Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 16:53   #81
Imam pitanje. Planiram sa djetetom od 13 god. otići na jednodnevni izlet u Graz preko turističke agencije prije Nove godine. Dijete ima novu osobnu i išlo bi sa majkom, dakle sa jednim roditeljem, autobusom i vratili bi se navečer. Da li mu je dovoljna samo osobna? Ponijeti ću i domovnicu i rodni list za svaki slučaj.
rosemary505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 03:43   #82
Naravno da je dovoljna.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:26   #83
Bok!
Imam 15 godina i imam i osobnu i putovnicu, pa me zanima mogu li sam otići u BiH autobusom? Znači bez roditelja, brata, sestre... Što mi sve treba? Punomoć?
Hvala unaprijed!
bono.tadic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 18:34   #84
Samo dokumneti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 18:54   #85
Hvala puno!
bono.tadic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 18:31   #86
Pozzz
Ja imam malo drukcije pitanje nego ova prijasnja.Zanima me kakav je slovenski zakon po pitanju prijevoza djece na zadnjem sjedalu auta jer planiramo ici u Sloveniju.Necak ima skoro 10 godina,pa ne znam jel treba biti u autosjedalici ili ne?Dal se to odredjuje prema starosti djeteta,kilazi ili visini?Hvala.
ConanZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 15:11   #87
Bok svima, kratko pitanje...da li je dozvoljen prelazak granice pješice u Bosnu? Konkretno između Slavonskog i Bosanskog Broda?

Hvala
ganelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 11:48   #88
Na bilo koji način ako se granica prelazi na graničnom prijelazu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 21:19   #89
pozz
imam 17 godina,živim u BiH i posjedujem HRV putovnicu.
želim otići kod prijatelja u Split na dan-dva,mogu li preći granicu sam,bez ikakvih dokumenata osim putovnice?
sestra je već putovala i u ST i u ZG sama,bez ikakve punomoći i dodatnih dokumenata,a ima 17 godina,medjutim zelim pitati za svaki slucaj
wtb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 02:58   #90
Stariji od 14 mogu putovat sami.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 18:42   #91
bila bih zahvalna na odgovoru!!!Zanima mee, drzavljanin sam BIH, tj zivim u Republici Srpskoj-Banja Luka, pa me zanima da li mogu preci granicu (imam 15 i po' godina) u Hrvatsku zatim iz Hrvatske u Austriju, te u Njemacku? Da li je to ikako moguce bez pratnje roditelja? Sa putovnicom???
Catymallover is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 22:58   #92
Možeš sa biometrijskom putovnicom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 19:23   #93
pozdrav ekipa :D

Da ne duljim....znimam me zakon u bosni uvezi prelazenja granice...moze li maloljetna osoba uz pasos sama prec granicu ili mora imat suglasnos od svoih roditelja?? hvala unaprijed nadam se da ce neko znat
anonimus69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 09:49   #94
(3) Stranac koji je mlađi od 18 godina (maloljetnik) i ima ličnu putnu ispravu može granicu BiH prelaziti u pratnji roditelja, zakonskog zastupnika ili staratelja, odnosno lica koje je opunomoćeno da ga prati uz potpisanu i ovjerenu punomoć od roditelja, zakonskog zastupnika ili staratelja, ili mora imati saglasnost roditelja, odnosno zakonskog zastupnika ako putuje bez pratnje.

http://www.granpol.gov.ba/propisi/zakoni/?cid=94,2,1
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 10:45   #95
dijete putuje sa jednim roditeljem

Imam pitanje i pročitao sam sve stranice od MUP, MVEP, Policija i ne mogu pronaći odgovor, ali vidim da su novine prošle godine pisale da djeca mogu sama putovati i više nije potrebna suglasnost ovjerena kod javnog bilježnika.

Znači, supruga putuje sa našim malim djetetom, idu avionom iz Zagreba i ovo je prvi put da će ona ići sama sa njom, do sada smo uvijek zajedno letili. Dijete nam ima svoju putovnicu, supruga ima svoju. Koliko sam shvatio, ja ne trebam dati suglasnost za ovo putovanje? Da li bi supruga trebala imati rodni list od djeteta ili tako nešto?
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 18:36   #96
Dijete ima putovnicu, to je dovoljno.
Prije je trebala suglasnost, sad oba roditelja potpisuju kod izdavanja putovnice i to ti je suglasnost.
Ako nema isto prezime kao i dijete, može ponijeti i rodni list, mi smo svi s istim pa nisam sigurna je li obvezno. Mislim da nije, ali nemoj me držati za riječ.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 14:21   #97
Hvala, da, zaboravio sam da kada smo radili putovnicu, morali smo dati suglasnost - što znači da sada kasnije nije potrebno ako ima putovnicu.
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 14:24   #98
Np, nama je upravo aktualno, pa smo provjerili.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:55   #99
Bok, ovako planiram za vikend s necacima u Dubrovnik (iz Splita), zanima me mogu li uopce prijeci granicu s njima s obzirom da idem samo ja a ne i njihovi roditelji. Jedno ima 9 a jedno 3 godine
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:20   #100
Koju granicu prelazis izmedju Splita i Dubrovnika?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.