Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2012., 07:55   #6561
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Šire i dublje desetak centimetara, i velika prednost da se loži kroz prednja velika vrata.

Ono što mi nikad nije bilo jasno zašto ULTIME koje se prodaju kod nas nemaju šamotirano ložište , a u prospektu ima komad cigle prije ulaska u vertikalni kanal.

Ultimu bi se sa malo truda i novaca moglo dovesti u solidno stanje i da bude kao Centrometalov Bio Tec.
Da li postoji šansa da se ista šamotira, da li ima mjesta za šamot i koje debljine? Isto vidjeh i ultimu Q plus, da li je netko imao priliku vidjeti je uživo?

P.S.
Link http://www.nawegiel.pl/upl/downloads/17.08 http://www.webgradnja.hr/materijali/...d-15-580kW.pdf

Zadnje uređivanje mcupwr : 11.08.2012. at 08:02.
mcupwr is offline  
Old 11.08.2012., 08:48   #6562
Još jedno pitanje u svezi sa 2000B 45kw. Pošto isti ima veće ložište i loženje sa prednje strane taj bi mi više odgovarao. Pošto će mi dimnjak biti fi200mm/8m, a u prospektu navode min 10m za 45kw. a pošto meni ne trreba 45kw snage već oko 25-30 kW (za koju je potrebna visina od 8m), da li je visina dimnjaka od 8m dovoljna da bi kotaood 45kw radio optimalno bez da se "davi" ? (kotao+spremnik)
mcupwr is offline  
Old 11.08.2012., 10:16   #6563
Kolega Ramzay, ne slažem se s tobom u vezi kurenja drva u budućnosti. No sve mi se nekak čini da tak i bude.
Naime, vjerojatno imaš pravo u vezi tehnologije, no čim se tehnologija i industrija umiješa, gotovo je s jeftinoćom.
Ekologija je pozitivna stvar, sve dok nejde ruku pod ruku s industrijom i kapitalizmom, odnosno sve dok je njima u opoziciji. Čim krenu u istom smjeru, više nisam siguran u njezine (plemenite) ciljeve.

Drvo je, oduvjek, bilo sirotinjsko gorivo, baš zato jer je trebalo puno truda. Kad toga nestane, nema više prednosti, niti razloga za ovu temu. A nestat će onda i novaca za kupnju tog industrijskog goriva, pa će se grijati samo oni koji si to mogu priuštiti. To pak vodi opet u totalitarizam odnosno "novi svjetski poredak", jednako kak i ovi eksperimenti s GMO hranom. No to je druga tema
Zvon is offline  
Old 11.08.2012., 10:32   #6564
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
PLIN JE ZAKON ??? da li baš .

U svom ne znanju ne vidiš dalje od svog nosa , a probleme koje si dotakao na svjetskom nivou rješavaju vrhunski umovi i najbolje plaćeni znanstvenici.

Ova ljudska civilizacija se suočava sa nestankom energije i traže se alternative za preživljavanje , jedna od najradikalnijih alternativa je preseliti čovječanstvo u toplije krajeve , to ne bi bila prva seoba naroda , koja nažalost obično završava sa proljevanjem puno krvi.

Malo manje radikalne alternative su obnovljivi izvori energije, od kojih je korištenje biomase , a pogotovo cjepanica najgora moguća varijanta .

Zaštooo???

1 , Drva koja siječemo i kurimo su počela rasti za vrijeme Marije Terezije i imala su stoljeće nafte vrijeme da porastu.

2. Drva koja mi sad posadimo , a da li ih uopće sadimo , još neće moći koristiti naši praunuci .

3. Izgaranjem drva nastane toliko štetnih produkata da nam zbog toga prijeti veća katastrofa nego od nuklearke.

Daleko je bolja varijanta drvo preraditi u proizvod , a piljevinu sprešati ili otpadno drvo samljeti u chips.

Država se na razne načine brine za svoje građane , za njihovo zdravlje , mislim uređena država , a ne ova naša .I njemački zakon o zaštiti zraka 2014 godine gasi jako puno loših kotlovnica i daje pravac u kom treba ići.

