Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 17:23   #1
Smrt mlade djevojke od plućne embolije u Splitu - je li krivac Yasmin?

Gledam sad na RTL najavu za vijesti. Nisam sve polovila, čula sam samo djevojka, Split ili Zadar, umrla, oralna kontracepcija.

Idem nać na netu.

Edit: još ne piše nigdje.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 17:31   #2
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Gledam sad na RTL najavu za vijesti. Nisam sve polovila, čula sam samo djevojka, Split ili Zadar, umrla, oralna kontracepcija.

Idem nać na netu.

Edit: još ne piše nigdje.
Niš čudno. Bit će još ovakvih slučajeva sve dok curke ne prestanu uzimat pilule na svoju ruku ali i dok ginići ne počinju radit malo detaljnije pretrage prije negoli nekom prepišu kontracepcijske
Kristina19 is offline  
Old 22.09.2008., 18:09   #3
Daaa, ali svejedno.. Sad me strah.

__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 18:11   #4
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Daaa, ali svejedno.. Sad me strah.

I mene, pogotovo jer su listali onu "knjigicu" koju dobiješ u Yasmin!
Kristina19 is offline  
Old 22.09.2008., 18:42   #5
Što je bilo?

Telka mi ne radi
nana_22 is offline  
Old 22.09.2008., 18:49   #6
Sad sam i ja to gledala na telki...
A planirala sam ovih dana otići do ginoša pitat za tablete i nije mi ni najmanje svejedno, a nakon svega ovoga pogotovo!
loiree is offline  
Old 22.09.2008., 18:44   #7
Jesi vidjela prilog? Ovo se dogodilo nedavno u Melbourne-u, a kažu da ovaj slučaj podsjeća na australski.

Yasmin.

Edit.. Ne mogu vjerovati da se vijest još uvijek nije pojavila na internetu! Uglavnom, cura iz Zadra je umrla od posljedica plućne embolije, za koju se smatra da je izazvana Yasminom. No, ništa još nije sigurno, kao ni da li je djevojka uzimala pilule na svoju ruku - što može biti vrlo opasno kao što se vidi iz priloženog!

Možda se sad neke opamete.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 18:46   #8
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Jesi vidjela prilog? Ovo se dogodilo nedavno u Melbourne-u, a kažu da ovaj slučaj podsjeća na australski.

Yasmin.

Jel ovo meni bilo upućeno?

Nisam...
nana_22 is offline  
Old 22.09.2008., 18:46   #9
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Jel ovo meni bilo upućeno?

Nisam...
Ne, Kristini. Tvoj post se pojavio u međuvremenu.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 18:52   #10
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Ne, Kristini. Tvoj post se pojavio u međuvremenu.
Ups

Postale su češće takve vijesti o pilulama....

Ja sam negdje pročitala da se simptomi tromboze javljaju u prvih par mjeseci uzimanja pilula. Zna netko jel to točno?
nana_22 is offline  
Old 22.09.2008., 18:55   #11
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Ups

Postale su češće takve vijesti o pilulama....

Ja sam negdje pročitala da se simptomi tromboze javljaju u prvih par mjeseci uzimanja pilula. Zna netko jel to točno?
Hmm.. O tome nisam ništa čula, ali i to se vidi kad radiš krvnu sliku.

Možeš je raditi svakih šest mjeseci da budeš mirna.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 18:46   #12
Evo bilo sad. Neka cura umrla od plućne embolije (negdje u Dalmaciji) i sad su rekli da će malo istražit to... Radi se o Yasmin
Kristina19 is offline  
Old 22.09.2008., 18:46   #13
Cura je iz Zadra i umrla je od embolije pluća, sumnjaju na Yasmin ali im nitko iz bolnice nije još potvrdio točno.

Ja sam upravo počela piti taj Yasmin i luda sam od svih tih vijesti, neću riskirati, ima i drugih pilula. Da li se može prekinuti piti pilule ili treba popiti za cijeli mjesec??
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Old 22.09.2008., 18:49   #14
Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
Cura je iz Zadra i umrla je od embolije pluća, sumnjaju na Yasmin ali im nitko iz bolnice nije još potvrdio točno.

Ja sam upravo počela piti taj Yasmin i luda sam od svih tih vijesti, neću riskirati, ima i drugih pilula. Da li se može prekinuti piti pilule ili treba popiti za cijeli mjesec??
Ako želiš, možeš prekinuti bilo kad. Samo će ti se možda malo poremetiti ciklus ali brzo se to ustabili.
Kristina19 is offline  
Old 24.09.2008., 15:08   #15
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Jesi vidjela prilog? Ovo se dogodilo nedavno u Melbourne-u, a kažu da ovaj slučaj podsjeća na australski.

