Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 18:19   #81
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Ne, ja bi radije da nam to Vi objasnite. Ako niste lažov, nabrojite sve te privilegije branitelja koji nisu HRVI?
Još najbolje da pola milijuna ljudi ima penzije i privilegije, gdje bi nam kraj bio.

To što su dosada ukidane protuustavne i antiljudske privligije je normalna stvar, hvala Bogu da se to desilo, možda čak i nismo totalna banana država. Samo što klemm ide dalje sa odvratnim zahtjevima i mi kao nacija moramo to spriječiti kao što je dosada već i spriječeno.

Imam ja pitanje za tebe: veterani invalidi koje države na svijetu imaju veća prava od naših vojnih invalida?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 19:45   #82
Evo recimo primjer Zimbabwea, možda nadahne gosn. Đakića:

Quote:
http://www.telegraph.co.uk/active/11...and-grabs.html
Zimbabwe's white farmers targeted for new Mugabe land grabs
As an ageing Mr Mugabe celebrates his 91st birthday, white farmers report a fresh effort to drive them from their land

Two men stand by the the gates of a farm which they seized from white farmers in Chegutu 120km south west of Harare in 2009 Photo: DESMOND KWANDE/AFP
By By Peta Thornycroft and Aislinn Laing in Johannesburg8:24PM GMT 28 Feb 2015CommentsComment
When war veterans arrived to claim Craig Edy’s farm during Zimbabwe’s violent land invasions, he simply refused to budge from his tin-roofed home on his newly-acquired cattle farm.
The raiders eventually gave up, leaving Mr Edy to build up his business on the 1,500-acre plot in Fort Rixon, a dusty farming region in Zimbabwe’s Matabeleland province.
This week, however, the spectre of land grabs returned, in the shape of a beady-eyed official from the lands department who arrived and started building a house on the farm. He even confiscated the keys for the farm’s generator when Mr Edy was in town on business.
Zimbabveanac, zauzeto.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 19:58   #83
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Još najbolje da pola milijuna ljudi ima penzije i privilegije, gdje bi nam kraj bio.

To što su dosada ukidane protuustavne i antiljudske privligije je normalna stvar, hvala Bogu da se to desilo, možda čak i nismo totalna banana država. Samo što klemm ide dalje sa odvratnim zahtjevima i mi kao nacija moramo to spriječiti kao što je dosada već i spriječeno.

Imam ja pitanje za tebe: veterani invalidi koje države na svijetu imaju veća prava od naših vojnih invalida?
Može kontrapitanje

Radi se o "veteranu" kako ti kažeš; dragovoljcu, sa statusom HRVI a također i prijeratni invalid rada.
Tridesetak godina staža prije 1991
Nešto više od 4 godine borbenog sektora
Mirovina mu je cca 2500kn a prema http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_25_765.html (i to tek nakon navršene 65 godine) života a invalidnina 114kn
Od tih novaca žive on i supruga (i još nekih problema ima ali nećemo u detalje).
Povlasticu na kupnju automobila nije koristio, mislim da ne moram dodatno pojašnjavati razloge.
Udjele u Fondu HB prodao je fondu davno (ne moram objašnjavati razlog, razumljivo je) i to onda kad je vrijednost udjela u pomenutom fondu pala na polovinu od početne
(nema ništa s dionicama INE, HEP-a i sl. Nema pojma ni kako fond funkcionira a pogotovo nema pojma o spomenutim dionicama).

Pa da ne seremo dalje - takvih je većina.

Ne vidim ja tu neka vanserijska prava.
----

Kad se kaže "branitelji prepustili INU mađarima" ili "branitelji traže dionice HEP-a" to je naobičnije sranje.

Branitelja je nekih pola milijuna, nije li?

Može li imenom i prezimenom bar desetak branitelja koji su išta prodali mađarima?
Samo treba navesti desetak, koji je to postotak od 500000?
Inače je sve ovo mlaćenje prazne slame.
__________________
Zoran Milanović, 15.7.2022
"Nije bez razloga Ustav obvezao predsjednika da se makne od svake stranke."
Italian stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 20:09   #84
Ček malo.

