Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 17:01   #7601
kao da mene opisujes
ja sam isto koma trapava
za mene su uvijek govorili kad je bila neka igra s loptom da se ja bolje maknem, ne da neću tu loptu nikad uhvatiti nego će me još i u glavu pogoditi
sve sportove mrzim radi te trapavosti
plivati jedva naucila
voziti auto nikako, ne mogu koordinirati u isto vrijeme ruke noge i gledati na cestu

ali ja imam 42 godine
i rođena sam mjesec dana ranije, tada nije bili vježbi, nego čim prije bebu guraj na noge da prohoda do prvog rodendana
naravno da nisam

no, htjela sam ti reci nemoj malu gurati na sport
ali probaj svakako neki ples
ja sam uvijek htjela ići na balet ali me nitko nije htio voditi
a kasnije sam godinama hodala na aerobik
ali nažalost to mi ništa nije pomoglo u boljoj koordinaciji
možda jer sam prekasno krenula
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 19:08   #7602
Ne bih ja malu nikud gurala za što ona nema volje. POtakla da proba, to da, ali gurala na silu nikako. Ja sam se "pomirila" s time da ona i nije za sport, nemam ja nikakvih ambicija koje bih ostvarivala preko nje , ali mi je jasno da je trapavija od prosjeka i da je kao takva sklonija ozljedama. To bih htjela nekako izbjeći, sklonost ozljedama. Tko se recimo, udari u zube puzajući na sve četiri ?

Ona je rođena u terminu, propuzala školski, prohodala također, ali je nekako od malena sklonija padovima (i to na glavu ). Popikne se na ništa, glava uvijek pretegne (tak da smo već dvaput bili na šivanju).

Po mom mipljenju građena je za plivanje, atletiku, ali kaj ćeš kad nema volje. Možda se jedino u vodi ne bi ozljedila .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:54   #7603
to se bude spraksirala
ja rijetko padam, nikad nisam ništa slomila ili nešto si ozbiljnije napravila
ali štokovi su redovito moji
i često se s prstima na nogama lupam u nešto, bilo što
s vremenom će postati opreznija
ali u "sporim" stvarnima, hodanje i to, ali velim nešto naglo (hvatanje lopte, recimo), to već teže
ali možda se i izkoordinira, još je mala, možda joj treba neki klik, ili kako da to nazovem, pa joj se posloži sve
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 16:40   #7604
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Sport nikako ne bi odmogao, ali se bojim da joj se ne sruši samopouzdanje skroz ako bude najtrapavija na ritmici?

A da ju odvedeš nekom fizioterapeutu pa da joj on da neke vježbice za početak?
Da doma skupa vježbate pilates ili tak nekaj?
Ja sam vodila ritmiku i balet, trapave djece ima kolko ocete i masa ih i upisuje tako nesto bas zbog motorickog razvoja.
Na ritmici se koordinacija, motorika, svjesnost o tijelu i pokretu tek UČE i nije potrebno da dijete to unaprijed "zna" i "moze".... Tamo ce kroz igru i glazbu i druzenje malo osloboditi tijelo krutosti i olabaviti gdje treba, a motorika ce se razvijati u skladu s tim.
Ja sam uvijek, uvijek za ritmiku.
Apsolutno ne moze skoditi.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:09   #7605
Bok!

Bebač od 5,5 mjeseci se skoro nikad ne želi okrenuti na trbuščić sam. Ako mu pripomognemo hoće, međutim, sam ne želi. Probavali s igračkama, nama, zvukovima, svačime, ali ne pokazuje želju da posegne za onime čime ga vabimo. Uzme u ruke i prebacuje ako mu se približi šakicama, ali posegnuti sam za nečim + okrenuti se, ne želi.
Je li iamo netko takvo iskustvo, trebam li se brinuti? Pedijatrica na zadnjem pregledu nije baš nešto bila zabrinuta.
Ostalo štima.
Sailing ship is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 17:35   #7606
Quote:
Sailing ship kaže: Pogledaj post
Bok!

Bebač od 5,5 mjeseci se skoro nikad ne želi okrenuti na trbuščić sam. Ako mu pripomognemo hoće, međutim, sam ne želi. Probavali s igračkama, nama, zvukovima, svačime, ali ne pokazuje želju da posegne za onime čime ga vabimo. Uzme u ruke i prebacuje ako mu se približi šakicama, ali posegnuti sam za nečim + okrenuti se, ne želi.
Je li iamo netko takvo iskustvo, trebam li se brinuti? Pedijatrica na zadnjem pregledu nije baš nešto bila zabrinuta.
Ostalo štima.
Pustite ga još par tjedana, bude

Kako mu pripomognete točno?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:19   #7607
Pisala sam nekoliko puta ranije, nego sad čitam za hodalice i prislino stavljanje djeteta u položaje koje još ne može sam.

Moje dijete je samo sjelo, samo puzalo, ustalo na noge i prohodalo. Od prvog mjeseca je isključivo na podu. Malo prije nego je navršio 2 godine je dobio terapiju plivanje i sport bilo kakav zbog lošeg držanja i mekih mišića i zglobova. Trapav je baš.

Djeca u susjedstvu sjede maltene od 4 mjeseca, od 6 mjeseci su u hodalici. Vidno su spretnija, ranije su prohodali, brže trče, snažniji su nego moj.