U prvoj fazi je to pellet ili chips , a u drugoj fazi kroz par godina kemijski obrađeno drvo u kom ne bude katrana. Takav " Crveni drveni ugljen " ili Toreficirano drvo če se koristiti za izgaranje u malim ložištima , a katran i slični proizvodi će se koristiti u industrijskim ložištima ili za daljnju kem.preradu.Slično tako će se kemijski obraditi i ugljen , maknuti sumpor i katran iz njega i sbriketirati ga .

Plin kao takav nije energent budućnosti , odnosno bude preskup za direktno izgaranje i zagrijavanje , ali u kongeneraciji je sigurno energent budućnosti , znači tendencija je niz malih plinskih toplana energana i to pod uvjetom da Putin ili neki drugi Putin ne kaže Njet.

Jer dozvolite i taj gladni napaćeni narod u Sibiru ( ako se radi o plinu ) želi vidjeti na stolu rajčicu proizvedenu u grijanom plasteniku i živjeti u toplom domu.

Toliko o plinu
Gospodine ramzay znate i sami da vas jako cijenim, ali ne slažem se tu sa vama.
Konkretno ja kupujem drva od šumarije, znači, ne odem u šumu i ko lajbek srušim najljepše drvo, nego kupim, 'srušim' drvo s kojim nešto nije bilo u redu, ili je naznaka bolesti na njemu ili se iz nekog razloga počelo sušiti. ovo da šumarija ne vodi računa o drvima, nah da, ne vodi, ali svejedno postoji određeni pomaci, a vjerujem da budu svake godine sve veći i veći pomaci nabolje, nadam se...

Meni puno više ljuti što 'kreteni-budale-imbecili-luđaci!' bace opušak kroz prozor jurećeg auta jer se njima puši i time izgori ne znam koliko šume i drveća!
Ovo da ja, moje kućanstvo zagađuje okoliš, zagađuje, ali vjerujem niti približno toliko koliko jedna tvornica zagađuje! ja stvarno ne znam grad područje za život u kojem nema neke tvornice, a tko kaj njih, u našoj državi, pita za zagađivanje ili slično!
Da znam da postoje zakoni, ali nitko ih ne provodi provjerava, Hrvatska ima predivnih zakona, samo što se nitko toga ne pridržava!

i ovo da se drvo preradi u proizvod, a koji je to proizvod?! daska, krevet, kuhinja? pa kaj to, proizvod, ne bi mogao biti od plastike ili karbona ili... ? bezveze, konkretno ja, živim u području gdje drva ima, i sad bi se ja grijal na nekaj čega nema...
svaka čast suncu ali, zasad je to preskupo, barem meni je! a i pitanje je zašto je tako skupo!?! mislim, ako se 'furamo' na očuvanje planeta, područja u kojem živimo, pa jel se onda ljude odbija, ili privlači na to ? Znam da je vani krenula inicijativa, čak je nešto, koliko ja znam, i Split pokazivao neke 'pokušajčiće', ali mislim da sunce ne bude kod nas iskorišteno, u većini, još 500 godina... Svaka čast gospodinu Plusu, ali iskreno, bojim se da bude se on slabo grijal na sunce po zimi, ovo sad po ljeti, vjerujem da si grije toplu vodu za tuširanje, ali po zimi mislim da snaga sunca kod nas nije dovoljna, ponavljam ja sam laik, i samo iznosim svoje mišljenje, neki će mi čak reći i da sam budala, možda i jesam, ali barem se usudim nešto napisati, reći...