Prosječna je plaća u Hr cca 5.500 do 5.800 kn (ne znam napamet). Upravo je Đakić izgruao zakon po kojem branitelj po odlasku u penziju ili mislim nakon 65 godina starosti ima pravo na mirovinu od 45% prosječne plaće. Nejasno je odakle se što isplaćuje - cijela iz mirovinskog fonda, ili se samo razlika do 45% nadoplaćuje iz drugih izvora.

5.500 x 0,45 = 2.475.

Ispada da ništa i ne prima od države za 30 godina rada, ili pak da ne prima ništa kao branitelj.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 20:12   #85
Quote:
Italian stallion kaže: Pogledaj post
Može kontrapitanje

Radi se o "veteranu" kako ti kažeš; dragovoljcu, sa statusom HRVI a također i prijeratni invalid rada.
Tridesetak godina staža prije 1991
Nešto više od 4 godine borbenog sektora
Mirovina mu je cca 2500kn a prema http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_25_765.html (i to tek nakon navršene 65 godine) života a invalidnina 114kn
Od tih novaca žive on i supruga (i još nekih problema ima ali nećemo u detalje).
Povlasticu na kupnju automobila nije koristio, mislim da ne moram dodatno pojašnjavati razloge.
Udjele u Fondu HB prodao je fondu davno (ne moram objašnjavati razlog, razumljivo je) i to onda kad je vrijednost udjela u pomenutom fondu pala na polovinu od početne
(nema ništa s dionicama INE, HEP-a i sl. Nema pojma ni kako fond funkcionira a pogotovo nema pojma o spomenutim dionicama).
Možda nije tražio invalidsku mirovinu, pa je nije ni dobio

A kako je invalid otišao u rat, daj to malo podrobnije objasni.

Quote:
Pa da ne seremo dalje - takvih je većina.
Da ne seremo dalje, 58.000 branitelja prima vojnu invalidsku penziju
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)

Zadnje uređivanje Srebrni-medvjed : 05.01.2017. at 20:36.
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 20:17   #86
Quote:
Italian stallion kaže: Pogledaj post
Kad se kaže "branitelji prepustili INU mađarima" ili "branitelji traže dionice HEP-a" to je naobičnije sranje.

Branitelja je nekih pola milijuna, nije li?

Može li imenom i prezimenom bar desetak branitelja koji su išta prodali mađarima?
Samo treba navesti desetak, koji je to postotak od 500000?
Inače je sve ovo mlaćenje prazne slame.
Branitelji biraju upravu fonda. Upravljači fonda su prodali, i to se pokazalo kao katastrofalan potez. Ergo? Što se desilo upravi? Osim što je HDZ izbacio Kosoricu iz stranke zbog drugih stvari?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 21:10   #87
Thumbs down

Ne smije se davat ni Braniteljima, niti ijednoj skupini bilokakve dionice džavne firme.

Ne smije bilokoja vlast dozvoljavat da pojedinci ostvarju profit na račun privilegija.

Ne smije za društvo biti prihvatljivo da pojedinci ostvaruju profit na račun privilegija.

Ako neko misli da je dobra trgovina kupit dionicu HEP-a, neka gurne ruku u džep i neka kupi.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:13   #88
Quote:
Italian stallion kaže: Pogledaj post
Može kontrapitanje

Radi se o "veteranu" kako ti kažeš; dragovoljcu, sa statusom HRVI a također i prijeratni invalid rada.
Tridesetak godina staža prije 1991
Nešto više od 4 godine borbenog sektora
Mirovina mu je cca 2500kn a prema http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_25_765.html (i to tek nakon navršene 65 godine) života a invalidnina 114kn
Od tih novaca žive on i supruga (i još nekih problema ima ali nećemo u detalje).
Povlasticu na kupnju automobila nije koristio, mislim da ne moram dodatno pojašnjavati razloge.
Udjele u Fondu HB prodao je fondu davno (ne moram objašnjavati razlog, razumljivo je) i to onda kad je vrijednost udjela u pomenutom fondu pala na polovinu od početne
(nema ništa s dionicama INE, HEP-a i sl. Nema pojma ni kako fond funkcionira a pogotovo nema pojma o spomenutim dionicama).

