Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 07:56   #81
Quote:
TheRevenant kaže: Pogledaj post

Naravno da ljudi ubijaju, ne oružja. No vrijeme je da se prestanemo pretvarati da su vatrena oružja bomboni. Puno je lakše usmrtiti nekoga sa pištoljem, nego sa nožem.
Nisu bomboni. Ali nije ni automobil bombon.. Tona i pol željeza napravljenog za masakar.
zamisli samo uzmeš prosječan automobil , tonu i pol težak, nabiješ ga na 100 km/h, a većina takvih današnjih automobila tu brzinu postiže relativno brzo i zapucaš se u hrpu pješaka. pa ne možeš toliko ljudi pobiti i ozljediti pištoljem da si rambo.

Osim toga, svaki dan na vijestima čitamo i slušamo o mrtvima u prometu pa ne vidim zabranu vožnje automobilima.

Koliko često čitamo i slušamo o nasilju vatrenim oružjem, bilo legalno ili nelegalno?

osim toga, ako ne znaš rukovati pištoljem, lakše ti je nekoga ubiti nožem.
Tko je pucao iz pištolja zna koliko nije jednostavno u normalnim okolnostima na deset metara pogoditi običnu metu na komadu drveta, a pogodit ćeš nešto u panici a nemaš pojma o oružju.
većinom se radi o nestručnom rukovanju i nesrećama. Ono da je gađao ne bi pogodio.

Ali opet to je sve tako nebitno, pravo na samoobranu nisu imali samo robovi i kmetovi.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 08:39   #82
Quote:
TheRevenant kaže: Pogledaj post
Puno je lakše usmrtiti nekoga sa pištoljem, nego sa nožem.
Puno više ljudi je bilo ubijeno nožem nego pištoljem.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 08:55   #83
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Tip ga drži u ladici u dnevnom boravku, napunjenog.
Pa ja sam svoju zbrojovku držao u ladici iznad televizora s metkom u cijevi i dva okvira, puna. Imao sam dozvolu za držanje i nošenje, tako u ladici ga je policija našla i odnijela zajedno s puškom iz ormara. Sad nemam ništa osim zračne puške 4.5mm.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:00   #84
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Nisu bomboni. Ali nije ni automobil bombon.. Tona i pol željeza napravljenog za masakar.
zamisli samo uzmeš prosječan automobil , tonu i pol težak, nabiješ ga na 100 km/h, a većina takvih današnjih automobila tu brzinu postiže relativno brzo i zapucaš se u hrpu pješaka. pa ne možeš toliko ljudi pobiti i ozljediti pištoljem da si rambo.

Osim toga, svaki dan na vijestima čitamo i slušamo o mrtvima u prometu pa ne vidim zabranu vožnje automobilima.

Koliko često čitamo i slušamo o nasilju vatrenim oružjem, bilo legalno ili nelegalno?

osim toga, ako ne znaš rukovati pištoljem, lakše ti je nekoga ubiti nožem.
Tko je pucao iz pištolja zna koliko nije jednostavno u normalnim okolnostima na deset metara pogoditi običnu metu na komadu drveta, a pogodit ćeš nešto u panici a nemaš pojma o oružju.
većinom se radi o nestručnom rukovanju i nesrećama. Ono da je gađao ne bi pogodio.

Ali opet to je sve tako nebitno, pravo na samoobranu nisu imali samo robovi i kmetovi.
Bio sam jednom na streljani dok sam bio član kluba i došla policija trenirati, majke ti mile jedan nije mogao pogoditi grudnu metu na 10 metara.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:04   #85
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post

Ali opet to je sve tako nebitno, pravo na samoobranu nisu imali samo robovi i kmetovi.
U carskom Japanu su jedino Samuraji i carska loza smjeli biti naoružani, zato su se i pojavile Ninje sa svim tim improviziranim oružjem

