Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 10:01   #81
Moj primjer je vezan uz dječji vrtić Trnsko.
Moja žena i ja imamo dvije adrese stanovanja, ja imam prijavljeno boravište u drugom gradu tj drugoj županiji, a žena ima prijavljeno prebivalište zajedno s djecom u Trnskom.

Kod predaje papira za subvenciju naveli smo da kućanstvo čine žena i djeca stim da sam ja donio presliku svoje osobne i napisao sam na drugoj strani kopije izjavu u kojoj izjavljujem da ne živimo u zajedničkom kućanstvu. Naravno da su tete u računovodstvu bile šokirane pa nebilo zgorega ja otišao u svoju poreznu po potvrdu o plaći i u MUP po potvrdu o prebivalištu.
To sam priložio kao dokaz da se promjena nije dogodila danas jučer ili prije tri mjeseca nego da sam cijeli život prijavljen na toj adresi.

Naravno da sam napomenuo da ću se žaliti ako se moja primanja uzmu u obzir i teta je uzela u obzir samo djecu i ženu.

Znam da ovaj postupak nije u redu, ali ovo sam napravio zato što me prijedlog o socijalnom stanju ljudi jako uznemirio.


Prvo kad sam upisivao kćer u vrtić nisu je ni razmotrili jer nije rođena do 31.8.
Bila je u privatnom za 1000 kn ( zbilja nije isto dati 12000 kn godišnje ili 2400 kn).
Drugo ništa nije definirano kak se spada.

Svatko živi svoj život i radi kako najbolje zna, ali mene su na ovo natjerali moji kumovi koji imaju troje djece (kum je menager u pošti) žena mu radi na faksu kao izvanredni profa i nemože se reći da nemaju novaca.
Prvo su prijavili njezine starce kod sebe, zatim se on odselio na papiru u Sisak, pa na kraju ispada da prvo i drugo djete će plaćati nekih 800 kn zajedno, a treće besplatno.
Gdje je tu socijala, stim da čovjek naslijedio stan, vozi službeni auto, ima mobitel isto službeni.
Djeca i žena su na moru od 25.7 do 5.9.

Ajde bandinjo nemoj srat o socijali, znam da svako djete neme iste uvjete i nije lako nać posao s dobrom plaćom kad ljudi ima na biranje i ne mogu svi platiti vrtić, al ovo dat godišnje 10000 ili 20000 kn više za vrtić nego sada oprosti nije baš smješno.
Za 10000 kn živim 4 mjeseca ili cijelu godinu platim režije.
majdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 10:03   #82
Quote:
majdan kaže: Pogledaj post
ali mene su na ovo natjerali moji kumovi
opravdanja, opravdanja...natjerali su te..ono, baš su ti prislonili pištolj na glavu i rekli da moraš muljat?
ne može tebe nitko natjerat da muljaš ako ti to ne želiš.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 10:17   #83
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
opravdanja, opravdanja...natjerali su te..ono, baš su ti prislonili pištolj na glavu i rekli da moraš muljat?
ne može tebe nitko natjerat da muljaš ako ti to ne želiš.
Nisu mi prislonili pištolj uz glavu, ali ne želim se osjećati kao majmun.
Jer na žalost što znači muljati u današnje vrijeme to znači biti sposoban, a pošten to nije bitno.

Na žalost svatko svoj proračun rasteže i brani od tuđih ruku na bilo koji način jer je ovakve bahatoće preko glave.

I istini za volju ja ništa ne muljam nego sve što sam rekao je istina
-od rođenja pa do današnjeg dana imam prijavljeno prebivalište u drugom gradu.
- od prvog posla pa do danas imam poreznu karticu na tu adresu prebivališta

Tako da ništa nisam smuljao ni mjenjao zadnjih 30 i nešto godina.
Sve što su tražili sam donio, oni su definirali zajedničko kućanstvo kao zajednicu koja živi, privređuje i troši zarađen novac.
A to znači da ako živiš na različitim adresama zajedničkog kućanstva nema.