Pa da ne seremo dalje - takvih je većina.

Ne vidim ja tu neka vanserijska prava.
----

Kad se kaže "branitelji prepustili INU mađarima" ili "branitelji traže dionice HEP-a" to je naobičnije sranje.

Branitelja je nekih pola milijuna, nije li?

Može li imenom i prezimenom bar desetak branitelja koji su išta prodali mađarima?
Samo treba navesti desetak, koji je to postotak od 500000?
Inače je sve ovo mlaćenje prazne slame.
ok članovi odbora se mogu naći među njima je i đakić,
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:27   #89
Evo detalja:
Quote:
http://www.braniteljski-portal.hr/No...svi-zaboravili

Tko je to hrvatske branitelje doveo u realnu situaciju da im njihovi unuci ubrzo mogu reći: „Pa što se vi bunite. Vi ste im prodali svoje udjele i odrekli se INA-e, i u svoje i u ime hrvatskog naroda jer ste tako presudili, zadovoljivši se naknadom od 2.800,00 kn po udjelu. A da je to dobar poslovni potez uvjerili su vas vaša ministrica Jadranka Kosor i Josip Glavaš iz Erste Fonda koji upravlja vrijednostima Fonda hrvatskih branitelja, iako ste znali da u natječaju za to nije imao uvjeta niti je bio najbolji ponuđač.“


Ali trebalo je provesti postupak i dobiti legitimitet. Da ponovno podsjetimo. Prijedlog za prodaju braniteljskih udjela Mađarima došao je pred Upravni odbor Fonda hrvatskih branitelja 1. listopada 2008., a oni su zatim o tome glasovali. A glasovali su sa slijedećim rezultatom: 6 glasova za prodaju i 1 suzdržan. Taj suzdržani glas, bio je glas Jadranke Kosor. Tako zapisnik kaže, a zapisnik ne laže. Tako su Mađari postali vlasnici nešto više od 47% udjela, dok su Hrvati pali na oko 40%. Pa tko je to onda prodao udjele? Tko je tada činio Upravni odbor fonda?

Uz spomenutu Jadranku Kosor kao predsjednicu, ispred Vlade i Sabora tu su još bili: Josip Đakić i Ivan Bračić, dok su ispred branitelja, članovi Upravnog odbora koji su trebali štititi njihove interese bili: Đuro Dečak, Petar Lovrić, Ivan Posilović i Tomislav Merčep
Tada je ministrica branitelja bila Jadranka Kosor.

Nije zgorega preispitati i ulogu Erste Fonda i banke koji su bili zaduženi da upravljaju portfoljom na korist svojih korisnika, tj branitelja. Dobro su upravili. Tad je direktor Erstea bio Petar Radakovic.
http://www.poslovni.hr/karijere/chri...e-banke-288475
Sjecamo li se Rijecke banke?
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...0-milijuna-usd

E, Erste je preuzela propalu Rijecku i odmah nakon toga dobila na upravljanje Fond branitelja, iako nije imala najbolju ponudu. Ma koje iznenađenje.

A kako je Riječka banka propala? Sjeća se netko Bayershe Landesbank, kako je preuzela Rijecku i dvije godine kasnije Rijecka prdnula u cabar?

Zadnje uređivanje ruka-slave : 05.01.2017. at 22:39.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 23:30   #90
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Još najbolje da pola milijuna ljudi ima penzije i privilegije, gdje bi nam kraj bio.

To što su dosada ukidane protuustavne i antiljudske privligije je normalna stvar, hvala Bogu da se to desilo, možda čak i nismo totalna banana država. Samo što klemm ide dalje sa odvratnim zahtjevima i mi kao nacija moramo to spriječiti kao što je dosada već i spriječeno.

