Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 09:20   #61
za moga prijatelja djuru, najdrazu pticicu. umro je prije tri mjeseca a ne prode ni trenutak da ne mislim na njega. ljubavi moja mala, uzasno mi nedostajes...
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 16:40   #62
Ovo je zeko Moris.kojeg više nema,ali bilo mu je super sa mnom i mojom obitelji. Njegovo leglo ga je odbacilo i tukli su ga (jer ga je dirala zečica drugog legla pa mu je tako prenijela miris koji njegovi nisu podnosili) pa sam ga ja uzela k sebi.Tebalo mu je par mjeseci da se oporavi od udaraca i ugriza. Narasao je i dosegao oko 3 kg.
Obožavali smo ga kao i on nas. Imao je plastičnu posudu sa zemljom ili pijeskom i ponekad je tu obavljao nuždu a ponekad bi nas dočekao na balkonu u kuli govančića i pišaline. Kada bi netko stavljao sušiti robu on je bio tu glavni..išao bi uz korak za tobom i skakao oko tebe. Kada bih otišla do prijateljice u Sinj i njega bih povela da se istrče po livadi.Trčao je i okretao se u zraku. Predlažem svima kojima se 'pozdravljaju' s ljubimcima da ne plaču jer oni su tu da nas uvesele kao i mi njih. Trebali bi biti sretni što smo im mogli pružiti i dati sve od sebe da im bude dobro.
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:00   #63
Evo i slike Morisa...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	moris.JPG‎
Views:	79
Size:	9.1 KB
ID:	5542  
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 01:00   #64
Joj kako mi fali moje maleno prase....
jako...jako...
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 16:10   #65
nikad necu zaboraviti moju malu mirnicu, prije vise od 12 godina demodikoza je bila neizljeciva.. na kraju smo je morali dat uspavati. mirnica ja jos uvijek mislim na tebe!
__________________
Today is the first day of the rest of your life
vanilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 18:59   #66
I moja mala točkica sada trči ispod duge, ali suze mi se slijevaju niz lice kada pomislim da će se okrenuti a mene neće biti iza nje. Uvijek je trčala ispred mene ali svako malo se okretala da li je slijedim. Pokopala sam je u svom najdražem kamenjaru, pokraj jezerca iz kojeg je znala popit vode, zadnjih dana pila je samo vodicu pa da mi sada ne bude nikada više žedna, prve zrake sunca padnu na mjesto gdje sada spava, zadnja zraka u smiraj dana nježno pomiluje mjesto gdje danas spava, više ne ulazim u dvorište na glavni ulaz nego iz dvorišta samo da joj poželim ili dobro jutro ili navećer joj šapnem, samo ti meni mirno pavaj, mama te voli najviše na svijetu!!!U kući me još prati tapkanje njenih šapica, noću još pujem njezino disanje, na jastuku tražim njezimu meku dlakicu da uronim prste u nju, oh koliko mi fališ, točkice moja mala, dani prolaze, ali sve je još bolni kao onog trenutka kada sam ti oprala šapice od igli kojima su te pikali 10 dana, očešljala dugu kosicu, opet je zamrslila prstima i smočila suzama, opet češljala i tako neznam ni sama koliko puta. Da me je netko gledao mislio bi da ću svisnut od tuge, suza, boli i ridanja. S tobom sam pokopala i dio sebe. Zato sam te i pokopala rano ujutro, da mi nitko ne ukrade posljednje trenutke s tobom. Svoje zadnje trenutke provela si tamo gdje si najviše voljela biti, u mome zagrljaju, sa dlanom ispod svoje glavice, sa mojim prstima oko tvog uvca sa smeđim pramenčićima koji su zauvijek osvojili moje srce.
Samo ti trči ispod duge, ako se i osvrneš ja ću biti mislima s tobom, mahni mi repičem i moje srce će dalje kucati za tobom. Mislim da moje suze neće isprati dugine boje,kao što neće ni olakšati mome srcu boli. Uvijek s tobom u mislima, uvijek ti tamo gdje ti je mjesto-u mome srcu! PUSICA PUNO PUNO, MOME BENNYJU
freeland44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 01:12   #67
Za Tibu, koji je stradao od napadaja njemačkog ovčara, kao beba... Svi te volimo (iako te nisam ni upoznala)... Ostavio si velik trag na svima nama
Za Moea, Joea ili kako smo te zvali u trenutku... Fališ mi puno...
Za Enčinih 34 ribice koje su doživjele nesretnu sudbinu...
Sve vas volimo... Pusa
__________________
idhiotich creatures ask idiothic queostions
TryckyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:13   #68
Za mog kokerica koji vise nije smenom punih 8 god,a nema dana da ga se ne sjetim iako imam drugo drago bice pored sebe,mislila sam da mi ga nikad nitko nece moci zamijenit,i vjerujem da ce svaki imat posebno mjesto u mom srcu.slucajno sam dolutala na ove stranice,tema je odlicna da se svi izjadamo i da ispricamo svoju bol koju smo prosli.tako su me sve ove price rastuzile,da mi nocas nema spavanja.da ukratko ispricam sto se desilo mom ljubimcu,imao je 5 god kad ga je jedan gad ubio sa autom,jurio je ko manijak,pobjegao mi je iz stana za mirisom neke kujice,i nikad se vise nije vratio.trcala sam za njim ko luda slutila sam da ce se nesto desit,i dok sam dotrcala pred ocima ga je auto ubio,slomio mu kicmicu,unutarnje krvarenje,odmah sam isla veterinaru,bio je u nesvijesti,jos me od soka i silne boli siroce ugrizao ali na putu do veter. mi je na rukama moja beba umrla,nesmijem ni pomislit na to,taj osjecaj kad osjetis da mu srce prestaje kucat,grozno,evo sad ovo pisem i suze mi ne prestaju teci.danima nisam isla na posao nisam mogla funkcionirat,sve me podsjecalo na njega,mjesecima sam cula njegove koracice kako tapkaju a on je bio negdje u psecjem raju.jedino me smiruje to sto zivim u gradu gdje postoji groblje kucnih ljubimaca pa tamo sve ove god. odlazim da mu zapalim svijecu i popricam s njim.sad imam ovo malo bice koje mi je sve na svijetu,obozavam ga i ne smijem pomislit da mu se sta desi ne znam da li bi po drugi put takvo sta izdrzala ovo su 8 tuznih smajlica za 8 tuznih god bez moje bebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 18:52   #69
za malenu crnu mačkicu koju sam našla u selotejpom zaljepljenoj kutiji praktički u centru grada, oke su joj bile jako sljepljenje, bila je slijepa...
ovo je za malu crnu macu koja nije preživjela put k veterinaru...
srećica mala, nikad neću zaboraviti tvoju tužnu sudbinu i uvijek ću se boriti protiv takvih zala!!!
mitzekatze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 19:18   #70
evo upravo sam se vratila sa groblja od mog ljubimca(vec sam o njemu pisala),nazalost nema ga vec 8 god,ali ja redovito obilazim njegov grobic.pa sam slikala da vam pokazem kako je tuzno na tom mjestu,a pogotovo na danasnji dan kad svi obilazimo nase mrtve.jos je i cijeli dan kisa

OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 04:03   #71
mačić ugibao u mukama

čula sam mačića (1 mj.) kak se plače, mačka nije došla po njega, ja sam ga pokupila i odnijela pred mačku; ona je došla pred njega i liznula ga, ali mačić je bio preslab da sisa i samo se stisnuo i kunjao.

probala sam ga nahranit, malo je popio vode samostalno, poslije više nije pio nego samo mlijeko za mačke na špricu kap po kap bi gutao.

nije imao buha, ali punu kožu izmeta od buha - buhe su ga izjele i napustile, jezik potpuno bijel - anemičan.

ne razumijem kako mačića mogu buhe izjesti do smrti? to je prestrašno..

plakao je vani - uzela sam ga da ne ugine sam.

u 5 ujutro probudilo me stenjanje i naricanje mačića koji je umirao, uzela sam ga na ruke, a on je tako mijauknuo par puta i zavapio dok nije uginuo (postepeno) da mi je bilo tako mučno od svega i užasno.

ispričavam se, ali ja ovo moram s nekim podiejliti jer mi je preteško ali bilo bi mi preteško i da sam ga ostavila vani da umire SAM i napušten od sviju.

nisam mislila da umiranje boli.

zašto je uginuo na takav način? zašto?

Zadnje uređivanje AnimalArmy : 08.11.2008. at 04:11.
AnimalArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:41   #72
Moja Gala, oko moje malo. 02.12. bi bila godina dana da je s nama ali od 23.10. je nema.Vet je još lani, čim smo je kupili napipala kvržicu u trbuhu, prošli sve pretrage i hrpu drugih veterinara, ali svi su rekli da je Gala zdrava. Sve do sredine rujna bilo je u redu. Pet dugih tjedana smo se borili, svaki dan išli veterinaru na inekcije, infuzije, vadili krv... Bolilo nas je jednako kao i nju, ali nada nije prestajala. Siroče, samo je spavala i pila vodu. Zadnji dan, smo otišli veterinaru na maleni zahvat, da vide šta je ta kvržica. Na žalost sumnje od moje veterinarke su se potvrdile, imala je leukozu i spasa više nije bilo. Kupili smo bolesnu mačku, čega je očito žena iz uzgajivačnice bila svjesna. Tumor je obuhvatio crijeva i počeo se širiti. Morala sam učiniti ono čega sam se najviše bojala, odlučiti šta sada. Muž me je urazumio i uspavali su je. MM je bio s njom, ja nisam mogla, nisam, jer i sad još ne mogu prihvatiti da je nema. Imamo novu micu, mačka, volim ga, ali i dalje ga zovem Gala. Ovo je za moju Galu, za moju bebu..


