Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2015., 18:23   #4701
Trenutna cijena dionica Imunološkog zavoda jest 59,99 kn. Ima li smisla kupovati?
Serpentes is offline  
Old 14.01.2015., 11:17   #4702
Čista potreba Hvala

LP!
Imam par pitanja iz čiste potrebe da znam ( totalno nov u svemu )

Moja obitelji koji ima dionice propalog CENMARA sadasnjeg Cromarisa vec 20+godina, nikad nije dobila nikakvu dividendu pa čak ni sad kad cromaris posluje u + , jedna čista informacija od 7 članova svi imamo neki broj dionica ja sam najmađi i ima 67 dionica , koje su prije 12 godina vrijedile 13.400kn ( ovo znam iz papira koi sam diobio bio od nekakve centralne agencije u Zagrebu ; e sad ono što mene zanima je:

Zanima me:
- Kako da doznam ili koja je vrijednost dionice cromarisa, tj. po kojoj cijeni bi moga prodati.
- Koja bi bila vrijednost tih moih 67 dionica trenutno
- Kome mogu prodati te dionice ( nebitno kako ) već imam par ideja ali ko pita ne skita.
- Zašto u Cromarisu kad sam god zvao s ovom temom svi ustuknu odma i počmu se ograđivati
Hvala!
MMiran is offline  
Old 14.01.2015., 14:26   #4703
Cromaris trenutno nije izlistan na ZSE, tako da se ne zna njegova trenutna tržišna vrijednost niti ih može prodati na ZSE, ventualno privatno.
Što se tiče pretvodbe iz Cenmara dd u Cromaris itd... čisto sumnjam da vas baš nikada nitko nije kontaltirao . Ili je bila obaveza ponude većinskog vlasnila ili je bilo istiskivanej malih dioničara, no u svakome slučaju mogli/trebali ste dobiti nešto. Ili je netko u ime vas odbio ponudu i tu ste gdje ste. Ili i dalje ste vlasnici tih malih broja dionica. A za to pitajte SKDD.
A možda ti i ovo pomogne:
http://www.hanfa.hr/getfile/15296/49-10-02.pdf
Prospekt u svezi javne ponude CROMARIS

http://www.hanfa.hr/getfile/15695/37-11-01.pdf
Ponuda za preuzimanje društva CROMARIS

I da ... sumnjam da ako si tražio ono što si znao tražiti - da su se ljudi tako postavili u Cromarisu.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 14.01.2015. at 14:35.
freelancer is offline  
Old 14.01.2015., 14:40   #4704
Fl
Hvala na odgovoru,
jedini kontakti su bili prije 12 god kao navedeno gore, te prije 2 godine kad je ponuđen otkup dodatnih dionica po cijeni od 135kn za postojeće dioničare.

iz zagreba središnje agencije za nešto ( Središnje depozitarno društvo) jedini odgovor koi sam dobio je da je vjerojatno trenutna cijna 3 puta veća od te cijene prije 12 godina.
a 67x7 članova obitelji nije mali broj dionica s obzirom da je obiteljska prijateljica prije 17 godina svoj dio dionica 253 prodala i kupila stan te ga preuredila s novcem od prodaje dionica.

uglavnom najveća nejasnoća mi je neisplata dividendi u zadnje dvie godine iako rade u +

ista stvar sa Ht-ovim dionicama dok su radili u + nikad nista a sad kad rade u - dobivam neku siću

i da naravno iz Cromarisa je bio odgovor dati ću vam broj tajnice , koja me prosljedila dalje u administraciju i svugdje je bio odgovor da nema odgovora tj . nemožemo vam ništa reći
MMiran is offline  
Old 14.01.2015., 14:48   #4705
Nije točno da Cromaris radi u plusu, dapače u minusu su. Prihodi im se povećavaju, ali i dalje ulažu i time su u minusu.
http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web/

Ukupni prihodi: 203.480.751HRK
Ukupni rashodi: 215.024.735HRK
Gubitak nakon oporezivanja: 11.673.169 HRK

Tek za 2014 kažu da će biti u plusu, tako da dividende nije niti moglo biti.

