Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 28.12.2006., 22:07   #1
Unhappy Što ste voljeli, a više nema nigdje za kupiti

Potaknuta neuspjelim (dugotrajnim) traženjem nekih proizvoda koji su mi trebali da napravim kolače, sjetih se svih onih fenomenalnih proizvoda koje više ne mogu nigdje kupiti iako su bili odlični!

1) MILKA WHITE COCONUT – jedna od boljih Milka i jednostavno je zadnjih par tjedana nema na policama niti jednog trgovačkog lanca – izgleda da se više ne proizvodi. Minus za Milku.

2) Podravka Dolcela Mousse okus banane – izašla su tri okusa – vanilija, čokolada i banana i onda baš onaj najbolji jednostavno nestane – vaniliju i čokoladu mogu zamijeniti sličnim proizvodima jer ima mali milijun deserta/mousseva s tim okusima, ali banana je bila jedina takva na tržištu i sad je isparila. Veliki minus ide Podravki ako je prestala to proizvoditi.


3) Dr. Oetker Ledeni desert okus cappuccina – opet ista stvar kao s Dolcelom – ima raznih (standardnih) okusa tipa čokolada/vanilija/... koje možete pronaći i kod drugih proizvođača, ali onaj koji je jedini takav na tržištu jednostavno je nestao. Još jedan veliki minus.

4) Ledo Grandissimo Krem sladoled Pannacotta–cappuccino – to je definitivno bio moj najdraži Ledov sladoled – čini mi se da je plasiran prije dvije sezone i samo je tu sezonu bio aktualan i nikad ga više poslije nisu prodavali. Minus i za Ledo.


5) Kandit Sendvič desert – najbolji Kanditov proizvod ikad napravljen i prije godinu i pol su ga prestali proizvoditi. Mogao se kupiti samo u bombonjerama (rifuza) i mislim da im je to bio glavni problem jer nije bio dostupan u trgovinama. Sad ga više nema nigdje. Još jedan minus.

6) Još jedna poslastica koje više nema, a bila je odlična je čokolada od ne znam kojeg proizvođača, ali je bila pakirana kao Dorinina Moja prva čokolada, s time da je punjenje bilo s okusom kave. Ne sjećam se da li je i to bila Kraševa čokolada, ali je princip pakiranja bio isti. Uglavnom, više je nema nigdje za kupiti, a, usput, nisam vidjela niti jednu čokoladu bilo kojeg proizvođača koja bi imala punjenje s okusom kave. Minus za sve proizvođače čokolada.

To je sve što mi, za sad, pada na pamet.

Koje biste vi proizvode rado ponovno vidjeli na policama?
__________________
Ni do jednog mjesta
na koje je vrijedno stići
ne vodi skraćeni put.

Zadnje uređivanje _bebi_ : 29.12.2006. at 01:27.
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.