Pravno gledanao ni ne trošiš novac zajedno jer svatko plaća troškove života (komunalije za svoju adresu stanovanja).
majdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 10:24   #84
ma tvoja stvar, samo nemoj tražiti opravdanja u drugima to je tvoja svjesna odluka, odrastao si čovjek i nemoj se izvlačiti da su te natjerali neki drugi
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 11:02   #85
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma tvoja stvar, samo nemoj tražiti opravdanja u drugima to je tvoja svjesna odluka, odrastao si čovjek i nemoj se izvlačiti da su te natjerali neki drugi


točno tako. kod mene je sve po propisima i plaćat ću znatno više vrtić, i jbg to će mi biti ogroman izdatak (osobito u odnosu na sad) al mene savjest ne peče niti će me peći. izgurat ćemo nekako. ako je 90% ljudi u hrvatskoj pokvareno, ja neću biti jedna od njih!
(i da, 90% mojih poznanika je napravila isto s prijavljivanjima, i varaju na sve načine)
a druga je stvar zašto je to tako, i kako bi trebalo sve bolje regulirati, napraviti transparentno i pošteno, al to je sasvim drugi problem u našem narodu...

i ne slažem se s ovim ogromnim razlikama u cijeni vrtića, ako već treba biti razlika, neka bude manje (iako ja nisam za prihodovni cenzus)
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 11:07   #86
Što se tiče muljanja u vezi toga ja nemam nikakvu grižnju savjesti jer je cijela ta ideja nefer, ali još i više zato što je nejasno definirana-to me živcira još i više-tj. da piše jasno i glasno-otac, majka , dijete ili sve osobe s prebivalištem na djetetovoj adresi ajde, al ovako...Dođe mi da ih namjerno provociram zbog glupo izmišljenog pojma "kućanstvo" tek toliko da se malo zamisle, tako da to i ne smatram muljanjem-sve je po zakonu a njihov je problem što oni zakon očito ne znaju jasno definirat!Dokaz je što mi čak ni ovdje nitko jasno i glasno ne može reći što je točno kućanstvo i da li roditelj na drugoj adresi spada pod kućanstvo ili ne...Morat ću stvarno ovisit o gospođi u računovodstvu tj. kako je ona to protumačila..
A jel ima ikakve nade da se to nebulozno plaćanje ipak ne dogodi?Stigla kome uplatnica?
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:04   #87
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
gle, zakon mu je to omogučio i on je to iskoristio. ali po meni to nije razlog da se time na forumu hvali.
a što da naučim? kako zaobići zakon? sad bi valjda svi trebali fiktivno pokrenuti razvode i prijave prebivališta na vikendice kako ne bi plaćali vrtić...
ok, čovjek je to napravio kao i puno drugih, ali daj šuti o tome... meni to nije za hvalu. još će ispasti da smo svi drugi glupi jer ćemo plaćati vrtić, a ne iskorištavati rupe u zakonu. a ovdje se čak ne radi ni o tome već o svjesnom kršenju zakona.
O cemu ti to pricas, svjesno krsenje zakona??? Pa jel ti lijepo napisao da vec 30 godina ima prijavljeno prebivaliste u drugom gradu. On svoju situaciju nije mijenjao. To sto je to za njega ispalo super - meni je iskreno zbog njega drago.
A dok rupa u zakonu ima, ja ne vidim zasto ih ne iskoristavati... i draga moja, to nije svjesno krsenje zakona jer -gle cuda - ne krsis zakon! Ili mozda mislis da je pokretanje npr. razvoda kako si napisala - krsenje zakona? prijavljivanje prebivalista na vikendicu isto?
Ako tako mislis, a ti lijepo prijavi dragog Bandica koji se razveo od zene da ona povoljnije kupi stan... ili ministre koji su prijavljeni na drugoj adresi radi putnih troskova... sretno ti bilo
emazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:11   #88
Quote:
emazg kaže: Pogledaj post
O cemu ti to pricas, svjesno krsenje zakona??? Pa jel ti lijepo napisao da vec 30 godina ima prijavljeno prebivaliste u drugom gradu. On svoju situaciju nije mijenjao. To sto je to za njega ispalo super - meni je iskreno zbog njega drago.
A dok rupa u zakonu ima, ja ne vidim zasto ih ne iskoristavati... i draga moja, to nije svjesno krsenje zakona jer -gle cuda - ne krsis zakon! Ili mozda mislis da je pokretanje npr. razvoda kako si napisala - krsenje zakona? prijavljivanje prebivalista na vikendicu isto?
Ako tako mislis, a ti lijepo prijavi dragog Bandica koji se razveo od zene da ona povoljnije kupi stan... ili ministre koji su prijavljeni na drugoj adresi radi putnih troskova... sretno ti bilo
pa u tome i jest stvar. on krši zakon od onog trenutka kad je počeo živjeti u zagrebu, a nije prijavio prebivalište. sukladno tome ne plaća niti prirez u zagrebu. znaš postoji zakon o prebivalištu koji te na to obvezuje...
nadalje, prijavljivanje na vikendicu ako tamo ne živiš je prema tom istom zakonu kršenje zakona.

