Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 20:01   #41
Quote:
tannoy kaže: Pogledaj post
s tehnicke strane, moguca je veca i dugotrajnija korekcija, ali sa fundamentalne strane, ukoliko FED najavi skoro dizanje kam stopa, po mom misljenju 1.2240/50 ce biti testirano vrlo brzo. u biti, FED ce odlucit kako cemo zavrsiti ovu godinu. i mislim da ce to biti i indikacija kakva ce biti 2015.
iako u dizanju kam stopa ne vidim nikakav boljitak za SAD jer su im mnogi ekon pokazatelji cesto oprecni i samo trziste ne projicira inflaciju vecu od 1.5% u narednih 5 godina..
ako budu "dovish", to ce biti odlicno za euro iako je eurozona u problemima - EU bar ima jednu trijeznu glavu u tom duznickom ekonomskom cirkusu - njemacku, dok u USA takve (ocito) ne postoje..
Istina, ali mislim da je sve to već uračunato u cijenu. Pitanje je samo kako će market kratkotrajno reagirati!?
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 20:11   #42
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Istina, ali mislim da je sve to već uračunato u cijenu. Pitanje je samo kako će market kratkotrajno reagirati!?
e da je to znati stvarno je najbolje i ne trgovati ove zadnje dane u godini.. ili izdvojiti neku svotu "za zabavu" pa ko ku casinu
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 11:47   #43
Baš tako, ali kako sam i rekao u onom članku 'take the money and run', isplati se trgovati, ali se ne zadržavati previše u poziciji.

USD/JPY je uspio jutros probiti zadnju jaku podršku na 117 nakon što je Europa otvorila, bez obzira što je kroz Aziju level obranjen, čak i nakon što je Nikkei zatvorio sa -2.01%. Profit taking na kraju godine, po mom mišljenju.

USD/JPY, bears have won the battle for now!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:29   #44
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Baš tako, ali kako sam i rekao u onom članku 'take the money and run', isplati se trgovati, ali se ne zadržavati previše u poziciji.

USD/JPY je uspio jutros probiti zadnju jaku podršku na 117 nakon što je Europa otvorila, bez obzira što je kroz Aziju level obranjen, čak i nakon što je Nikkei zatvorio sa -2.01%. Profit taking na kraju godine, po mom mišljenju.

USD/JPY, bears have won the battle for now!
bojim se da nije samo profit taking u pitanju. poceo sam o tome dosta razmisljati nakon sta je USD/JPY rally izostao poslije dobrih NFP i losih jap ekon pokazatelja. izgledat ce da se hvalim ali odmah sam zatvorio long poziciju i za probu otvorio maleni short. ono kao da prstom pipam kakve je temperature voda u bazenu to se pokazalo kao dobra odluka. ne znam kakvi su mehanizmi u igri na trzistu ali USD/JPY je u ocitoj korelaciji sa Nikkei-om. kako ce Nikkei padati i dalje, jer je jap ekonomija ocito u rasulu, ni USD/JPY nece proci bolje. pretpostavljam da su japanski papiri bili nekakav kolateral u velikim USD/JPY long pozicijama?
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 13:35   #45
Evo zlata nazad na 1220, bit će ovdje žešća tarapana!

Gold is back at 1220, yes again!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 13:59   #46
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Evo zlata nazad na 1220, bit će ovdje žešća tarapana!

Gold is back at 1220, yes again!
da, na plitkom trzistu svasta je moguce, pogotovo ono sinoc, probijanje 1200 kod od sale na nikakvim volumenima.. super, z
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:15   #47
Kako sam i rekao, nazad na 1188! Prava tarapana!

Slika govori tisuću riječi! Buckle up if you trade gold!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:41   #48
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Kako sam i rekao, nazad na 1188! Prava tarapana!

