koliko je ona bolja za vrijeme Austro-Ungarn. Sta to covjek govori? Austria je razvila Bosnu veoma. U svakim smisao. Sta je napravila Königreich Jugoslavia tamo?
Gavrilo Princip - budala.
EVO TI MOJA RAZMIŠLJANJA....INTERPRETACIJE:

Gavrilo Princip je bio junak jer je pucanj iz njegovog pištolja bio zapravo start za propadanje KundK, najveće tamnice naroda, u prvom redu južnih i zapadnih Slovena (Poljaka, Čeha, Slovaka, Ukrajinaca, Slovenaca, Hrvata i Srba).

Preuzimanje BiH, 1878. te aneksija 1907. godine, je bila višesreuko korisna za KundK, prodor na istok "drag nach ost", sputavanje Kraljevine Srbije - u smislu teritorijalnog širenja i ekonomskog jačanja, što je potvrdila sa uvođenjem sankcija i vođenjem tzv. Carinskog rata (u engleskoj literaturi "PIG WAR"). Budući da je Kraljevina Srbija izašla iz tog sukoba još jača i sa obezbeđenim, mnogo boljim tržištem....Francuska, Italija, UK pa čak i SAD...ostala je samo frustracija i hitno preduzimanje novog strateškog cilja, uperenog prema Srbiji....

U to vreme je srpski narod u BiH, bio faktor nestabilnosti u KundK i velika pretnja jer su Srbi težili oslobođenju i spajanju sa maticom, a i muslimanski živalj nije bio protiv...

Čitava Evropa se, u to vreme, spremala na Veliki rat i KundK je prvo u Srbiji videla lagani zalogaj...koji se, na kraju pretvorio u fatalni po nju....

Što se tiče Vlade Georgieva i Ustaša, ne bih se mnogo osvrtao jer su tu važni inspiratori, naručioci i finasijeri, a ništa nisu postigli sa time.....
__________________
cyberTITO

Zadnje uređivanje cyberTITO : 18.10.2008. at 22:20.
cyberTITO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.