Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 17:47   #4041
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Nemoj gledati stvari jednodimenzionalno i traziti samo svoju korist jer ne mozemo 24 h dezurati samo za tebe. Ne zaboravi da si dobio kljucne savjete oko upitnika TI za kojeg nisi bio siguran da si ispunio jer si ispunio nesto slicno, ali nazalost ne i to. Da si isao automatizmom sada bi morao platiti razliku poreza, ali ovako si bio bezuvjetno spasen.
Ti si za TI upitnik tek nedavno čuo i shvatio da postoji, pa si počeo sa člancima, jer su i ovi vani skontali da postoji shema, kad im je počelo dolaziti iz porezne da moraju platiti.

E vidiš, ja sam taj upitnik ispunio prije nego ste ti i takvi uopće čuli za njega.

Mene s mojim prihodima, nitko živ ne treba spašavati.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 17:58   #4042
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ti si za TI upitnik tek nedavno čuo i shvatio da postoji, pa si počeo sa člancima, jer su i ovi vani skontali da postoji shema, kad im je počelo dolaziti iz porezne da moraju platiti.

E vidiš, ja sam taj upitnik ispunio prije nego ste ti i takvi uopće čuli za njega.

Mene s mojim prihodima, nitko živ ne treba spašavati.


Zaboravio si da si rekao da si ispunio nesto slicno pa si zato i poceo postavljati pitanja zbog straha i neinformiranosti. Za upitnik TI smo ti ovdje objasnili tako da svima koji su neinformirani treba dalje pomagati. Ti si uspio saznati vazan info ali ostavi zato mogucnost da se i drugima pomogne.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 17:59   #4043
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je rijec o postefektu partyja.
Kao po običaju, pretpostavke su ti promašene. Prestani se blamirati.


Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Mene s mojim prihodima, nitko živ ne treba spašavati.
Spašen je onaj koji njegove gluposti ne može vidjeti.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 18:02   #4044
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Kao po običaju, pretpostavke su ti promašene. Prestani se blamirati.


Pa sam si se maloprije hvalio sa slikama pivica i partya. Mozda dinamika zbog party-lala land-zabava utjece na gubitak niti u raspravi.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:09   #4045
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Kao po običaju, pretpostavke su ti promašene. Prestani se blamirati.



Nije skužio post
officer is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:16   #4046
Quote:
officer kaže: Pogledaj post
Nije skužio post


A kaj ces. Lik je donekle simpa, ali ulijece na preskoke pa valjda zato posta na blef. Nema veze. Vazno je da se vratimo na temu.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:48   #4047
Intermezzo je nasijenac koji je s malo para emigrirao van i postao je s godinama uspjesan poslovnjak. Dobro je poslusati savjete starijeg i iskusnijeg, on sve pise u dobroj namjeri.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:00   #4048
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Intermezzo je nasijenac koji je s malo para emigrirao van


Zato smo tu da pomognemo covjeku. Zajedno smo svi jaci.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 00:21   #4049
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Zaboravio si da si rekao da si ispunio nesto slicno pa si zato i poceo postavljati pitanja zbog straha i neinformiranosti. Za upitnik TI smo ti ovdje objasnili tako da svima koji su neinformirani treba dalje pomagati. Ti si uspio saznati vazan info ali ostavi zato mogucnost da se i drugima pomogne.
TI upitnik je kao sex.
Netko ga ispunjava, a netko samo govori o njemu..

U kojoj si ti grupi?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 00:38   #4050
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
TI upitnik je kao sex.
Netko ga ispunjava, a netko samo govori o njemu..

U kojoj si ti grupi?


Sent from my iPad using Tapatalk HD


U grupi informiranih koja bezgranicno pomaze drugoj grupi koja nije sigurna sto ispunjava i ne zna koje su posljedice.

Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Nije. Ali ne kuži taj puno još toga.


Pobrkao si aktere unutar threada pa pretpostavljam da uz partyje i zabave to dodatno uzrokuje zbunjenost.

