Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 10:28   #21
Pitanje je uopće koja djeca spadaju u kategoriju "djece sa posebnim potrebama".

U našem iščašenom sustavu koji producira lažne odlikaše (da se djeca ne "traumatiziraju" prijemnima), za dodatne bodove za upis svašta se proglasi zdravstvenim stanjem i sl.
Sva ta djeca su u širem birokratskom smislu "sa posebnim potrebama"
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 10:29   #22
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Zato uvjeti, profesori, entuzijazam i rezultati nisu.
Više izbora roditeljima, manje kontrole poilitičkim parazitima.

Djeca iz privatnih škola imaju veći nesrazmjer znanja i ocjena nego u državnima i rijetko ostvaruju vrhunske rezultate na natjecanjima. Probaj ti reći starom koji kešira minimalno 20.000 kn godišnje da mu dijete nešto ne zna, pogotovo ako je donirao dodatna sredstva na božićnom domjenku...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 10:59   #23
Ne znam zašto se tema pretvorila u privatno vs državno srednjoškolsko obrazovanje. Ako netko želi može upisat dijete u privatnu školu.

A sama PISA testiranja stavljaju USA sa svojim velikim privatnim highschool sistemom u prosjek, oni nisu ni blizu vrhu i ne mogu ni prismrdit jednoj Češkoj ili Njemačkoj i ostalim srednjoeuropskim zemljama sa kvalitetnim državnim obrazovanjem.

S obzirom koliko su bogati kao država ja bi kao liberal rekao da je to primjer neefikasnosti i lošeg ulaganja. Da jedna Latvija ili Vietnam šišaju USA u matematici, a ameri najbogatija nacija na svitu. KATASTROFALNO

No tema nije privatno vs državno, već idioti koji vode naš obrazovni sustav.
Strugacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 11:16   #24
Quote:
Strugacki kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto se tema pretvorila u privatno vs državno srednjoškolsko obrazovanje. Ako netko želi može upisat dijete u privatnu školu.

A sama PISA testiranja stavljaju USA sa svojim velikim privatnim highschool sistemom u prosjek, oni nisu ni blizu vrhu i ne mogu ni prismrdit jednoj Češkoj ili Njemačkoj i ostalim srednjoeuropskim zemljama sa kvalitetnim državnim obrazovanjem.

S obzirom koliko su bogati kao država ja bi kao liberal rekao da je to primjer neefikasnosti i lošeg ulaganja. Da jedna Latvija ili Vietnam šišaju USA u matematici, a ameri najbogatija nacija na svitu. KATASTROFALNO

No tema nije privatno vs državno, već idioti koji vode naš obrazovni sustav.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 11:30   #25
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Djeca iz privatnih škola imaju veći nesrazmjer znanja i ocjena nego u državnima i rijetko ostvaruju vrhunske rezultate na natjecanjima. Probaj ti reći starom koji kešira minimalno 20.000 kn godišnje da mu dijete nešto ne zna, pogotovo ako je donirao dodatna sredstva na božićnom domjenku...
Dakle prozvakani ljevicarski zal kako nemamo za skolstvo, ali nekim cudom imamo ne samo za skolstvo nego i za vojsku politickih uhljeba koji s njme upravljaju.

#leftistlogic
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 11:42   #26
Prekopao sam malo po arhivima, možda će vam biti zanimljiv članak na ovu temu iz 2011. našeg proslavljenog matematičara i pedagoga Dakića: http://mis.element.hr/blogpost/52/az...maticki-lavovi. Radi se samo o području matematike i ispada da problem ima popriličnu širinu i da nije ekskluzivitet Hrvatske. Inače od srednjoškolskih profesora matematike ćete često čuti kako je iz generacije u generciju vidljiv pad znanja i sposobnosti i to već poprima dramatične dimenzije. S obzirom da su trendovi takvi da se gradivo matematike nastoji sve više i više umanjiti i djeca rasteretiti tog "groznog" predmeta nema baš neke naznake da će biti bolje.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 11:50   #27
Evo što kaže naš tajnik;
Quote:
"Provjerio sam informacije naknadno i vidio sam da u PISA istraživanju nisu uključene nacionalne manjine ni djeca s posebnim potrebama, što je meni žao..." Link
I) Sad ispada da su samo zdravi hrvati sudjelovali u istraživanju (sumnjam da ispitivači upisuju nacionalnu pripadnost i zdravlje, ali ne želim dublje kopat tog čovjeka).