Ovo da nema plina, ili da bude Putin zatvoril pipu, mah, isto bezveze, a od čega bude živel putin, od vojske, ili od možda drva kojeg bude izvozil? Zatvoril bude on pipu, ali samo na par dana usred najveće zime da pokaže ljudima koliko smo zapravo ovisni o njemu...
Postoje i 'stučnjaci' koji tvrde da su izvori nafte, plina samoobnoviljivi, istina da se vjerojatno radi o stotinama, milijunima godina ali su obnovljivi, navodno...
Ovo da ničega nema, ma jebate tu u Hrvatskoj budem još malo morao dignuti ruku i pitati mogu li prdnuti u vlastitom domu, jer će me to naravno koštati...
Žalosno je da nas je ta bagra, političari uspjela uvjeriti da sve ide k vragu, i da ničega nema, pa čak ni posla, i sad mi papci plešemo kako oni žele, kaj got. Osobno sam uvjerenja da budu ljudi, pametni ljudi, uvijek našli neko rješenje, a ovo o regulama ovim, o regulama onim, pa to je samo za njihovo, političarevo dobro!

Znam da sam se sad raspisal o nečemu čemu ne treba, ali jednostavno mi sve to ide na ku..c! Dajte mi recite jednog, ali jednog političara kojemu je, zbilja, ne samo za televiziju ili za vrijeme izbora, stalo do ekologije, planeta, mjesta u kojem živi!? jednog!??! Da opet sam ljut, jesam, pa ljudi, gospodine ramzay, znam da ste me 'obrisali' da odj.bem sa tim gusnatim kotlom, ali, iskreno, tko bude dao ljudima razliku u novcu, i samo da mi nitko sad ne veli usporedbu o autu, jer ljudi ne mogu ni 500 m prošetati a da ne upale to 'govno', koje gle čuda je potrošilo koliko energije ove planete na kaj? Da ne bi bilo gle budale pa niti auto ne podržava, da podržavam ga, ali ne za odlazak u grad po 1 kruh, 1 pivu i 20 deka salame! ili na subotnju kavu u gradu, Baš me zanima, kad se bi to dalo izračunati, koliko se energije troši na takve relacije od par kilometara Svi se bunimo na škembe, a da bi prehodali par stotina metara, ne daj Bože par kilometara, e to ne...!

Gusani kotao, Viadrus 23kw (zadovoljava potrebe 99 posto, kućanstva, čak je i prejak) cca 5.399,10 kn kn sa PDV-om, ajde dobro postoji i taj 2000B, meni osobno, ja sam ga gledal, ko laiku, ponavljam ko laiku!, ne miriše ni malo!
Jebate ja sam dobil dojam da u taj 2000B nek 'spustim', čitaj bacim malo jače suk, ili ti ga komad drveta, da bude pukel barem jedan dio, ako ne i 2!
Meni, ko laiku, ponavljam, ko laiku se puuuuuuuno više sviđa Ultima II, imaju je u Ferotermu (nadam se da sam dobro zapamtio ime dućana) u Sesvetama, kak je rekel gospodin ramzay, punjenje s prednje strane, po meni manje dima u kotlovnici, manje mirisa ložaća po šunki, a i ima 100L vode u sebi (ova od 36kw) a to vele znalci da je dobro, odlično.
A ta šamotna ploča, pa za boga miloga, koliko to košta, 100kn, i kit za visoke temperature dođe 27kn, i gotovo za 5 minuta! ili ??

Ali svejedno, ljudi ko ljudi, sad su po ljeti na moru, troše pare, i doći će jesen i onda će početi razmišljati o zimi, grijanju, i kaj će im bolje zvučati, Viadrus koji ima cijelu godinu, od 23kw, cijenu cca od 6000 kn ili Ultima II koja će za koji mjesec za 24 kw zahtjevati i 8500kn!? da reći će neki, pa to je 'samo' 2500 kn, je samo 2500 kn, ali danas se treba diviti ljudima, koji su poštenim načinom, stekli svoje novce i imaju 2500kn viška...
Kotao na biomasu, pelet, eh to je jos veci omjer 6000:18000 opet 12 tisuća razlike.
Kotao na pirolizu sa lambdama, čitaj koji nekaj vrijedi i mogao bi raditi dobro, to je omjer 6000:25tisuća kn! znači 19000 kuna više, eh, ja osobno, ovih dana mogu samo sanjati takvu razliku u novcu a vjerujem da i dosta novih potencijalnih kupaca kotlova.
Ja vjerujem da je taj kotao od 25000kn bolji, sa lambdama, ponavljam sa lambdama a ne ovi polu-porizvodi (polu-pirolize), ali da je bolji 3x bolji (koliko je skuplji), e to, oprostite mi na mišljenju, nije nikad! A i neka se gospodin ramzay ne naljuti, ali što ga nije ugodno iznenadio Viadrus, spojen na pelet set ?

