Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 15:57   #1
Question Lijek Lyrica

Pozdrav

Radi se o sljedećem
Saznali smo da mi je žena trudna prije 4 dana, sljedeči dan se srušila u nesvjest zbog bolova u trbuhu. Odvezla ju hitna...sumljalo se na vanmaterničnu trudnoču...
Ispostavilo se da nije slučaj vanmaternične trudnoče, nego cista na jajniku. Uz sve to... Žena je začela pod terapijom tableta LYRICA koje joj je specijalist prepisao za kronične migrene. I NAPOMENUO DA NESMIJE OSTATI TRUDNA POD TERAPIJOM.
Na ultrazvuku danas se pokazalo da je zametak na svome mjestu u maternici i da je sve u redu(brzina rasta i to..), ali mi neznaju reči dali če biti posljedica na neurološkoj strani kod djeteta.
Glavna sestra mi je danas na odjelu rekla"pa mladi ste, imačete još djece"
Htjela je reči da ona nebi riskirala. Žena mi je trudna 1mj i 2tj.
Zna li tko šta o posljediocama terudnoče pod terapijom LYRICA tebleta??
bollas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 20:31   #2
Quote:
bollas kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Radi se o sljedećem
Saznali smo da mi je žena trudna prije 4 dana, sljedeči dan se srušila u nesvjest zbog bolova u trbuhu. Odvezla ju hitna...sumljalo se na vanmaterničnu trudnoču...
Ispostavilo se da nije slučaj vanmaternične trudnoče, nego cista na jajniku. Uz sve to... Žena je začela pod terapijom tableta LYRICA koje joj je specijalist prepisao za kronične migrene. I NAPOMENUO DA NESMIJE OSTATI TRUDNA POD TERAPIJOM.
Na ultrazvuku danas se pokazalo da je zametak na svome mjestu u maternici i da je sve u redu(brzina rasta i to..), ali mi neznaju reči dali če biti posljedica na neurološkoj strani kod djeteta.
Glavna sestra mi je danas na odjelu rekla"pa mladi ste, imačete još djece"
Htjela je reči da ona nebi riskirala. Žena mi je trudna 1mj i 2tj.
Zna li tko šta o posljediocama terudnoče pod terapijom LYRICA tebleta??
Evo ti broj Pfizerovog zastupništva u ZG: 01 37 72 350
Nazovi ih i objasni o čemu se radi i pitaj za te posljedice. Sigurno im je studijski i taj dio dobro pokriven, pa ti mogu poslati neki link.
Guglala sam, ali ništa nisam uspjela naći konkretno.
Mislim da ti i dobra magristra u apoteci može reći više, također.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 22:54   #3
Hvala Ivanica, i ja sam googlo ali ništa...
Hvala za broj.
Čudno mi je kako doktori u bolnici neznaju o tome.
U utorak ču put Zagreba kod doktorice koja je prepisala tu njenu terapiju.
želim čuti što više mišljenja struke. Nije mi se sa time baš za igrat, li-la.
Još jednom hvala
bollas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 01:01   #4
Question Lyrica lijek

da li je netko osjetio neke značajne nuspojave ovog lijeka,,i koje,,,hvala !ja ga koristim za neuropatsku bol i osjećam razne promjene i nuspojave pa bi se htio konzultirati s nekim tko ga također pije.
archibaldam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:10   #5
Bok, daj mi reci kaj se dalje desilo sa tvojom ženom i trudnoćom! Ja danas počinjem piti lyricu i sada surfam netom da čim više o tome saznam, a neurologinja mi nije ništa rekla da ne smijem ostati trudna, pa me sad interesira kaj je bilo dalje jer su meni ciklusi u komi i ne mogu sa sigurnošću niti jedan mjesec reći da nisam 100% trudna dok ne dobim mengu.
Hvala unaprijed!
iva07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:30   #6
Postovani,

ja sam upoznata sa lekom Lyrica, uzimala sam ga davno zbog trigeminalne neuralgije i ove godine zbog polineuropatije.

