Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 09:34   #461
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ako zatvoreni prostor ima dimenzioniranu ventilaciju , nema neke razlike od pušenja na teresama, naročito kad nema vjetra.


Možda bi trebalo zabraniti vožnju automobilima u gradovima, ipak su oni daleko veći zagađivači od pušača a plinovi koji izlaze iz ispušne cijevi daleko štetniji.

A i nemaš kamo "pobjeći". smog se zavlači u svaku pukotinu i prostor ako nije hermetički izoliran od okoliša.
Ni kukanje kako pušenje košta zdrastveni sustav, jer se kroz cigarete plaća tolika trošarina da je to iznos daleko iznad iznosa povišenih troškova liječenja pušača.

Može se reči da pušači pomažu da se zdrastveni sustav održi a građani imaju bolju zdrastvenu zaštitu
Rijetko zatvoreni kafići imaju upaljenu ventilaciju sukladno propisima što bi se naravno trebalo sankcionirati. Ako je upaljena onda je skoro podnošljivo biti u zatvrenom pušačkom prostoru.

Usporedba sa smogom i autima nije prikladna jer su koncentracije ispušnih plinova na otporenom puno manje od dima u zatvorenom prostoru.

Mislim da troškovi liječenje pušača nadmašuju prihode od trošarina.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:41   #462
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ako zatvoreni prostor ima dimenzioniranu ventilaciju , nema neke razlike od pušenja na teresama, naročito kad nema vjetra.


Možda bi trebalo zabraniti vožnju automobilima u gradovima, ipak su oni daleko veći zagađivači od pušača a plinovi koji izlaze iz ispušne cijevi daleko štetniji.

A i nemaš kamo "pobjeći". smog se zavlači u svaku pukotinu i prostor ako nije hermetički izoliran od okoliša.
Ni kukanje kako pušenje košta zdrastveni sustav, jer se kroz cigarete plaća tolika trošarina da je to iznos daleko iznad iznosa povišenih troškova liječenja pušača.
Boldano je jedan od najvećih problema. Velika većina kafića ima ventilaciju koja je minimum minimuma propisanih tehničkim uvjetima. Ne samo da su loše dimenzionirane,nego skoro svi imaju pasivne ventilacije. U kvalitetno ventiliranom prostoru,gdje postoji ventilacija koja aktivno isisava dim i upuhuje svježi zrak,nema šanse da bi se stvarale dimne zavjese. Samo to košta i još troši struju.

Ovaj drugi dio sam isto prije već napomenuo. Neki gradovi na sjeveru i zapadu zatvaraju centar grada za vozila sa ic motorima (skandinavci,zato su tamo jako popularni strujići) ili za vozila ispod određene euro norme.

Cjela ta buka sa pušenjem je deplasirana i licemjerna dok god država ubire lavovski dio novca od prodaje cigareta.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:05   #463
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post

Cjela ta buka sa pušenjem je deplasirana i licemjerna dok god država ubire lavovski dio novca od prodaje cigareta.
I nije zašto bi bilo, pa država ubire porez i zbog liječenja posljedica ovisnosti, doduše pušenje izgleda kao blaža ali ako nije ovisnost zašto je tako teško prestati ?
Isto tako postoji želja ali ne i volja o prestanku, navodno kod dvije trećine pušača.
Država samo koristi ljudske slabosti i ubire porez, skroz ok., a dio ne velik pušača će baš zbog toga prestati.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:54   #464
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
I nije zašto bi bilo, pa država ubire porez i zbog liječenja posljedica ovisnosti, doduše pušenje izgleda kao blaža ali ako nije ovisnost zašto je tako teško prestati ?
Isto tako postoji želja ali ne i volja o prestanku, navodno kod dvije trećine pušača.
Država samo koristi ljudske slabosti i ubire porez, skroz ok., a dio ne velik pušača će baš zbog toga prestati.
Po čemu je ovo skroz ok? Zašto bi država imala ovlasti odrediti tko smije saditi i konzumirati što i po kojoj cijeni? Čije je tijelo u pitanju? Sećer i karbohidrati također ubijaju tisuće, alkohol da ne pričam. Nije državi posao da me spasi od sebe samoga.