Zadnje uređivanje Richie : 23.01.2017. at 00:50.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 00:42   #4051
Quote:
officer kaže: Pogledaj post
Nije skužio post
Nije. Ali ne kuži taj puno još toga.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 00:47   #4052
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Nakon nevazne intermisije 2 ljubomorna postera vracamo se na vaznu temu. Izgleda da akcija "Za sve je kriv Zavod" s Lanom ipak nije urodila plodom. Rana uzbuna krenula za poslodavce, a i pitanje je hoce li Ukrajinci i Nigerijci uspjeti pokrpati manjak:

http://www.glas-slavonije.hr/323050/...e-ih-20-tisuca

KRENULA POTRAGA
Za sezonu potrebno više od 100 tisuća radnika, a nedostaje ih 20 tisuća

"Iako se mnogima zbog snijega i hladnoće ljeto i godišnji odmori na Jadranu čine daleko, poslodavci i velike hotelske kuće pokrenuli su opsežnu potragu za sezonskom radnom snagom.
– Velike tvrtke, poput Valamara, već su to obavile, ozbiljno shvaćaju što im znači radna snaga. Svaka ozbiljna kuća sezonce treba imati riješene do kraja veljače - kaže predsjednik Sindikata turizma i usluga Hrvatske Eduard Andrić.

I oglasni prostori sve su popunjeniji oglasima kojima se traže konobari, sobarice, barmeni, kuhari, recepcioneri..., za rad u sezoni na jadranskoj obali i otocima, a kako i ne bi kada je već prošla sezona pokazala veliki deficit među sezonskom radnom snagom, mahom iz Slavonije, dok se nedostatak sezonaca prognozira i za ovo ljeto. Andrić procjenjuje kako će 2017. nedostajati čak 20 tisuća sezonskih radnika, jer je dio (slavonskih) sezonaca otišao raditi izvan Hrvatske poslove nevezane uz turizam, a dio se “preselio” u zimske, skijaške centre Austrije i Njemačke gdje kao sezonci zarade mnogo više nego na hrvatskom Jadranu te imaju i bolje uvjete rada.
– Traženo ih je više od 15 tisuća. Lakše se za to odlučuju mlađi, oni koji nisu zasnovali obitelj - kaže o hrvatskim “zimskim” sezoncima Andrić.

Sve izraženiji problem (sezonske) radne snage u turizmu ne vidi se samo kroz brojčano stanje, nego i kvalitetu radnika.
- Današnji gost traži visoki stupanj kvalitete usluge. Onaj tko u tom poslu nije radio, nije obučen, nema iskustva - ne može to ispuniti, drži Andrić.

Prema podacima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, u 2016. u sezonskom zapošljavanju tražilo se približno 39.000 radnika, a zaposlenih osoba s evidencije Zavoda bilo je oko 40.700. Najviše je traženih radnika u turizmu – njih gotovo 26.800.

Da sezonske radne snage nedostaje, potvrđuje nam i hotelijerka s Hvara. “Taj je problem posebice izražen kod onih kojima treba veći broj radnika. Naš objekt treba ih nekoliko, s tim da tri sezonca već imam od prije, a trebaju nam još dva”, kaže ova poduzetnica s Hvara, i dodaje: “Bila bih najsretnija kada bih već na kraju ljeta, na kraju sezone, znala tko će mi nagodinu raditi, jer to je velika stvar”.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 04:33   #4053
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
U grupi informiranih koja bezgranicno pomaze drugoj grupi koja nije sigurna sto ispunjava i ne zna koje su posljedice.
.
dobro mi to znamo ispuniti...

I rest my case..
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 07:36   #4054
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
dobro mi to znamo ispuniti...





