Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Pogledaj rezultate ankete: Vaša mjesečna zarada na forexu
200 do 400€ 8 29.63%
400 do 800€ 3 11.11%
800 do 1000€ 4 14.81%
1000 do 1500€ 1 3.70%
+2000€ 11 40.74%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2014., 20:42   #1
Forex mjesečna zarada

Pozdrav.Ako nije tajna zanima me koliko prosječno mjesečno zaradite na forexu?
polančec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 23:08   #2
Čekaj, Forex... jel` to ona prevara?!?!
phanatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 10:55   #3
Jako je teško odgovoriti na ovo pitanje jer zarada na bilo kojem financijskom tržištu pa tako i Forexu nije toliko stabilna da svaki mjesec imaš isti prihod. Jedan mjesec može biti 1000 eura, drugi, 200, treći 0 ili minus, četvrti 500 itd.

@phanatik

Da, prevara, možda će sad napokon pozatvarat naše lopovske banke, jer baš svaka ima Forex (FX) sektor preko kojega rade transakcije na Forexu.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:03   #4
Quote:
Diler na Forexu kaže: Pogledaj post
Jako je teško odgovoriti na ovo pitanje jer zarada na bilo kojem financijskom tržištu pa tako i Forexu nije toliko stabilna da svaki mjesec imaš isti prihod. Jedan mjesec može biti 1000 eura, drugi, 200, treći 0 ili minus, četvrti 500 itd.

@phanatik

Da, prevara, možda će sad napokon pozatvarat naše lopovske banke, jer baš svaka ima Forex (FX) sektor preko kojega rade transakcije na Forexu.
A reci mi,koji niži ili viši menadžer nije Forex-u?Većina je zar ne..?
Dentata Brut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 20:56   #5
u forexu nema sigurne zarade, ni mjesečne ni tjedne ni godišnje ni ikakve.. bar ne dugoročne..
to je kao da se igraš minesweeper, kad tad ti odeš u lepe mp3, u najboljem slučaju se izvučeš ko ja s još cjelovitim kapitalom i shvatiš da ima pametnijih načina nego poklanjati nekom ko ima brokeraj ogromne svote para (tvoj gubitak je brokerov dobitak jer on kod malih ionako pare ne prosljeđuje van) dok on ladi jaja na karibima i posluje preko poreznih rajeva (obično N. Zeland) da ne plaća porez dok ti blejiš ko tele u grafove s debilnim indikatorima i "strategijama" koji k..c znače. Svaka tvoja otvorena trgovina znači dobitak za njega, bilo spread, bilo prekonoćna kamata kroz koju uzima i svoj postotak.

Nakon xx sati, mjeseca, godina provedenog u blejanje u ekran i u najboljem slučaju ako nisi u minusu nego oko nule skužiš koji k..c ja radim u tome a nikakve vajde od toga i onda kažeš goodbye. To je ako si imao sreće da ti na vrijeme dođe iz gu..ce u glavu, ali većinom odlaze sprženih računa i skuže da su bili debili gdje su bacili pare tek kad se pomire s gubitkom, ali budući da je to ovisnost kao i svaka druga obično za to treba par ciklusa lažnih uvjeravanja da ti to možeš i pronalaženja "holy graila" u vidu strategije ili taktike i vraćanja i gubljenja para.
Oni koji misle u forex bolje da ulože u bat kojim će se lupit u glavu kad mu padne na pamet ulazit u to.

Zadnje uređivanje vspec : 16.10.2014. at 21:03.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:09   #6
Forex je "minus sum" igra... Vecina gubi po malo. Jedino brokeri (uglavnom) zaradjuju. Ionako jedan igrac forex-a igra protiv drugog. Ne mozes statisticki u plus zbog te cinjenice.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 11:53   #7
Zašto nema u anketi i negativnih vrijednosti - iliti gubljenje para?
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:25   #8
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Forex je "minus sum" igra... Vecina gubi po malo. Jedino brokeri (uglavnom) zaradjuju. Ionako jedan igrac forex-a igra protiv drugog. Ne mozes statisticki u plus zbog te cinjenice.
Inace ne volim komentirat postove ali da jedan od moderatora gospodarstva napise ovo ?????