Imam ja pitanje za tebe: veterani invalidi koje države na svijetu imaju veća prava od naših vojnih invalida?
Iritira to ponavljanje priče o privilegijama branitelja, kojih zapravo nema, koje su davno ukinute ili se u praksi svode na beskorisne bizarnosti. Uostalom, pročitajte zakon o pravima branitelja, iz njega izbacite ono što se odnosi samo na HRVI, poginule, nestale, udovice, roditelje i djecu poginulih, pa na kraju ostaje praktično - ništa. Ali to ništa sasvim dobro dođe za pljuvačinu. Malo se pravimo neznalice - i onda opleti po "500000 parazita koji vuku iz proračuna i uživaju u privilegijama, a još su i prodali INU".

Da Vam olakšam, to bi bilo kao da ja "znam" (a zapravo ne znam) Vašu životnu situaciju, što možete, a što ne, za što ste krivi ili ne. Potom uz pomoć laži, poluistina, predrasuda i osobnog animoziteta prema srebrnim medvjedima, krenem sa svojom "istinom" i "zaključcima"... Pa da vidimo, da li će srebrni medvjed nakon valjanja u blatu i dalje biti srebrni?!

Imate i pitanje.. Nisam HRVI, niti bi pretjerano želio biti njihov odvjetnik, brinuti njihovu brigu, kao što ni oni baš previše ne brinu brigu svojih suboraca (koji nisu HRVI). Nije to moja tema, ali npr. znam da su američki vojnici u Vijetnamu (i diljem svijeta po bazama) uplaćivali osiguranje (za slučaj smrti ili ranjavanja) privatnim osiguravateljima. Znači imali su dobre plaće, kojima su si to mogli dopustiti, a i nisam naišao na nezadovoljstvo onih koji su te police naplatili (što ne znači da toga nije bilo). Upoznao sam i Hrvata koji je dobrovoljno bio u Vijetnamu, vratio se (u doba Jugoslavije) i sa zarađenim napravio veliku kuću + apartmane i dobro se situirao. Sa druge strane našim plaćama se životarilo (~ 100 - 150 DEM), pa sam često posuđivao (bez kamata) drugima (još nisam imao obitelj), pa kad bi mi vratili te HRD-e njih bi već pojela inflacija, a znali su mi i ne vratiti. To Vam pišem zato, da shvatite, zašto tada nisam otišao u Croatiu i tražio da me osiguraju ili u ZABU oročavati. Nije se imalo što. No danas je popularno pljucati po braniteljima nazivajući ih - "plaćenicima". Bilo bi zgodno te naše kritičare staviti ponovno u tu situaciju (na našoj strani ili kod martićevaca ako ih tamo srce vuče), pa da kao plaćenici budu "masno" plaćeni, a poslije uživaju u našim "privilegijama".
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 00:41   #91
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Možda nije tražio invalidsku mirovinu, pa je nije ni dobio

A kako je invalid otišao u rat, daj to malo podrobnije objasni.



Da ne seremo dalje, 58.000 branitelja prima vojnu invalidsku penziju
Kako je kao invalid otišao u rat?

Ne znam jesi li toliko mlad pa ne shvaćaš ili me samo zaj...
Pretpostavit ću kako je ono prvo.
Vidiš, kad je rat i kad se sranja događaju nitko te ne pita jesi li 100% zdrav. Nije to regrutacija za JNA pa da se izvučeš na spuštena stopala.
91. mogao si nositi pušku i bez jednog oka, bez jednog plućnog krila ili bubrega, mogao si imati tlak 220/180...
Usput, netko je išao u rat a nekome je rat došao na vrata. Nadam se da razumiješ.

O mirovini:
Znaš kako se računa mirovina HRVI? Ideš na "komisiju" u HZMO (tvoj liječnik pravi prijedlog). Pogledaju ti karton i neke zdravstvene nalaze pa procijene jesi li sposoban za rad ili postoji nesposobnost (opća ili profesionalna).