Pomazemo kod svih problema kao sto vidis pa cak i kod tih. Pa zato je i Danko napravio onaj vodic koji sam pejstao.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 09:43   #4055
Teoretičari hr. najbogatije zemlje na svijetu iz Economista nas stavili na uvjerljivo zadnje mjesto po odljevu mozgova u istočnok Europi:

http://www.economist.com/news/europe...uit-immigrants
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:05   #4056
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Teoretičari hr. najbogatije zemlje na svijetu iz Economista nas stavili na uvjerljivo zadnje mjesto po odljevu mozgova u istočnok Europi:

http://www.economist.com/news/europe...uit-immigrants
Opet četnici iz Economista i MMF gade Hrvatsku, tvrdnjom da nema mozgova koji bi se mogli odliti (7% populacije s tercijarnim obrazovanjem?).
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:30   #4057
Još malo depresivnih naslova... Uvjeti rada i plaća nešto su na što se u Hrvatskoj često zaboravi, slažu se mladi iseljenici koji smatraju kako se ovdje zbog teške ekonomske situacije osuđuje bilo koji stav osim onog "svaki posao je dobar kad nemaš izbora"

I dok na kolodvorima ljudi čekaju za odlazak iz Hrvatske, glavešine planiraju stimulirati gospodarstvo i pomoći mladima tako što žele vratiti vojni rok.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:44   #4058
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post


I uz to smisljaju "spektakularne" projekte "Za sve je kriv Zavod" s Lanom

Ovo ljeto nas vjerojatno cekaju nove reklame u kombinaciji Lana-Rozga-Severina s novim selfijima odusevljenih konobara koji po reklami imaju "posao iz snova"
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 23:48   #4059
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Jos jedna tuzna prica iz zemlje sunca, mora, riba i klapa


http://m.tportal.hr/vijesti/460942/H...hange_vecernji

Dolazak u Hrvatsku najveća mi je životna pogreška, kaže Louis Peeters u svojoj kući u Bilicama kod Šibenika. Od 2008. naovamo hrvatski sustav i pojedinci učinili su sve da ih šikaniraju, otmu im pare, izvrte oko malog prsta i konačno ih isporuče na operacijski stol, na kojem je čovjek spašavao srce od stresa i nepravde koji mu je priuštila naša država. Ne brinem se. Karma se rado prisjeća i vratit će nam sve što smo posijali. Uostalom, već nam se vraća. Pročitajte nevjerojatnu povijest nevolja belgijskog para koji želi pobjeći odavde brže od munje

Ja bi se samo upitao, koliko ovdje ima istine i koliko je sve ovo krivnja hr. Pitam se je li vani (Belgija nema mora) ali ne govorim o Belgiji moguće privezati svoj brod van marine? Znači ilegalno, bez naknade, zato jer je to mjesto tebi najopogodnije
__________________
----

Zadnje uređivanje Novi233 : 23.01.2017. at 23:59.
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 01:15   #4060
Novi momenti. Egzodasa izgleda ima toliko mnogo da su vec pocela raslojavanja i frakcije. Kopiram s FB grupe dolje:

"Čitam neke postove i razmišljam i osjećam potrebu o tome pisat.... čitam kako se NAŠI ajmo reć druga/treća generacija gastarbajtera okreće od novo pridošlih Naših....eh ljudi moji šta očekujete?! Da će svatko ko očuje da netko priča NAŠKI uključit u sebi PAJDOMODUS i stat i razgovarat i zvat na pivu kavu..Svak ima svoj život,svoj krug prijatelja, svoj tok života i možda nema vremena nit volje za novim poznastvima....zašto odmah osuđivat i generalizirat. Zar se mora svaki Hrvat Hrvatu javit?! Sjećam se ratne generacije što je došla.. znam da je i njima bilo teško uklopit se i steći prijatelje jer za to treba vremena...al većina je s vremenom uspjela...korak po korak....
Sad malo sa NAŠEG( starosjediočkog) stajališta nije ni nama drugačije kad dođemo u HR il BiH...Kao prvo nismo gledani kao domaći nego ŠVABE i nama se ne prilazi i ne pita nas se HEJ TKO.SI ŠTA SI ODAKLEN SI il smo pod povećalom il se domaći ljudi bace u Modus-Ignoracije čast izuzecina jer i DOLE ko i ovdje svak ima svoj živo,t svoje obaveze, svoje probleme i manjak vremena za sebe a kamoli za druge...Zato malo spustit očekivanja i gledat malo i drugu stranu medalje....Toliko od mene...

PS ja se nebi okrenula i pravila se da ne razumim...vjerojatno bi rekla Bog i ako imam vremena popričala kratko uz pozdrav i riječi "Sve najbolje možda se vidimo opet"
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.