mcupwr isto sad piše da 2000B od 45kw, znači najjači model 2000B, ima otvor s prve strane, nisam to znao, super ak ima (ali ja mislim da nema!), ali ti jebe.i jebe.i trgovci, pa ja zbilja ne znam u kaj oni sviraju, nigdje ali nigdje se ne može vidjeti taj kotao!?! bezveze... a i cijena, je sad ona je cca 8000kn, ali za mjesec-dva bude 11 000, a da ne govorim da na tu 'zvijer' treba obavezno, ponavljam, obavezno spremnik (5000kn), treba ekstra pumpa (poželjno alfica od 1000kn), treba majstor koji je zbilja tata-mata a takav majstor isto košta (cca2500kn), ufff...

Ja se ispričavam, ponajprije gospodinu ramzayu, moja beba je malo spavala, tata je ustao na lijevu nogu pa, svima koji su se našli slučajno uvrijeđeni, isprike, nisam mislio ništa loše, zbilja nisam...

Zadnje uređivanje mranderson : 11.08.2012. at 11:53.
mranderson is offline  
Old 11.08.2012., 11:54   #6565
Dobio sam odgovor od prodavaća koji tvrde da jedini Bosch/Junkers čelični kotao sa prednjim punjenjem je Solid/Supraclass 5000 kojeg u HR za sada nema u ponudi i da je taj kotao je sa vlastittom regulacijom, nekakva polu piroliza, i naj jači je 38kW. http://www.bosch-climate.bg/products...id-5000-w.html Taj me kotao me podsjeća na S121 od Buderusa ...(postavlja se pitanje kako taj kotao podnosi drvo sa 25% vlage).
To znači da se vračamo na početak ili prema ultimi II zbog tih prednjih vrata, a koju bi trebalo "našopati" sa šamotom, a za koji stoji u prospektu da je gorivo kameni ugljen plamenskog ili plamensko-plinskog tipa (31,32), tipa orah I (OI), orah II (OII), u zamjenu se može koristiti ogrjevno drvo vlažnosti do 25%......a na drugom propektu stoji opet ; Brennstoffe: Scheitholz; bis 20% Feuchtigkeit Alternativ: Steinkohle; Koks

Zadnje uređivanje mcupwr : 11.08.2012. at 12:37.
mcupwr is offline  
Old 11.08.2012., 14:56   #6566
Ispričavam se kaj uletavamko muha bez glave, no imam jedno pitanje za formaše koji se kuže u tematiku.

Uglavnom, do sad sam imao centralno grijanje na plin, a od ove godine instaliravam kamin za centralno uz postojeće grijanje na plin. Uglavnom, trebam kupiti još jednu pumpu za vodu, pa sam gledao grundfos pumpe, ima više vrsta. Konkretno: http://www.termometal.hr/proizvodi/c...alno-grijanje/

Koji model meni treba (kaj zapravo znače ove brojke 25-60; 25-40), te koja je razlika između UPBASIC i UPS modela?

Hvala
Kawas is offline  
Old 11.08.2012., 15:26   #6567
Quote:
Kawas kaže: Pogledaj post
Konkretno: http://www.termometal.hr/proizvodi/c...alno-grijanje/Koji model meni treba

