Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2015., 20:47   #41
Ima nešto i u novcu.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2015., 00:07   #42
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Ima nešto i u novcu.
Istina je. Evo čak 108 primjera
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...0&postcount=46

Ali moramo znati da ne smijemo previše biti doslovni kada kažemo da je sve u nama:


Hogen, kineski Zen učitelj, živeo je sam u malom hramu na selu. Jednog dana pojavila su se četiri monaha i pitala su ga da li bi mogli da naprave vatru u njegovom dvorištu kako bi se ugrejali, što im je Hogen dozvolio. Dok su monasi pravili vatru Hogen je začuo njihov razgovor o subjektivnom i objektivnom. Pridržio se razgovoru pitanjem: “Vidite veliki kamen. Da li smatrate da je on unutar vašeg uma ili izvan vašeg uma?” Jedan od monaha odgovara: “Sa budističke tačke sve je objektifikacija uma, pa bih rekao da je kamen unutar mog uma.” “Mora da ti je glava mnogo teška”, posmatra Hogen, “ako nosiš toliki kamen u svojoj glavi”.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:33   #43
ne znam zasto ljudi imaju tolku potrebu da kontroliraju sve oko sebe.
jebiga, vecina toga u zivotu ti je dato bez tvog pristanka- familija, okolica, mjesto rodjenja, vrijeme, narod, klima i sl.
dani su ti i geni taki kaki jesu, nit ces ak si nizak voljom narast 10 cm, nit ces imat plave oci ako si rodjen sa smedjima (osim ako ces imat neke operacije i sranja).. dana ti je takva inteligencija, karakter miran ili vatren i samo se moras naucit zivit sa svim tim i prihvatit apsolutno sve sto imas i sve sto se desi u tvom zivotu. nema ti druge. svi umremo kad tad, svima se desavaju i lijepe i lose stvari, sve je to zivot i bitno je iskusit i tugu i srecu i nadu i beznadje.
svemir je izvan nase kontrole, tolko malo toga je sto covjek moze kontrolirat, al puno toga je sto si umislja da moze.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 14:12   #44
Znas kako,svi smo mi apsolutno razliciti,i ono sto je jednom idealno i neki glavni cilj u zivotu(npr da ima dobar posao,decu,itd itd)to nekom drugom moze biti ekstremno dosadno(neko ko voli da uziva u zivotu mozda ne zeli decu jer bi se mozda onda u potpunosti posvetio njima a sebe mozda zanemario) itd itd..ali to sto ti kazes da jako malo toga mozemo kontrolisati to apsolutno zavisi od toga kakva si osoba,ja opet tvrdim da apsolutno apsolutno sve zivo mozemo kontrolisati i promeniti ako nam je silno stalo do toga,od visine,boje ociju,pa i inteligencije(to je cista predrasuda da se inteligencija ne moze malo/drasticno povecati),samo je bitna izuzetna zelja,volja i motivisanost i silna vera u sebe..ali po meni to nije bitno,bitno je da se svima nama svidjaju nasi zivoti takvi kakvi su,i da ako sa necim u nasim zivotima nismo zadovoljni da to menjamo.
Neki linkovi,cisto informativno
http://arhiva.24sata.rs/vesti/svet/v...ra/24145.phtml
http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/...u-ociju-zauvek
http://www.jutarnji.hr/znanstvenici-...sati-/1026951/
http://www.najboljamamanasvetu.com/2...slider_slide=8
http://www.iqtest.dk/main.swf(VEZBAJTE dok ne postignete zeljeni skor,ili sa bilo kojim testom )

Zadnje uređivanje SloMil93 : 19.02.2015. at 14:23.
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 19:07   #45
Nažalost religija i new age su uvelike utjecali na ideju "onaj tko traži dobit će".
Dobit će frustraciju. I onda će pretuć ženu i/ili mentalno zlostavljat svoju djecu.

Svi mi imamo svoje domete. Netko više, netko manje i nema te želje koja će to promijeniti. Preostaje ti da se što bolje možeš prilagodiš svojim dometima ili da pokušaš odglumiti ono što nisi.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 19:51   #46
Quote:
Tinchi kaže: Pogledaj post
Što mislite je li opravdana životna filozofija koja govori....
stop!

opravdavati .. i to jos misljenjem .. ZIVOTnu filozofiju ..

