Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2009., 14:27   #81
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Imaš u Dm-u za kupit skroz male četkice za bebe.
kupio ... za bebe od 0 do 2 godine ... i jos uvijek je prevelika ... ne mogu dosegnuti do zadnjih zuba
Ingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 00:43   #82
prvi put imam psa i star je nekih oko 3. godine...to je zapravo pas od mog dečka ali sad i ja vodim brigu oko njega...ne kužim se baš previše oko te brige zubiju jer to nisam nikada dosad radila ali voljela bi joj malo očistiti zube...koju to pastu i četkicu koristite?bila bih vam jako zahvalna...i ako mi možete objasniti kako ide to čišćenje pošto sam nova u svemu tome...
Hvala unaprijed...
Žana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 08:23   #83
Quote:
Žana kaže: Pogledaj post
prvi put imam psa i star je nekih oko 3. godine...to je zapravo pas od mog dečka ali sad i ja vodim brigu oko njega...ne kužim se baš previše oko te brige zubiju jer to nisam nikada dosad radila ali voljela bi joj malo očistiti zube...koju to pastu i četkicu koristite?bila bih vam jako zahvalna...i ako mi možete objasniti kako ide to čišćenje pošto sam nova u svemu tome...
Hvala unaprijed...

Hm, to malo ovisi i o psu kakvog je karaktera.

Uglavnom u pet centru imaju i cetkice za pse i paste ... najbolje tamo odabrati nesto.

A sto se tice privikavanja ... navodno da ta pasta ima fin okus, pa sam ja svom Jackyu umjesto nagrade malo natiskao paste na prst i dao da polize i hvalio ga. To je trajalo 5, 6 dana, tako da taj okus poveze sa necim dobrim. Dao sam mu i cetkicu da se igra snjom, donosi ju i gricka.

Onda smo polako poceli cetkati zube malo po malo. Posto je moj jako mali pas, ja ga stavim u krilo da lezi na ledjima i lagano mu cetkicom cetkam zube.

Osim cetkice ... puno su pomogle i junece kosti s malo mesa ... one fizicki sastruzu kamenac koji se nahvatao.
Ingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 07:56   #84
A taj sprej umjesto gela protiv kamenca, da li ga ima uopće kupiti negdje u Zagrebu?
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 15:33   #85
Higijena zubiju!

Bok, društvo!

Primjetio sam kod svojeg Bernića (6 mj.) da su mu kutnjaci skroz žuti. Kaj preporučujete za njegu zubiju. Osim paste i četkice.

Hvala!
dark life is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.12.2009., 18:54   #86
Jedno pitanje. Imam pudli i zadnji put su zubi cisceni prije godinu dana. Kamenca ima dosta a zubno meso je prakticki crno. sto to znaci?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:23   #87
Da mu treba čistiti zube... i da ima pigmentirane gingive.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:37   #88
to da mu treba cistit zube zna i svaki laik kad vidi zube

No, koliko se sjecam njoj je zubno meso bilo crvene boje pa je postalo tamno crvenije valjda se upalilo i sad je crno

No, kako je ona cistila zube vec 3 puta i zadnji put prije godinu dana nemam pojma koliko je pametno ici raditi to opet ili glupo ostaviti kako je??

Što raditi ni sama ne znam

što znaci da je pigmentirano? Mislis da samo odjednom dobije drugi pigmet?

Da li je ta promjena boje opasna?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 20:50   #89
mene zanima kod kojeg bi mi veterinara preporučili u zg da odvedem svoju pinčicu na čišćenje zuba....

kod nas u rv to ne rade, pa bi ona došla u zg....nisam baš ovdje upoznata s veterinarima, a i užasno me strah dati je uspavati zbog toga.....umrla bi da joj nešto bude....ima 8 godina....jel postoji neki drugi način i kako je najbolje očistiti kamenac....čitam tu o nekim sondama
što još treba napraviti prije toga...

hvala svima na odg....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:12   #90
Mm mačku smo prvi puta ultrazvučno čistili kamenac kada je ima manje od dvije godine. Nakon toga mu dajem redovito Orozyme gel, Oral care kroketiće dodajem u njegovu uobičajenu hranu (više voli RC nego Hills) i dajem mu vodu iz Brite.
Sada je od toga prošlo više od godine dana, gingivitis se nije ponovio, a vet kaže da se samo na dva zuba ponovno stvara kamen.
__________________
sweet, tender & lethal
MilaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:13   #91
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
mene zanima kod kojeg bi mi veterinara preporučili u zg da odvedem svoju pinčicu na čišćenje zuba....