Recimo kako si stvarno u qrcu i zaključe da si potpuno nesposoban za rad (opća nesposobnost, 100%).
Dobiješ invalidsku mirovinu izračunatu po razmjernom utjecaju vojnog i civilnog faktora na invalidnost.
Sad ću malo pojednostaviti izračun ali to ti je tu negdje:
Puna vojna mirovina bila bi 4000kn a civilna 2000.
Međutim, vještak u HZMO ocijenio je kako na tvoju 100%-tnu nesposobnost ranjavanje utječe sa 20% a 80% si ionako bolestan (imaš 60 godina, imaš razne boleštine a ionako si bio invalid (profesionalno nesposoban) i prije devesetprve).
Sad ti se mirovina računa ovako:
20% od 4000 je 800kn
80% od 2000 je 1600kn
800+1600=2400 --> to je invalidska mirovina za HRVI.
Ipak, ZOPHBDR dozvoljava ti da se odrekneš invalidske mirovine i uzmeš "minimalnu braniteljsku" od 2500kn ali tek kad navršiš 65 godina (vidi link u mom prethodnom postu).
----
Nisam ovo objašnjavao samo radi tebe;
jednostavno želim reći kako većina ljudi u RH ima pogrešnu predodžbu o braniteljima.

Takvih slučajeva je mnogo, misliš da ti ljudi imaju veze s fondom i dionicama? Njihova je briga kako će preživjeti, kako će platiti režije...uglavnom nema neke razlike između navedenog branitelja koji je ujedno i HRVI i bilo kojeg građanina RH koji sastavlja kraj s krajem.
__________________
Zoran Milanović, 15.7.2022
"Nije bez razloga Ustav obvezao predsjednika da se makne od svake stranke."
Italian stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 01:41   #92
Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
ok članovi odbora se mogu naći među njima je i đakić,
Kakve veze imaju članovi odbora i Đakić s nojim pitanjem?

Pitao sam za 10 branitelja koji su išta prodali Mađarima ili koji odlučuju o bilo čemu.
Onako, Đuka bricin iz Prgomelja i još njih 9.
Pa nije teško navesti 10 imena od pola milijuna ili više. Nasumično iz registra?

Vidiš, ne ide.
Nemaju branitelji veze s djelovanjem fonda osim u indexovim baljezgarijama.


Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Branitelji biraju upravu fonda.
Promašaj.

Upravu fonda imenuje vlada RH.
https://branitelji.gov.hr/fond-hrvat...nskog-rata/808

Nećemo pisati napamet.
__________________
Zoran Milanović, 15.7.2022
"Nije bez razloga Ustav obvezao predsjednika da se makne od svake stranke."
Italian stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 05:41   #93
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Niste objasnili ništa niti jedanput, a kamo li 100 puta. I pišete izmišljotine.

Prigovarate braniteljima na privilegijama, ne praveći razliku između njih i HRVI.
Kao branitelj Vas pitam gdje to piše da djeca branitelja imaju kakvu prednost kod upisa na fakultetske domove? Bila je svojevremeno kratka epizoda sa upisom djece branitelja (koja su na ispitima prešla prag) po posebnoj listi, što je u praksi značilo da su se djeca nebranitelja, koja su se na "primarnoj" listi nalazila ispod djece branitelja mogla također upisivati (jer su im se odlaskom djece branitelja na posebnu listu oslobodila mjesta). Jedina negativnost toga bile su gužve na fakultetima. I umjesto da se problem rješavao zakupom novog prostora i plaćanjem dodatnih sati profesorima, krenulo se sa na lažima utemeljenoj kampanji "Idioti naprijed, pametni stoj!", u kojoj je prednjačila stojedinica. Jedino je tada prof. Kregar bio pošten i rekao da se ne radi o zakidanju "pametne" djece nebranitelja, nego o organizacijsko prostornim problemima. I to je sve ukinuto. Kraj priče.
Kao mali poduzetnik pitam Vas kakvu to ja prednost (na osnovu statusa branitelja) imam kod davanja ponuda, tj. dobivanja poslova?
A o famoznoj prednosti branitelja kod zapošljavanja, poznato je da se to u praksi ne primjenjuje.
Povlastica (jednokratna - jednom u životu) umanjenja dijela carine kod uvoza automobila ukinuta je još 2000. Nije se odnosila na ostala davanja, pa se zapravo (osim na uvoz vrlo skupih vozila), radilo o nečem beznačajnom. Ista priča je bila sa oslobađanjem od participacije u zdravstvu - odavno ukinuto.
Paušalno ste ocrnili i šogora, bez da znamo, da li je on HRVI, da li je prisilno umirovljen kao aktivna vojna osoba ili je lažnjak. Ako je lažnjak - prijavite ga.