Znači čovjek je klasični uhljeb koji ne zna što blebeće, niti on zna šta je PISA, niti tko sudjeluje, imam dojam da ga je novinarka omela u igranju solitarea.

Quote:
"Ja nisam političar, ja sam stručnjak. Odmah sam shvatio da ono što sam izrekao nije politički korektno", priznao je Glunčić
II) A onda se dodano posrao po sebi sa ovom političkom korektnošću.

Ono što si rekao je laž što i sam priznaješ (vidi po I).

A politički korektno bi bilo da se tornjaš s tog mjesta iste minute. U Finskoj bi te izbacili kroz prozor, a u Japanu bi ti katana virilia kroz leđa.

Tužno je što dotični čak i nije klasični hdzov ognjištar, već obrazovan čovjek.
Strugacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 12:18   #28
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Djeca iz privatnih škola imaju veći nesrazmjer znanja i ocjena nego u državnima i rijetko ostvaruju vrhunske rezultate na natjecanjima. Probaj ti reći starom koji kešira minimalno 20.000 kn godišnje da mu dijete nešto ne zna, pogotovo ako je donirao dodatna sredstva na božićnom domjenku...
Slazem se s Pizvom u vezi skolovanja, jer je praksa potvrdila Pizvove tvrdnje.
Ma kroz Min obrazovanja se uvijek provlacilo (uz svaku vladu) lose kadrovriranje i to nas debelo kosta.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 12:57   #29
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Slazem se s Pizvom u vezi skolovanja, jer je praksa potvrdila Pizvove tvrdnje.
Ma kroz Min obrazovanja se uvijek provlacilo (uz svaku vladu) lose kadrovriranje i to nas debelo kosta.
A koje to ministarstvo prakticira "dobro" kadrovanje? Koje ministarstvo ima dobre rezultate, koje je brzo, efikasno, koje posluje odgovorno i služi građanima bezbolno, jeftino?

Ustvari, koji uopće sektor pod državnom kontrolom pruža uslugu koja bi opstala da građani imaju izbora i da ih se ne tjera puškom financirati monopolistu?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:09   #30
Lik je dio Markićkine ekipe i ušao je u ministarstvo dok je Šustar bio na čelu.
Tako da su njegove izjave posve logične i jasne, obzirom iz koje kaljuže dolazi.

EDIT: Hvalospjevi ovom niškoristi iz usta Nedrka, nakon što su razjebali Kurikularnu reformu.

Quote:
Gospodin Glunčić koji kao docent dolazi direktno iz područja, koje je ključno za naše obrazovanje, a g. Jokić ga je u potpunosti marginalizirao, je sigurno jedan argument i parametar po kojem ga je g. Šustar odabrao. Osim toga, rekao sam da se radi o čovjeku koji vrlo logično razmišlja i vrlo jasno iznosi svoje argumente te ima iskustva u ovih godinu dana u dosadašnjem dijelu reforme."
Ovo je naš "alt right" ekipa. S Paarom na čelu, koja negira cijepljenje, globalno zatopljenje, ravnopravnost rodova, spolova, žena, pravo na reprodukciju...
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:28   #31
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
A koje to ministarstvo prakticira "dobro" kadrovanje? Koje ministarstvo ima dobre rezultate, koje je brzo, efikasno, koje posluje odgovorno i služi građanima bezbolno, jeftino?