kod nas u rv to ne rade, pa bi ona došla u zg....nisam baš ovdje upoznata s veterinarima, a i užasno me strah dati je uspavati zbog toga.....umrla bi da joj nešto bude....ima 8 godina....jel postoji neki drugi način i kako je najbolje očistiti kamenac....čitam tu o nekim sondama
što još treba napraviti prije toga...

hvala svima na odg....
Kod nas u Umagu rade....a sonda je ultrazvučna....
__________________
sweet, tender & lethal
MilaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 03:53   #92
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
mene zanima kod kojeg bi mi veterinara preporučili u zg da odvedem svoju pinčicu na čišćenje zuba....

kod nas u rv to ne rade, pa bi ona došla u zg....nisam baš ovdje upoznata s veterinarima, a i užasno me strah dati je uspavati zbog toga.....umrla bi da joj nešto bude....ima 8 godina....jel postoji neki drugi način i kako je najbolje očistiti kamenac....čitam tu o nekim sondama
što još treba napraviti prije toga...

hvala svima na odg....
odi na vet.fakultet, na kirurgiju, dr.lipar
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 10:02   #93
evo da javim što je bilo. Mama je jutros otišla s njom veterinaru i po običaju analke su bile prepune tako da je to sređeno. To me malo brine s obzirom da svaka 2 mj ona mora obvezno na čišćenje. Znam da je off na ovom topicu ali htjela bih pitati clearwatera kako se moze sprijeciti tako brzo punjenje analki i dal se moze?

Drugo sto se tice zubeka kaze vet da je to normalna promjena boje uzrokovana slinom itd. Nije mi to bas jasno s obzirom da je prije mj dana imala crveno zubno meso
Bojala sam se da je paradentoza ili nesto gore ali svom srecom nije

Rekao je da bi za mjesec dana trebala ici na ciscenje zubica. Zasto bas za mj dana nemam pojma. Valjda je procjenio da toliko moze izdrzati prije nekih vecih komplikacija

Sad dolazi do problema sto se ja nju jako bojim dat pod sedaciju i najradije bi da joj cisti zube na zivo ali vidjela sam da je nas dezurni vet ovdje napisao da to nije dobro?!

Koju preporuku imas s obzirom da se radi o pudli staroj 12 i pol godina dosta dobrog zdravlja? Pitanje jos jedno . Nakon što obavimo čišćenje želim nekako pomoći njoj da joj se kamenac ne sakuplja tako brzo. Kako to učiniti. Jede konzerve jer dehidrat nece. Dehidrat pojede samo vani u maloj kolicini tek toliko jer vise ne zeli. Po najnovijem dajem joj one stapice u crvenoj, sivoj, zelenoj boji da grize i jede jer mi se cini da je dobro za kamenac.

Kosti od pedigreaa ne zeli ne znam zasto. Cvili s tim u ustima Jednom smo probali nakon ciscenja i one tblt sto se stave pod nepce ali ona to uvijek uspije ispljunut van.

Negdje sam citala o nekom sredstvu sto se maze na zube i sprjecava talozenje kamenca- O cemu se tu radi. Clear molim te daj mi reci sve mogucnosti koje imam i koje su dobre da nešto pokušam napraviti kad ocistimo zube

Hvala ti
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:15   #94
evo mene opet.

molim da mi se odgovori ako itko zna.
U 2 mj vodim pesicu na ciscenje zubica. 4 put u 12 i pol godina.
S obzirom da jede konzerve i vani malo suhe hrane kamenac se brzo stvara što napraviti kako bi sprijecila stvaranje kamenca?
One tblt koje stavis na zubno meso ne djeluju jer ih vecinski ispljune van i vec smo to probali

Citala sam da postoji neki sprej. Moze li mi itko reci nesto vise o tome??
Drugo čitala sam negdje da je psu dobro davati neke kosti koje se navodno mogu kupiti u pet centru. neke zile ili sto vec? navodno dobro za zube?
Pošto se radi o pudli jedno vrijeme sam joj pokušavala davati one kosti od pedigreea ali ocito da joj je to preveliko i ne zeli ih gristi.

Trenutno joj dajem one stapice sto ima za kupiti u boji. zeleni, crveni, zuti, sivi. Jel to pomaze sto?
Molim bilo koji savjet jer je sve dobrodoslo..