Tko su politički paraziti da znaju živjeti naš život bolje od nas? Da nam određuju što smijemo unositi u vlastita tijela? Zabranjivajuće je koliko fali slobodne misli u hrvatskom društvu, totalitarno naslijeđe i etatistička indoktrinacija u državno kontroliranim školama su učinili svoje u umovima građana izgleda.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 18:53   #465
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Po čemu je ovo skroz ok? Zašto bi država imala ovlasti odrediti tko smije saditi i konzumirati što i po kojoj cijeni? Čije je tijelo u pitanju? Sećer i karbohidrati također ubijaju tisuće, alkohol da ne pričam. Nije državi posao da me spasi od sebe samoga.

Tko su politički paraziti da znaju živjeti naš život bolje od nas? Da nam određuju što smijemo unositi u vlastita tijela? Zabranjivajuće je koliko fali slobodne misli u hrvatskom društvu, totalitarno naslijeđe i etatistička indoktrinacija u državno kontroliranim školama su učinili svoje u umovima građana izgleda.
Zato što nam je takav zdravstveni sustav, naravno ti ćeš sad reći ja sam za privatni. (nema veze i u izrazito kapitalističkim državama postoje zabrane ili ograničenja)
Zaboravio sam navesti i kocku pod ovisnosti, isto porez za državu.

Pretilost je problem (postoje i ekstremi, kao i dijabetes) ali nije isto kao i sanacija pušačkih bolesti.

Uostalom zašto bi mene netko trovao pasiv pušenjem, to spada pod demokraciju, ugroza sloboda a ti si za slobodu ako si liberal (većina to sigurno ne podnosi, smrad dima i kašalj, zagađenje odjeće i kose od dima itd. ) pa onda tvoja logika nema smisla.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 20:53   #466
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Zato što nam je takav zdravstveni sustav,
Ovo je jedini argument, jer nas ta ista država prisiljava da strancima plaćamo zdravstveno, s toga je okej da nam država upravlja tijelima. Začarani krug kolektivističkog nasilja.
Quote:
Pretilost je problem (postoje i ekstremi, kao i dijabetes) ali nije isto kao i sanacija pušačkih bolesti.
Princip je identičan.
Quote:
Uostalom zašto bi mene netko trovao pasiv pušenjem, to spada pod demokraciju, ugroza sloboda a ti si za slobodu ako si liberal (većina to sigurno ne podnosi, smrad dima i kašalj, zagađenje odjeće i kose od dima itd. ) pa onda tvoja logika nema smisla.
Ne idi tamo gdje se puši, no puno je štetniji monoksid iz automobila, pa opet živimo dulje i kvalitetnije od bilo koje generacije u stotinu tisuća godina.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 20:57   #467
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ovaj drugi dio sam isto prije već napomenuo. Neki gradovi na sjeveru i zapadu zatvaraju centar grada za vozila sa ic motorima (skandinavci,zato su tamo jako popularni strujići) ili za vozila ispod određene euro norme.
Kod nas se novi auti kaznjavaju godisnjim porezom, a stare rage se uvoze po istim uvjetima kao i novi i naravno da su bez poreza.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 21:55   #468
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Boldano je jedan od najvećih problema. Velika većina kafića ima ventilaciju koja je minimum minimuma propisanih tehničkim uvjetima. Ne samo da su loše dimenzionirane,nego skoro svi imaju pasivne ventilacije. U kvalitetno ventiliranom prostoru,gdje postoji ventilacija koja aktivno isisava dim i upuhuje svježi zrak,nema šanse da bi se stvarale dimne zavjese. Samo to košta i još troši struju.
Ako su propisani tehnički uvjeti zadovoljeni i minimumom minimuma, ispunjeni zu i tu nema šta mudrovati, zakonski su.

Quote:
Ovaj drugi dio sam isto prije već napomenuo. Neki gradovi na sjeveru i zapadu zatvaraju centar grada za vozila sa ic motorima (skandinavci,zato su tamo jako popularni strujići) ili za vozila ispod određene euro norme.
Nemam ništa protiv da do te zabrane dođe i kod nas, dok budemo razvijeni kao ti gradovi na "sjeveru i zapadu"

A ne da u balkanskoj krčmi uvodimo standarde jednog Londona ili Štokholma.

Quote:
Cjela ta buka sa pušenjem je deplasirana i licemjerna dok god država ubire lavovski dio novca od prodaje cigareta.
O toj licemjernosti države i govorim.
Uzeli bi pare od trošarina ali im je teško plaćati nešto veću oboljelost pušaća.
I pored činjenice da se od niza bolesti za koje se okrivljuje pušenje, oboljevaju i nepušači.
Kao da nitko osim pušača ne oboljeva od bolesti krvožilnog sustava i srca ili od raka pluča.

