Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2007., 00:36   #21
Nevjerovatno, a kod nas je nemoguće više dobiti na vet recept iako me te cure u ljekarni više i znaju s obzirom da sam dolazila po phenobarbiton svako 20 dana. Navodno u Splitu ima neka klinika za pse gdje im naprave detaljne pretrage, dali si čula za to?
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 00:39   #22
Ej Tonka pripazi samo da ti se kujica ne izudara dok ti ima napade i tako pada.
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 09:03   #23
thune, hvala ..
ovo zadnje je trcala po travi na polju..tako da nije bilo sanse da se lupi...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 09:12   #24
psic iz kvarta je uginuo od epilepsije. ili su ga eutanizirali. cula sam da je bio na najjacoj dozi lijekova. a bas mi je bio slatkis
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 01:12   #25
E toga se ja i bojim jer sam čula da ovaj phenobarbiton koliko pomaže toliko i odmaže. Moj pas dnevno uzima 50 mg.
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 22:36   #26
znam da u sibeniku ima odlicna klinika za pse, ljudi iz cijele dalmacije idu tamo.
shtrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 10:14   #27
Molim pomoć - labrador ima napade

Lijep pozdrav!

U subotu u noci dogodio se nedefinirani napad kod labradorice stare 3
godine. Napad se odnosi samo na nekontrolirano tresenje glavomo gore dolje.
Ostatak tijela nije ukocen. Ne slini. Ne pada, i dogodi se za vrijeme
spavanja ili dok lezi. Nakon napada je sve opet normalno i nastavlja sa
spavanjem. Napad se ponovio jos jedn put u noci i pred jutro. Veterinar ju
je pregledao i rekao da je vjerovatno epilepsija kao moguci razlog naveo
je gliste, tako da smo uzeli tablete protiv glisti i b komplex. Sljedeci
napad se ponovio tek u 18 h, bio je kraci i isto je zapoceo za vrijeme sna.
Sljedeci je bio u 20 h, 21.30, 22.30, 22.35 i posljednji 22.40. Potom smo
otisli veterinaru i dao joj je inekciju i tablete za epilepsiju. Cijelu noc
je bio mir, do prije 30-ak minuta. Zvala sam veterinara i rekao je da
povecam dozu tableta.
Iskljucivo se hrani sa Hills j/d hranom, redovito je cjepljena i zivi u
stanu.

Jako me strah za nju i da problem nije u necemu drugome.

Ako je netko imao slicnih iskustva ili mozda zna vise o tome neka se javi.

Hvala!
Aby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 10:49   #28
http://p078.ezboard.com/Epilepsija-k...picID=81.topic

tu ti je jako lijepo objašnjeno o epi napadajima i što još može biti uzrok.
kako pas hoda, el normalno? da li trese često glavom, kao da ga bole uši?
da li je cijepljen protiv štenećaka?
možeš nazvati veterinarski fakultet i pitati..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 11:16   #29
Hvala na tekstu o epi napadima.
Pas normalno hoda, nikakvih simtoma poslije napada nema. Tresla je usima nesto mjesec dana prije prvog napada, lijevo-desno. Bili smo kod veta misleci da ima je nesto sa usima, on ju je pregledao i rekao da je sve u redu. Cijepljenja je protiv stenecaka.
Probati cu nazvati veterinanski fakultet i u pitati za misljenje.
Vet nam je dao tablete Phenobarbiton od 100 mg i rekao da joj dajem ujutro jednu, u podne pola i navecer jednu.
Strah me da problem nije u necemu drugome, a mi stojimo na mjestu.

Hvala...
Aby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:10   #30
Zvala sam veterinarski fakultet, rekli su da treba napraviti pretragu krvi, rengen, tj neku vrstu sistematskog da bi se iskljucilo sve ostalo i da bi se onda moglo skoncentrirati na epilepsiju. Potom sam zvala drugog veterinara za misljenje koji je odmah iskljucio epilepsiju, sad stvarno ne znam sta da mislim...
Danas navecer odlazimo kod dva veterinara i traziti cemo da joj izvade krv.
Nije imala napad od 9 h ujutro, da li to veze ima s tabletama ili necim drugim, stvarno ne znam.

Sto se tice rengena, jel mozda netko zna da li ce se morati uspavati?

hvala
Aby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:19   #31
Odi prvo napravi pretrage, a?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:26   #32
Mislim na na anesteziju, ako sam se krivo izrazila.
Aby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:41   #33
Onda sorry.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:49   #34
pretpostavljam da će joj snimati glavu. ne treba ju uspavati prije, to je za čas gotovo. sam ćeš ju trebati dobro držati, da bude mirna..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 12:26   #35
Zadnji ispad je bio jucer u 16 h i to dva za redom. Jucer smo povecali dozu tableta, dajem joj svakih 8 h phenobarbiton od 100 mg, malo je usporena, ali ispada hvala Bogu nema. Pije tablete za gliste, b komplex, jucer i danas je dobila inekciju b komplexa. Danas smo vadili krv i sad cekamo nalaz da vidimo jel sve u redu i da li je to epilepsija, a ne nesto drugo. Voljela bi prvo iskljuciti moguce bolesti i upale od kojih su ispadi moguci. Sada smo na cekanju...

