Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2016., 14:56   #3881
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kupi, operi, oguli, skuhaj po potrebi i zblendaj. ja sam voće i povrće kupovala na placu. nije eko, ali sam gledala da je od kumica. kašice sam davala samo u onim situacijama kada smo negdje išli i tako bi mi bilo praktičnije. i to sam ih počela davati nakon 10 mjeseci.
kaj nemaju u vrtiću obroke?
ovo su jaslice za najmladje. idemo jos na razgovor pa cu ispitati, ali kao sto sumnjam da imaju svo moguce AD mlijeko pa da paze koja beba pije koje, nekak sumnjam da ce pazit i koja mama je uvela koju namirnicu i slicno


za starije znam da imaju obrok i to neki catering koji dostavlja doktorima u bolnicu bla bla pa je odobren od strane pedijatara i nutricionista, ali ima do toga jos godina


a tak sam i ja mislila, samo ono, dolazi zima bas kad ona treba pocet jest pa me isto strah hoce li uopce biti cega po placevima :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 10:43   #3882
Hmmm...kako potaknuti dijete da zavoli komade svjezeg voca , osobito jabuke
Jedino bananu gricka onako u komadu.

Prokuhanu jabuku u sklopu kasice hoce, ali naribanu jedva. Osim ako je dobro zakamuflirana.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 11:07   #3883
a da joj daš da gricka? možda joj tekstura ne paše.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 16:33   #3884
Probala sam, nece .
Napravi gadljivu facu cim takne komad jabuke. Jedino da joj dam veci komad
I bananu joj se gadi dirat
Ali ju grize najnormalnije kad joj ja dajem.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 18:02   #3885
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Probala sam, nece .
Napravi gadljivu facu cim takne komad jabuke. Jedino da joj dam veci komad
I bananu joj se gadi dirat
Ali ju grize najnormalnije kad joj ja dajem.
Moj je jedno vrime htio iskljucivo sam jest komadice, pa onda jedino dok mu ja dajem, sad opet oce sam. Tako da ja samo ispunjavam hireve nemam ti konkretnog savjeta osim da pricekas. Mozda ne voli da joj je mokro, moj odma brise ruke kad takne tako nesto
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 08:18   #3886
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Hmmm...kako potaknuti dijete da zavoli komade svjezeg voca , osobito jabuke
Jedino bananu gricka onako u komadu.

Prokuhanu jabuku u sklopu kasice hoce, ali naribanu jedva. Osim ako je dobro zakamuflirana.

Joj nemoj se zamarati moja do tek iza 2,5 god je htjela komad voća a do tada je voće jela isključivo u kašicama a obožavala ga je i tek eto valjda kad je i u vrtiću skužial da neće joj nitko kašu radit pa se naviknula a do tada je mama ribala kaše razne
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 13:54   #3887
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Moj je jedno vrime htio iskljucivo sam jest komadice, pa onda jedino dok mu ja dajem, sad opet oce sam. Tako da ja samo ispunjavam hireve nemam ti konkretnog savjeta osim da pricekas. Mozda ne voli da joj je mokro, moj odma brise ruke kad takne tako nesto
Mislim da je to to. Ne voli balavo i hladno
Ali rado gura prste u palentu i ostalu toplu hranu


Quote:
bembolina 09 kaže: Pogledaj post
Joj nemoj se zamarati moja do tek iza 2,5 god je htjela komad voća a do tada je voće jela isključivo u kašicama a obožavala ga je i tek eto valjda kad je i u vrtiću skužial da neće joj nitko kašu radit pa se naviknula a do tada je mama ribala kaše razne
Cini mi se da ce tako i kod nas bit
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:25   #3888
Boja stolice nakon prve namirnice

I opet ja

Dakle, jucer smo po prvi put uveli dohranu, konkretno zblendanu bananu. Pojela je onak 2 male kasikice i nakon toga svoje AD mlijeko.

Danas je opet pojela 2-3zlicice i svoj AD.


E sad, ona ima probavu ko urica. Jednom dnevno, obilno. Znam da nakon uvodjenja namirnica moze doci do lromijene ALI ona je danas ima svoju zuto-zlatnu obilnu stolicu ali ona je u sebi imala kao sitne crne tockice. Da se radi o odraslim ljudima rekla bi da je netko jeo mak ili nesto.