a ono što i on i ti ovdje radite je omalovažavanje, da ne velim vrijeđanje, nas drugih koji poštujemo zakone ove zemlje, imamo uredno prijavljena prebivališta na adresama na kojima zaista živimo. ali on je pametan jer krši zakon... a mi smo glupi jer ga poštujemo...
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 15:51   #89
Tema nije majdan i sve o njemu. Držite se teme.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 18:51   #90
vrtići se sufinaciraju iz lokalnih proračuna koji se pune i iz poreza i iz prireza na dohodak građana koji su njima prijavljeni (udio poreza i prireza iz osobnog dohodka u zagrebačkom proračunu je 62%).

pa što mislite,od kuda se subvencioniraju vrtići u onim gradovima koji nemaju prireza?
ne dobivaju od drugih gradova niti drugi gradovi subvenciniraju cijenu vrtića u zagrebu.
cacti1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 19:00   #91
o majke ti.. čekam tu uplatnicu kao ozeblo sunce
o tom mi ovisi kućni proračun za 2011/2012 godinu odnosno da li će ostati usvojen ili će rezom ići u rebalans
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:12   #92
Ni kod nas još nema uplatnica, ni poštom ni u vrtićkom sandučiću
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:33   #93
a mene stvarno zanima hoće li odsad onda ići tako uplatnice krajem mjeseca (ili kad već) za prethodni mjesec ili mi misle spičiti za dobrodošlicu uplatnicu za sedmi i osmi odjednom zato jer se oni nisu mogli dogovoriti, a nisu se baš mogli ni vratiti s godišnjeg
ma toga nigdje nema, da već dva mjeseca koriste ljudi vrtić ne znajuć po kojim uvjetima!!!
(netko bi možda ispisao dijete da zna da će plaćat, štajaznam, 2000 kuna i potražio čuvanje negdje drugdje)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:37   #94
pa što nije rečeno da nove cijene idu od 01.09.
kakav sad lipanj/srpanj i kolovoz?

to što mije dijete išlo tjedan dana u vrtić i bilo sa 4-5 godišnjacima u grupi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:38   #95
Mislim da će i dalje ići normalno, tj sad ćemo dobiti za 7i mj, u 9om za 8i. Mi smo i tako uvijek tek oko 20og dobivali uplatnice, većinom 21.-22.-23. u mjesecu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:41   #96
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa što nije rečeno da nove cijene idu od 01.09.
od 1.7.
zato i čekamo uplatnice za srpanj nestrpljivo, zato ih i nema još
ako ide po bandićevom platit ću 8 dana vrtića u srpnju 1400 kuna od muke
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 23:34   #97
Hm, da, nama bi zbroj bio 3.600 kn za cca 2,5 tjedna u srpnju i kolovozu, jeeeeeee - ako to stave u jednu ratu, s obzirom da sam bila bez posla jedno vrijeme i da još krpam i nadoknađujem mjesece bez plaće - da, bit će veselo (toliko o "bogatima" koji žive od nesamostalnog rada).
Bullshit vrhunski, no sve je već rečeno, da ne ponavljam.