Ne osporavajući činjenicu da je uzrok oboljevanja krivo pušenje, doktorima je potštapalica i terapija, prestanak pušenja.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:37   #469
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post

Ne idi tamo gdje se puši, no puno je štetniji monoksid iz automobila, pa opet živimo dulje i kvalitetnije od bilo koje generacije u stotinu tisuća godina.
Medicina je dokazala da je udisanje duhanskog dima otrovno, višegodišnje trošenje uzrokuje bolesti. Pravo na slobodu imaju svi, stoga i pušači, samo da svojim ponašanjem ne ugrožavaju ostale.

Dakle manjina se treba prilagoditi većini, npr. nepušač bolje uživa u kavi pa i pićima, a hrani da ne govorimo, nego pušač, što misliš zašto ?
Tako da neki argumenti pušači su unosniji po ugostitelje i onda državu, ne stoji.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:46   #470
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv da do te zabrane dođe i kod nas, dok budemo razvijeni kao ti gradovi na "sjeveru i zapadu"

A ne da u balkanskoj krčmi uvodimo standarde jednog Londona ili Štokholma.
Problem je što mladi u tome vide normalnost pa imaš da žive mladost ustvari sličnu njihovim očevima pa i djedovima, hoće reći da se kod nas amo pije i puši i samo kuka bez djelovanja u smjeru da se stanje mijenja, bez da se ljudi bore. Neke fore o domaćem mentalitetu i sl. ,prepunim kavanama radnim danoma, više ne drže vodu.
kako onda kad odu u uniju raditi se prilagode ondašnjim standardima ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:03   #471
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ako su propisani tehnički uvjeti zadovoljeni i minimumom minimuma, ispunjeni zu i tu nema šta mudrovati, zakonski su.

Nemam ništa protiv da do te zabrane dođe i kod nas, dok budemo razvijeni kao ti gradovi na "sjeveru i zapadu"

A ne da u balkanskoj krčmi uvodimo standarde jednog Londona ili Štokholma.
Minimalni tehnički uvijeti propisani zakonom su,oprosti na izrazu,sranje. I ne samo oko ventilacija,ima ih još. Imam prijatelja arhitekta,baš mi je pričao o tim famoznim tehničkim uvjetima. Pola njih nema veze s mozgom i donosili su ga ljudi koji očito nisu proveli dana radeći na terenu u struci. Npr spomenuo je knjižnicu koja je po zakonskim uvjetima legalna,ali ako dođe do požara,zbog izvedbe ventilacije,detektori dima i protupožarni sustav se pali prekasno. Ali udovoljava uvjetima i ima sve dozvole.

Ovo oko zabrana u centru sam naveo kao primjer toga što se događa vani. Ne uspoređujem ja nas sa njima,ali realno,što bi nama falilo da zatvorimo uže centre grada za automobile? No to je oftopic.

Ne moramo mi imati jednaku politiku oko toga kao london ili stockholm. No kod nas je najlakši način zabraniti. Umjesto da stručnjaci sa iskustvom naprave kvalitetne minimalne tehničke uvjete. I obavezno unutra staviti aktivnu automatizranu ventilaciju. Tipa da se pali zajedno sa svjetlima. A ne da ti na papiru imaš super ventilaciju,koju izgasiš jer troši struju.

Samo dobro posložiti sve i provoditi i nema potrebe ikakvim zabranama. Ako se ljudi žele trovati (a žele) uz kafu ili pivu,dajmo im.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
O toj licemjernosti države i govorim.
Uzeli bi pare od trošarina ali im je teško plaćati nešto veću oboljelost pušaća.
I pored činjenice da se od niza bolesti za koje se okrivljuje pušenje, oboljevaju i nepušači.
Kao da nitko osim pušača ne oboljeva od bolesti krvožilnog sustava i srca ili od raka pluča.

Ne osporavajući činjenicu da je uzrok oboljevanja krivo pušenje, doktorima je potštapalica i terapija, prestanak pušenja.
Stigmatiziranje pušenja je trend. Dat ću primjer jednog poznanika. Radi stresan posao sa puno prekovremenih sat i zbog toga malo spava,sjedi i malo se kreće,jede neredovito i često loše sa puno hrane iz dostave,kavu i redbull bi najradije zakačio na infuziju koliko ih pije i nepušač je. Otišao je doktoru nakon što je završio jedan projekt zbog kojeg je radio uzastopno 45 dana. Prvo je bilo-pušite li? Tek onda sve ostalo. Najlakše je okrivit pušenje.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 12:57   #472


Stalno nekakva opravdanja i nebulozne usporedbe.
Pa imamo red automobilskog dima pa slatkiša pa fašista pa malo o tome da pušenje u biti i nije toliko štetno kao što se misli...