Hvala
Prvi mogući odgovor je već na priloženom linku klikom na sličicu br. 2 iza slike pumpe.
malčer is offline  
Old 11.08.2012., 15:37   #6568
Quote:
malčer kaže: Pogledaj post
Prvi mogući odgovor je već na priloženom linku klikom na sličicu br. 2 iza slike pumpe.
Da skuzio sam to nakon postanja, nego razlika up i ups, dal se isplati davat cca 250kn vise za skuplji ups model :S
Kawas is offline  
Old 11.08.2012., 18:47   #6569
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
......., bitno je što kaže gazdarica kad se guzom oćeše o radijator , mnmmmmmm
I zato da utucam 2-4 k kuna za ladomete, ili rasčlanjene ladomate
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 11.08.2012., 18:59   #6570
Quote:
mcupwr kaže: Pogledaj post
Dobio sam odgovor od prodavaća koji tvrde da jedini Bosch/Junkers čelični kotao sa prednjim punjenjem je Solid/Supraclass 5000 kojeg u HR za sada nema u ponudi i da je taj kotao je sa vlastittom regulacijom, nekakva polu piroliza, i naj jači je 38kW. http://www.bosch-climate.bg/products...id-5000-w.html Taj me kotao me podsjeća na S121 od Buderusa ...(postavlja se pitanje kako taj kotao podnosi drvo sa 25% vlage).
To znači da se vračamo na početak ili prema ultimi II zbog tih prednjih vrata, a koju bi trebalo "našopati" sa šamotom, a za koji stoji u prospektu da je gorivo kameni ugljen plamenskog ili plamensko-plinskog tipa (31,32), tipa orah I (OI), orah II (OII), u zamjenu se može koristiti ogrjevno drvo vlažnosti do 25%......a na drugom propektu stoji opet ; Brennstoffe: Scheitholz; bis 20% Feuchtigkeit Alternativ: Steinkohle; Koks
Superclass 5000 je pravi pirolitički kotao i traži zaista suha drva , već sam pisao o tome da je po pravilniku dozvoljeno staviti drva vlage 12 % i onda on gori savršeno , na ispitivanu u laboratoriji .

Ovo što navodiš za ULTIMU plamenski i plamensko plinski ugljeni su vrlo slični drvu i zato ona to sve troši bez problema , ono što navodi g Mrandeson je ok za parstokuna se ošamotira dio ložošta i stvar radi kao zvjer , jeftino i dobro.

Ja na žalost nisam uspio istestirati Ultimu već sam pisao o tome. jednostavno naš forumaš Marko nema kud sa energijom i Ultima se pati i guši, da ima spremnik bila bi sogurno u vrhu mojih ocjena , ali ne volim davati ocjene kad nema iza sebe rezultate.

Kupi ULTIMU i moji će ti suradnici to pokrenuti , možemo pro bono postaviti kalorimetre i vidjeti što ona može i što radi sa normalnim drvima.
ramzay is offline  
Old 11.08.2012., 19:00   #6571
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
I zato da utucam 2-4 k kuna za ladomete, ili rasčlanjene ladomate
zavisi prijatelju od toga kakva je guza
ramzay is offline  
Old 11.08.2012., 19:14   #6572
ZVON i MRANDERSON

Kao čovjek koji grije svoj dom svojim drvima i suši zimske jakne unucima kad dođu sa skijanja na zidanoj peći koja ima spiralu u sebi i zagrije kupaonu na 27 C da ta dva smrznuta štrunfa odledim i ugrijem , potpisujem sve vaše komentare i smatram da su ispravni.

Sa užitkom sam sve pročitao i kao glas naroda mi vaša poruka zvoni u ušima .

Ali ako me sutra netko kao profesionalca , istraživača , upita za mišljenje onda moram poštivati EU normu i moram stati u stavu mirno kad Merkelica donosi zakon 2014.

I taj redosljed je neminovan u roku od 60 mjeseci svio stari kotlovi na cjepanice idu vanm na otpad, u tom periodu se postavljaju pelet setovi ili chips setovi ,

A da se radi na sintetskom gorivu radi se , Švabe su to sve već za vrijeme Hitlera isprobali , a Rusi svu tu opremu odvezli u Sibir , a Ameri su to sve isfotokopirali.