Slika govori tisuću riječi! Buckle up if you trade gold!
ahahhahaha, svaka cast za sliku
tko visoko leti... gadne su ovakve oscilacije na osnovu nicega ali i zabavne
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:15   #49
Posto se ovdje govori uglavnom o zlatu htedoh dati svoje skromno misljenje. Unaprijed ne trgujem zlato ali situacija je interesantna. Na H-4 S/R nivo 1165 priblizno, je u tri navrata prakticno preskocen kao i da nepostoji, plus gap sa nedjelje, fibo na D1necu spominjati, nezaboravite i kraj godine. Trbali jos nesto reci o tome koliko je nivo sumnjiv. Situacija za dalje, smjer ce se znati kad ispuni gap. Vrlo jednostavno ko trguje sortanje do tog nivo a poslije...
__________________
donˋt think JUST do it !!!!
3xdouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 11:25   #50
Quote:
3xdouble kaže: Pogledaj post
Posto se ovdje govori uglavnom o zlatu htedoh dati svoje skromno misljenje. Unaprijed ne trgujem zlato ali situacija je interesantna. Na H-4 S/R nivo 1165 priblizno, je u tri navrata prakticno preskocen kao i da nepostoji, plus gap sa nedjelje, fibo na D1necu spominjati, nezaboravite i kraj godine. Trbali jos nesto reci o tome koliko je nivo sumnjiv. Situacija za dalje, smjer ce se znati kad ispuni gap. Vrlo jednostavno ko trguje sortanje do tog nivo a poslije...
situacija se definitivno zakomplicirala jucer kad je cijena pala ispod trendlinije, zatim ispod 1200$ sto bullovima nije lijepo za vidjeti, zatim ispod 20 i 50 day movig average itd.. pogotovo sad sa FEDovom odlukom, moglo bi doci do kratkotrajne rasprodaje jer:
FED dovish = trzista odahnu, jos jeftinog novca = svi nahrupe u rebound dionica = zlato pada
FED hawkish = dolar jaca, zlato pojeftini
velika je opasnost od takvih scenarija danas po mom misljenju, ali smatram da ce to biti kratkotrajna reakcija i da to moze biti samo prilika za dokup jer ne vidim niti jedan razlog za zlato jeftinije od 1100
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 11:27   #51
ali opet.. trziste je tako plitko i nepredvidljivo ovih dana da je dosta samo par jakih igraca da cijena katapultira i preko 1220, vidjeli smo sta se dogodilo poslije svicarskog referenduma. zato.. pazljivo
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 12:08   #52
Quote:
tannoy kaže: Pogledaj post
situacija se definitivno zakomplicirala jucer kad je cijena pala ispod trendlinije, zatim ispod 1200$ sto bullovima nije lijepo za vidjeti, zatim ispod 20 i 50 day movig average itd.. pogotovo sad sa FEDovom odlukom, moglo bi doci do kratkotrajne rasprodaje jer:
FED dovish = trzista odahnu, jos jeftinog novca = svi nahrupe u rebound dionica = zlato pada
FED hawkish = dolar jaca, zlato pojeftini
velika je opasnost od takvih scenarija danas po mom misljenju, ali smatram da ce to biti kratkotrajna reakcija i da to moze biti samo prilika za dokup jer ne vidim niti jedan razlog za zlato jeftinije od 1100
Potpuno se slažem, ali je bitno da se nešto konkretno kaže večeras, ako ne sve bi mogla biti kratkotrajna reakcija.

USD/JPY, bulls strike back!