Naravno da gugl nudi odgovore poput krvarenja probavnog trakta sto bi ignorirala da se ne radi o 5 mjesecnoj bebi i da joj je fkt mozda banana previse za crijeva

Zadnje uređivanje ostoppbar : 06.11.2016. at 15:52.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:46   #3889
Moj je to isto imao u peleni ispocetka kad bi bananu jeo. Onda sam proucavala bananu, pa kakicu, pa bananu, ko zna sta je ali ugl to je neki dio banane, mislim da se ne moras brinut.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 14:10   #3890
I mime he nakon banana bilo smeđih točkica u kakici.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:38   #3891
Drage cure,

kako uvesti komadiće hrane? :/


Mala voli jesti skoro sve, bez problema jede sve smiskano i zgnječeno, ali čim osjeti neki mrvicu veći komadić ona se krene gušit, suze na oči i nagon povraćanja.

Naime, dijete ne žvače nego sve guta mislim, žvakne ona dva puta i onda proguta ima 4 zuba ako to šta znači.


Probali smo joj davati keks, ista stvar, žulja desni na njemu, on se topi pa ga jede, ako joj otpadne veći komadić u usta ona ga ili pljune van ili krene gutat pa se krene gušit pa meni ode 5 života u tom trenu


Ista stvar s bananom. Jede, odgrize si komadić, i tako 15 minuta i onda odjednom odgrize komad kao ja kad jedem i naravno da ga krene gutat i gušit se.


Strah me dati joj bilo šta :/ htjela sam joj možda sitno staviti kruh po onoj tacni ispred nje u hranilici ali poznavajući nju onda će pokupit svih pet komadića i staviti odjednom u usta i krenut gutat. -.-'
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:28   #3892
Koliko je stara?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:52   #3893
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Koliko je stara?
8 i pol mjeseci
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:13   #3894
moj je tako do iza godine i pol, a onda je počeo normalno žvakati bez davljenja. u toj dobi u kojoj je tvoja sada imao je više zubi, pa svejedno nula bodova. nemreš ti tu puno učiniti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:31   #3895
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
8 i pol mjeseci
Ma imas vremena za to

Mojoj su u toj dobi tek izasla 2 zubica.
Miksala sam joj do godine dana sigurno, te sam neku hranu samo gnjecila vilicom (npr.bananu,mrkvu i krumpir).

Tek od nekih 16 mj.jede komadice hrane, i bas dobro grize.

Inace sam joj davala koricu kruha/keksic u ruku s 9-10 mj.i to je htjela grist ali ostalu hranu nikako.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:42   #3896
Znači da ne forsiram? :/ Jer ono, kak oni u jaslicama s godinu dana jedu? :/ Jesu im onda svi obroci tako kašasti?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:26   #3897
Ja ne bi a i nisam nista forsirala, pogotovo jer ti dobiva nagon za povracanjem kad joj dajes komade.
Brinula me ista stvar a imala je blizu godine dana, pa sam na kraju odustala od brige
Pitala sam se i zasto moja ne zeli sama drzat zlicu, jer druga djeca to rade, a sad s godinu i pol moram sakrivati zlice ako zelim da pojede bar par postenih zalogaja bez da razbaca citav obrok
Sve hoce sama.


Ovo za jaslice ne znam, nadam se da ce se javit netko ko ima iskustva
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:43   #3898
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Znači da ne forsiram? :/ Jer ono, kak oni u jaslicama s godinu dana jedu? :/ Jesu im onda svi obroci tako kašasti?
U jaslicama prilagodjavaju.najmanjima kasaju,ali vrlo brzo se nauce jesti i komadice. Ali ako ti u jaslice krece npr. s 12 mjeseci za tako male je 3,5 mj dugo razdoblje. Samo se opusti
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:56   #3899
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Znači da ne forsiram? :/ Jer ono, kak oni u jaslicama s godinu dana jedu? :/ Jesu im onda svi obroci tako kašasti?
U jaslicama se pognjeci s vilicom ako djetetu bas nikako drugacije ne ide.....
Ali ne mixa se.... (Radim u vrticu)
Ja svojima nikad nista nisam mixala pa nismo ni imali takvih problema.....ja sam od prvog obroka iskljucivo gnjecila sa vilicom tak da nemam iskustva sa odbijanjem komadica....
Uglavnom, ovo mi je 5 vrtic u kojem radim konavno za stalno (prije sve po zamjenama) i nigdje se nije mixalo.....samo eventualno malo zdrobilo s vilicom.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:07   #3900
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Ja svojima nikad nista nisam mixala pa nismo ni imali takvih problema....
nešto bih napomenula u vezi ovakvog opće prihvaćenog mišljenja- miksanje hrane nema nikakve veze sa odbijanjem komadića, davljenjem, povraćanjem i sl. jer po tome bi sva djeca kojoj se hrana u početku miksala odbijala žvakati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.