Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2016., 15:56   #1
Trgovina valutama uz pomoc berzanskih robota

Moj prijatelj koji vec dugo zivi u Madjarskoj je investirao novac na forex berzu preko firme koja se time bavi.
Za 6 meseci je ostvario poprilicnu dobit, cak oko 50%, sto je meni neverovatno.
Posto mi je ponudio da mi pomogne kod investiranja, krenuo sam da se informisem u vezi svega toga, informacije su da ta firma poseduje softver, robota koji vrsi estimaciju kretanja valuta u svakom trenutku. Ova metoda se kombinuje sa pracenjem poteza uspesnih brokera, s kojima se sklapa ugovor, brokeri za fiksnu nadonkadu dozvoljavaju softveru pracenje i kopiranje njihovih poteza, tako da softver/robot obavlja trgovinu neprestano, 24 sata na dan.
I to je princip po kome je moguce ostavriti ovako veliki profit.
Inace, prema recima tog prijatelja, prilikom ulaganja novca postoji osiguranje depozita do 20000$, slicno kao u bankama, a moze se birati izmedju vise "proizvoda", kako ih je on nazvao, gde veci rizik omogucava vecu dobit, ali i manju sigurnost kapital i obrnuto.

Moje potanje je da li je neko cuo za ovako nesto, i da li zna nesto vise? U Srbiji toga zasugurno nema, da li tako neceg ima u Hrvatskoj?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 17:18   #2
Bježi od takvog prijatelja glavom bez obzira.

Piramida ili klasična prevara, a možda i nešto treće.

Ako mi netko kaže da je za 6 mjeseci zaradio 50% i ponudi meni, ja bi ga prvo poslao psihijatru.

Je li bi ti došao nekom na cesti ili prijatelju, da imaš takvu zaradu? Pa išao bi prvo tipu koji ima milijune, pokazao mu podatke, neka uloži i još mu uzeo solidnu proviziju na tome, a ne bi pričao prijatelju koji ima 5000 eura, osim ako nisi za dijagnozu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 17:53   #3
On to ne prica samo meni, i ne nudi mi to kao uslugu, vec tamo postoji sistem referala.
Firma u koju ulazes novac uzima 40% tvoje zarade za sebe. Ako dovedes jos njih, za prvi red firma odvaja 9,5% od svojih 40%, za drugi red cini mi se 6%, i tako do 6 redova firma odvaja najvise polovinu svoje zarade na referal sistem.
Zatim, gledao sam dijagrame, bilo je dana i nedelja kad je poslovanje sa minusom, dakle rizik postoji.
A to za milionere, pa evo recimo ja ne znam nijednog milionera, i mislim da bih i ja gledao da privucem ljude koje znam, naravno najpre bih morao da se oprobam sam i da ostvarim neku dobit..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 17:56   #4
To ti je onda tipična piramida.

Ako ti on može garantirati dobit, pa makar 20% godišnje, evo ja prvi uletio u taj posao. Uložio bi oca, mater, babu, djeda, drugu babu, drugog djeda, bubreg, jetru, brata, sve tri kuće i oba zemljišta koja imamo, na to.

Ali isto tako, neka on garantira jednako, ženom, djecom, bubregom, pa čak i glavom.

Brate mili, ne moraš nijednom milijardera znati, samo mu GARANTIRAJ dobit, predstavi plan, dat će ti šta god hoćeš, ako vidi dobit u 5-6 godina, čistu.

U tome je sva bit.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 18:05   #5
Pazi, dobit od toliko i toliko % nije garantovana, ali postoji zastita kapitala, postoje "proizvodi", tako ih on zove, nekoliko vrsta, koji imaju razlicit stepen zastite kapitala, sto je veci stepen zastite kapitala, manji je rizik, ali je manja i dobit i obrnuto.
Dakle, ti ulozis novac, potpises s njima ugovor, imas odredjenu zastitu, sve drugo je rizik, moze biti 50% plus, moze biti nula, a moze biti i minus do nekog nivoa.

Lik mi je poslao par dijagrama poput ovog (ovo je dijagram sa jednim od manjih stepena zastite kapitala), ja ovde slabo sta razumem, osim sto sa ovog grafika citam da je neko ulozio 18.11.2015. neke pare, u decembru je uglavnom bio u minusu, a onda je u febraru otisao na 80% dobiti.

http://www.myfxbook.com/members/zsol...21-st3/1434274

Ako neko zna da kaze nesto vise o ovim silnim podacima sa grafika i oko njega, molim da se javi..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 18:06   #6
Da, kad sam tog prijatelja Madjara upitao otkud dolazi tolika dobit, odgovor je bio da 90% onih koji trguju na forex berzi gubi, i da je njihov gubitak ustvari njegova i dobit te firme.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 19:02   #7
Klasična piramidalna shema.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 20:08   #8
Ovo je takva prevara da glava boli.