Naravno, cijena nam je postavljena izračunom prihoda u 2010.-oj.
To što smo oboje bili bez posla dio 2011.-e i što nam je skroz drugačija financijska slika ove godine (dragi zarađuje cca. upola manje, npr.) -> to se ne pika, sorkač.

Al opet - nije stvar u kunama i cijeni, već u principu. Svojedobno smo tetu plaćali 2.800 kn jer nismo mogli dobiti vrtić, i hvala Bogu imamo prilike zaradit koliko nam je potrebno i možemo podnijet veću cijenu - stisneš na drugom kraju, za dijete se mora nać. Al me vrijeđa cijeli princip rađenja idiota od onih koji realno najviše vrijednosti stvaraju i usput najviše pune zajedničku kesu, "nek plate jer mogu!" linč-stav većine s kojom sam diskutirala temu (i prešutila u kojoj sam kategoriji, iskreno, jer odmah krenu budgetirat što bi oni radili s mojom plaćom i kako bi što rasporedili, nečuveno).

Osjećam se kao potpuni višak u ovoj državi, koja jednostavno nije poštimana za ljude poput moje male obitelji. Manjina smo, dakle, ko nas šiša, i tako im ne treba moj glas, kupuju isključivo masovkom i populistički. Made in Croatia, bljak .

Ipak još ne odustajem od toga da igram pošteno, i da ne varam ni u jednoj stavci. MOram vjerovati da činom nevaranja s prebivalištima, prijavama i sl. gradimo pomalo neko bolje sutra za klince, neko društvo svjesnije da smo zajednica i da nije poanta u traženju rupa u zakonu, pa makar mi se kućni proračun na neko vrijeme urušio i makar morala natovarit na sebe još više posla e da bi zaradila više. Stvar principa, ne želim varat i točka, i nema kompromisa. Žalit se hoću, i isjerivat pravdu unutar sustava. Za moj miran san (koji ima jako skupu satnicu, doduše...) i za bolje drušvo za M, jednog dana.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:26   #98
Quote:
NikaZg kaže: Pogledaj post
Hm, da, nama bi zbroj bio 3.600 kn za cca 2,5 tjedna u srpnju i kolovozu, jeeeeeee - ako to stave u jednu ratu, s obzirom da sam bila bez posla jedno vrijeme i da još krpam i nadoknađujem mjesece bez plaće - da, bit će veselo (toliko o "bogatima" koji žive od nesamostalnog rada).
Bullshit vrhunski, no sve je već rečeno, da ne ponavljam.

Naravno, cijena nam je postavljena izračunom prihoda u 2010.-oj.
To što smo oboje bili bez posla dio 2011.-e i što nam je skroz drugačija financijska slika ove godine (dragi zarađuje cca. upola manje, npr.) -> to se ne pika, sorkač.

Al opet - nije stvar u kunama i cijeni, već u principu. Svojedobno smo tetu plaćali 2.800 kn jer nismo mogli dobiti vrtić, i hvala Bogu imamo prilike zaradit koliko nam je potrebno i možemo podnijet veću cijenu - stisneš na drugom kraju, za dijete se mora nać. Al me vrijeđa cijeli princip rađenja idiota od onih koji realno najviše vrijednosti stvaraju i usput najviše pune zajedničku kesu, "nek plate jer mogu!" linč-stav većine s kojom sam diskutirala temu (i prešutila u kojoj sam kategoriji, iskreno, jer odmah krenu budgetirat što bi oni radili s mojom plaćom i kako bi što rasporedili, nečuveno).

Osjećam se kao potpuni višak u ovoj državi, koja jednostavno nije poštimana za ljude poput moje male obitelji. Manjina smo, dakle, ko nas šiša, i tako im ne treba moj glas, kupuju isključivo masovkom i populistički. Made in Croatia, bljak .