__________________
Somewhere Over The Rainbow
ja-oo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 21:42   #73
Mojoj Pahuljici!!

17.7.2008.,dan koji se činio kao i svaki drugi,ali bio je to najtužniji dan u mom životu.
Otišla sam u Požega da nešto obavim kada je zazvonio mobitel:"Majo Pahulju ti je udario auto", ja naravno bespomoćno preko mobitela derem se jel dobro,trčite po veterinara,idite u obje klinike i zatim tišina.Nakon minutu zvoni mi mobitel opet:"Nema je više izgovara glas s druge strane slušalice", a meni srce staje,suze mi se slijevaju niz lice,ne vjerujem!!!
Dolaze po mene da dođem kući,mobitel mi zvoni ko lud,mama,baka,prijateljica...
Dolazim u dvoriše a ona leži na travi,kao da spava, nigdje kapi krvi,ničega...
Ostajem malo s njom,a kasnje ju zajedno s ukućanima pokopavamo, bacila sam joj lopticu da gdje go da je može trčati i igrati se sa najdražom igračkom.
Danas na njenom grobu raste lijepa crvena ruža.
Bila je ona moj prvi pas, jako pametna i odlično izdresirana mješanka,moja najbolja prijateljica 7 godina.
Poznavali su ju svi,od male djece,preko baka i didova. Svi su znali kako se zove i bilo je užasno te dane, svi su mi dolazili reći kako im je žao a ja svega nisam bila niti svijesna.
Nadala sam se da nije istina,da će doći i skočiti na mene.
PAHULJICE UVIJEK ĆU TE VOLJETI

Zadnje uređivanje Maja0406 : 16.11.2008. at 21:49.
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 09:08   #74
Unhappy Nema ga više...

nema više mojeg dragog pesonje. nikad više njegovo tapa-tapa capama po parketu, veselo mahanje repom kad dođem doma, osjećam se ko da sam izgubila najboljeg prjatelja.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 10:25   #75
Prije par godina morala sam uspavat svojeg pesonju, imao je 15 g. i bio jako bolestan

Znam kako ti je...evo drzi se....
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 15:54   #76
Maloprije mi je uginula maca... tuzna sam i pretuzna... 9 godina je bila ma



Zbogom Mazo

Zadnje uređivanje Bamby : 04.12.2008. at 16:16.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 09:45   #77
Nema ga više...

Nema više naše dobričine.
Nakon 11 godina i nakon svih lijepih trenutaka provedenih s njime, njegovo je veliko srce prestalo kucati jučer prijepodne.

Nije bio bolestan, štoviše, bio je veseljak do samog svog kraja. Umro je kao gospon starac. Legao i zaspao. Zauvijek.

Uvijek ćemo te pamtiti...



Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 18:53   #78
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
Nema više naše dobričine.
Nakon 11 godina i nakon svih lijepih trenutaka provedenih s njime, njegovo je veliko srce prestalo kucati jučer prijepodne.

Nije bio bolestan, štoviše, bio je veseljak do samog svog kraja. Umro je kao gospon starac. Legao i zaspao. Zauvijek.

Uvijek ćemo te pamtiti...



Ajme, žao mi je... Njegovo srčeko je prestalo kucati na ovoj planeti... ali neka vaše srčeko kuca uvijek za njega ... takve uspomene žive... i taj plamičak se neće nikada ugasiti...
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:18   #79
Maca (nesretan slučaj)
Papiga (13 g)
Kanarinac (19!)
Kujica (13).

I oni koje sam pokušala spasiti. 3 kosa.

Ali sam 2 goluba spasila! Othranila sam ih i odletjeli su s balkona.
ORBI77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:40   #80
Za moju najslađu macu Bubicu...koju je auto udario 27.12.2008...volimo te najbiše Bubica naša..svakim danom nam sve više fališ...nedostaje nam tvoje grebanje po balkonskim vratima i spavanje na tvojoj stolici koja sada čami prazna...nikada te nećemo zaboraviti Bubi naša...voli te najviše na svijetu...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.