BTW. na suhu hranu ju ne mogu prebaciti jer je naucena na konzerve i slicno i suho ne voli i ne jede. osim kad smo vani.. onda pojede tek toliko..
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:10   #95
Imaš tih gotovih žvakalica, no ja ih izbjegavam u širokom luku.
Radije joj jednom tjedno daj neku veću juneću/teleću kost (traži mesara da ti odsječe onu glavu kosti s hrskavicom)
Kost doma dobro operi i odstrani one oštre "iverice" ako ih bude.
Samo se pobrini da kost jede na nekakvom ručniku ili prostirci jer je svinjac koji naprave neopisiv.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:26   #96
bas sam rekla mami neka trazi mesara junecu kost. sad joj moram rec tocno koji dio i sto da napravi s kosti

uglavnom ja sam svojoj mislila kost davati vani na livadi jer ona doma cvili s tim u zubima i ne zna sto bi a kad vani nade kost ne moram ni rec kako ju samelje

radi se u srednjoj pudli pa kost ne smije bas bit prevelika.
sad mi reci koliko ju to moze udebljat jer pazim koliko joj dam jesti. inace joj dajem jednu konzervu dnevno i 2-3 sarene grickalice tek toliko.
koliko puta tjedno da joj dam kost i koje velicine tj da ne pozdere previse

i jel imas pojma o kakvim se sprejevima radi?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:49   #97
Imaš sprej od Beaphar-a "Dog-a-dent spray" koji se koristi za prevenciju plaka i za otklanjanje neugodnog zadaha (ima ga u Pet Centru) . Nemam pojma koliko je učinkovit, no pretpostavljam da ne može škoditi.

Na tvom mjestu, ipak bih joj davala kost doma, a ne an livadi, jer onda može u miru fino žvakati, grickati i lickati koliko želi.
Nema frke za debljanje jer joj daješ kost 1-2 puta tjedno, a to nije puno. Ako je baš sklona debljanju pa joj se i zrak "prima" taj dan joj možeš dati nešto slabiju večeru npr.2/3 normalnog obroka.

Veličina nije problem jer ta glava kosti nije osobito velika, a nije ni poanta da je razvlači po stanu već da se fino negdje smjesti i gricka.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 18:45   #98
ma bez brige ona ce tu kost vani pojest bolje nego igdje. samo cu joj kost dat na mjestu di nema pasa da ne bi bilo sore

doma ju ziher nece jest. nemam pojma zasto

pogledat cu za taj sprej pa cemo probat s tim nakon ciscenja zubica
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 19:15   #99
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
evo mene opet.

molim da mi se odgovori ako itko zna.
U 2 mj vodim pesicu na ciscenje zubica. 4 put u 12 i pol godina.
S obzirom da jede konzerve i vani malo suhe hrane kamenac se brzo stvara što napraviti kako bi sprijecila stvaranje kamenca?
One tblt koje stavis na zubno meso ne djeluju jer ih vecinski ispljune van i vec smo to probali

Citala sam da postoji neki sprej. Moze li mi itko reci nesto vise o tome??
Drugo čitala sam negdje da je psu dobro davati neke kosti koje se navodno mogu kupiti u pet centru. neke zile ili sto vec? navodno dobro za zube?
Pošto se radi o pudli jedno vrijeme sam joj pokušavala davati one kosti od pedigreea ali ocito da joj je to preveliko i ne zeli ih gristi.

Trenutno joj dajem one stapice sto ima za kupiti u boji. zeleni, crveni, zuti, sivi. Jel to pomaze sto?
Molim bilo koji savjet jer je sve dobrodoslo..

BTW. na suhu hranu ju ne mogu prebaciti jer je naucena na konzerve i slicno i suho ne voli i ne jede. osim kad smo vani.. onda pojede tek toliko..


PLATINUM Natural Care

PLATINUM Natural Care Spray Oral Clean+Care 3-in-1 Spray Classic Oral Care Čisto + 3-u-1 Classic sprej
65 ml 65 ml
29,98 EUR pro Flasche 29,98 EUR po boca

Ima isto u gelu ako psa smeta sprejanje, učinkovito je naročito za održavanje zubi nakon čišćenja kod veta.
Floyd1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 19:20   #100
nije bas jeftino to sto si napisao

ja bih radije uzela u gelu jer brijem da bi se spreja bojala.. onaj zvuk i to.

koliko dode gel? idem bas u graz u petak pa bi mozda tamo u pet shopu kupila.. mozda jeftinije prodem
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.