I sad sam ja predmet "ismijavanja" kako sam moderna mama a ništa nisam postigla
__________________
When you hold me, I'm alive.We're like diamonds in the sky!
volim_puding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:38   #7608
Napravila si najbolje sto si mogla za svoje djete a selo pusti neka prica
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:48   #7609
@volim puding: ja se ne bi zamarala s tim sto pricaju.
Moja je sve kasnije odradila, ali je odradila, nikad u hodalicu nije sjela. Krivo mi je i sto smo je drzali za ruke i nahodavali. Al dobro sad.
S drugim cu bit jos pametnija

Nek se oni prave pametni, posljedice mogu i kasnije doci.
Ni ja ni brat nismo imali hodalicu, ni jedn ni drugo nemamo problema s kicmom.
Mm i njegov brat su bili u hodalici i imaju sjebanu kicmu. Ne kazem da je iskljucivo do toga, sigurno je i genetika u pitanju...just saying
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 23:16   #7610
Volim puding tako sam i ja, nema hodalice, nema posjedanja, nema nahodavanja, puzao...
Sad ima tri i pol i obrane su mu loše, na ravnom zapne, nespretan je i tak...zanima me kako bi tek bilo da nisam bila "moderna mama"


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 01:28   #7611
nadam se da me necete krivo shvatit, ali neka djeca/ljudi su smotani/trapavi. ne bi ja rekla da to ima veze s postupanjima s njima kad su bili bebe/djecica.
nije od jucer izreka "dvije lijeve". niti ti smotanci imaju neki fizicki nedostatak. jednostavno su nespretni.

sovak, sto znaci: obrane su lose?
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 02:12   #7612
Pa da nespretan na majku svoju.
Loše obrane znaci kad padne da se ne dočeka na ruke nego nosom po podu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 12:09   #7613
oooooo
i ja sam to slušala dugoooo
jer je propuzao tek sa godinu dana i prohodao malo prije 2 godine

ali moj je vježbač sa krvarenjem 2. stupnja

ali svejedno je stalno bilo "pa kako će prohodati, kad ne zna kako, daj mu pokaži"
a pokaži znači vodi ga za ruke

proći će

ali moj nije trapav, jako jako spretan je i jako jako oprezan
pao možda 2 puta
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 12:35   #7614
Moj je isto oprezan, ali trapav.
Bio je hipotonična, ali je vježbao od 3 do 9 mjeseca života, jos nam nije bilo fizioterapeutkinje jedno vrijeme (bolovanje).


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 13:06   #7615
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Moj je isto oprezan, ali trapav.
Bio je hipotonična, ali je vježbao od 3 do 9 mjeseca života, jos nam nije bilo fizioterapeutkinje jedno vrijeme (bolovanje).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moj je bio full oprezan, još uvijek je, i još uvijek nije imao neki teži pad, da si je raskrvario ili nešto

I bio je dosta trapav, ali sa 3,5 godine je krenuo na sport i bitno se popravio, sad je skoro normalan iako ne gajim nade da će biti neki vrhunski sportaš
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 13:23   #7616
Moji blizanci su isto vjezbali i curica je sad bas nespretna (2 godine), a decko spretan i oprezan. On ne imao krvarenje 2.stupnja, ona 1. Ona hoda i prema unutra, bas me brine.
Isto se nadam da ce je sport bar malo popraviti. Mislim jede ona sama, oblaci sama hlace i cipele, ali kad hoda cesto se zaplete

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 22:13   #7617
On ce s četiri godine krenuti na gimnastiku. E da moze napravit špagu, nogu iza glave, kolut..ne znam jel to svi trogodisnjaci jos mogu.
Padova je bilo, razbijenih koljena, usta i tako...


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:31   #7618
Moguće da je samo smotan. iskreno, to bi mi bilo draže nego neka dijagnoza.

Al on je malo šašav, mnogo juri, trči a gleda unazad. Ide po stepenicama i ne gleda u njih nego u mene na katu (kad ide kod bake i djeda). Srce mi 1000 puta dnevno stane
__________________
When you hold me, I'm alive.We're like diamonds in the sky!
volim_puding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:30   #7619
Quote:
volim_puding kaže: Pogledaj post
Ide po stepenicama i ne gleda u njih nego u mene na katu
Nevjerojatno kolko odraslih ljudi ovako hoda gradom, ide ravno al gleda nekud u stranu, ili skrece ulijevo i zuri gore u oblake... Samo hodaju ko muhe bez glave a pogledom blehude po svuda osim tamo di treba. Svako malo naletim na takav neki primjerak.
Nedo bog veceg zla
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 12:07   #7620
Dižem temu jer me zanimaju tuđa iskustva s prohodavanjem.

Dakle, curica ima 13,5 mjeseci i još ne hoda. E sad, to ne bi bio problem da od rođenja nije poprilično motorički napredna- okretanje na trbuščić s 2,5 mjeseca, puzanje sa 6 mjeseci, prvi koraci uz namještaj sa 7... I otada ništa

Znači na nogama je doslovno već pola svog života ali samostalno ne želi hodati...

Ako u kući želi nešto uzeti, dopuzi do toga, digne se, uzme i vrati se na koljena. Kad smo vani, stalno traži da je se drži za jednu ruku i tako hoda, potpuno stabilno i čvrsto. Nekad je pustim na sekund pa napravi par koraka, ali čim shvati da je ne držim za ruku odmah klekne

Ne želim je forsirati, a pogotovo ne želim zdravo dijete vući po doktorima, ali sad mi je već malo panika i zato me zanima ima li netko slična iskustva!
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.