Lijep pozdrav...
Aby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 19:44   #36
Pomoć kod epilepsije psa

Poštovani interesira me da li je tko prošao fazu epilepsije od početka napada do stavljanja pasa u stabilno stanje.Moj je pas popio dvije tablete phenobarbitona i 2 normabela te mu je stanje sada stabilno.interesira me kada počinje djelovati phenobarbiton (koje vrijeme),da mu se napadi razrijeđuju.sinoć sam cijelu noć bio budan imao je od 2 ujutro do 8 ujutro svaki sat napad.onda sam mu dao normabel i od tada nema napade,koliko drže dva normabela (vrijeme).

Hvala svima unaprijed
jurbanek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:36   #37
Nije mi jasno da li je pas stalno pod phenobarbitonima????Tako bi trebalo biti,jer to je lijek koji se mora uzimati konstantno bez obzira na napade.Ja sam imala mačka epileptičara i pio je phenobarbiton stalno svaki dan, nakon napada nisam mu davala ništa, napadi su bili kako kad nekad samo 2-3 a nekad su znali trajati i po 3 dana, razmaci između napadaja bili su 2-3 sata. Neznam kod kojeg veterinara idete ali dr.Kiš sa Vet.fakulteta slovi kao najbolja za epilepsiju u Hrvatskoj jer je to i specijalizirala.kad napadaj prođe životinju držite u što mračnijoj sobi, ne smije biti upaljen niti radio niti TV, obično puno jedu poslije napadaja, dajte mu ukoliko želi koliko god hoće.Kod mog mačka se kako je stario vrijeme između napadaja produljivalo ali zato kad ih je dobio bili su puno jači i trajali dulje. Znam kako vam je i ja sam puno puta uz mog mačka probdjela cijelu noć, to je nažalost takva bolest i izlječenja nema.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 08:27   #38
hvala ,interesira me kako si kupavala tablete,koliko si ga imala vremenski
jurbanek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 13:48   #39
dečko od moje sestre je imao psa sa epilepsijom (nažalost je i umro tijekom jednog od napada) ali znam da je svaki dan ujutro i navečer dobivao tablete. tako da se to konstantno treba davati životinji sa tom bolesti
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 15:16   #40
Tablete se kupuju isključivo na recept i to je vrlo rigorozno uz oju osobnu iskaznicu čiji se broj upisivao na poleđini recepta. Dozu ne smiješ nikako sam mućkati, onako je kako odluči veterinar i točka. Mislim da ide prema kilaži životinje ali nisam baš to posto sigurna. Nakon otprilike svake pola godine morali smo ići vaditi krv i raditi jetrene probe da se vidi u kakvom je stanju jetra. Mačak nije djelovao kao zombi dok je bio pod tabletama, nitko živ u njegovim fazama bez napada ne bi rekao da je pod phenobarbitonom. Mislim da se normabeli, apaurini i sl. lijekovi uz phenobarbiton ne smiju davati, ali kažem najbolje je ako si iz Zgb odtići direktno na faks dr.Kiš ili ako nisi nazvati i dogovoriti pregled. Moj mačaj je sa epilepsijom poživio 8 godina a to nipošto nije malo, nije naravno uopće izlazio vani iako živim u kući i imam vrt, jer u čijem god da se dvorištu slučajno našao za vrijeme napadaja mislio bi da ima bjesnoću i ubio bi ga.Napadaji su izgledali jako ružno, ali meni je puno teže čak bilo kasnije nakon napadaja kad je bio totalno dezorjentiran, smlavljen napadajem, vjerojatno ga je jadnika užasno boljela glava.... jednom je nakon napadaja doslovno proždro cijelu kutiju od 40 dkg whiskasa, jeo je bez veze,kao da umire od gladi.U toj bolesti sve što važi za ljude važi i za životinje. Ja sam dosta proučavala i na kraju oept nisam mu mogla bogznašto pomoći osim tog phenobarbitona. vani postoje aparati za magn. rezonancu za životinje, a ovdje smo od pretraga napravili jedino rendgen snimanje glave da se vidi da li je bolest rezulrat tumora što nije bio slučaj. Dakle bio je u onom jednom malom postotku životinja koje se s epilepsijom rađaju. Na kraju nije direktno uginuo od epilepsije ali indirektno vjerojatno je, imunitet mu je bio prilično loš i napao ga je smrtonosni korona virus.Biti vlasnik epileptične životinje vrlo je težak posao. Neznam da li bi to sve još jednom mogla proći zaista.! No nedaj se obeshrabriti, za početak treba dobiti pravu terapiju!
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.