Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2010., 20:06   #1
Hoće li, stidljivo, najavljeni IPO-i HPB,CO,HEP,HŽ i JANAF oživjeti ZSE?

Danas je u Bankabagazinu objavljeno razmišljanje Dalibora Balgača iz Gypo banke o mogućem IPO-u nekih firmi koje su u pretežno državnom vlasništvu.

Da će doći do prodaje državnih udjela u dotičnim firmama će sigurno doći,

mene zanima ima li dovoljno kapitala u našoj državi i izvan njega da dođe do uzleta burze, ili koliko smo zanimljivi stranom kapitalu?

Mislim da definivno treba jedan jaki impuls da se povećaju prometi, loše bi bilo da se dogodi rasprodaja izlistanih dionica,

dobro bi bilo da se izvuče lova iz banaka i čarapa koja je ostala od rasprodaje u zadnjih skoro 3 godine.

Što kažu pametni koji se razumiju u temtiku?
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 20:13   #2
Ja spadam u onu drugu gurpu, a prva je grupa pametnih.
Još je rano govoriti jer Jaca danas kaže jedno, sutra to povuče.
Teško da će nas nešto oživjeti.
Svijet očekuje duble dip recesiju, država još veći minus i nastavak recesije, gospodarstvo pred kolapsom, mirovinski sustav u silaznoj putanji, rast javnog duga..
ajme majko zvučim kao zabotinski.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 20:27   #3
Sad je vrijeme suza i plakanja, ne vidi se kraj agonije, ali izbori su za godinu dana, treba skupiti glasove glasača,

jbg. sve je politika pa tako i to!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 20:48   #4
ako bude IPO svih tih firmi., a neke od njih već kotiraju na ZSE.,
kad bi svi bili manje više pod istim uvjetima ušao bi samo u HEP ove ostale su sve isto kavitetne firme ali mislim da HEP ima najveće mogućnosti rasta kad se očiste ove stranačke pijavice u upravi koji su generatori lošeg posovanja i kad se riješi višak zaposlenih (onih koji ništa ne rade a primaju plaću, osobno znam jer sam radio u HEP-u)
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 01:35   #5
Quote:
domar kaže: Pogledaj post

dobro bi bilo da se izvuče lova iz banaka i čarapa koja je ostala od rasprodaje u zadnjih skoro 3 godine.

Što kažu pametni koji se razumiju u temtiku?
Nećeš toga gledati dok banke (mirovinci, ostali fondovi) ne iskažu jasan signal.
Znači dok bankovni analitičari (ne u novinama) ne dignu nema IPO-a.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:25   #6
Čekamo, osluškujemo, vidjeti ćemo.
Meni bi osobno zanimali CO, HEP.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 11:22   #7
An initial public offering (IPO), referred simply as an "offering" or "flotation", is when a company (called the issuer) issues common stock or shares to the public for the first time

Znači IPO je kada dionice nekog poduzeća dođu po prvi puta na burzu. Na burzi su odavno CO, JANAF i HPB. Ekonomski uvjeti su katastrofalni, pred bankrotom. Ne vidim da bi se mogao desiti rast burze.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 12:58   #8
mene ne zanimaju IPO-i,

a čak kad bi me i zanimali nemam love za njih
Discover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.