Ipak još ne odustajem od toga da igram pošteno, i da ne varam ni u jednoj stavci. MOram vjerovati da činom nevaranja s prebivalištima, prijavama i sl. gradimo pomalo neko bolje sutra za klince, neko društvo svjesnije da smo zajednica i da nije poanta u traženju rupa u zakonu, pa makar mi se kućni proračun na neko vrijeme urušio i makar morala natovarit na sebe još više posla e da bi zaradila više. Stvar principa, ne želim varat i točka, i nema kompromisa. Žalit se hoću, i isjerivat pravdu unutar sustava. Za moj miran san (koji ima jako skupu satnicu, doduše...) i za bolje drušvo za M, jednog dana.
Drago mi je da gledaš unaprijed i čekaš da nam se država okupa u pravu, moralu i etici. I ja sam mislio da će to vrijeme doći, ali izgleda da stoji samo ona čekaj magare dok trava naraste.

Moj stav prema poštenoj igri je slijedeći tražit ću bilo kakvu rupu u zakonu sve dok se mojim novce finacira nečija kampanja.
Nažalost slušamo svi priče o socijalnoj politici gradonačelnika, ali kad je u pitanju on ili njegova obitelj onda se nesmije ništa reći.

Pa zar je moguće da Bandić svojoj ženi priskrbi besplatni prijevoz u Zagrebu jer kao jadna ima malu mirovinu. Izgleda da tu nema onog da se gleda kućanstvo i zbroj plaća.
Ne samo da to nije prešutio nego se tim hvali.

Ako je netko spreman financirati takvu bahatost samo naprijed.

Naglašavam da nebi riječ rekao da se novcem financira popravak vrtića, nove igračke, podovi ili tepisi, da se zaposli još koja teta i sl.
Čovjek na to šuti i ne gunđa ipak djeca idu u vrtić 3-4 godine, ali da domar svake godine mjenja kvadrat pločica, zakiva trule prozore da nebi pali i drugo.


Kažem kad se glavešine srede i počnu misliti na društvo onda će i društvo biti bolje.
majdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:30   #99
Quote:
NikaZg kaže: Pogledaj post
Hm, da, nama bi zbroj bio 3.600 kn za cca 2,5 tjedna u srpnju i kolovozu, jeeeeeee - ako to stave u jednu ratu, s obzirom da sam bila bez posla jedno vrijeme i da još krpam i nadoknađujem mjesece bez plaće - da, bit će veselo (toliko o "bogatima" koji žive od nesamostalnog rada).
Bullshit vrhunski, no sve je već rečeno, da ne ponavljam.

Naravno, cijena nam je postavljena izračunom prihoda u 2010.-oj.
To što smo oboje bili bez posla dio 2011.-e i što nam je skroz drugačija financijska slika ove godine (dragi zarađuje cca. upola manje, npr.) -> to se ne pika, sorkač.

Al opet - nije stvar u kunama i cijeni, već u principu. Svojedobno smo tetu plaćali 2.800 kn jer nismo mogli dobiti vrtić, i hvala Bogu imamo prilike zaradit koliko nam je potrebno i možemo podnijet veću cijenu - stisneš na drugom kraju, za dijete se mora nać. Al me vrijeđa cijeli princip rađenja idiota od onih koji realno najviše vrijednosti stvaraju i usput najviše pune zajedničku kesu, "nek plate jer mogu!" linč-stav većine s kojom sam diskutirala temu (i prešutila u kojoj sam kategoriji, iskreno, jer odmah krenu budgetirat što bi oni radili s mojom plaćom i kako bi što rasporedili, nečuveno).

Osjećam se kao potpuni višak u ovoj državi, koja jednostavno nije poštimana za ljude poput moje male obitelji. Manjina smo, dakle, ko nas šiša, i tako im ne treba moj glas, kupuju isključivo masovkom i populistički. Made in Croatia, bljak .

