Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Vlada nakon 100 dana
odličan (5) 14 5.98%
vrlo dobar (4) 5 2.14%
dobar (3) 7 2.99%
dovoljan (2) 30 12.82%
nedovoljan (1) 58 24.79%
toliko je loše da nema tako niske ocijene 120 51.28%
Glasovatelji: 234. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2016., 21:38   #1
Vlada Andreja Plenkovića

U Saboru je potvrđena Vlada pod predsjedanjem Andreja Plenkovića

HRVATSKA DOBILA NOVU VLADU 91 zastupnik glasao za, 45 protiv, 3 suzdržana

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...---454012.html

Quote:
21:15 - U Dvorani hrvatskih banova u Banskim dvorima i službeno se obavlja primopredaja vlasti. Opozvani premijer Tihomir Orešković predaje vlast Andreju Plenkoviću.
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...eja-plenkovica

Plenkovićeva Vlada ima 20 ministara i četiri potpredsjednika.

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku vodit će Nada Murganić,

Ministarstvo turizma - Gari Cappelli,

Ministarstvo znanosti i obrazovanja - Pavo Barišić,

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije - Gabrijela Žalac,

Ministarstvo vanjskih i europskih poslova - Davor Ivo Stier,

Ministarstvo unutarnjih poslova - Vlaho Orepić,

Ministarstvo obrane - Damir Krstičević,

Ministarstvo financija - Zdravko Marić,

Ministarstvo pravosuđa - Ante Šprlje,

Ministarstvo uprave - Ivan Kovačić,

Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja - Lovro Kuščević,

Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava - Tomislav Ćorić,

Ministarstvo kulture - Nina Obuljen Koržinek,

Ministarstvo poljoprivrede - Tomislav Tolušić,

Ministarstvo zaštite okoliša i energetike - Slaven Dobrović,

Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture - Oleg Butković,

Ministarstvo gospodarstva, maloga i srednjega poduzetništva i obrta - Martina Dalić,

Ministarstvo hrvatskih branitelja - Tomo Medved,

Ministarstvo zdravstva - Milan Kujundžić,

Ministar bez portfelja - Goran Marić.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 19.10.2016., 21:46   #2
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post

Ministar bez portfelja - Goran Marić.
Koja su zaduženja ministra bez portfelja? Jel to neka šala?
Knosos is offline  
Old 19.10.2016., 21:56   #3
jebeš državu bez barem 50 ministarstava

bujanje administracije od dana 1 :klap:

sretno - nam bilo, kakvi likovi i koliko ih ima - trebat će nam sreća
noname23 is offline  
Old 19.10.2016., 22:16   #4
Osim ministarstava pri Vladi djeluju i Središnji državni uredi:
za središnju javnu nabavu,
za upravljanje državnom imovinom,
za Hrvate izvan Republike Hrvatske,
za šport,
za razvoj digitalnog društva,
za obnovu i stambeno zbrinjavanje.

Pričalo se da će Marić njih koordinirati.
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Old 19.10.2016., 22:42   #5
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...zu/926800.aspx

tek će se napraviti ministarstvo za njega

Quote:
MINISTAR bez portfelja u novoj vladi Goran Marić u utorak je potvrdio da će u novoj vladi biti zadužen za državnu imovinu, središnje urede, agencije i fondove u kojima je, kaže, prilično niska razina učinkovitosti, a očekuje da će se "u hodu" za to ustrojiti i odgovarajuće ministarstvo.

"Znamo kakvi su problemi sa neaktiviranom državnom imovinom. Mislim da najveći gospodarski potencijal leži u državnoj imovini, a tu su poteškoće godinama nataložene. Mislim da će biti jako puno posla i da će imati težinu, ali to je jedan temelj za gospodarski oporavak Hrvatske", kazao je Marić novinarima, nakon što je nova vlada na čelu s Andrejem Plenkovićem potvrđena u Saboru.

Na pitanje koliko dugo je o preuzimanju te funkcije razgovarao s mandatarom, a sada novim premijerom Andrejem Plenkovićem, Marić je odgovorio kako se o tome razgovara danima. "Ali, kako je bio izglasan Zakon o Vladi, onda će se sada u hodu ustrojiti odgovarajuće ministarstvo za ovaj portfelj", rekao je.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 19.10.2016., 22:44   #6
Komentari u Otvorenom na "dvije dnevnice sim-tam" Pave Barišića su zapanjujući.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 19.10.2016., 22:52   #7
Cuka, stavi na vrh, kad stigneš, neku anketu.
Osobno mislim kako će ova vlada imati najveću medijsku ali najmanju stvarnu podršku...
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 19.10.2016., 23:08   #8
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Cuka, stavi na vrh, kad stigneš, neku anketu.
Osobno mislim kako će ova vlada imati najveću medijsku ali najmanju stvarnu podršku...
Standard je da anketa ide nakon prvih 100 dana.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 20.10.2016., 00:04   #9
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...zu/926800.aspx

tek će se napraviti ministarstvo za njega
Ministarstvo za iseljavanje?
kem is offline  
Old 20.10.2016., 00:56   #10
Osjećam se totalno prevareno i razočarano

Bljutava Vlada sa prevarantom i nevjerodostojnikom na čelu.