Smiješna mi je ekipa koja zagovara zabranu vatrenog oružja, infantili.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:09   #86
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Pa ja sam svoju zbrojovku držao u ladici iznad televizora s metkom u cijevi i dva okvira, puna. Imao sam dozvolu za držanje i nošenje, tako u ladici ga je policija našla i odnijela zajedno s puškom iz ormara. Sad nemam ništa osim zračne puške 4.5mm.
pa oruzje je i dizajnirano i predvideno da se tako nosi
netko se jako potrudio da smisli letece igle i kvalitetnu kocnicu i ostale sisteme koji to omogucavaju
nazalost, kod nas to mozgovi jos nisu dostigli i nisu sposobni prihvatiti
ali naravno to ih ne sprijecava da pod krinkom sigurnosti i kao brige i dalje postavljaju propise koji s mozgom i realnoscu nemaju veze
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:13   #87
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Pa ja sam svoju zbrojovku držao u ladici iznad televizora s metkom u cijevi i dva okvira, puna. Imao sam dozvolu za držanje i nošenje, tako u ladici ga je policija našla i odnijela zajedno s puškom iz ormara. Sad nemam ništa osim zračne puške 4.5mm.
Oduzeli su ti oružje jer ga nisi držao kako zakon propisuje, budući da si imao dozvolu oružje je registrirano i znaju da ga posjeduješ. zakon im dozvoljava banuti ti u kuću i tražiti da im pokažeš oružje.

Da nisi imao to oružje legalno, ne bi ti mogli upasti u kuću i tražiti da im isto pokažeš. I dalje si ga mogao držati kako želiš.

i umjesto da im meta bude crno tržište, njima su meta slobode građana koji poštivaju zakone.

S tim da i mnogi koji posjeduju nelegalno oružje, ne vidim baš da hodaju naokolo ubijajući ljude ili da čine nekakvu vrstu nasilja s istim.

Tako, naši zakoni su dosta promašeni, ne znam za koga su pisani, ali za slobodne građane nisu.

Ali, mi nismo slobodni ljudi...to nam je valjda jasno. Ovo ionako ide kao naredba iz EU.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:15   #88
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Unjesto vjeronauka ja bi u školu uveo predmet rukovanje oružjem i učenje gađanja! Jer kako se kaže pomogni si sam pa će ti i bog pomoći! A na sate tjelesnog odgoja uveo bih učenje borilačkih vještina, jer od preskakanja konja slabe koristi u životu!
odlična ideja, teško da ćeš takve konstruktivne prijedloge čuti od vladajućih, nije im u interesu, oni vole kada narod ovisi o državi, slobodan pojedinac koji misli glavom nikome ne paše, a nedaj bože da je još i naoružan jer onda postaje potencijalna prijetnja.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:35   #89
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Oduzeli su ti oružje jer ga nisi držao kako zakon propisuje, budući da si imao dozvolu oružje je registrirano i znaju da ga posjeduješ. zakon im dozvoljava banuti ti u kuću i tražiti da im pokažeš oružje.

Da nisi imao to oružje legalno, ne bi ti mogli upasti u kuću i tražiti da im isto pokažeš. I dalje si ga mogao držati kako želiš.

i umjesto da im meta bude crno tržište, njima su meta slobode građana koji poštivaju zakone.

S tim da i mnogi koji posjeduju nelegalno oružje, ne vidim baš da hodaju naokolo ubijajući ljude ili da čine nekakvu vrstu nasilja s istim.

Tako, naši zakoni su dosta promašeni, ne znam za koga su pisani, ali za slobodne građane nisu.