.. a opet .. zasto ne .. samo jedan je zivot

p.s. ako nije u tebi samo zelim naglasiti da ne trazis u meni .. definitivno nije u meni
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 20:20   #47
Mi smo Svemir, Svemir je u nama.
Ne sekiraj se ako nesto nije u Tvojoj kontroli. To je samo pocetak neceg boljeg ili goreg. Ali u mom slucaju, uvijek je to raspadanje vodilo necem boljem.
__________________
In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer....
MsJudyMarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 20:49   #48
Quote:
MsJudyMarks kaže: Pogledaj post
Mi smo Svemir, Svemir je u nama.
Ne sekiraj se ako nesto nije u Tvojoj kontroli. To je samo pocetak neceg boljeg ili goreg. Ali u mom slucaju, uvijek je to raspadanje vodilo necem boljem.
Sviđa mi se kako si to rekla.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 10:31   #49
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Nažalost religija i new age su uvelike utjecali na ideju "onaj tko traži dobit će".
Dobit će frustraciju. I onda će pretuć ženu i/ili mentalno zlostavljat svoju djecu.

Svi mi imamo svoje domete. Netko više, netko manje i nema te želje koja će to promijeniti. Preostaje ti da se što bolje možeš prilagodiš svojim dometima ili da pokušaš odglumiti ono što nisi.
slazem se s ovim.
je da moze bit motivacija kad ti kazu da mozes apsolutno sve, ali u nekim situacijama ces se zbog toga samo razocarat i bit nerealan i ne prihvatit cinjenice kakve jesu jebiga.

moze si covjek stavit cilj malo iznad mogucnosti i eventualno ostvarit veci dio toga,
ali nema smisla stavit cilj izvan svojih mogucnosti. npr. ja sam niska, nikad necu bit top model. ne znam pjevat, ne mislim bit pjevacica (iako normalno, ima ih puno sto ne znaju pjevat)
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:08   #50
Implosive,seronjaa to je iskljucivo i apsolutno samo vase misljenje
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:59   #51
Quote:
SloMil93 kaže: Pogledaj post
Implosive,seronjaa to je iskljucivo i apsolutno samo vase misljenje
iskljucivo? znaci niko drugi na zemlji ne misli tako ili sta?
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 13:18   #52
ne,nego svako u svoje ime kaze ono sto misli.
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:42   #53
Quote:
Tinchi kaže: Pogledaj post
Čudne stvari događaju se u zadnje vrijeme... Ustvari me pere neki strah od nastavka života...

Što mislite je li opravdana životna filozofija koja govori kako apsolutno sve ovisi o nama samima, našim potezima, našem izboru? Zar je to zdrava životna formula? Ja sam mislila da je...

Ali zašto me onda život u zadnje vrijeme demantira, zašto se toliko toga događa van moje kontrole? Ponekad se jednostavno osjećam kao da me neki vjetar nosi i ne da mi da odaberem put kojim želim ići... Zašto ponekad ne možemo otići u smjeru u kojem silno želimo? Zašto se događa da nam pobolijevaju i umiru najdraži i oni malo manje dragi, zašto sa ovog svijeta odlaze oni koji to najmanje zaslužuju?

Mrzim taj osjećaj bespomoćnosti koji se u meni stvara... Sa stravom shvaćam da NE ZNAMO što će se dogoditi sutra, da NE ZNAMO gdje ćemo završiti, da nam prijeti tuga koliko i sreća... I kako onda vjerovati da na sve možeš utjecati?

Mrzim taj strah koji se u zadnjih nekoliko mjeseci konstantno nakuplja u meni.. Treba li se prepustiti životu ili tvrdoglavo lupati glavom u zid? Ne znam više ni sama...
Odgovor je DA sve je na nama i u nama ;
Point of view , ( gledaj stvari na ančin da si sretan što nisi rođena u Ruandi , da imaš internet i da pišeš na ovom forumu ) . Zahvalnost , Zahvaljuj se svaki dan štto imaš privilegiju proživljavati to što proživljavaš , jer kako bi nešto naučila o sebi ako je sve super krasno i uvjek si sretna ? Nebi ništa naučila , kada bi ti se dogodilo nešto strašno nebi znal što ti se događa


To je i čar života da ne znaš (možeš pedpostavljati ) , Da znaš kakav bi to život bio znaš što če svako reč, znaš kada će nekoga pokupit auto . Reci zar bi to istinski htjela. ? Da znaš život nebi bio život jer sve što si naučila znaš . Znači nema potrebe prolaziti kroz to jer sve znaš .