Prevario je birače do jaja,ljude na osnovu čijih glasova je dovukao guzicu u Banske dvore je odbacio kao staru krpu, a ustoličio pobjegulje iz stranke i nepoznate koji nemaju izborni legimitet i onda još kao šlag na tortu dovede osobu sasvim drugog svetonazora (Obuljen) i podijeli sdss-ovcima deset ((10) mjesta pomoćnika ministra.

Želim mu uspjeh jer bi neuspjeh bio poražavajuči za cijelu zemlju, ali isto tako mu želim da DORH pronađe nepravilnosti kod Hribara i Obuljanke te da mu se skine taj samozadovoljni osmijeh sa lica kad ju bude morao šupirat, a ako pokuša zataškat onda je tek u kujcu

ps
Inače,samo da se zna da je od danas HDZ izgubio 4 glasa od mene i mojih pa neka ga sljedeći put izaberu Obuljenka,Matula,Visković i ona frustrirana baba-strašilo što je vječito u prosvjedu....zbljuv
TONI-VU is offline  
Old 20.10.2016., 06:03   #11
Kad desničari počinju skvičati nad svojom vladom, to je znak da je Plenković krenuo u dobrom smjeru.

Za otkantavanje Hase i Stiroporka jedan veliki plus, a za Obuljen i Dalić veliki plus.

Jedini minus je za onu ministricu iz Karlovca kojoj je jedina referenca do sada vođenje staračkog doma (a znamo kako se to radi). Mada, kad razmislim, i to su bolje reference neg časna sestra.

Krenuo je dobro. Vidjet ćemo kako će završiti.
Smotani2 is offline  
Old 20.10.2016., 08:17   #12
Vidjet cemo.

Naravno, kad se odjebu kamenjarci i ustasoidi poput Hasana, Kovaca, Bernardice covjek ne moze biti nezadovoljan. Srecom su malo bili na vlasti pa nisu stigli bas sve unazaditi, jedino je potrebno pod hitno rijesiti ovog dilerskog kompanjona s HRTa i vratiti nekog normalnog. Vijesti na radiju sad pocinju sa zvonjavom crkvenih zvona? Zasto, ako su sve vjerske zajednice jednake po Ustavu, ne cujemo i mujezina? Prestrasno.
lukarak is offline  
Old 20.10.2016., 08:23   #13
Jutarnji:
TRZAVICE U HDZ-u, ZAVLADALO NEZADOVOLJSTVO ZBOG POVRATNIKA U STRANKU! 'Otišli su kad je bilo teško, a vratili se kao ministri. To nije korektno. A s Dalić će biti problema, konfliktna je i nije timski igrač, njezina ljubav sa Zdravkom Marićem neće potrajati. Plenković je pogriješio'
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 20.10.2016., 08:48   #14
Vidjet cemo.

Za sada, stvari nisu nimalo dobre. Vidim, mnogi imaju niske kriterije, pa vec slave ako su desnicari nezadovoljni da je to dobro. Nije nimalo.
Od Hasana nismo dobili nista, kao sto necemo dobiti niti od novog ministra obrazovanja. To je izrazito zabrinjavajuce.

No, ono sto se meni svida da napokon opet imamo ljude poput Martine Dalic, osobe koja zagovara veliko micanje drzave od gospodarstva, rezanje raznih subvencija, trzisno gospodarstvo, zastitu kapitala banaka. Milan Kujundzic koji je takoder veci pobornik dizanja cijena zdravstva, nesto vece privatizacije istoga itd.
Sad da vidimo kako ce se desnicari snaci u kapitalizmu, gdje caruje znanje, sposobnost, kompetentnost, a ne laprdanje plasenja ideoloskim mitovima, kad im se pocnu micati razne naknade, subvencije i krenu rezanja. Bit ce zanimljivo kako ce se i to odraziti na njihovo clanstvo, koje je vrijedno u zamjenu za glasove uhljebljeno u razne drzavne strukture.
unknown99 is offline  
Old 20.10.2016., 08:56   #15
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Vidjet cemo.

Za sada, stvari nisu nimalo dobre. Vidim, mnogi imaju niske kriterije, pa vec slave ako su desnicari nezadovoljni da je to dobro. Nije nimalo.
Od Hasana nismo dobili nista, kao sto necemo dobiti niti od novog ministra obrazovanja. To je izrazito zabrinjavajuce.