Ali, mi nismo slobodni ljudi...to nam je valjda jasno. Ovo ionako ide kao naredba iz EU.
Nije bilo tako. Završio ja na psihijatriji i moja sestra zvala policiju da odnese oružje dok mene nije bilo kod kuće. Pištolj sam imao na dozvolu, a pušku M48 bez dozvole. Policija je sestri rekla da neće biti nikakvih problema jer je puška dragovoljno vraćena ali kako policiji nikada ne možeš vjerovati dali su me na sud. Sudkinja se čudila zašto. Policija mi je prije rješenja suda poslala dopis da pištolj prodam ili će mi ga oduzeti i ja prodao pištolj prije reda, a sud donio odluku da mi se pištolj vraća, a za pušku 7700kn kazna. Platio kaznu i šutim, nisam se htio ni žaliti mada sam mogao. Sad nemam ništa i tako je bolje jer tablete (F dijagnoza) i oružje baš i ne ide zajedno. Krivo mi samo što me policija prevarila, jedno rekla sestri, a drugo napravila.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:43   #90
Aha, znači sestra te zajebala, a onda i policija

Baš su pizde, kao , izađi, predaj se, nećemo ti ništa, nećemo pucati i onda bam, 7700 kn kazne.

Kužim, ako je F dijagnoza, ne bi trebalo biti oružja u blizini. Samo svašta se može pretvoriti u oružje kada čovjek zamrači u umu ili odu živci bye bye....ali slažem se s tim.
U SAD-u toga nema, jer je to privatna stvar, što državu boli ona stvar i odakle im pravo da se petljaju u tvoje zdravlje i takve podatke...to tamo njihovi ljevičari žele uvesti pod jačom kontrolom, ali im ne ide.

Ali svejedno, oduzeti će ti oružje i ako ga ne držiš kako je propisano. To treba paziti.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:53   #91
Da, sestra i moj pajdo iz rata, naivci

A tko nas je nakon rata pitao za zdravlje, svima su nam registrirali oružje koje smo imali na crno za vrijeme rata bez liječničkog pregleda i ikakvih papira. Onda smo bili dobri.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 10:10   #92
Zato mene sve to živcira i užasno me smetaju glupavi zakoni.

Nisam protiv strože kontrole, ne smeta me što su me tražili da idem kod psihologa pa zatim kod psihijatra na preglede. ne smeta mi niti što držim oružje u sefu. ne smeta me niti što nemam dozvolu za nošenje, nisam to niti pokušao tražiti, ne treba mi.
Da dođem do streljane s istim postoji procedura koje se držim. I opet mogu gađati.

Smeta me kada država želi odlučiti da li slobodni građani imaju pravo ili ne posjedovati oružje i određivati nam razloge zašto i kada smijemo isto posjedovati.
Što to državu boli kurac. Sama činjenica da smo slobodni ljudi mora nam dati to isto pravo. Inače više nismo slobodni.

kada se jednom u deset godina u novinama pojavi slučaj nasilja vatrenim oružjem, počne se pričati o svom zlu tog istog oružja i zabranama. A spomenuti razliku između legalnog i nelegalnog, to se izostavlja.
Masa tih slučajeva je čista ljudska glupost, nestručno rukovanje, nesreće i čak i takvi slučajevi su rijetkost, a opet razlog tomu je takav stav naspram oružja, nema edukacije a crno tržište postoji...

međutim, ovo sada što se planira nema veze čak niti s glupošću zakonodavca, ovo je klasično gaženje sloboda. U ime čega?
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:24   #93
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Aha, znači sestra te zajebala, a onda i policija

Baš su pizde, kao , izađi, predaj se, nećemo ti ništa, nećemo pucati i onda bam, 7700 kn kazne.

Kužim, ako je F dijagnoza, ne bi trebalo biti oružja u blizini. Samo svašta se može pretvoriti u oružje kada čovjek zamrači u umu ili odu živci bye bye....ali slažem se s tim.
U SAD-u toga nema, jer je to privatna stvar, što državu boli ona stvar i odakle im pravo da se petljaju u tvoje zdravlje i takve podatke...to tamo njihovi ljevičari žele uvesti pod jačom kontrolom, ali im ne ide.

Ali svejedno, oduzeti će ti oružje i ako ga ne držiš kako je propisano. To treba paziti.
Da, svašta može postati oružje, možeš zgrabiti kamen i kefnuti nekoga, možeš zgrabiti toljagu i mlatnuti nekoga, možeš nož, pa ubosti nekog, ali, taj ali ima jedan sasvim opravdani ali - sa tim oružjem - hladnim - moraš protivniku prići sasvim blizu da bi ga upotrijebio, i upotreba istoga u rijetkim slučajevima završava kobno -protivnik ima šanse obraniti se ili pobjeći, a sa vatrenim je to gotovo pa sigurna smrt i sa velike udaljenbosti.