Stvar je vrlo kompleksna , i ide za time da se toreficirano drvo ( uguglati -torrefaction) prodaje kao pelet za kućanstva , a katran i volatili koriste za novo sintetsko gorivo za pogon automobila , uguglajte -dimetileter ili DME fuel

Zadnje uređivanje ramzay : 11.08.2012. at 19:41.
ramzay is offline  
Old 11.08.2012., 20:04   #6573
Bosch Solid 5000 WT KRS= dakon dor pyro
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 11.08.2012., 20:04   #6574
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
ZVON i MRANDERSON

Kao čovjek koji grije svoj dom svojim drvima i suši zimske jakne unucima kad dođu sa skijanja na zidanoj peći koja ima spiralu u sebi i zagrije kupaonu na 27 C da ta dva smrznuta štrunfa odledim i ugrijem , potpisujem sve vaše komentare i smatram da su ispravni.

Sa užitkom sam sve pročitao i kao glas naroda mi vaša poruka zvoni u ušima .

Ali ako me sutra netko kao profesionalca , istraživača , upita za mišljenje onda moram poštivati EU normu i moram stati u stavu mirno kad Merkelica donosi zakon 2014.

I taj redosljed je neminovan u roku od 60 mjeseci svio stari kotlovi na cjepanice idu vanm na otpad, u tom periodu se postavljaju pelet setovi ili chips setovi ,

A da se radi na sintetskom gorivu radi se , Švabe su to sve već za vrijeme Hitlera isprobali , a Rusi svu tu opremu odvezli u Sibir , a Ameri su to sve isfotokopirali.

Stvar je vrlo kompleksna , i ide za time da se toreficirano drvo ( uguglati -torrefaction) prodaje kao pelet za kućanstva , a katran i volatili koriste za novo sintetsko gorivo za pogon automobila , uguglajte -dimetileter ili DME fuel
Hm, sad se postavlja pitanje; "A gdje smo tu mi?" S obzirom da ulazimo u EU postoji šansa da i nas nagaze sa tim normama i šta onda sa kotlom koji ne udovoljava toj istoj normi!? Eto još jednog poreza na bedake (čitaj siromahe...)

P.S.
Jel ima netko tu Ultimu II osim tog g. Marka , da iznese svoja zapažanja o istoj?

Zadnje uređivanje mcupwr : 11.08.2012. at 20:16.
mcupwr is offline  
Old 11.08.2012., 20:38   #6575
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
Bosch Solid 5000 WT KRS= dakon dor pyro
= Buderus Logano S121 (= ne baš bog zna kaj).
Zvon is offline  
Old 11.08.2012., 20:51   #6576
Gledam na stranicama proizvođača Ultime II, oni nikad čuli za ultimu od 35kw..... za njih postoji samo 8-24kw, a naši uredno prodaju od 35kw. Tu više ne znaš tko koga

http://www.cichewicz.com/solid_boile.../922724867.php

P.S.
Nasao sam samo za balkance rade taj tip, blago nama...
http://ro.cichewicz.com/ultima.php?s=ultima

Zadnje uređivanje mcupwr : 11.08.2012. at 21:01.
mcupwr is offline  
Old 11.08.2012., 21:02   #6577
mcupwr,
bar smo mi, Hrvati, poznati po nalaženju rupa i zaobilaženju zakona
Mogu donositi zakone kakve hoće, no većina nije provediva. Meni je glupo da se pokušavaju uvesti svagdje ista pravila, jer to jednostavno nemre biti niti funkcionirati. Nismo mi niti veliki, niti bogati da bismo se mogli ponašati ili živjeti poput Njemaca.
Uostalom, svi ovi kotli koji se prodaju pod razvikanim Bosch imenom, su ili češki ili poljski proizvod. Jedan Orlansky ili Viesmann Vitolig ili Solarbayer HVS se prodaju skoro po cijelom svijetu.
Kupi kaj si možeš priuštiti i grij se. Ne sekiraj se za norme, jer to samo znači da se određeni kotli nebudu više prodavali. Ono kaj je postojeće, tak bu i ostalo. Uostalom, još uvijek se, uz većinu novih auta, vidi pokoji Wartburg.
Osim toga, vozni park u Hrvata se opet obnavlja starim i rabljenim autima, pa ne vidim problem da bu to i s kotlima.
Zvon is offline  
Old 11.08.2012., 21:26   #6578
U doba turske vladavine selo je bilo podložno cerničkom agi, a kada je ovaj uveo porez na dimnjake, ljudi su prestali zidati dimnjake iznad krova kako ih haračlije ne bi mogli popisati i tako je Baćindol postao poznat kao “selo bez dimnjaka”.