Ipak još ne odustajem od toga da igram pošteno, i da ne varam ni u jednoj stavci. MOram vjerovati da činom nevaranja s prebivalištima, prijavama i sl. gradimo pomalo neko bolje sutra za klince, neko društvo svjesnije da smo zajednica i da nije poanta u traženju rupa u zakonu, pa makar mi se kućni proračun na neko vrijeme urušio i makar morala natovarit na sebe još više posla e da bi zaradila više. Stvar principa, ne želim varat i točka, i nema kompromisa. Žalit se hoću, i isjerivat pravdu unutar sustava. Za moj miran san (koji ima jako skupu satnicu, doduše...) i za bolje drušvo za M, jednog dana.
Zaboravio sam da u slučaju da se dogodi neka promjena kao npr. rođenje djeteta, gubitak posla, smanjenje plaće i sl. potrebno je u roku mjesec dana od nastale promjene donjeti dokumentaciju i zatražiti ponovno rangiranje tj određivanje cijene vrtića.
majdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:33   #100
Quote:
majdan kaže: Pogledaj post
Drago mi je da gledaš unaprijed i čekaš da nam se država okupa u pravu, moralu i etici. I ja sam mislio da će to vrijeme doći, ali izgleda da stoji samo ona čekaj magare dok trava naraste.
eeee, dragi majdane, to ne dolazi po duhu svetome...to ne dolazi baš zato jer svi, kao ti, stoje i čekaju da se stvari promjene a stvari se ne mijenjaju tako što božja providnost ili već u što il koga vjeruješ zamahne časrobnim štapićem pa nastane društvo pravih vrijednosti nego tako što se mijenjaju ljudi. jedan po jedan. ti, ja, moj susjed, ja odgojim svoju djecu da ne muljaju, ona svoju, pero svoju i tako se mic po mic mijenjaju stvari. a ne - bio bi i ja pošten kad bi drugi bili...evo, upravo muljam i čekam da sve postane pošteno i čudim se kak se to ne događa!

Quote:
NikaZg kaže: Pogledaj post
Al me vrijeđa cijeli princip rađenja idiota od onih koji realno najviše vrijednosti stvaraju i usput najviše pune zajedničku kesu, "nek plate jer mogu!" linč-stav većine s kojom sam diskutirala temu (i prešutila u kojoj sam kategoriji, iskreno, jer odmah krenu budgetirat što bi oni radili s mojom plaćom i kako bi što rasporedili, nečuveno).

Ipak još ne odustajem od toga da igram pošteno, i da ne varam ni u jednoj stavci. MOram vjerovati da činom nevaranja s prebivalištima, prijavama i sl. gradimo pomalo neko bolje sutra za klince, neko društvo svjesnije da smo zajednica i da nije poanta u traženju rupa u zakonu, pa makar mi se kućni proračun na neko vrijeme urušio i makar morala natovarit na sebe još više posla e da bi zaradila više. Stvar principa, ne želim varat i točka, i nema kompromisa. Žalit se hoću, i isjerivat pravdu unutar sustava. Za moj miran san (koji ima jako skupu satnicu, doduše...) i za bolje drušvo za M, jednog dana.
nika, potpisujem svaku riječ
ja sam otpočetka ove farse s cijenama vrtića imala stav - ako stvarno bude tako i oko toga se svi slože, platit ću koliko treba. i, ne, ne mislim da itko treba misliti umjesto mene koliko sam se zadužila i koliko što plaćam - to je moja odgovornost i ako zbog toga nemrem zbrinut dijete sama sam si to priskrbila.
i uopće nije stvar u tome hoću li platiti 200, 500 ili 1000 kuna više - uz kredit za novu kuhinju i slično bilo bi stvarno licemjerno kad bih kukala kako nemam za vrtić - stvar je u principu. u tome da se osjećam kao budala, u tome da je sve postavljeno na krivim nogama, potpuno nepravedno, a sad je već postalo i farsa!
(zamišljam kako je roditeljima koji su tek ove godine upisivali djecu - upisali su klince u vrtić a ni ne znaju koliko ih to zapravo košta!)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.