Jučerašnje trgovanje na zlatu i USD/JPY je bilo famozno, a večeras slijedi FOMC. Opet vatromet!?
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:04   #53
Quote:
tannoy kaže: Pogledaj post
...danas nam je FOMC meeting, na trzistu ce opet biti makljaze. volio bi cuti kolegu CroBroker-a kako se pripremio, koje levele gleda i koja mu je strategija...
Evo da ti ovdje odgovorim. Pokušat ću odraditi zlato prije FOMC-a, evo kako to izgleda kod mene danas: GOLD, waiting for FOMC!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:28   #54
dobar setup, pitanje je dali ce zlato uspjet dopuzati do gore prije fomc-a, ja osobno sumnjam, mislim da ce budalesati oko 1200, +/- par dolara, a onda hrkljus, boga pitaj gdje u svakom slucaju sretno!
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:36   #55
Quote:
tannoy kaže: Pogledaj post
dobar setup, pitanje je dali ce zlato uspjet dopuzati do gore prije fomc-a, ja osobno sumnjam, mislim da ce budalesati oko 1200, +/- par dolara, a onda hrkljus, boga pitaj gdje u svakom slucaju sretno!
Tnx. US CPI upravo objavljeni podaci, lošiji od očekivanja, a na to sam računao. Međutim, pitanje je hoće li uopće reagirati zlato prija FOMC-a, (trebao bi na ovakav CPI) ili bi mogao malo suprotno na podatke, za sada ga je MA100/H4 zadržala prema gore. Nije bitno ako ne odradi, dobar je ulaz 1194.21 sinoć, danas low 1194.56, SL sam pomaknuo na BE, a za vrijeme FOMC-a neću trgovati. Ne da ću zatvoriti nalog ako preživi prije, nego gasim sve kompove! Zezam se malo, pratit ću sve, ali definitivno ne trgujem.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 17.12.2014. at 14:47.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:23   #56
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Tnx. US CPI upravo objavljeni podaci, lošiji od očekivanja, a na to sam računao. Međutim, pitanje je hoće li uopće reagirati zlato prija FOMC-a, (trebao bi na ovakav CPI) ili bi mogao malo suprotno na podatke, za sada ga je MA100/H4 zadržala prema gore. Nije bitno ako ne odradi, dobar je ulaz 1194.21 sinoć, danas low 1194.56, SL sam pomaknuo na BE, a za vrijeme FOMC-a neću trgovati. Ne da ću zatvoriti nalog ako preživi prije, nego gasim sve kompove! Zezam se malo, pratit ću sve, ali definitivno ne trgujem.
trziste malo blesavo reagira (S&P): prvo selloff na pomisao da americkoj ekon i ne ide tako dobro, onda buy pod pretpostavkom da ce FED ipak ostati dovish. zlato bez neke reakcije.. bit ce zanimljivo..
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 18:21   #57
Quote:
tannoy kaže: Pogledaj post
trziste malo blesavo reagira (S&P): prvo selloff na pomisao da americkoj ekon i ne ide tako dobro, onda buy pod pretpostavkom da ce FED ipak ostati dovish. zlato bez neke reakcije.. bit ce zanimljivo..
Sve što mogu reći i sugerirati o večerašnjem sastanku FOMC je ovo! What to expect from FOMC? I have no idea!?

Dakle, mnogi analitičari očekuju samo promjenu poznate stare FED izreke 'Considerable Time' u nešto drugo, kao navodno preciznije određeni vremenski period do povećanja centralne kamatne stope i tako. Ako do toga i dođe, pitanje je kako će tržište reagirati? Ovo je sada 'igra velikih' i po mom mišljenju nema smisla sudjelovati večaras, tako da preporučujem oprez. Znao sam dosta puta uspješno sudjelovati u trgovanju na bazi ECB ili FED sastanaka, ali sa konkretno poduzetim mjerama od strane istih. Danas toga vjerovatno neće biti i sve što se bude događati je doslovno na osnovi rekla/kazala i na koji način će to biti. Ja ću radije pričekati sutra i sa mirom analizirati tržište i pronaći sa mirom nove potencijalne prilike. See you!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:19   #58
i sta se to toliko znacajno dogodilo od danas u jutro do navecer? nista. dolar je slabio osim protiv valuta zemalja izvoznica nafte, dionice su tonule, itd. dodje yellenica, kaze nista sta vec ne znamo (bla bla rast je umjeren ali ne dovoljan trenutno za dizanje stopa, bla bla inflacija 2%, bla bla vjerojatno 2015 ali... itd), i odjednom burze podivljaju dolar ojaca i sve je divno i krasno. ah, to su vremena i trzista u kojima zivimo. sutra je "jobless claims" uz jos dosta bitnih podataka pa cemo vidjet. zlato je, kako sam i sumnjao rasprodano, i bilo bi u svakom slucaju. mozda nam slijedi test nekih nizih levela iako bih bio jako oprezan da sam "bearish" u ovom trzistu, reboundi su, od svicarskog referenduma na ovamo, bili nemilosrdni za medvjede.
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 13:51   #59
Prije dva dana sam napisao članak da je 'SNB-ov floor' 1.20 na EUR/CHF u opasnosti ---> SNB’s peg in danger!

Evo danas reakcije, SNB je jutros spustio kamatnu stopu ispod nula, na -0,25%. -->
SNB defended the 1.20 by cuting rates!

EUR/CHF je doslovno odletio na 1.2090, ali se sat vremena poslije vratio nazad na 1.2030. Hoće li ovo biti dovoljno za SNB? Jordan je rekao da su morali intervenirati na FXu zadnjih par dana. Naravno da jesu!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 18.12.2014. at 14:05.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:08   #60
Kao što rekoh, Švicarska je ubila franak one sekunde kad su se odučili pegat na 1.2
Naravno da će sada držati peg pod svaku cijenu
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.