A stvar je vrlo jednostavna:
1. pušenje nije nikakva nužnost, nego štetna ovisnost
2. konzumacijom te ovisnosti ovisnik direktno šteti ne samo sebi, nego i osobama u svojoj blizini
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:39   #473
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post


Stalno nekakva opravdanja i nebulozne usporedbe.
Pa imamo red automobilskog dima pa slatkiša pa fašista pa malo o tome da pušenje u biti i nije toliko štetno kao što se misli...

A stvar je vrlo jednostavna:
1. pušenje nije nikakva nužnost, nego štetna ovisnost
2. konzumacijom te ovisnosti ovisnik direktno šteti ne samo sebi, nego i osobama u svojoj blizini
Nastavljam "red"

pa malo fastfuda sa mesom nepoznatog porijekla, načina uzgoja ali pouzdano sa previše antibiotika,, pa zasoljenih čipsova, salmonele, trihineloze, legionele i .......

ali pušeneje je uvijek najviše krivo, kao da te netko puškom tjera da piješ "zdravu" iscijeđenu naranču u kafiću ili terasi zagađenoj duhanskim dimom.

Hebeni slojeviti gradski život ali ga nitko neće zamijeniti sa čistim zrakom i predivnom prirodom na Velebitu,

Ili je i tamo zagađeno od duhanskog dima, pa nitko neće iz gradskog pakla u velebitski raj/pako, totalno sam pošemerio , gdje odabrati životnu sredinu ???
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:05   #474
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ne osporavajući činjenicu da je uzrok oboljevanja krivo pušenje, doktorima je potštapalica i terapija, prestanak pušenja.
Ne zaboravimo da mi ovdje govorimo o zdravstvu koje funkcionira po principu: "Ali imam ideju! Ajmo skupiti novce! Nazovite ovaj broj!"

Pričamo o zdravstvu koje nema novaca iako svi u njega uplaćujemo i onda kada nešto nekom treba, onda to u pravilu ne može dobiti jer mora privatno platiti. I znamo da se ne radi samo o pušačima, jer od umjetnih pužnica i bolesnih mališana zdravstvu, HZZOu je najlakše provodit "imam ideju, ajmo skupit novce."

Pušači su ovdje samo zgodno opravdanje za trulež zdravstvenog sustava a zakon čisto štrebersko-poltronsko prepisivanje zakona EU bez ikakvog razumijevanja ili ideje.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:24   #475
Quote:
El jefe kaže: Pogledaj post
Ne, fino piješ kavu s njima, trkeljaš gluposti iz svakodnevice itd, a kad ti se puši, odeš tih pet minuta van, popušiš i vratiš se. Da li je to problem ?
Nekima ljudima to je problem. Evo, ja imam prijateljicu koja ne može bez cigareta, kad dođem njoj u posjetu, družimo isključivo na terasi (hvala bogu da je kod nas blaga klima), jer ona pali novu cigaretu odmah čim ugasi prethodnu, a ja ne želim biti u zadimljenom prostoru. I onda se čudi zašto ne dođem češće.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 22:16   #476
Pušenje treba zabraniti na svim javnim prostorima, znači unutar kafića, na terasama, trgovima, stanicama...bezobzirnost koju pokazuju pušači pušeći na javnim mjestima gdje je masa ljudi bih usporedio sa situacijom da dođe neki narkoman u kafić i ušprica svim gostima po malu dozicu heroina. Gotovo ista stvar, samo eto, kao društvo smo navikli na pušače i njihovo trovanje sebe i svih oko sebe smatramo društveno prihvatljivim.
__________________
Lalalalalalalala.
BinHex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 15:57   #477
Quote:
BinHex kaže: Pogledaj post
Pušenje treba zabraniti na svim javnim prostorima, znači unutar kafića, na terasama, trgovima, stanicama...bezobzirnost koju pokazuju pušači pušeći na javnim mjestima gdje je masa ljudi bih usporedio sa situacijom da dođe neki narkoman u kafić i ušprica svim gostima po malu dozicu heroina.
Bliža usporedba bi bila da podijeli svima u kafiću šnitu makovnjače, a niti to ako se radi o usporedbi s pušenjem na otvorenom prostoru.
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.