Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2007., 23:23   #301
Pozdrav svima!
Imam prijateljicu koja ima karcinom na plućima i bori se sa njim već 2 godine. Sada je krenula na Breussovu dijetu pa ima nekoliko pitanja.
Koliko se mora popiti dnevno tekucine i smije li piti vodu?
Da li je gubljenje snage posljedica gladovanja?
Zbog jakih bolova mora piti tablete, a nezna smije li i hoce li se nakon procesa čišćenja bolovi smanjiti?
Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:34   #302
Quote:
NATAŠA kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Imam prijateljicu koja ima karcinom na plućima i bori se sa njim već 2 godine. Sada je krenula na Breussovu dijetu pa ima nekoliko pitanja.
Koliko se mora popiti dnevno tekucine i smije li piti vodu?
Da li je gubljenje snage posljedica gladovanja?
Zbog jakih bolova mora piti tablete, a nezna smije li i hoce li se nakon procesa čišćenja bolovi smanjiti?
Hvala!
Mora precizno pročitati knjigu od Rudolf Breussa "Totalna terapija raka,leukemije i drugih naizgled neizlječivih bolesti",osobito onaj dio koji govori o samoj terapiji ,složiti mješavinu čajeva za bubrege,u točno određenom omjeru kako piše u knjizi.Piti dnevno po pola šalice čaja za bubrege, tri puta tijekom dana .Do dva deci mješavine sokova od povrća(cikla, mrkva.celer,rotkva i krompir),raspoređeno tijekom dana u gutljajima koje mora dobro izmješati sa slinom.Može piti juhu od luka, jednu šalicu dnevno.Čaj od pelargonije jednu šalicu hladnog,gutljaj po gutljaj,i čaj od plučnjaka.Ne piti nikakve druge tekučine(vodai sl.).Između gutljaja mješavine sokova od povrća piti mješavinu čaja s kaduljom.Gubljenje snage može biti posljedica terapije ali tek iza trideset i petog dana a do tada može biti od bolesti ili od nepravilno primjenjene terapije,inače se dobije nevjerojatna energija.Pišem iz vlastitog iskustva.Što se tiče bolova ,ako su tako jaki neka ih pije.Gdje osjeća bol?Koliko je dana u terapiji?Kako ju primjenjuje?
lepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 23:52   #303
Hvala Vam na brzom odgovoru!
Danas joj je 19 dan terapije i provodi ju točno onako kako ste Vi opisali.
Bole ju pluća i tjera ju na isašljavanje a kada i pokuša iskašljati tada joj se bol pojača.
Ona je na terapiju krenula sa 60 kg i sa jako oslabljenim organizmom i do sada je vec smrsavila 6 kg pa ju interesira hoce li nastaviti i dalje tako puno gubiti na težini, ako DA tada bi ona prekinula sa terapijom.
Da li postoji mogućnost da stupi sa Vama u kontakt.
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 00:09   #304
Quote:
NATAŠA kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na brzom odgovoru!
Danas joj je 19 dan terapije i provodi ju točno onako kako ste Vi opisali.
Bole ju pluća i tjera ju na isašljavanje a kada i pokuša iskašljati tada joj se bol pojača.
Ona je na terapiju krenula sa 60 kg i sa jako oslabljenim organizmom i do sada je vec smrsavila 6 kg pa ju interesira hoce li nastaviti i dalje tako puno gubiti na težini, ako DA tada bi ona prekinula sa terapijom.
Da li postoji mogućnost da stupi sa Vama u kontakt.
može na privat,pa će mo se dalje dogovoriti
lepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 01:11   #305
Bok svima,

Mome ocu je nedavno dijagnosticiran rak pluća koji nije operabilan. Doktor kaže da bi se mogao operirati jedino ako kemoterapija pokaže neke rezultate, pa se rak pluća malo povuče. On sada ima 67 godina.

Zanima me da li itko od vas zna za sličan slučaj u kojem je došlo do izlječenja.
K.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:55   #306
Naltrexone LDN u malim dozama

Tragajući za načinom izliječenja multiple skleroze, naišao sam preko prijateljice iz SAD-a na lijek koji se zove Naltrexone LDN, koji se jednostavno može nabaviti, nije skup i treba ga se koristiti u malim dozama 3 - 4,5 mg dnevno. Prvobitno se taj lijek koristio za liječenje od ovisnosti (alkohol, pušenje) u velikim dozama 50 mg.
Koliko god na internetu piše da je jako dobar lijek za MS, toliko me je začudilo da pomaže kod svih autoimunih bolesti, pa tako i tumora:

http://www.lowdosenaltrexone.org/#Wh...een_useful_for

Odmah sam nazivao naše ljekarne i rečeno mi je da tog lijeka nema u Hrvatskoj. Ali se preko Dolca 9 može nabaviti u roku tjedan dana doza tablete od 50 mg, komada 28, u iznosu od 105 Eura.