Ramzay mora stati u stavu mirno iako i on vidi da ide kuka i motika, a stajacemo i svi mi... I nije zahebancija...

http://www.zagrebonline.info/index.p...rlih-i-razvoda

Demografske projekcije rađene u Državnome zavodu za statistiku kažu da će već 2015. Hrvatska imati od 13 do 20 posto stanovnika manje nego što ih je imala 2001. Dugoročnije su projekcije još poraznije, pa će se prazne školske klupe brzo preliti i na prazne pogone.

Kuzite?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 11.08.2012., 21:52   #6579
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
U doba turske vladavine selo je bilo podložno cerničkom agi, a kada je ovaj uveo porez na dimnjake, ljudi su prestali zidati dimnjake iznad krova kako ih haračlije ne bi mogli popisati i tako je Baćindol postao poznat kao “selo bez dimnjaka”.

Ramzay mora stati u stavu mirno iako i on vidi da ide kuka i motika, a stajacemo i svi mi... I nije zahebancija...

http://www.zagrebonline.info/index.p...rlih-i-razvoda

Demografske projekcije rađene u Državnome zavodu za statistiku kažu da će već 2015. Hrvatska imati od 13 do 20 posto stanovnika manje nego što ih je imala 2001. Dugoročnije su projekcije još poraznije, pa će se prazne školske klupe brzo preliti i na prazne pogone.

Kuzite?
Imam dva sina i dva unuka od starijeg sina.

Prije godinu dvije mi je snajka rekla da ta dva fakina mogu učiti svemu što znam , ja sam je pogledao ??? a ona je dodala o svemu ,a onda sam je ponovno pogledao ????? i ona je rekla da o svemu i o ženama .

Dakle do sad smo obradili dinosaure i onaj meteor koji je bubnuo u Meksički zaljev, skontali kako je nastao ugljen i nafta , odjebali vjeroučitelja ,konja koji nije skontao duhovno i materijalno , i sad proučavamo Teslin trofazni sustav , ali aplikacija na njihov autić i romobil.

A kad krenemo na švabice i čehinje , bude nas bude ha ha, samo da je dobrog antracita da nas grije.
ramzay is offline  
Old 12.08.2012., 04:12   #6580
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Stvar je vrlo kompleksna , i ide za time da se toreficirano drvo ( uguglati -torrefaction) prodaje kao pelet za kućanstva , a katran i volatili koriste za novo sintetsko gorivo za pogon automobila , uguglajte -dimetileter ili DME fuel
Hm...pa meni to toreficirano drvo izgleda kao najobicniji drveni ugljen. A proces je da prekinu izradu ugljena malo ranije i rade ga na nizoj temperaturi. Usput uzimaju plin i koriste ga da pale to sto gasificiraju. Nije bas neka svjetska tehnologija...mislim mozes to i doma napraviti. A ne vidim bas neku prednost - tocno da nemas katran i slicno ako to nekome prodas ali tamo gdje radis to gorivo imas sve to pa to iskoristavas za podrzavanje tog cijelog procesa. No, ako doma imas kotao na pirolizu onda prakticki imas doma malu tvornicu tog goriva kojeg onda jos usput iskoristis da do kraja izgori a ne da stanes na pol puta i prodas susjedima. Slicna stvar ako imas i najobicniju modernu pec koja ima komoru sekundarnog izgaranja (vec smo pisali o tome na temi) pa opet nemas gadan dim kaj ide van. Jedino za tu tvoju malu tvornicu trebas imati suha drva. A opet ne vidim problem kupiti drva godinu dana unaprijed....npr 2012 za 2013. 2013 za 2014 itd.

Zadnje uređivanje europe2seoul : 12.08.2012. at 04:18.
europe2seoul is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.