Dakle još jednom, popišite privilegije branitelja (koji nisu HRVI) ili se ispričajte zbog izmišljotina.
Gledaj, branitelju;

Možeš ispisivati fraze i floskule koliko ti volja, ali i dalje ostaje činjenica da je moje dijete usprkos izvrsnim ocjenama ostalo bez doma u Zagrebu jer je puna lista bila djece branitelja. I to je još pisalo u sklopu bodovanja.
Činjenica da je moj šogor prodao povlasticu za auto.
Da je otišao u mirovinu sa 3700 kuna sa 39 godina života.
Da je na natječaju za referenta u Centru za socijalnu skrb Varaždin od 120 kandidata posao dobio branitelj i da su ostali kandidati dobili objašnjenje da je to bilo upravo zato.
Da ste dobili udjele u firmama (i INI, koju ste preodali MOL-u) i rasprodali ih.
Da ste dobivali od lokalne zajednice zemljišta za izgradnju.
da ste dobivali bespovratne poticaje za samozapošljavanje koje ste pretvorili u škode.
Da vam država svako malo oprašta po stotinjak miliona kuna koje ste dovbili u vidu kredita
Tako mogu do sutra.
Da vam ništa nije dovoljno već koristite i plinske boce da uplašite zemlju koju navodno volite.
To samo dovoljno govori o vama.

To sam pisao dok ste šatorirali i dok je takvo mišljenje kao moje bilo hereza i čin mržnje domovine (i dok ste mi otvoreno i manje potvoreno prijetili) pa ću pisati i sad, kad vas ljudi malo manje "vole".

Ovaj put pune traktore radijatora i televizora iz Krajine neću ni spomenuti.

EDIT: šogor mi nije HRVI već je umirovljen kao HV.

EDIT II: Najbolje bi bilo da još i kao poduzetnik imaš prednost preda mnom jer si branitelj. Onda se zaista mogu samo samoubiti.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 06:04   #94
zivotinjska farma na hrvatski nacin
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:08   #95
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Gledaj, branitelju;

Možeš ispisivati fraze i floskule koliko ti volja, ali i dalje ostaje činjenica da je moje dijete usprkos izvrsnim ocjenama ostalo bez doma u Zagrebu jer je puna lista bila djece branitelja. I to je još pisalo u sklopu bodovanja..
Komentirat cu samo ovo jer lazes.

I sama sam aplicirala za dom u Zagrebu. No, za slučaj da si zaboravio kako je to izgledalo s tvojim djetetom ja cu te malo podsjetiti.

Osim svjedodžbi, potvrde o prebivalištu, domovnice i rodnog lista, gledalo se i imovinsko stanje kućanstva i sudjelovanje u ratu.

Najvise bodova nosilo je upravo imovinsko stanje (pored svjedodzbi).

Usprkos ratnom putu mog oca i izvrsnim ocjenama. Nisam dobila dom, a upravo zbog stavke o imovinskom stanju kućanstva. Zelis li reci da tocno te godine eto djeca branitelja nisu bila "povlastena"? da sam ja jedina "zakinuta" , a sva druga djeca branitelja te godine su ušla prije reda?

Domove su dobivali ljudi kojima je ZAISTA potrebno. Koji, iako imaju izvrsne ocjene, bez tog doma ne bi mogli upisati željeni studij. Gdje su glavna stavka bili upravo prihodi i pamet. I neka su. I trebali bi ostati.