Nadam se da ova informacija može pomoći,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 19:24   #307
[QUOTE=Tornado;8219560]Tragajući za načinom izliječenja multiple skleroze, naišao sam preko prijateljice iz SAD-a na lijek koji se zove Naltrexone LDN, koji se jednostavno može nabaviti, nije skup i treba ga se koristiti u malim dozama 3 - 4,5 mg dnevno. Prvobitno se taj lijek koristio za liječenje od ovisnosti (alkohol, pušenje) u velikim dozama 50 mg.
Koliko god na internetu piše da je jako dobar lijek za MS, toliko me je začudilo da pomaže kod svih autoimunih bolesti, pa tako i tumora:

http://www.lowdosenaltrexone.org/#Wh...een_useful_for

Odmah sam nazivao naše ljekarne i rečeno mi je da tog lijeka nema u Hrvatskoj. Ali se preko Dolca 9 može nabaviti u roku tjedan dana doza tablete od 50 mg, komada 28, u iznosu od 105 Eura.

Nadam se da ova informacija može pomoći,[/Q


ako želiš pomoći ljudima u nevolji s dobrim namjerama bez osobne koristi,i da si ti isprobao to što nudiš,pa možeš garantirati vrijednosti tog lijeka svojim životom,u redu je što se javljaš.Ako to nije točno,onda je svako tvoje javljanje na ovaj forum veoma podlo,bolje bi bilo da se tornjaš sa ovog okupljališta .
lepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 02:50   #308
Quote:
lepina kaže: Pogledaj post
Tragajući za načinom izliječenja multiple skleroze, naišao sam preko prijateljice iz SAD-a na lijek koji se zove Naltrexone LDN, koji se jednostavno može nabaviti, nije skup i treba ga se koristiti u malim dozama 3 - 4,5 mg dnevno. Prvobitno se taj lijek koristio za liječenje od ovisnosti (alkohol, pušenje) u velikim dozama 50 mg.
Koliko god na internetu piše da je jako dobar lijek za MS, toliko me je začudilo da pomaže kod svih autoimunih bolesti, pa tako i tumora:

http://www.lowdosenaltrexone.org/#Wh...een_useful_for

Odmah sam nazivao naše ljekarne i rečeno mi je da tog lijeka nema u Hrvatskoj. Ali se preko Dolca 9 može nabaviti u roku tjedan dana doza tablete od 50 mg, komada 28, u iznosu od 105 Eura.

Nadam se da ova informacija može pomoći,
Tornado

ako želiš pomoći ljudima u nevolji s dobrim namjerama bez osobne koristi,i da si ti isprobao to što nudiš,pa možeš garantirati vrijednosti tog lijeka svojim životom,u redu je što se javljaš.Ako to nije točno,onda je svako tvoje javljanje na ovaj forum veoma podlo,bolje bi bilo da se tornjaš sa ovog okupljališta .
S web stranice:

http://www.lowdosenaltrexone.org/#Wh...een_useful_for

Cancer. As of mid-2004, Dr. Bihari reported having treated over 300 patients who had a cancer that had failed to respond to standard treatments. Of that group, some 50%, after four to six months treatment with LDN, began to demonstrate a halt in cancer growth and, of those, over one-third have shown objective signs of tumor shrinkage.

Pozdrav Lepini,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 17:54   #309
Quote:
Tornado kaže: Pogledaj post
S web stranice:

http://www.lowdosenaltrexone.org/#Wh...een_useful_for

Cancer. As of mid-2004, Dr. Bihari reported having treated over 300 patients who had a cancer that had failed to respond to standard treatments. Of that group, some 50%, after four to six months treatment with LDN, began to demonstrate a halt in cancer growth and, of those, over one-third have shown objective signs of tumor shrinkage.

Pozdrav Lepini,
Ispričavam se forumašu Tornado jer sam u datom trenutku mislio da mu je na pameti osobni probitak u materijalnom smislu
lepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:06   #310
Lepini

Quote:
lepina kaže: Pogledaj post
Ispričavam se forumašu Tornado jer sam u datom trenutku mislio da mu je na pameti osobni probitak u materijalnom smislu
Sve u redu rista, znaš ti kao što znamo svi gdje je neprijatelj: rak!