Ja sam pocetkom 6. meseca ove godine ostala trudna pod trojnom terapijom ne tako naivnih lekova, a to su kortikosteoridi, antimalarik i tegretol koji spada u skupinu neuroloskih lekova kao i lyrica ili da pojednostavnim, lyrica je noviji lek, dok je tegretol jedan od starijih lekova, ali spadaju u istu skupinu(antikonvulsanti, protiv neuropatskih bolova itd.).

Lyricu sam uzimala prije nego sam presla na tegretol, a nisam mogla da podnesem taj lek, nuspojave su mu uzasne i ja nisam mogla da se izborim sa njima!

Lekove sam uzimala sve do 5-6 nedelje trudnoce(nisam znala da sam trudna) kad su me isto kao i vasu zenu odvezli na hitnu zbog bolova u stomaku.

Sada sam u sestom mesecu trudnoce, redovno kontrolisem trudnocu, obavila sam sve pretrage koje su od mene trazene(sto zbog moje osnovne bolesti, bolova u stomaku, lekova koje sam uzimala), amniocenteza je pokazala da nosim zdravu devojcicu , a da vam samo kazem da imam i 38 god i da mi je to prva trudnoca!

Ja sam cak od straha kad sam saznala da sam trudna, preko noci prestala uzimati lekove i time sebe jos vise dovela u opasnost, jer se takve vrste lekova tipa tegretol, lyrica, kortikosteroidi moraju postepeno ukidati, srecom nije bilo nikakvih posledica, dobro sam taj nagli prekid podnela. A po doktorima sam mogla jos nastaviti sa postepenim ukidanjem svih lekova bez problema, znaci da i ne stete toliko trudnoci!

Moje skromno misljenje je da ne bi trebalo biti nikakvih posledica po bebu, ja sam isto malo pribojavala, ali su doktori od samog pocetka tvrdili da ne bi trebalo biti nikakvih problema, nadam se da sam vas makar malo utesila.

Srecno!

Zadnje uređivanje Betili : 16.11.2010. at 20:01.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:33   #7
Quote:
bollas kaže: Pogledaj post
Hvala Ivanica, i ja sam googlo ali ništa...
Hvala za broj.
Čudno mi je kako doktori u bolnici neznaju o tome.
U utorak ču put Zagreba kod doktorice koja je prepisala tu njenu terapiju.
želim čuti što više mišljenja struke. Nije mi se sa time baš za igrat, li-la.
Još jednom hvala
Bollas,

ginekolozi nisu upuceni bas u te lekove, ali ja sam odmah po saznanju da sam trudna zvala svog neurologa i rekla joj da sam prekinula lekove zbog trudnoce, ona mi je dala zeleno svetlo za trudnocu i cak rekla da je trudnoca spas za moju bolest i da mi ne bi palo slucajno napamet da je prekidam!!! , te da lekovi nece nista naskoditi bebi.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:20   #8
Betilli hvala ti puno, sad si i mene jako utješila jer me jednostavno strah to piti a jedina 100% zaštita protiv trudnoće da prekinem spolne odnose a na to bi moj muž dobio slom živaca. Hvala još jednom! Želim ti sretnu i uspješnu trudnoću i uživaj, prva trudnoća je jedno stvarno predivno iskustvo!
iva07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:40   #9
Quote:
iva07 kaže: Pogledaj post
Betilli hvala ti puno, sad si i mene jako utješila jer me jednostavno strah to piti a jedina 100% zaštita protiv trudnoće da prekinem spolne odnose a na to bi moj muž dobio slom živaca. Hvala još jednom! Želim ti sretnu i uspješnu trudnoću i uživaj, prva trudnoća je jedno stvarno predivno iskustvo!
Iva,