Kako mozes napisati "ne mozes u statisticki plus" ajde objasni?
Idi to reci assets managementu raznih banaka/fondova/osiguravajucih kuca/ ma da dalje ne nabrajam, pa da vidim sta ce ti odgovoriti.
Kao sta banke rade tako i pojedinci raznih fondova trguju, kao sta osobe koje vode te fondove tako postoji i obican pojedinac koji si zaradi za godisnji odmor uz pomoc forexa. Zato molim polako sa time da je forex prevara, da se samo moze gubiti, da se statisticki ne moze zaraditi jer to su najvece gluposti koje jedna strucna osoba moze napisati.

LP
__________________
I can accept failure but I can't accept not trying
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:52   #9
Nagađam da je pokušao reći da budući da ljudi "trguju jedni protiv drugih", stalno se vrti ista lova i ako u to uračunaš naknade, statistički je veća šansa da ćeš biti na gubitku nego na dobitku kroz dulje vrijeme. Ili nešto u tom stilu.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 19:27   #10
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Nagađam da je pokušao reći da budući da ljudi "trguju jedni protiv drugih", stalno se vrti ista lova i ako u to uračunaš naknade, statistički je veća šansa da ćeš biti na gubitku nego na dobitku kroz dulje vrijeme. Ili nešto u tom stilu.

Pa ne moze se reci da "ljudi trguju jedni protiv drugih". Najveci udio na forex trzistu imaju hedge fondovi, banke su mala beba za njih.

Odgovoriti cu ti za naknade.
Kada krenes sa malo novaca uvijek ti je jeftinije krenuti sa retail brokerom. To su prije bili brokeri koji su recimo koristili jeftinu MT4 platformu koja se na kraju sve vise razvila, no jos uvijek sta ja znam nema mogucnost prikaza "dubine" trzista.
Krenes sa retail i istina je da taj broker ti stvara ustvari graf koji ti gledas, ali tesko da su velika odstupanja tj. velike razlike izmedju drugih brokera jer bi doslo do "arbinga" pa si to ne mogu dozvoliti ali dolazi to tih razlika samo u vrijeme nekih novosti da pociste "stop loss" "riba", malih igraca.
Retail broker koristi "SPREAD" kao zaradu no po meni on "igra protiv tebe" bas na onaj nacin koji sam prije naveo, da postoje odstupanja u realnoj trzisnoj vrijednosti u odredjenom trenutku.

ECN broker, to je ono sta je najbolje kad imas kapitala. Spread je nikakav, scalping je odobren itd. Placas po 1 milijunu neki fee. recimo oko 4$ pa na vise, sve ovisi koji dogovor imas a i jos utjece jos jedan faktor.
Pricam za osnovne parove, one primary a one "exotic" fee je veci.
__________________
I can accept failure but I can't accept not trying
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 21:11   #11
e mislim da bi bila ispravnija anketa sa pitanjima o postocima jer neko moze imat 5% na milion a neko 100% na 100 000..... Iz cifara se nista ne kuzi.
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 10:48   #12
forex bla bla

pozdrav ekipa,moze mi netko samo objasnit nesto...
stavim na racun 1000 kn i krenem lagano trgovat...
uhvatim eur/usd na npr.1,2437
koliki pomak on treba napravit da ja zaradim stvarnih 1 $ (pretpostavimo da sam pogodio smjer njegova kretanja)
i pruza li mi financijska poluga stvarni dobitak koliko prikazuje ili je to samo prividno?
ima li tu nesto sto neznam...
hvala na vasem odgovoru
Karabaja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 01:42   #13
Cijena ima prodajni i kupovni tečaj, krene li prema gore,
valutni par bi trebao kliznuti sa 1,2437 na min. 1,2447 / 1,2449.

Dakle, ima li broker zaradu od 2 pipa tvoj nalog se izvršava na 1,2449.

Ovo je bazirano na nalogu koji je otvoren sa 0,01 lota ili $0,1 ...
-----
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 22:23   #14
Mislim da je ovo bolje od forexa
https://webtransfer-finance.com/en/?id_partner=42951911
Cadman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 00:01   #15
Quote:
Cadman kaže: Pogledaj post
SCAM
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.