Ne oružju u domovima, nisu sve slobode na korist čovjeka.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:01   #94
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post

Ne oružju u domovima, nisu sve slobode na korist čovjeka.
Tko će odlučivati koje slobode su dobre, a koje loše? Tko će odlučivati o iznimkama?
Tako su nekada pričali da nisu sve slobode za crnce, to je za njihovo dobro....i takve stvari....

dakle, ne oružje u domove ljudima koji poštivaju zakone, samo onima koji će oružje posjedovati nelegalno. Genijalno.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:19   #95
ja sam stava da je sloboda za neke narode blagoslov, a u danasnje vrijeme (i narocito u hrv) se pokazuje kao - prokletstvo.

Naime, koliko vas ovdje je zaista nekada imalo potrebu za posjedovanjem oruzja? zanemarimo rat, ali osim toga, koliko puta su vas napali na ulici, u mraku ili vam jednostavno pokusali upasti u kucu i opljackati vas ili nesto drugo?

da pogodim, niti jednom..

tako se novi zakon o oruzju pokazuje kao dokaz (ne)demokraticnosti kod ljudi koji najcesce nisu vlasnici oruzja, niti su ga ikada ozbiljno upotrijebili..

inace, monopol na silu je prvo uvelo Rimsko carstvo koje je zauzvrat garantiralo gradjanima odredjenu sigurnost i to se pokazao kao uspjesan model.
Gradjani nisu vise macevima i nozevima rjesavali sukobe, nego je za to bila drzava + sudovi..

sto se tice SAD-a to je zaseban slucaj. Suci vrhovnog suda, uglavnom izabrani od strane J.Busha mladjeg su morali odluciti sto citat u ustavu o nosenju oruzja znaci... prije bi se tome trebali pozabaviti lingvisti

"A well regulated militia being necessary to the security of a free state, the right of the people to keep and bear arms shall not be infringed."
dakle, ili pojedinci, gradjani mogu nositi oruzje, ili 'regulated militia'..

U svakom slucaju, uzmite brojku ubojstava u SAD-u i npr. u UK:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._homicide_rate
UK ima 4 puta manje zlocina od SAD-a
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:35   #96
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Oduzeli su ti oružje jer ga nisi držao kako zakon propisuje, budući da si imao dozvolu oružje je registrirano i znaju da ga posjeduješ. zakon im dozvoljava banuti ti u kuću i tražiti da im pokažeš oružje.

Da nisi imao to oružje legalno, ne bi ti mogli upasti u kuću i tražiti da im isto pokažeš. I dalje si ga mogao držati kako želiš.

i umjesto da im meta bude crno tržište, njima su meta slobode građana koji poštivaju zakone.

S tim da i mnogi koji posjeduju nelegalno oružje, ne vidim baš da hodaju naokolo ubijajući ljude ili da čine nekakvu vrstu nasilja s istim.

Tako, naši zakoni su dosta promašeni, ne znam za koga su pisani, ali za slobodne građane nisu.

Ali, mi nismo slobodni ljudi...to nam je valjda jasno. Ovo ionako ide kao naredba iz EU.
Bas i ne... Malo pogledaj zakon.... Najava obvezna.... Bar zasad...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:40   #97
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ja sam stava da je sloboda za neke narode blagoslov, a u danasnje vrijeme (i narocito u hrv) se pokazuje kao - prokletstvo.