Evo ti jedno pravilo, u tuđoj ruci samo k...c raste.

Ovo je čista kopija ozloglašenog FinanzasForexa. Identično i priča je ista. Savjetujem ti da proučiš što se desilo s "ulagačima" i "agentima" iste "firme". Valjda misle da ljudi imaju kratko pamćenje. Svakih 10 godina isto se proba prodati.

I nemoj navlačiti ljude na forumu na ovu prevaru.

Za sve ostale, ako želite izgubiti sve prijatelje, samo ih nagovorite na ovakve stvari.

Može lock na ovu temu?
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 20:32   #9
Pazi, 40% ti uzima, za što? Za ulaz? Pa onda moraš imati 80% profita da bi bio uopće u plusu... pametnom dosta.

Pored takvih prijatelja, neprijatelji ti ne trebaju.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 20:42   #10
Krivo si shvatio.

To je stari Ponzi model. Funkcionira samo u početku. Dok nije puno naivaca ušlo.

Ti uložiš 10 k eura. Svaki mjesec dobiješ nafabričeno izvješće, recimo ostvarili smo 20% profita. Od toga firma uzima 40% ( 800 eura) tebi 60% (1200 eura). Glavnica ostaje kod njih.
A zapravo ne trguju, nego tebe, starog člana, isplaćuju novcem novih naivaca, koje si ti dovukao. Dovukao i dobio refferal proviziju.

Ako imaš sreće za godinu dana si vratio što si uložio. A glavnicu uglavnom nitko ne dobije.
Kada se nakupi puno love, organizatori nestanu. Slože priču da ih je napala neka banka, nesreća na tržištu ili što već.

To je kombinacija HYIP programa i Ponzi sheme.

Ovakve ljude treba prijavljivati USKOK-u i Poreznoj.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 20:58   #11
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Ovo je takva prevara da glava boli.

Evo ti jedno pravilo, u tuđoj ruci samo k...c raste.

Ovo je čista kopija ozloglašenog FinanzasForexa. Identično i priča je ista. Savjetujem ti da proučiš što se desilo s "ulagačima" i "agentima" iste "firme". Valjda misle da ljudi imaju kratko pamćenje. Svakih 10 godina isto se proba prodati.

I nemoj navlačiti ljude na forumu na ovu prevaru.

Za sve ostale, ako želite izgubiti sve prijatelje, samo ih nagovorite na ovakve stvari.

Može lock na ovu temu?
Hej hej, ja ne da ne navlacim ljude na ovo, nego jos ni ja nisam usao u pricu, prikupljam informacije. Ko god zna nesto oko ovoga, neka kaze, kao sto si ti pomenuo tog ozloglasenog, provericu na googlu.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:01   #12
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatio.

To je stari Ponzi model. Funkcionira samo u početku. Dok nije puno naivaca ušlo.

Ti uložiš 10 k eura. Svaki mjesec dobiješ nafabričeno izvješće, recimo ostvarili smo 20% profita. Od toga firma uzima 40% ( 800 eura) tebi 60% (1200 eura). Glavnica ostaje kod njih.
A zapravo ne trguju, nego tebe, starog člana, isplaćuju novcem novih naivaca, koje si ti dovukao. Dovukao i dobio refferal proviziju.

Ako imaš sreće za godinu dana si vratio što si uložio. A glavnicu uglavnom nitko ne dobije.
Kada se nakupi puno love, organizatori nestanu. Slože priču da ih je napala neka banka, nesreća na tržištu ili što već.

To je kombinacija HYIP programa i Ponzi sheme.

Ovakve ljude treba prijavljivati USKOK-u i Poreznoj.
Znam sta je Poncijeva sema, ali covek je ostvario dobit a da nije navukao nijednog referala.
E sad, i mene bi zanimalo da li zaista trguju i kako to proveriti.

I na krаju, firma je Madjarskoj, USKOK ni hrvatsko poresko nemaju nista s tim.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:02   #13
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pazi, 40% ti uzima, za što? Za ulaz? Pa onda moraš imati 80% profita da bi bio uopće u plusu... pametnom dosta.

Pored takvih prijatelja, neprijatelji ti ne trebaju.
Nisi shvatio, uzima ti 40% dobiti.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:11   #14
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Znam sta je Poncijeva sema, ali covek je ostvario dobit a da nije navukao nijednog referala.
E sad, i mene bi zanimalo da li zaista trguju i kako to proveriti.