Nije lijepo vidjeti da za svoje ne ispunjenje želje, neutemeljeno okrivljuješ druge. Tvoje dijete sigurno nije ne dobilo dom jer je lista bila puna djece branitelja. Razloga je sigurno bilo više.
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:39   #96
Quote:
Rafee kaže: Pogledaj post
Komentirat cu samo ovo jer lazes.

I sama sam aplicirala za dom u Zagrebu. No, za slučaj da si zaboravio kako je to izgledalo s tvojim djetetom ja cu te malo podsjetiti.

Osim svjedodžbi, potvrde o prebivalištu, domovnice i rodnog lista, gledalo se i imovinsko stanje kućanstva i sudjelovanje u ratu.
Dakle, on "laže", osim što, po ovome što sama navodiš, govori istinu.

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znaci nije bilo nikakve privilegije?
Budimo ozbiljni

"EKSKLUZIVNA SNIMKA Direktor u HEP-u tražio da zaposle rođaka iako je po zakonu branitelj imao prednost"
http://www.vecernji.hr/hrvatska/eksk...ednost-1134353

Što kaže zakon, tko je imao prednost?
A vrlo nedavno se to desilo, i velika se prašina digla...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 11:20   #97
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Branitelji biraju upravu fonda. Upravljači fonda su prodali, i to se pokazalo kao katastrofalan potez. Ergo? Što se desilo upravi? Osim što je HDZ izbacio Kosoricu iz stranke zbog drugih stvari?
Branitelji ne biraju upravu fonda niti mogu bilo kako utjecati na fond. Vlada to sve radi i postoji poseban zakon o fondu koji im daje ta prava. Nije klasicni fond.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 12:19   #98
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Budimo ozbiljni

"EKSKLUZIVNA SNIMKA Direktor u HEP-u tražio da zaposle rođaka iako je po zakonu branitelj imao prednost"
http://www.vecernji.hr/hrvatska/eksk...ednost-1134353

Što kaže zakon, tko je imao prednost?
A vrlo nedavno se to desilo, i velika se prašina digla...


-Stipe
Tak je !
puno bolje bi bilo da "rođak" direktora ima prednost
A najbolje bi bilo da ak je isti ko i Martinek vrijedni član HNS-a onda isti odmah mora imat prednost (i to bez onog "ako ima iste kvalifikacije") pri zapošljavanju u HEP-u zar ne....
Jer ipak je u tom trenu svaki HNS-ovac s ponosom mogel viknut "HEP je naš !"

Osim toga kaj to kod nas uopće znači zakon kao takav ?
Po zakonu bi prednost trebal imat ovaj ili onaj (sve po redu realno nema smisla, jer prednost treba imat onaj koji ima znanje i koji je to znanje i pokazao u praksi)
no jako dobro znamo da to obično baš i nije tak u praksi, nego je ovak kak je dotični direktor to htel i progurat...

Prednost imaju za početak rođaci, pa članovi stranke koja trenutno upravlja sa dotičnom firmom, pa članovi srodne stranke koja je trenutno na vlasti zajedno sa strankom koja trenutno upravlja sa dotičnom firmom...
a zakon, jebo zakon on je ionak napisan samo za mazanje očiju.

Slična stvar ko i ova spika sa dionicama INA-e prije i sad HEP-a...
Samo izlika da se nekom prodaju te dionice, a da eto budu krivi branitelji, građani, vanzemaljci ma svi skupa po redu samo ne vlada

Moš si mislit spike, eto za prodaju INA-e su krivi branitelji iako isti o prodaji uopće odlučivali nisu, krivi su građani jer im je trebala lova i.t.d.

Al ne nije kriva stranka na vlasti koja je još davnih dana prodala prvih 25% INA-e...
to su oni bili postavili mega uspješnu upravu u INA-u pa su Mađari odmah čim su to čuli dotrčali sa lovom za tih 25% i idejom da se neće pačat u nikaj po pitanju INA-e, jer ipak uprava je mega sposobna i njima to nije palo ni na pamet, oni su samo hteli priliku dat svoju lovu upravi INA-e da ju ova višestruko oplodi....
A onda je stigao Sanader i ponudio im još dionica i još stariju, još ljepšu i još uspješniju upravu koja zna oplodit još i bolje nego ona prije, pa su Mađari odmah dali još love...
A onda se tu našla i uprava braniteljskog fonda pa je i ona ponudila dionice nek ih mađari kupe i nek uprava oplodi i tu lovu...