A gledetrenutne vrjednosti, uputite službeni dopis na Adris ako je voljan otkupiti van ZSE i po kojoj cijeni. Nešto će vam morati odgvoriti.
A SKDD nije ovlašten da daje procjenu dionica, tako da ne vjerujem u tu njihovu procjenu /tko god vam je dao/.
A 67 x 7 dionica je manje od 0,02% udjela ciljanog društva, ako je izdano 2.580.000 dionica uz temeljni kapital po dionici od 139,54,
Eto sve što ima sam vam dao.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 14.01.2015. at 15:01.
freelancer is offline  
Old 14.01.2015., 14:52   #4706
uredu. to meni više nije ni bitno.
Hvala

da ne skrećemo s teme nema smisla više o ovome govoriti.

LP
MMiran is offline  
Old 14.01.2015., 14:59   #4707
I najbolje kao konačni savjet otiđite na Glavnu Skupštinu dioničara ove godine, informirajte se kada je. Svaki dioničar ima pravo ići tamo u postaviti pitanje.
I sretno...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 15.01.2015., 10:16   #4708
Mogu li redovito mjesečno izvješće o dionicama iz Sred. Dep. nekako prebaciti na drugu adresu putem brokera? ili na neki drugi način?
Hvala.
Tyrion the Lion is offline  
Old 15.01.2015., 16:00   #4709
https://www.youtube.com/watch?v=pg2Fvu-gP6c
djonyy is offline  
Old 06.02.2015., 10:10   #4710
Prvi IPO nakon 7godina u Hrvatskoj je uspješno završen
http://www.tng.hr/en/news/23/all/obj...ponudu-dionica

Interes prema ovom je bio velik,s obzirom da su "ulagatelji u svim ponudama kupili ukupno 3.200.000 dionica Društva po Cijeni ponude od 65,00 HRK za jednu dionicu, čime su prikupljena sredstva u iznosu od 208 milijuna HRK"

dionica bi trebala izaći na burzu 12.2. po cijeni od 65kn, vaša predviđanja?
jammer is offline  
Old 24.03.2015., 19:11   #4711
Redovni promet na zse 4,8 mil kuna.........promet jednom mojom nelikvidušom na kanadskoj burzi 5,2 mil cad ( 1 cad = 5,60 kn ).......što reći......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 24.03.2015., 20:15   #4712
Pa ti sad radi TA na ZSE
dante-1 is offline  
Old 25.03.2015., 07:46   #4713
pa može se, recimo na mjesečnom nivou . Mada stvari tipa trend, nivo potpora i otpora, te fibo funkcionira i ovdje (na tjednoj i mjesečnoj bazi naravno, na dosta dionica funkcionira i na dnevnoj bazi, čak i na jednom satu). Veći je problem razlika u kupnji i prodaji (i po par postotaka, na nekima zna biti i više od 5-6%) pa ona pojede moguću zaradu ili te ne poklopi na bidu kod kupnje ili asku kod prodaje.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 25.03.2015., 14:13   #4714
Navuka je sve dottur Ivo onomad, sada su svi u čarapama.
Ja piknem tu i tamo, zaokružujem već zaokruženo.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 25.03.2015., 15:47   #4715
ATGR-R-A

da li netko zna kaj se događa s Atlanticom zadnjih par dana - drastično je pao.
Liberty2908 is offline  
Old 26.03.2015., 10:02   #4716
pa pada već 6 mjeseci, a tebi je drastično pao sad
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 01.04.2015., 15:32   #4717
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Navuka je sve dottur Ivo onomad, sada su svi u čarapama.
Ja piknem tu i tamo, zaokružujem već zaokruženo.
Ako nije tajna jesi li izišao i Jdpl i na kojoj cijeni?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 01.04.2015., 16:14   #4718
Nisam. Idiot. A bio sam na asku.
Poslije mi se nije dalo spuštati.
Meni ti je to ionako za pemziju.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 01.04.2015., 16:21   #4719
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Nisam. Idiot. A bio sam na asku.
Poslije mi se nije dalo spuštati.
Meni ti je to ionako za pemziju.

Šteta.....
pitam zato što si nas pitao kad da prodaš, znam da sam ti ( čini mi se ) predlagao prodaju na 130-135kn......tako nešto......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 02.04.2015., 14:49   #4720
Mene zanima kako funkcioniraju dionice kako i di treba uloziti trazio sam po netu ali nisam nalazio nista korisno ima li tko kakve preporuke kako zapoceti jer stvarno me to zanima i sad sam napokon punoljetan pa mogu ulagati,ali ne mogu ulagat bez ikakvog znanja ne isplativo je...
Kix123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.