hvala na lepim zeljama, razumem te u potpunosti, jer smo moj muz i ja radili na bebi dok sam ja bila pod terapijom, a moje menstruacije dolaze na otprilike svakih 45 dana! , ja sam redovno svaki mesec kontrolirala test trakom da nisam mozda trudna, da sto manje stetim bebi. E taj put kad sam i ostala trudna nisam radila test traku na trudnocu, no dobro da mi je jako pozlilo, pa sam tako saznala da sam trudna.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 08:33   #10
Ja sam ga pio nekoliko godina/intercostalna neuralgija/neuspješno,sa nastupajučim želučanim problemima.Ne pijem ga više odkad sam prije 9 mj.
prešao na Mumio i potpuno se izliječio.I dalje uzimam Mumio za imunitet i
spriječavanje drugih boleština.
frafra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 18:51   #11
Quote:
archibaldam kaže: Pogledaj post
da li je netko osjetio neke značajne nuspojave ovog lijeka,,i koje,,,hvala !ja ga koristim za neuropatsku bol i osjećam razne promjene i nuspojave pa bi se htio konzultirati s nekim tko ga također pije.
konzultiraj se s svojim liječnikom....
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 10:26   #12
lyrica je prvi i jedini lijek od kojeg sam imala nuspojave
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 01:57   #13
lyrica

Lijep pozdrav pocela sam uzimati lijek lyricu za anksioznost. Jako mi je cudno sto ima jako malo iskustava o tom lijeku. Molila bi da se javi netko tko uzima ili je uzimao.
visnja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 09:20   #14
Frafra, ne mogu vjerovati da ti je Mumio pomogao.Molim te
napisi mi koliko dnevno tableta,gdje si ga kupio...
Molim te odgovori i hvala ti.
megi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 09:23   #15
Imam užasnu bol čeljusti koja udara na zube,Ajme,molim savjet...
megi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 09:40   #16
Quote:
megi66 kaže: Pogledaj post
Frafra, ne mogu vjerovati da ti je Mumio pomogao.Molim te
napisi mi koliko dnevno tableta,gdje si ga kupio...
Molim te odgovori i hvala ti.
Quote:
megi66 kaže: Pogledaj post
Imam užasnu bol čeljusti koja udara na zube,Ajme,molim savjet...

Tema je LIJEK pod tvorničkim nazivom Lyrica.

Osim toga, dižeš post star 3 godine (2012.) lika koji je tada prestao i pisati i koji je izreklamirao mumiju kao lijek za sve boljetice.
Nema podataka koliko mu je porastao promet kao dilera navedene supstance.

Za raspravu o mumiji, postoji prikladan, iznimno posjećen PPDF Alternativno liječenje na kojem možeš do unedogled raspredati o čudotvornom učinku svemogućih pripravaka.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 20:06   #17
A,pa sta ću,kad te boli svašta Pokušavaš,svejedno hvala ti.
megi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:11   #18
Ekipa ima netko problema sa nuspojavama lyrice?
ja ga tek drugi dan uzimam ali osjecam se usporeno ko slon
ultraoptimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 02:27   #19
Molila bih iskustva s Lyricom. Mojoj mami ih je propisala fizijatrica zbog toga što ima jako slabi osjet u jednoj nozi, hoda na fizikalnu terapiju, a struju uopće ne osjeti. Ima i dosta problema s kralježnicom. Ima 70 godina.
U uputama stoji između ostalog da je poseban oprez potreban kod bolesnika koji imaju problema sa srcem, a moja mama ima dvije premosnice. Osim toga ima i velikih problema sa želucem jer su nađene bakterije nalik na Helicobacter, iako nije Helicobacter. Uglavnom, ipak je prošla onu turu groznih antibiotika i nije bilo lagano.
Kad je čitala upute i nuspojave, došlo joj je da Lyricu najradije ne bi pila.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 22:09   #20
Definitivno, mama neće početi s Lyricom. Ako nekome treba, možemo ustupiti.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.