Borba je već duga, ali mislim da idemo prema rješenjima.

Pozdrav,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 20:39   #311
Tarceva

Molim bilo koga ko zna nešto (bilo što) o lijeku Traceva koji se koristi u liječenju raka pluća da mi se javi.

Situacija je sljedeča:
Moja mama (50g) ima rak pluća. Operacija ne dolazi u obzir jer je tumor prevelik , i postoje metastaze na limfnim čvorovima. Zračit ju ne žele jer se boje da ne razbiju tumor, a kažu da bi to onda samo pogoršalo stvar. Završila je dva ciklusa kemoterapija i pošto nije bilo nikakvog značajnog pomaka ni to joj nije dalje odobreno. Preporučili su joj dva mjeseca uzimanja Tarceva pa da vide šta će biti.
Jedino što znam o tom lijeku je da košta 20.000,00kn, i zato molim bilo koga ko ima iskustva s njim da napiše.
Hvala.
Nea-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 02:51   #312
Quote:
Nea-zg kaže: Pogledaj post
Molim bilo koga ko zna nešto (bilo što) o lijeku Traceva koji se koristi u liječenju raka pluća da mi se javi.

Situacija je sljedeča:
Moja mama (50g) ima rak pluća. Operacija ne dolazi u obzir jer je tumor prevelik , i postoje metastaze na limfnim čvorovima. Zračit ju ne žele jer se boje da ne razbiju tumor, a kažu da bi to onda samo pogoršalo stvar. Završila je dva ciklusa kemoterapija i pošto nije bilo nikakvog značajnog pomaka ni to joj nije dalje odobreno. Preporučili su joj dva mjeseca uzimanja Tarceva pa da vide šta će biti.
Jedino što znam o tom lijeku je da košta 20.000,00kn, i zato molim bilo koga ko ima iskustva s njim da napiše.
Hvala.
Nazalost nije bas najbolje stanje! Da li postoje metastaze u drugim organima i koji limfni cvorovi su zahvaceni?
OK primila je prvu liniju kemot (sto su joj dali? vjerojatno MIC). Postoji i druga linija kemot koju ocito ne razmatraju. Tarceva je nazalost treca linija i posljednja po NCCN koja se daje kod metastaziranja i pokazuje rezultate. To je lijek nove generacije i oblika tableta. Minimalne nuspojave!
Ali prije nego li se odlucite savjetujte s onkologom. Gemzar je jedan od kemot koji se takoder daje u terapiji NSLC. Kosta manje (8000kn mjesecno). Mozda da se prvo proba s njim a Erlotinib (Tarceva) sacuva kao dodatna opcija.
P
Cresco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:16   #313
Tnx Cresco...
Neznam koje kemo je primila, moram proučit sve nalaze, totalno sam nova u ovome...
Čini mi se da se ti bolje snalaziš u ovome (nažalost).
Ovaj lijek koji si napisao joj nisu ponudili, već samo Tracevu i još neki skuplji (oko 35.000 mj) pa smo ipak odabrali jeftiniju varijantu jer koliko god želimo poduzet sve što se može, neznam koliko ćemo to financijski moč podnjet.
Neznam ni dali postoji mogučnost da Traceva dospije na listu pa da se ne plaća.
Svejedno hvala ti na pomoči, a ja ču pregledat sve papire pa ako nađeš vremena da mi malo bolje objasniš.
Usput, htjela bih pitat dali vrijedi pokušat i s alternativom pa ako ko ima kakav savjet....
Hvala još jednom...
Nea-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:54   #314
Tek sam sad primjetila da čak ni ime lijeka nisam napisala točno.
Zove se TARCEVA a ne Traceva.....
Sorry ljudi , malo sam zbunjena.
Nea-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:38   #315
Uzimaju se tablete Tarceve, zavisi koja doza pa toliko i cijena. Moze se davati u drugoj ili trecoj liniji. Kod Tarceve je bitna reakcija na lijek. Obicno je DOBAR znak ako ima osip kad pije tarcevu. Ustvari, smatra se sto je veci osip to bolje. To je ciljana terapija. Inace zbog toga sto se uzima per os i sto ne treba primati intravenski nista, smatra se da poboljsava kvalitet zivota. Daje pravo dobre rezultate. Nema nekih nuspojava osim kao sto rekoh osipa, a to je opet dobro.
Skupo jeste, ali ako djeluje bice joj to ok. Kvalitet zivota je takav da ljudi koji piju Tarcevu, normalno rade i funkcionisu.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:43   #316
ispitivanja

Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Uzimaju se tablete Tarceve, zavisi koja doza pa toliko i cijena. Moze se davati u drugoj ili trecoj liniji. Kod Tarceve je bitna reakcija na lijek. Obicno je DOBAR znak ako ima osip kad pije tarcevu. Ustvari, smatra se sto je veci osip to bolje. To je ciljana terapija. Inace zbog toga sto se uzima per os i sto ne treba primati intravenski nista, smatra se da poboljsava kvalitet zivota. Daje pravo dobre rezultate. Nema nekih nuspojava osim kao sto rekoh osipa, a to je opet dobro.
Skupo jeste, ali ako djeluje bice joj to ok. Kvalitet zivota je takav da ljudi koji piju Tarcevu, normalno rade i funkcionisu.
Rezultati ispitivanja pokazuju oko 30% odgovora kod 3 linije. Nuspojave su slabijeg intenziteta/trajanja pa je istina da je kvaliteta zivota puno bolja od drugih lijekova. Iako je jedan od nuspojava osip, da li ste vidjeli kako izgleda, pomalo zastrasujuce ali sto je to u usporedbi sa ...
Cresco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:45   #317
Quote:
Nea-zg kaže: Pogledaj post
Tnx Cresco...
Neznam koje kemo je primila, moram proučit sve nalaze, totalno sam nova u ovome...
Čini mi se da se ti bolje snalaziš u ovome (nažalost).
Ovaj lijek koji si napisao joj nisu ponudili, već samo Tracevu i još neki skuplji (oko 35.000 mj) pa smo ipak odabrali jeftiniju varijantu jer koliko god želimo poduzet sve što se može, neznam koliko ćemo to financijski moč podnjet.
Neznam ni dali postoji mogučnost da Traceva dospije na listu pa da se ne plaća.
Svejedno hvala ti na pomoči, a ja ču pregledat sve papire pa ako nađeš vremena da mi malo bolje objasniš.
Usput, htjela bih pitat dali vrijedi pokušat i s alternativom pa ako ko ima kakav savjet....
Hvala još jednom...

Nazalost, te liste nisu moje podrucje! Kaj se tice drugog lijeka tesko mi je pretpostaviti o cemu je rijec ali ima i skupljih (velcade) koji je u ispitivanju na solidne tumore iako je vec u primjeni za cml.
Cresco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:23   #318
Quote:
Cresco kaže: Pogledaj post
Rezultati ispitivanja pokazuju oko 30% odgovora kod 3 linije. Nuspojave su slabijeg intenziteta/trajanja pa je istina da je kvaliteta zivota puno bolja od drugih lijekova. Iako je jedan od nuspojava osip, da li ste vidjeli kako izgleda, pomalo zastrasujuce ali sto je to u usporedbi sa ...

Ja sam vidjela na jednom covjeku koji ima osip po licu, mislim da je bio treceg stepena. Ali vidi, covjek hoda, radi i nema drugih nuspojava. I upravo taj osip mu je garant reakcije na Tarcevu, odnosno na tumor. Pocevsi od sebe, radije bi imala osip, pila kuci tablete nego isla na kemoterapiju i sve sto ide uz to.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 23:26   #319
O.K tješim se, danas je peti dan kako je počela piti Tarcevu i osip se pojavio. Ništa strašno, malo po prsima i leđima i nešto sitno po licu. Ali ako je tako kao što kažete...dabogda ga imala po cijelom tijelu...uf.
Ima i još nekih nuspojava...malo kašlje, proljev, suhoča očiju ali ništa pretjerano za sad. Mislim da je možda još prerano za sve one česte nuspojave koje pišu na lijeku.
Hvala vam ljudi kaj pišete (priznajem, nadala sam se večem broju odgovora) jer ovo mi je trenutno največi izvor informacija. Da bar mogu stupit u kontakt s nekim ko je več koristio taj lijek, pa ako znate koga....pomoglo bi.
Inače one kemoterapije koje kod nje nisu imale učinka zovu se Gemcitabin i Taxol.
Nea-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 10:51   #320
Moj savjet ti je da prebaciš temu pod naslov:Pomoć oboljelima od zloćudnih bolesti...(gdje si već i bila) pa ćeš vjerojatno dobiti više odgovora. Bolje da se takve teme drže na jednom mjestu a ne da se raspršimo..

Ne mogu ti pružiti neku pomoć što se tiče tvoje teme jer ništa ne znam o tome. Trenutno proučavam temu raka dojke.
Sretno i pozdrav!
IVANAP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.