Ustvari, koji uopće sektor pod državnom kontrolom pruža uslugu koja bi opstala da građani imaju izbora i da ih se ne tjera puškom financirati monopolistu?
Školstvo, zdravstvo, vatrogastvo, policija, vojska... nastavi niz ☺
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:47   #32
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Školstvo, zdravstvo, vatrogastvo, policija, vojska... nastavi niz ☺


Pa da, sve slika i prilika vrhunskog i odgovornog poslovanja :klap:
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:49   #33
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Ovo je naš "alt right" ekipa. S Paarom na čelu, koja negira cijepljenje, globalno zatopljenje, ravnopravnost rodova, spolova, žena, pravo na reprodukciju...
Misliš na "pravo" na privilegije na tuđi račun i neravnopravnost pred zakonom na osnovi politike identiteta? Da, ljevičarska klika i kod nas prodaju iste floskule kao i na zapadu. I mi jedva imamo right, a kamoli alt-right.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 14:04   #34
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Djeca iz privatnih škola imaju veći nesrazmjer znanja i ocjena nego u državnima i rijetko ostvaruju vrhunske rezultate na natjecanjima. Probaj ti reći starom koji kešira minimalno 20.000 kn godišnje da mu dijete nešto ne zna, pogotovo ako je donirao dodatna sredstva na božićnom domjenku...
Nemam pojma koju privatnu školu si ti pohađao i kako je to kod tebe izgledalo, ali u onoj koju sam ja pohađao uredno se padalo ako nisi zadovoljio minimalne standarde, makar se ta škola (relativno skupo) plaćala. Osnovna razlika između te privatne škole i onih državnih koje sam pohađao je u tome da kada si (individualno) pokazao određenu razinu znanja ili volju za stjecanjem znanja - u tom slučaju nije bilo upitno da će se sa takvim učenicima raditi individualno, naprednije gradivo (obično viših razreda). Tako sam ja (na primjer) radio matematiku višeg razreda od onog u kojem sam nominalno bio. Jezik sam radio od nekog nižeg razreda od onog u kojem sam nominalno bio. Za jezik bile su tri grupe koje su radile tri različita programa po složenosti, a mogao si sa godinama preći iz slabije grupe u onu višu (kada bi dostigao standard znanja više grupe). I tako to, u knjižnici si mogao visjeti svo slobodno vrijeme, baš kao i na igralištu ili u gimnastičkoj dovrani (igrati košarku).

Sve u svemu u svim sustavima školovanja koje sam prošao (a bilo je toga dosta) svi oni koji su željeli steći znanje - naučili su - dok svi oni kojima se nije dalo učiti (toga uvijek ima) nekako su se provlačili.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 14:06   #35
Dakle čovjek se ispričao.
Nije se ispričao za to što je uvrijedio djecu s posebnim potrebama i nacionalne manjine nego zato sto oni nisu sudjelovali.
Eto on nije političar i smije nekorektno govoriti. Po. Njegovom smije djecu dijeliti po bacionalnim pripadnostima jer po njemu je jasno da su djeca nacionalnih manjina manje pametna i obrazovana.
Jedino i apsolutno jedino što on sada mora napraviti je dati ostavku.
A na nadležnim tijelima je da podignu tužbu za govor mržnje.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 14:49   #36
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Opet ljevičarske idiotarije, ne postoji "besplatna" škola.
Jedan hercegovac sa hrvatksim državljanstvom ne bi se složio s tobom.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 14:58   #37
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jedan hercegovac sa hrvatksim državljanstvom ne bi se složio s tobom.

Mnogi u Hrvatskoj misle da postoji besplatno školstvo, zdravstvo i što šta još. Sve besplatno! Navali narode!

Opet, hvala državnom monopolu na ekonomskoj nepismenosti, također
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 14:59   #38
Libertarijanska bulažnjenja uspješno uništila još jedan topik.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 15:46   #39
Malo o PC-u i tome tko smije/mora/treba biti PC

http://www.intellectualtakeout.org/b...al-correctness

A kad se digne crvena zastava onda se hajka odvija ovako:

http://www.bestofbeck.com/wp/activis...s-for-radicals


I jasno da ne vrijede isprike, neznanje...nista zapravo.
Sve dok se ne postigne cilj ili se odluci da je dosta jahanja ili se pojavi nova tema.
U RH se sve odvija po ovoj špranci.
Tko ima oči neka vidi, tko ima uši, neka čuje.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 16:12   #40
Je, on je žrtva političke korektnosti, jadan. Umjesto da kaže "Je, imamo probleme ali riješit ćemo ih" ili politički bezličan odgovor on se iša izvlačit tako da nišane prebaci na manjine i djecu s posebnim potrebama, neke od najranjivijih skupina. Pička od čovika.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.