Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2016., 13:27   #1
Pitanje ograde medu susjedima

Dakle problem je ograda sa susjedima...situacija je slijedeca...
Ograda je kamena sa zeljezom ogradom fiksiranom povrh kamene. Po nacinu kako je ograda napravljena prvenstveno zbog te zeljezne bi rekla da je ograda susjedova jer odgovara ostatku njegove ograde.
Naime, cijela je ograda nagnuta na moju parcelu i samo je pitanje vremena kad ce se srusiti. Na jednom dijelu je vec urusena zbog bora cije je korijenje uzrokovalo isto. Bor se prilikom oluje srusio i sad ga vise nema ali ograda je i dalje na tom djelu srusena.
Nadalje, kao sto sam napisala vec, komplet cijela ograda je nagnuta prema mojoj zemlji i veliki uzrok tome je i cempres koji je sa njihove strane tik do ograde ( napominjem da je cempres ogroman,visok, razgranat i 50% na mojoj strani no ako i posjecem dio koji je na mojoj strani moze se srusiti na suprotnu stranu i susjedovu kucu i sto onda?)
Dakle, ono sto me zanima nakon cinjenicnog stanja: ograda je opasna jer samo sto nije pala, a susjedi ne poduzimaju nista..slijedece godine se u mom dvoristu igra i dvoje male djece i zelim znati sto mogu poduzeti kako bi susjedi sanirali ogradu i po mogucnosti cempres koji sad i radi problem sa korjenjem i deblom??
Sori na predugom postu al htjela sam tocno sve opisati..
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
marchy0505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 21:29   #2
gledajući s ulice da li je ograda s tvoje strane s lijeve strane ili desne?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 22:55   #3
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
gledajući s ulice da li je ograda s tvoje strane s lijeve strane ili desne?


Gledajuci sa ulice ta ograda je sa desne stane kuce i znam za onu presumpciju da je to onda moja ograda ali ja sam shvatila da to vrijedi samo ako se na drugi nacin ne moze odrediti cija je ograda? Ovdje je slucaj da je ograda ista kao i ostatak ograde oko susjedove kuce...Ili se varam?



Sent from my iPhone using Tapatalk
marchy0505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 23:47   #4
onda je tvoja ako se drugačije susjedi ne dogovore, ali?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 00:09   #5
Jeee, to bi znacilo da onda treba i nekaj novčića ulupati u nju a to vjerojatno nije po volji, onda je rajši ograda susjedova.
OT: Podboltaj ogradu
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 15:28   #6
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Jeee, to bi znacilo da onda treba i nekaj novčića ulupati u nju a to vjerojatno nije po volji, onda je rajši ograda susjedova.

OT: Podboltaj ogradu

Znaci ne, ne idem na te zagorske fore i sve poduzet samo da je 'sused' kriv i natezat se oko toga u 3 generacije..
Nije problem platiti i napravit ogradu AKO je moja, sutra bi je sredila ALI tu je uzrok sa susjedove strane koji je prouzrocio da se kompletna ograda nagne (drvo koje odmah pored ograde i korjenje)..a isti ne pokazuju namjeru to rijesiti..
Znaci sta mi vrijedi lupat novce u ogradu ma cija ona bila kad nije na meni da im ulazim u posjed i rusim drvo koje radi stetu i opet bi isto bilo i sa novom ogradom..



Sent from my iPhone using Tapatalk
marchy0505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 16:08   #7
Quote:
marchy0505 kaže: Pogledaj post
Znaci ne, ne idem na te zagorske fore i sve poduzet samo da je 'sused' kriv i natezat se oko toga u 3 generacije..
Nije problem platiti i napravit ogradu AKO je moja, sutra bi je sredila ALI tu je uzrok sa susjedove strane koji je prouzrocio da se kompletna ograda nagne (drvo koje odmah pored ograde i korjenje)..a isti ne pokazuju namjeru to rijesiti..
Znaci sta mi vrijedi lupat novce u ogradu ma cija ona bila kad nije na meni da im ulazim u posjed i rusim drvo koje radi stetu i opet bi isto bilo i sa novom ogradom..



Sent from my iPhone using Tapatalk
pa tuži ga
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 16:19   #8
Ako je susjed podigao ogradu onda je njegova, bez obzira da li se nalazila na međi ili samo na njegovoj čestici. On onda odgovara za nju. Jedino rješenje koje ja vidim jest tužiti ga. Imaš pravo naknade štete makar za čempres.

Naravno ne mogu ti reći da "potakneš" ogradu da padne sama od sebe, a kasnije na granici svoje međe napraviš novu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 16:58   #9
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ako je susjed podigao ogradu onda je njegova, bez obzira da li se nalazila na međi ili samo na njegovoj čestici. On onda odgovara za nju. Jedino rješenje koje ja vidim jest tužiti ga. Imaš pravo naknade štete makar za čempres.

Naravno ne mogu ti reći da "potakneš" ogradu da padne sama od sebe, a kasnije na granici svoje međe napraviš novu.

Ok hvala!! ma ne mogu vjerovat da ljudi ignoriraju ocito i nista ne zele poduzimati..
Eto jos jedna tuzba koja ce se petljat po sudu godinama


Sent from my iPhone using Tapatalk
marchy0505 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.