Yasmin.

Edit.. Ne mogu vjerovati da se vijest još uvijek nije pojavila na internetu! Uglavnom, cura iz Zadra je umrla od posljedica plućne embolije, za koju se smatra da je izazvana Yasminom. No, ništa još nije sigurno, kao ni da li je djevojka uzimala pilule na svoju ruku - što može biti vrlo opasno kao što se vidi iz priloženog!

Možda se sad neke opamete.
Pilule nije pila na svoju ruku. Ocito je da mi sve ne pridajemo dovoljno pozornosti svim simptomima i nuspojavama koje se mogu javiti.
ko_ka is offline  
Old 22.09.2008., 18:51   #16
Dobro, nemojmo sad pretjerivati. Ako tablete piješ pod liječničkim nadzorom, vjerojatnost da će ti se dogoditi tako nešto gotovo da i ne postoji.

Krvna slika, jetrene probe, tlak, težina. Sve su to lijepo nabrojali kao faktore koji se moraju posebno iskontrolirati prije početka uzimanja pilula, i naravno tijekom.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 24.09.2008., 15:15   #17
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Dobro, nemojmo sad pretjerivati. Ako tablete piješ pod liječničkim nadzorom, vjerojatnost da će ti se dogoditi tako nešto gotovo da i ne postoji.

Krvna slika, jetrene probe, tlak, težina. Sve su to lijepo nabrojali kao faktore koji se moraju posebno iskontrolirati prije početka uzimanja pilula, i naravno tijekom.
Pred godinu i pol, bez ikakva dodatna pregleda me ginekolog skinula sa Diane na Yasmin. Odmah sam reagirala da kako moze bez provjere krvne slike i opceg stanja organizma. Dobila sam vrlo rijecit odgovor da sto joj se mijesam u posao i nije bilo druge nego uzet Yasmin. Vec prvi tjedan javile su se cudne mucnine, drugi je vec bio tjedan povracanja. Prestala sam ih nakon prvog mjeseca piti i vratila se glupaci u ordinaciju da se pozalim na stetu. Nije ni trepnula rekla je da izmisljam i na svoju ruku sam prekinula sa svim.

Najvaznije je u sve biti sam upucen dovoljno dobro da znas sto i kada ciniti. Na svoju ruku vadim krv, hormone, idem specijalisti jer ginekolog kojem sam predodredjena niti ne trepce a kamoli da pruza adekvatnu skrb.

Vjerojatnosti su u svemu male al se dogode. Sumnjam da ce se cesce dogoditi ovakva tragedija da mlada cura umre zbog kontracepcijskih.
ko_ka is offline  
Old 24.09.2008., 15:20   #18
http://askapatient.com/viewrating.as...98&name=YASMIN

da li se na ovakve siteove ipak javljaju pretezno zene koje imaju nuspojave,a one koje ih nemaju ni ne surfaju po netu trazeci ovakve siteove? da li se na topice o yasminu javljaju isto tako pretezno oni koji s njim imaju problema,a oni koji nemaju,nit ne gledaju takve topice?
kako znati gdje je istina i kakva je prava slika?
Hannah 3 is offline  
Old 24.09.2008., 15:24   #19
hannah,da mozda si u pravu.Al evp ja nemam nuspojava ali sam o svemu prosurfovala jer sam za to i nabavila komp i uvela internet da bih o svemu vise znala.Zato sam i postavila pitanje gore,mada mi niko nije odgovorio?Upravo mozda jer nije interesantno jer se mozda niko nije prepozano itd.
ali mislim u susstini da je da,velika panika,ali i na zalost tek neke lsoe stvari nateraju ljude da se pozabave sobom.Zar nije ruzno sto ce neko tek prvi put uraditi pretrage nakon ove price,ili ostaviti pusenje ....ali opet...to je i dobra strana jer ce ipak to uraditi.better late than never.
konkilja is offline  
Old 24.09.2008., 15:29   #20
Quote:
konkilja kaže :
Samo jedno pitanje ako do sada nisam imala tegobe znaci li da je sve ok,hah ovako postavljeno pitanje zvuči logično,hocu reci ako sad batalim za stalno cigare jel mi ovo do sada niej naparavilo neki problem?
joj nadam se da sam bar malo jasna sta sam pitala,hehe
Ja sam rekla ginekologu da pušim, i rekao mi je samo da bi bilo dobro da malo smanjim...
Ak možeš skroz ostaviti cigarete, to bi ti bilo najbolje.
nana_22 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.