Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2005., 23:01   #1
Miješano povrće iz limenke...

Vidio sam ima za kupit ono miješano u limenci di je grašak, mrkva.....

Isti proizvođač radi i kukuruz u limenci i samo grašak...

Meni se to čini vrlo praktično i izgleda da je ok za francusku ali me zanima kako neki prilog uz jelo napravit sa tim i kako kao glavno jelo npr sa rižom, tjestom i sl.???

ima li netko kakav recept??
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 23:16   #2
Sto je to, samo povrce u vodi i dodano malo soli?

Mozes napraviti na salatu. Ili u neku juhicu gdje se povrce samo zgrije.

jucer sam napravila rucak na brzinu: zdinstala luk, dosula grah iz konzerve (samo ga isplahnula pod vodom u cjedilu i ubacila u tavu), dodala slicno konzervirano mljeveno meso, sa malo paradajz safta bilo je z prste polizati. Jeli smo ovaj cuspajz uz kruh.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 23:36   #3
to je zapravo već skuhano povrće i ima malo možda vode unutra...
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 05:34   #4
Cool

Ok, onda se moj odgovor odnosi upravo na to. Mozes ga raditi na salate ili dodati u nesto kuhano i "kuhati" tek toliko da se ugrije i prozme okusima.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 09:51   #5
jel imaš kakav recept za neku salatu sa tim osim francuske i kao prilog mesu...
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 08:23   #6
Hm... jako volim povrce, pa su ovo moje ideje... ne znam kako ce ti se svidjeti...

1) Zdinstas luk, bacis povrce na njega, mozes posluzit uz meso i rizu.

2) zdinstas luk, pileci sitnis (ako ne volis sitnis, mozes bijelo meso, narezano na kockice, jos bolje ce biti ako imas pilecih kostiju, lako ih poslije izvadis i bacis.) dodas mrkvu i grasak, zacine, sol i ukuhas tjesteninu ili griz knedle

3) mrkva, grasak, svjeze narezani luk, sol, biber, maslinovo, (mozes dodati i drugog povrca npr grah i kukuruz iz konzerve... ili tvrdo kuhanih jaja, ili ohladjenu skuhanu tjesteninu (penne, puzice...)

4) pilece meso, ostalo od juhe, izrezes na manje komade, dodas majoneze, jogurta, sitno narezanih kiselih krastavaca, mrkve, graska, ... pileca salata

Hm... ne pada mi nista vise napamet. Probaj eksperimentirat s jelima koja ti volis...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 14:35   #7
joj, ja često koristim te limenkice upravo zato jer dobivam na vremenu, a i jako je fino.
evo nekih primjera:

SALATE

1) Naribam sirovu tikvicu, mrkvu i narežem paradajz na sitne komade, u to dodam kukuruz iz limenke malo octa i maslinovog ulja i promješam.

2) Pomješam zelenu salatu, narezanu papriku, malo radića i kukuruza iz limenke i na to dodam malo jogurta+kiselog vrhnja+soli i to sve skupa promješam

PRILOZI

1) pomiješam kuhane mrkve narezane na kolutiće, graška iz konzerve , kockice kuhanog krumpira i to sve bacim na jedan mali maslac. super prilog uz neko meseko

2) izdinstam luk na malo maslinovog ulja, dodam šampinjone iz konzerve i kad malo omekšaju, dodam vrhnja za kuhanje.
to je super za tijesto, rižu, pohano meso...ma sve



uglavnom, da sad ne duljim, imam milijon kombinacija, samo si daj mašti na volju. meni je velika prednost tih konzervi jer je jako brzo gotovo, a i možeš čarobirati kako hočeš
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 23:05   #8
Quote:
Chome kaže:
to je zapravo već skuhano povrće i ima malo možda vode unutra...
i,...puuuuno konzervansa,.......
dobar tek.
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 06:10   #9
Quote:
tridi kaže:
i,...puuuuno konzervansa,.......
dobar tek.
d
Zapravo mozes naci konzervi s povrcem u kojima uopce nema konzervansa.

Rijec konzerva i rijec konzervans dolaze iz istog znacenja: sacuvati.

Kemijski konzervansi (npr nitrati) su stetni za zdravlje i mozes ih naci u narescima, kobasama...

Povrce iz konzervi koje koristim (cikla, mahuna, grasak, grah, slanutak, mrkva, sos od jabuke ...) termicki je obradjeno i spremljeno u sterilizirane metalne kontejnere, uz dodatak soli i vode.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.