I gle čuda na kraju, sad će još na kraju vlada kupit INA-u od Mađara po bog te pitaj koliko puta većoj cijeni nego ju je prodala i ko može onda reč da lova za zbilja nije oplođena, pa kvragu itekak su oplodili tu Mađarsku lovu
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 13:08   #99
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Dakle, on "laže", osim što, po ovome što sama navodiš, govori istinu.


Budimo ozbiljni

"EKSKLUZIVNA SNIMKA Direktor u HEP-u tražio da zaposle rođaka iako je po zakonu branitelj imao prednost"
http://www.vecernji.hr/hrvatska/eksk...ednost-1134353

Što kaže zakon, tko je imao prednost?
A vrlo nedavno se to desilo, i velika se prašina digla...


-Stipe
Da, i?

Taj direktor (vjerojatno politički postavljen, vjerojatno od HDZa) je praktiči otvoreno kršio zakon, i čovjek kojem je naređivao da krši zakon, koji je uzgred budi rečeno ilegalno snimao razgovor, to objavio.

Nitko ne kaže da nema kršenja zakona prema braniteljima koji nemaju neku "žnjoru". Dapače, toga ima jednako kao prema bilo kome. Samo onaj tko nema nikakva zakonska prava može očekiati da se njgova prava ne krše u ovoj državi. To je Hrvatska država za koju smo se borili zar ne? Ili smo se možda borili da toga ne bude?

Ono što se previđa je da je branitelj imao pravo prvenstva pri zapošljavanju.
Dakle, privilegij.

Isto tako, koliko ja znam, kod dobijanja poslova sa državom, tvrtke čiji su vlasnici branitelji imaju pravo prvenstva. Privilegij.

Država drži 70 do 80% svih poslova u ovoj državi.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:24   #100
Quote:
Rafee kaže: Pogledaj post
Komentirat cu samo ovo jer lazes.

I sama sam aplicirala za dom u Zagrebu. No, za slučaj da si zaboravio kako je to izgledalo s tvojim djetetom ja cu te malo podsjetiti.

Osim svjedodžbi, potvrde o prebivalištu, domovnice i rodnog lista, gledalo se i imovinsko stanje kućanstva i sudjelovanje u ratu.

Najvise bodova nosilo je upravo imovinsko stanje (pored svjedodzbi).

Usprkos ratnom putu mog oca i izvrsnim ocjenama. Nisam dobila dom, a upravo zbog stavke o imovinskom stanju kućanstva. Zelis li reci da tocno te godine eto djeca branitelja nisu bila "povlastena"? da sam ja jedina "zakinuta" , a sva druga djeca branitelja te godine su ušla prije reda?

Domove su dobivali ljudi kojima je ZAISTA potrebno. Koji, iako imaju izvrsne ocjene, bez tog doma ne bi mogli upisati željeni studij. Gdje su glavna stavka bili upravo prihodi i pamet. I neka su. I trebali bi ostati.

Nije lijepo vidjeti da za svoje ne ispunjenje želje, neutemeljeno okrivljuješ druge. Tvoje dijete sigurno nije ne dobilo dom jer je lista bila puna djece branitelja. Razloga je sigurno bilo više.
Vidim da svoj neuspjeh u školovanju pokušavaš opravdati bilo čime.
Da, bilo je i bodovanje imoviskog stanja, a jedini krimen moje kćeri je bio taj da su joj oba roditelja zaposlena i da nema prijavljenog strica i njegovu curu pod članove kućanstva (kao vrli Petrov).
Nadalje, tvoj vrli otac branitelj očito je previše vremena proveo na svom ratnom putu pa te nije naučio osnove kulture u komunikaciji.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.