A smrt,sranja u životu, i velike tragedije (JA) gledam kao božiji blagoslov .
Sad ću ti reći zašto.
Da ti bog šalje svaki dan dobre stvari , što ti istinski možeš naučiti od toga? Slabo ako ništa
Kada ti šalje probleme , počni se SAMOPROMATRATI (neosuđuje emocije koje su tu, primjeti , fokusiraj se na dah , izbaci misli iz glave ) . To je najveći dar od Boga , na nevoljma čovjek uči o sebi i RADI na sebi
Da nema smrti, kako bi čovjek živio ?
Ja mislim da čovjek svaki dan treba raditi na sebi , do kraja života , to je nešto što te nikad neče napustiti .
Četvrti put . Ezoterijsko krščanstvo je meni pomoglo da uvidim smisao postojanja , i znaš što po meni je to ultimativna istina . Žao mi je što je katolicizam ovo odbacio, ali ima još redova unutar kat crkve di se takva filozofija primjenjuje . Bar mislim . Ugodan početak tjedna
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 03:45   #54
Quote:
Tinchi kaže: Pogledaj post
Čudne stvari događaju se u zadnje vrijeme... Ustvari me pere neki strah od nastavka života...


Ali zašto me onda život u zadnje vrijeme demantira, zašto se toliko toga događa van moje kontrole? Ponekad se jednostavno osjećam kao da me neki vjetar nosi i ne da mi da odaberem put kojim želim ići... Zašto ponekad ne možemo otići u smjeru u kojem silno želimo? Zašto se događa da nam pobolijevaju i umiru najdraži i oni malo manje dragi, zašto sa ovog svijeta odlaze oni koji to najmanje zaslužuju?

Mrzim taj osjećaj bespomoćnosti koji se u meni stvara... Sa stravom shvaćam da NE ZNAMO što će se dogoditi sutra, da NE ZNAMO gdje ćemo završiti, da nam prijeti tuga koliko i sreća... I kako onda vjerovati da na sve možeš utjecati?

Mrzim taj strah koji se u zadnjih nekoliko mjeseci konstantno nakuplja u meni.. Treba li se prepustiti životu ili tvrdoglavo lupati glavom u zid? Ne znam više ni sama...
Nisi jedina koju zivot demantira.. .. i ne mozemo uticati ne sve.
Ponekad ne mozemo otici u smjeru kojem zelimo u tom casu jer za to jos nije kucnuo cas, sto ne znaci da nikad ni nece. Tu najvazniju ulogu igra tvoje strpljenje. Budi strpljiva i sve ce doci na svoje mjesto. Ali ponekad te zivot stavi na iskusenja pa ti daruje sto si oduvjek zeljela ali sa novim rizikom.. pa se pitas ima li smisla nesto jako zeljeti.

Svi ponekad osjecamo strah i tada naucis da pravilno dises..
Popusti ako ti ugrozava zdravlje.. bori se ako mislis da trebas.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:04   #55
ako niste primjetili, Tinchi je temu započela 2003 g.(prije 12 godina), napisala dva posta i zanemarila to, sad je već u sasvim desetom filmu...a vi joj odgovarate
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:28   #56
otkud ti znaš u kojem je ona filmu?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:38   #57
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
otkud ti znaš u kojem je ona filmu?
da ju je to interesiralo, ne bi nakon dva posta nestala sa ove teme...pretpostavljam da je nakon 12 godina iz luckaste tinejđerice stasala u odraslu ženu u tridesetim i da je u nekom drugom životnom filmu
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 13:08   #58
ali ona 2003. nije bila tinedjžerica.

ako si već tu pogriješio, zašto bismo vjerovali da je bilo što drugo što si rekao istina?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 13:41   #59
Ima stvarni razlog zašto su mnogi ljudi u banani i na kraju krajeva zašto je cjelo naše malo misto, naše glupo čovjećanstvo u problemima poput Sizifa.

Da ne duljim. Sve će vam se objasniti ovdje. Pročitaj.

Biblijska knjiga Otkrivenje 12:7 - 12.

Dok se ovo ne završi, a uveliko je u toku, ljudski rod hoda po tankom ledu.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.