Naime, koliko vas ovdje je zaista nekada imalo potrebu za posjedovanjem oruzja? zanemarimo rat, ali osim toga, koliko puta su vas napali na ulici, u mraku ili vam jednostavno pokusali upasti u kucu i opljackati vas ili nesto drugo?

da pogodim, niti jednom..

tako se novi zakon o oruzju pokazuje kao dokaz (ne)demokraticnosti kod ljudi koji najcesce nisu vlasnici oruzja, niti su ga ikada ozbiljno upotrijebili..

inace, monopol na silu je prvo uvelo Rimsko carstvo koje je zauzvrat garantiralo gradjanima odredjenu sigurnost i to se pokazao kao uspjesan model.
Gradjani nisu vise macevima i nozevima rjesavali sukobe, nego je za to bila drzava + sudovi..

sto se tice SAD-a to je zaseban slucaj. Suci vrhovnog suda, uglavnom izabrani od strane J.Busha mladjeg su morali odluciti sto citat u ustavu o nosenju oruzja znaci... prije bi se tome trebali pozabaviti lingvisti

"A well regulated militia being necessary to the security of a free state, the right of the people to keep and bear arms shall not be infringed."
dakle, ili pojedinci, gradjani mogu nositi oruzje, ili 'regulated militia'..

U svakom slucaju, uzmite brojku ubojstava u SAD-u i npr. u UK:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._homicide_rate
UK ima 4 puta manje zlocina od SAD-a
dva puta
prvi put, opljackan na sred cvjetnog trga u zagrebu
drugi put, pokusaj pljacke, negdje usred zime i magle, na potezanje oruzja me nagnalo kaj je jedan od napadaca izvadio noz

evo, ispricavam se svima sto nisam otisao potiho, kao jos jedna zrtva i nerijeseni slucaj
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:44   #98
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Tko će odlučivati koje slobode su dobre, a koje loše? Tko će odlučivati o iznimkama?
Tako su nekada pričali da nisu sve slobode za crnce, to je za njihovo dobro....i takve stvari....

dakle, ne oružje u domove ljudima koji poštivaju zakone, samo onima koji će oružje posjedovati nelegalno. Genijalno.

Za takve postoje sankcije, jasno definirani zakoni.

I da,nisu svi ljudi sposobni za dozvolu imanja oružja. Nisu sposobni niti za držanje kućnih ljubimaca, a kamoli za oružje.
Nije svako pravo pravo za svakoga, i nema potrebe ići u krajnost i koristiti svako pravo.
Moje je pravo ubiti čovjeka ako to poželim?
Tko mi to može zabraniti?
Može me nakon toga sankcionirati, ali mi nema prav zbog toga, prije nego što to učinim kazniti?
A onda je već kasno za ubijenog.
Nemojmo ići u krajnosti, budemo li na tome insistirali, vratiti ćemo se u doba horda, bezvlašća - iako je i u hordama, plemenima i svim njihovim slijednicama oduvijek vladala hijerarhija i točno se znalo tko šta može i smije. To se jako lijepo i dan danas vidi u zajednicama životinja.
Zakon Prirode je takav, nepromijenjen milijunima godina, sve ima svojih razloga i ja neću vjerovati da se Prirodni zakon promijenio tako dugo dok se u životinjskim i ljudskoj vrsti neće izgubiti razlika između muškog i ženskog spola - po biološkim i fizičkim karakteristikama.
Dakle, sve ima svoj temelj - zašto nešto je ili nije dobro.

Ne oružje svakome.
Ne oružje na ulici.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:49   #99
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
dva puta
prvi put, opljackan na sred cvjetnog trga u zagrebu
drugi put, pokusaj pljacke, negdje usred zime i magle, na potezanje oruzja me nagnalo kaj je jedan od napadaca izvadio noz

evo, ispricavam se svima sto nisam otisao potiho, kao jos jedna zrtva i nerijeseni slucaj
A sa druge strane, evo ti slučaj iz moje ulice, deset kuća niže od mene.
Dijete, sedmi razred osnovne.
Ubio se očevim oružjem - ne sjećam se jel pištolj bio ili puška - ima desetak godina.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:51   #100
svatko se ima pravo ubiti
svi mi ostali, na nama je odluka zelimo li biti subjekt ili objekt
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.