I na krаju, firma je Madjarskoj, USKOK ni hrvatsko poresko nemaju nista s tim.

Finanzas Forex je imao sjediste u Panami, ako se dobro sjećam, ali svejedno je naše pravosuđe imalo puno posla. Samo se ti informiraj.

Gledaj, jasnim riječnikom, ovo je prevara. I preko 90 posto nesretnika koji uđu u ovo će izgubiti sav ili većinu svog novca.
Možemo se uvjeravati koliko god hoćeš, ali samo ti lijepo kada cijela stvar pukne budi frajer pa napiši ovdje kako se to desilo.

Daj razmisli, da netko ima sistem koji stvara novac, i to 60% u jednom, 20 posto u drugom mjesecu, misliš li da bi ti prodao to, uzeo tvoj novac za ulaganje?

Ili bi u miru i tišinu zarađivao novac, provodio se s modelima i ne bi se natezao s likovima na 5 ili 10 k eura? Razmisli o tome.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:20   #15
Vidi hladnavodo, niko nema sistem koji garantovano stvara novac, niko meni i nije rekao da je ovo bez rizika. Zato se i radi tako da vise ulagaca ulaze manje sume i tako rizik cine snosljivijim.
Kako sam vec rekao, postoji osiguranje do 20000$, postoji zastita kapitala, to mnoge najvise zanima, pa cu oko toga morati da se detaljno raspitam, meni bi bilo sasvim u redu da mi neko garantuje da ce recimo 95% mog ulozenog kapitala biti bezbedno, a dobiti ako bude dobrodosla je.
Ocekivao sam na ovom forumu vise konkretnih pitanja (da bih ja znao sta da pitam onoga ko mi predlaze da udjem u ovu pricu), ili makar vise indikatora koji upucuju na to da je ovo klasican Ponci.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:29   #16
Pa ljudi su ti objasnili o čemu se radi, dobio si sve odgovore.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:35   #17
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Hej hej, ja ne da ne navlacim ljude na ovo, nego jos ni ja nisam usao u pricu, prikupljam informacije. Ko god zna nesto oko ovoga, neka kaze, kao sto si ti pomenuo tog ozloglasenog, provericu na googlu.
Pa svi su ti napisali da je očito prijevara tj ponzi shema.

Nadam se skorom ključanju teme.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:36   #18
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Pa ljudi su ti objasnili o čemu se radi, dobio si sve odgovore.
Na zalost nisam. Ocekivao sam da ce mi neko reci da li postoji tako nesto kao sto je osiguranje kapitala koji nameravas da ulozis na berzu. Ovo bi mi na primer mnogo znacilo.
Ako toga ima, kakvi su mehanizmi te zastite i moje pravne mogucnosti u tudjoj zemlji?
A jos pre odgovora na ovo ocekivao sam da ce mi neko reci da li je blisko razumu da firma koja na berzi radi tako sto kopira poteze uspesnih brokera uz njihovu saglasnost i fiksnu naknadu, i koristi robote/softvere za estimaciju kretanja odnosa izmedju valuta, da li je blisko razumu da takva firma ostvaruje recimo profit od 30% na godinu dana?
Da li onaj dijagram koji sam postavio moze biti fingiran, jer mi je objasnjeno da se taj dijagram verifikuje od strane neke nezavisne institucije i bla bla, i to se na njemu i vidi, tamo gore pise verified. Meni je sve to novo i ne znam sta da mislim.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:36   #19
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Pa svi su ti napisali da je očito prijevara tj ponzi shema.

Nadam se skorom ključanju teme.
Hmmm, mozes li mi objasniti zasto ti se zuri sa zakljucavanjem teme?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:47   #20
Evo ti odgovori na tvoja pitanja.

Osiguranje za ulaganje na FX tržište ne postoji. To je laž. Pitaj one koje je SNB sredio s jednom jedinom odlukom.
Nema tog brokera koji zna što radi da će ti dati kopirati njegove trgovine. Mirroring nije baš uspješna stvar.
Pravi "algosi" i "roboti" koštaju jako puno. Jako, jako puno. I trebaš imati puno uvjeta za to.
Fingirati stvari je moguće. Tko ti garantira da ne postoji 10-ak demo računa i da je stavljen samo onaj uspješan, a svi ostali nisu spomenuti?

Zašto ne budeš iskren i kažeš da želiš ovdje naći ljude od kojih bi dobio refferal proviziju i da samo to želiš?
Ti si najobičniji "agent" koji želi proviziju.

Objavi javno ima te firme i njihovu web stranicu, da se ljudi mogu sami odlučiti i malo istražiti.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.