No, ono sto se meni svida da napokon opet imamo ljude poput Martine Dalic, osobe koja zagovara veliko micanje drzave od gospodarstva, rezanje raznih subvencija, trzisno gospodarstvo, zastitu kapitala banaka. Milan Kujundzic koji je takoder veci pobornik dizanja cijena zdravstva, nesto vece privatizacije istoga itd.
Sad da vidimo kako ce se desnicari snaci u kapitalizmu, gdje caruje znanje, sposobnost, kompetentnost, a ne laprdanje plasenja ideoloskim mitovima, kad im se pocnu micati razne naknade, subvencije i krenu rezanja. Bit ce zanimljivo kako ce se i to odraziti na njihovo clanstvo, koje je vrijedno u zamjenu za glasove uhljebljeno u razne drzavne strukture.
Nisu dobre jer će Plenković vladati nekoliko izbornih ciklusa, mediji ga vole, što je prilično sumnjivo, kao da netko diktira koga će se voljet, koga ne.
Njemu i njegovima se neće izmišljati i pakirati afere, niti će se preuveličavati gafovi, glas kritike neće prodrijeti do javnosti.
SDP još dugo dugo neće doći blizu vlasti, a broj zastupnika će im biti sve manji i manji. To mi ne smeta, ali mi smeta što ćemo Plenkovića gledati predugo.
Kexx is offline  
Old 20.10.2016., 09:01   #16
Ne može se donijet nikakva ocjena nit Vlade nit ministara dok se ne vidi u kojem ćemo smjeru krenut i kako će to funkcionirat.

Zasigurno u Vladi ima šarlatana i podobnika (tu bih svrstao Butkovića i Barišića, recimo), ali ima ljudi od kojih se puno očekuje, prvenstveno Zdravka Marića.

Ne sviđa mi se ideja da su u Vladi 3 financijaša (Marić 1, Marić 2 i Dalićka), pogotovo što Goran Marić, koliko se sjećam, nije uvijek bio na istoj liniji s ovo dvoje.

Živi bili pa vidjeli.
Ian_C is online now  
Old 20.10.2016., 09:02   #17
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Za otkantavanje Hase i Stiroporka jedan veliki plus, a za Obuljen i Dalić veliki plus.

Jedini minus je za onu ministricu iz Karlovca kojoj je jedina referenca do sada vođenje staračkog doma (a znamo kako se to radi). Mada, kad razmislim, i to su bolje reference neg časna sestra.
A za Barišića? Mislim, jedna dnevnica sim-tam, nije to sad nešto, mislim pa nije čovjek Sanader.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Old 20.10.2016., 09:14   #18
Prilično uvjerljiva saborska većina i prilično omiljen premijer, pogotovo među medijima.
Mislim da bi ovo mogla čak trajati dva mandata, ako ne bude nekih iznenađenja.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.10.2016., 10:23   #19
Nevjerojatno je da se uopće razmišlja o formiranju još jednog ministarstva, ministarstva kojeg (valjda?) do sad nikad nismo imali, samo da bi se utažile ambicije jednog čovjeka?
Zar nemamo AUDIO, DUUDI ili kako se već danas zove? Što ne ode tamo, nije dovoljno fancy ime institucije?

Onda bi mogao Plenković osnovati još jedno ministarstvo samo za Hasanbegovića, kad se već radi rekonstrukcija (i "analiza")...
Fitz is offline  
Old 20.10.2016., 11:19   #20
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je da se uopće razmišlja o formiranju još jednog ministarstva, ministarstva kojeg (valjda?) do sad nikad nismo imali, samo da bi se utažile ambicije jednog čovjeka?
Zar nemamo AUDIO, DUUDI ili kako se već danas zove? Što ne ode tamo, nije dovoljno fancy ime institucije?
Dobra poanta
I ovo prvo - formiranje ministarstva zbog zadovoljavanja apetita jednog čovjeka (ne čak ni utaživanja ambicija, nego baš nekog apetita), i drugo, već imamo državni ured koji obavlja točno takve poslove kakvih bi se on navodno prihvatio.
Neka ih se prihvati slobodno. Može se i regulativa vezana uz spomenuti ured prilagoditi ako on ima za DUUDI neke hvalevrijedne inicijative za koje će to biti potrebno. Samo neka ih onda prezentira.

""Znamo kakvi su problemi s neaktiviranom državnom imovinom. Mislim da je najveći gospodarski potencijal u državnoj imovini, a tu su teškoće godinama nataložene. Mislim da će biti jako puno posla i da će imati težinu, ali to je jedan temelj za gospodarski oporavak Hrvatske", kazao je Marić novinarima, nakon što je nova vlada na čelu s Andrejem Plenkovićem potvrđena u Saboru."


A ovako, postavlja se pitanje zašto mu ne bismo osnovali ministarstvo vanjskih vanjskih poslova... Ili ministarstvo ekonomskog gospodarstva.
Nek' se nađe i za čovjeka nešto, pa nismo ga valjda zaboravili!


-Stipe
Stipe23 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.